Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Ο jamal ανεβαζει V7! Δεν ξερω ακομα διαφορες με την 6, θα δουμε. Ευχομαι να δουλευει σωστα σε ολα της η samy camera.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wanam πέρασα εγώ καλός .Ωμέγα δεν έχω περάσει για να την τεστάρω σε σχέση με του Wanam. Έχει περάσει κάποιος και τις δύο και να πει ποια από τις δύο αξίζει περισσότερο...?

 

εγω τις περασα και τις δυο και κατεληξα στην Wanam

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μένω Wanam και βλέπουμε...;-)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω λίγο βοήθεια, είμαι root, έβαλα philz Touch 5 για να βάλω custom rom και πάω να βάλω την omega 7.0 αλλά λέει ότι είναι προτιμότερο να τη φλασάρω με TWRP Recovery. Κατέβασα κάποια προγράμματα (goo manager και rom manager ) που το κάνουν αυτόματα αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει συμβατή έκδοση. Αρχείο tar δεν βρίσκω για να το βάλω μέσω odin, βρίσκω ένα recovery.img αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω αυτό...

 

Έχω stock romΙ9505ΧΧUΒΜΕΑ

 

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ, ΟΚ

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω πρόβλημα με το κινητό. Το ροοταρα μέσω odin, πέρασα το cwm που απατεί η omega 7.0 και τη φλάσαρα. Όλα καλά αλλά στο boot μου γράφει encryption failed... Ελπίζω να μην είναι κάτι μη αναστρέψιμο...

SOS λίγο βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω πρόβλημα με το κινητό. Το ροοταρα μέσω odin, πέρασα το cwm που απατεί η omega 7.0 και τη φλάσαρα. Όλα καλά αλλά στο boot μου γράφει encryption failed... Ελπίζω να μην είναι κάτι μη αναστρέψιμο...

SOS λίγο βοήθεια...

 

πέρασε μέσω Odin την τελευταία official...άφησε το να κάνει boot,μετά root,μετά το recovery μετά πέρασε πάλι την omega,αφου προηγουμένως κάνεις ένα wipe (για καλό και για κακό)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε, ήδη τη κατεβάζω. Mε wipe την έβαλα την omega, γνωρίζεις για ποιο λόγο μπορεί να συνέβη αυτό? Είχα αυτή τη rom σε όλα μου τα κινητά (galaxy s2 kai s3) ποτέ δεν είχα πρόβλημσ...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Jamal δοκίμαζα κάποιες μέρες τώρα αλλά τελικά εχθές πέρασα Wanamlite με Adam kernel..

Από antu tu τι επιδόσεις βγάζετε περίπου με Wanamlite.

Link to comment
Share on other sites

2.γιατι δεν γινονται μικρα τα ελληνικα γραμματα στα sms.παταω το βελακι...

3.εχει κανεις τεσταρισμενο τομ τομ γρεεce?pm link

 

edit:για να περασετε obb files sthn 4.2 χωρις να το κανετε root

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κάνα link κάποιας official rom που να είναι από hotfile? Έχω αγχωθεί τόσο να μην έχει πάθει κάτι το κινητό που δεν μπορώ να περιμένω 3 ώρες μέχρι να κατέβει.... sorry για το πρήξιμο αλλά είμαι ψιλοφρικαρισμένος με το σκηνικό...

 

 

 

fixed

Edited by carve21
fixed
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω τη ρομ αλλα το googleservicesframework το εχεις?

 

Όπως είπε ο Αργύρης, αν δεν τα έχεις, βάλε το GoogleServicesFramework.apk, to GoogleLoginService.apk και το Talk.apk. Το τελευταίο παίζει και να μη χρειάζεται... και ξαναδοκίμασε.

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 όντως αυτά τα 2χρειαζόντουσαν.

Άλεξ, το talk.apk δεν χρειάζεται, είναι από τα .apk που διαγράφω πάντα σε όποια ρομ εγκαθιστώ :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε, ήδη τη κατεβάζω. Mε wipe την έβαλα την omega, γνωρίζεις για ποιο λόγο μπορεί να συνέβη αυτό? Είχα αυτή τη rom σε όλα μου τα κινητά (galaxy s2 kai s3) ποτέ δεν είχα πρόβλημσ...

 

μπορεί να τύχει...

τις προάλλες μετά από το 74745 φλασάρισμα μου έτυχε και 'μενα κάτι παρόμοιο...δεν αγχωνόμαστε,απλά περνάμε μια official και όλα στρώνουν!!!

δυστυχώς σχεδόν όλες οι official είναι στο hotfile...απλά όταν έχεις χρόνο,να κατεβάζεις πάντα την τελευταία,κράτα την αποθηκευμένη για παν ενδεχόμενο..

τώρα που το σκέφτομαι,κάτσε να δω αν μπορώ να ανεβάσω την τελευταία γερμανική στο Mediafire...δεν μπορώ καθότι είμαι free user!!

Μην αγχώνεσαι,θα κατέβει και όλα θα πάνε καλά :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει το abyss kernel? Ενα απο τα παλια αγαπημενα..,Το GE v4 πάντως δουλεύει άψογα Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δε θέλουν να κάνει ήχο η κάμερα, προσθέστε στο αρχείο /system/csc/others.xml ακριβώς πριν από τις γραμμές

</FeatureSet>

</SamsungMobileFeature>

 

το παρακάτω:

<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

 

Μετά σώστε το αρχείο και κάντε ένα restart το τηλέφωνο.

Στις επιλογές τις κάμερας τώρα θα υπάρχει και αυτό:

[ATTACH]32835[/ATTACH]

 

Απλά κάντε τον ήχο διαφράγματος ανενεργό.

:)

 

Φιλε μου το εκανα μου Έβγαλε την επιλογή αλλά δεν το αποθήκευη σαν ρυθμιση δλδ άμα κλεισω την κάμερα και την ξανα ανοιξω κάνει θόρυβο..

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να τύχει...

τις προάλλες μετά από το 74745 φλασάρισμα μου έτυχε και 'μενα κάτι παρόμοιο...δεν αγχωνόμαστε,απλά περνάμε μια official και όλα στρώνουν!!!

δυστυχώς σχεδόν όλες οι official είναι στο hotfile...απλά όταν έχεις χρόνο,να κατεβάζεις πάντα την τελευταία,κράτα την αποθηκευμένη για παν ενδεχόμενο..

τώρα που το σκέφτομαι,κάτσε να δω αν μπορώ να ανεβάσω την τελευταία γερμανική στο Mediafire...δεν μπορώ καθότι είμαι free user!!

Μην αγχώνεσαι,θα κατέβει και όλα θα πάνε καλά :)

 

Όλα πήγαν καλά φίλε μου, σ'ευχαριστώ πολύ! Ήταν η πρώτη φορά που μου απέτυχε φλασάρισμα και πανικοβλήθηκα. Τώρα μένει να φτιάξω το wifi (δεν δουλευει στην omega 7.0). Δίνει ένα αρχείο, κάτι modems, για να φλασάρεις μέσω odin για να φτιάξει αλλά να το βάλω στο pda ή σε κάποιο άλλο κουτάκι? (δεν διευκρινίζεται γιατί μάλλον εννοείτε, αλλά όχι για μένα...:O). Στο modem νομίζω ότι μπαίνει αλλά

ξέρεις τώρα με το άγχος που έχω θα περιμένω απάντηση σου για να το φλασάρω... Δεν ρισκάρω τίποτα...

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν καλά φίλε μου, σ'ευχαριστώ πολύ! Ήταν η πρώτη φορά που μου απέτυχε φλασάρισμα και πανικοβλήθηκα. Τώρα μένει να φτιάξω το wifi (δεν δουλευει στην omega 7.0). Δίνει ένα αρχείο, κάτι modems, για να φλασάρεις μέσω odin για να φτιάξει αλλά να το βάλω στο pda ή σε κάποιο άλλο κουτάκι? (δεν διευκρινίζεται γιατί μάλλον εννοείτε, αλλά όχι για μένα...:O). Στο modem νομίζω ότι μπαίνει αλλά

ξέρεις τώρα με το άγχος που έχω θα περιμένω απάντηση σου για να το φλασάρω... Δεν ρισκάρω τίποτα...

στο pda θα το βάλεις...και τσέκαρε να δεις αν έχει περάσει,αν όχι φλάσαρε πάλι....στη δική μου περίπτωση έπιασε με την 4η φορά,οπότε μην φρικάρεις όταν δεις ότι δεν αλλάζει :p

ααα...και έτσι για τη διόρθωση..."φίλη" είμαι :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

στο pda θα το βάλεις...και τσέκαρε να δεις αν έχει περάσει,αν όχι φλάσαρε πάλι....στη δική μου περίπτωση έπιασε με την 4η φορά,οπότε μην φρικάρεις όταν δεις ότι δεν αλλάζει :p

ααα...και έτσι για τη διόρθωση..."φίλη" είμαι :)

 

Ουπς. Sorry γιαυτό... :O Το πέρασα και δούλεψε με τη πρώτη!! (να και λίγη τύχη σήμερα):yahoo:.

Σευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου... Απλά πραγματάκια είναι αλλά η άγνοια τα κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑ!!

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι εκτος θεματος αλλα θα πρεπει να το αναφερω γιατί βλέπω ότι δομιμάζετε το ένα και το άλλο και χαρά δεν βλέπετε. Εχω παρει 4-5 φορες το s4 μεχρι σημερα και μεσα σε 1-2 ημερες το εδινα είτε γιατι λάγκαρε είτε γιατί καιγονταν τα χεράκια μου. Πλέον το εδωσα και ησύχασα και έμεινα με το s3 lte που δεν εχει όλα αυτά τα θέματα. Σε κανενα 3 μηνο θα το ξαναδοκιμασω γιατί η sammy μας εχει κανει πειραματοζωα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ουπς. Sorry γιαυτό... :O Το πέρασα και δούλεψε με τη πρώτη!! (να και λίγη τύχη σήμερα):yahoo:.

Σευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου... Απλά πραγματάκια είναι αλλά η άγνοια τα κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑΑΑ!!

Καλό βράδυ!

 

Αααα μια χαρά,ήσουν τυχερός μέσα σε όλη την περιπέτεια σου!!

Δεν κανει τίποτα,άλλωστε γιαυτό ήμαστε εδώ,για να βοηθαει ο ένας τον άλλο :)

@gkp προσωπικά μιλωντας,μου αρέσει η όλη ενασχόληση οποτε και τίποτα να μην είχε,παλι θα πειραματιζομουν :p

Μια χαρά με εχει βολεψει το s4 και μπορω να πω πως το έχω κατεφχαριστηθει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια λίστα σχετικά με το τη μπορούμε να βγάλουμε με ασφάλεια μέσω titanium?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει το abyss kernel? Ενα απο τα παλια αγαπημενα..,Το GE v4 πάντως δουλεύει άψογα

 

Σε ολα τελεια ?? serfing smooth ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Μια ερώτηση. ..

Πέρασα Wanamlite me Adam kernel και όλα ωραία αλλά η φόρτιση διαρκεί κοντά στις 5ωρες(απο 16 σε 100 τοις εκατό..

??????

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τελεια ?? serfing smooth ??

 

Οχι δυστυχως, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα kernel, τα εχω βαλει ολα,..λεω να βαλω τον aosp browser replacement απο s3 που πηγαινε μπαλα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα kernel, τα εχω βαλει ολα,..λεω να βαλω τον aosp browser replacement απο s3 που πηγαινε μπαλα!

 

Αν ο aosp απο το s3 δεν ειχε θεματα (στο s3) θα το δοκιμασω και εγω :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια λίστα σχετικά με το τη μπορούμε να βγάλουμε με ασφάλεια μέσω titanium?

 

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...