Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις εγω (δεν ξέρω για ποιό λόγο, μάλλον λόγω μεγάλης οθόνης του s4) πλέον είμαι ανάμεσα στο S4 και στο S4 mini..

και επειδή είναι να παραγγείλω ένα από τα δυο την εβδομάδα αυτή για ποιο απο τα 2 λέτε και απο ποιο κατάστημα το οποίο να έιναι αξιόπιστο...

ευχαριστωω

 

Παρε το κανονικο χωρις δευτερη κουβεντα!!!Η μπαταρια του ειναι σκυλι...καθε βραδυ που παω για υπνο εχω ακομα 40%...αν παρεις το μικρο νομιζω θα το μετανοιωσεις.Εγω το πηρα απο birdphone κι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος σε ολα, τωρα λογο της μεγαλης αγορας πια μεσω ιντερνετ νομιζω οτι ολα ειναι αξιοπιστα λογο του οτι θελουν να παρουν πελατες και να τους κρατησουν φυσικα, εγω προτιμησα το birdphone λογω του DOA που παρεχει κι αν ηταν ελλατωματικο πηγαινε σε αμεση αντικατασταση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω προτιμησα το birdphone λογω του DOA που παρεχει κι αν ηταν ελλατωματικο πηγαινε σε αμεση αντικατασταση!

 

Aυτο δεν νομιζω οτι ισχυει παντα. Δηλαδη κατοπιν συνεννοησης με το service αποφασιζουν αν θα γινει αντικατασταση ή επισκευη. Αναλογα δηλαδη το ελαττωμα.

Το λεω γιατι και ενας γνωστος μου παραπονιοταν οτι ειχε προβλημα η συσκευη που αγορασε και δεν του την αλλαξαν αμεσως.

Πρωτα την ελεγχουν κ αν πληροι τις προυποθεσεις doa τοτε την αλλαζουν αλλιως προωθειται στο service.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν νομιζω οτι ισχυει παντα. Δηλαδη κατοπιν συνεννοησης με το service αποφασιζουν αν θα γινει αντικατασταση ή επισκευη. Αναλογα δηλαδη το ελαττωμα.

Το λεω γιατι και ενας γνωστος μου παραπονιοταν οτι ειχε προβλημα η συσκευη που αγορασε και δεν του την αλλαξαν αμεσως.

Πρωτα την ελεγχουν κ αν πληροι τις προυποθεσεις doa τοτε την αλλαζουν αλλιως προωθειται στο service.

 

Νομιζω πως κανεις λάθος, αν π.χ παραλαβω ενα κινητο με χαλασμενη καμερα ενω εχω doa για ποιο λογο να παει στο servise για επιδιορθωση??Ποιος ειναι δηλαδη ο σκοπος του doa το οποιο παρεχεται για 7-14 μερες αν κανει την ιδια δουλεια με την εγγυηση που θα εχω για 2 χρόνια??Δε βαζω το χέρι μου στη φωτια αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εαν παραλαβεις συσκευη που εχει το παραμικρο προβλημα εντος 7 ημερων συνηθως που παρεχεται το doa χριζει αμεσης αντικαταστασης.Απ την αλλη οι γνωστες μας εταιριες (γερμανος,πλαισιο κ.α) κανουν απ οτι εχω διαβασει τα παντα για να μην σου αντικαταστησουν μια προβληματικη συσκευη ενω εχεις δικαιωμα αλλαγης αμεσης.Λόγω χωρας, στην προκειμένη, ελλαδα, αν δε σε ψαρωσουν και τους πεταξεις 2-3 πραγματακια και δουν οτι ξερεις, βαζουν την ουρα στα σκελια και κανουν οτι πρεπει να κανουν..διαφορετικα αν καταφερουν να σε κοροιδεψουν παλι το κανουν

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 εχετε δικιο..

 

Φυσικα και σου αλλαζουν το κινητο εφοσον εχει DOA....τους εξηγεις τι εχει το βλεπουν και στο αλλαζουν...

Απλα δεν στο αλλαζουν αν τους πεις δεν μου αρεσει και θελω αλλαγη.. (και παλι παιζει )

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κανεις λάθος, αν π.χ παραλαβω ενα κινητο με χαλασμενη καμερα ενω εχω doa για ποιο λογο να παει στο servise για επιδιορθωση??Ποιος ειναι δηλαδη ο σκοπος του doa το οποιο παρεχεται για 7-14 μερες αν κανει την ιδια δουλεια με την εγγυηση που θα εχω για 2 χρόνια??Δε βαζω το χέρι μου στη φωτια αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εαν παραλαβεις συσκευη που εχει το παραμικρο προβλημα εντος 7 ημερων συνηθως που παρεχεται το doa χριζει αμεσης αντικαταστασης.Απ την αλλη οι γνωστες μας εταιριες (γερμανος,πλαισιο κ.α) κανουν απ οτι εχω διαβασει τα παντα για να μην σου αντικαταστησουν μια προβληματικη συσκευη ενω εχεις δικαιωμα αλλαγης αμεσης.Λόγω χωρας, στην προκειμένη, ελλαδα, αν δε σε ψαρωσουν και τους πεταξεις 2-3 πραγματακια και δουν οτι ξερεις, βαζουν την ουρα στα σκελια και κανουν οτι πρεπει να κανουν..διαφορετικα αν καταφερουν να σε κοροιδεψουν παλι το κανουν

 

Το ιδιο λεμε. Η χαλασμενη καμερα αφου περασει απ το service και διαπιστωθει οτι οντως ειναι χαλασμενη, υπαγεται στους κανονες του DOA και παει για αλλαγη.

Παραδειγμα που δεν ισχυει το DOA:

Ειχα αγορασει πριν ενα χρονο ενα ipad και ηταν φθαρμενο ολο το στεφανι γυρω απ την οθονη. Δεν μου το περασαν σε DOA. Το μονο μου ειπαν που μπορουν να κανουν ειναι να το προωθησουν στο service.

To ιδιο συνεβη και σε γνωστο μου που πηρε το s4 και το πλαϊνο κομματι της συσκευης (που μοιαζει με αλουμινιο) ειχε κενα στις ενωσεις.

Δεν του το περασαν DOA αλλα το στειλαν για επισκευη...

Γενικως εγω το λεω για να μην μπερδευονται οσοι δεν εχουν κανει ξανα χρηση αυτου του δικαιωματος και πανε και ζητανε αλλαγη με τη μια οτιδηποτε και να εχει το κινητο. Καλα θα ητανε αλλα δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λεμε. Η χαλασμενη καμερα αφου περασει απ το service και διαπιστωθει οτι οντως ειναι χαλασμενη, υπαγεται στους κανονες του DOA και παει για αλλαγη.

Παραδειγμα που δεν ισχυει το DOA:

Ειχα αγορασει πριν ενα χρονο ενα ipad και ηταν φθαρμενο ολο το στεφανι γυρω απ την οθονη. Δεν μου το περασαν σε DOA. Το μονο μου ειπαν που μπορουν να κανουν ειναι να το προωθησουν στο service.

To ιδιο συνεβη και σε γνωστο μου που πηρε το s4 και το πλαϊνο κομματι της συσκευης (που μοιαζει με αλουμινιο) ειχε κενα στις ενωσεις.

Δεν του το περασαν DOA αλλα το στειλαν για επισκευη...

Γενικως εγω το λεω για να μην μπερδευονται οσοι δεν εχουν κανει ξανα χρηση αυτου του δικαιωματος και πανε και ζητανε αλλαγη με τη μια οτιδηποτε και να εχει το κινητο. Καλα θα ητανε αλλα δεν ισχυει.

 

Αυτά είναι λάθη δικά μας. Δεν ισχύουν πουθενά στον κόσμο.

Στο εξωτερικό ανοίγουν την συσκευή μπροστά σου εκτός αν δεν θέλεις εσύ να την ανοίξεις.

Βάζεις μπαταρία τσεκάρεις οθόνη και εξωτερική κατάσταση πριν κοπεί η απόδειξη και μπει το IMEI.

Από εκεί και πέρα έχεις DOA 15 ημερών. Οτι δήποτε εκτός πρόβλημα software υπάγεται στους κανονισμούς για DOA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεση αλλαγή στο birdphone 5 Ιουλίου πήρα το HTC one δεν έμπαινε 3g και μετά από 5 λεπτά από συνδεόταν το wifi επιστροφή στο κατάστημα και αποστολή στο service μετά από 10 μέρες αντικατασταση, παραλαμβάνω το καινούργιο και πάλι το ίδιο πρόβλημα αυτή τη φορά έμπαινε 3g το wifi από συνδεόταν, και πάλι αποστολή στο service, 1 Αυγούστου είμαι στο μαγαζι για την τρίτη κατά σειρά συσκευή την ανοίγω επί τόπου και προς έκπληξη μου δεν συνδέεται ούτε 3g ούτε wifi όπως καταλαβενετε ζήτησα τα λεφτά μου πίσω και μετά από κάνα δεκάλεπτο που έκανε κάτι τηλέφωνα η κοπελιά έγινε επιστροφή χρημάτων(δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω αλλιώς) . Την επόμενη πήρα από kaisershop ένα s4 το οποίο κατάστημα δεν έχει καν doa σε σχέση με το birdphone είναι μια τρύπα αλλά δεν θα πήγαινα διακοπές χωρίς κινητό ευτυχώς δουλεύει ρολόι (ναι λασκάρει αρκετά σε σχέση με το one) αλλά τέλος καλό όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι λάθη δικά μας. Δεν ισχύουν πουθενά στον κόσμο.

Στο εξωτερικό ανοίγουν την συσκευή μπροστά σου εκτός αν δεν θέλεις εσύ να την ανοίξεις.

Βάζεις μπαταρία τσεκάρεις οθόνη και εξωτερική κατάσταση πριν κοπεί η απόδειξη και μπει το IMEI.

Από εκεί και πέρα έχεις DOA 15 ημερών. Οτι δήποτε εκτός πρόβλημα software υπάγεται στους κανονισμούς για DOA.

 

Και τι προτεινεις να εκανα ρε συ Κωστα?

Φωναξα οσο το δυνατον γινοταν, απειλησα με καταγγελιες στη γραμματεια καταναλωτη αλλα και αυτοι μου ειπαν πως δεν ειναι δικο τους σφαλμα.

Αφενος μου ειπαν οτι το αναφερουν στο site πως αμεση αντικατασταση γινεται αν το κρινει ετσι το service και αφετερου οτι και η ιδια η apple (στην περιπτωση μου) δεν δικαιολογει DOA για τετοια φθορα. Εδω ειχα δυσκολευτει να τους πεισω οτι δεν το εκανα εγω σκεψου...

 

 

@nikosII

Νικο απ οτι καταλαβα στο εστειλαν στην arvato για ελεγχο??? Καινουργιο ειναι αυτο? Το τμημα service του καταστηματος που ηταν?

 

 

Γι αυτο λεω οτι τα DOA και τα περι αμεσης αντικαταστασης ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Προσωπικα αμεση αντικατασταση εχω κανει μονο στα MEdia markt. Πηγα, ειπα εχει προβλημα-δεν το θελω. Μου εδωσαν αλλη συσκευη. Τελος. Ουτε περιμενα 10 μερες ουτε τιποτα. Αλλα τι να το κανεις αν ειναι να δινεις 200ευρω επανω.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λεμε. Η χαλασμενη καμερα αφου περασει απ το service και διαπιστωθει οτι οντως ειναι χαλασμενη, υπαγεται στους κανονες του DOA και παει για αλλαγη.

Παραδειγμα που δεν ισχυει το DOA:

Ειχα αγορασει πριν ενα χρονο ενα ipad και ηταν φθαρμενο ολο το στεφανι γυρω απ την οθονη. Δεν μου το περασαν σε DOA. Το μονο μου ειπαν που μπορουν να κανουν ειναι να το προωθησουν στο service.

To ιδιο συνεβη και σε γνωστο μου που πηρε το s4 και το πλαϊνο κομματι της συσκευης (που μοιαζει με αλουμινιο) ειχε κενα στις ενωσεις.

Δεν του το περασαν DOA αλλα το στειλαν για επισκευη...

Γενικως εγω το λεω για να μην μπερδευονται οσοι δεν εχουν κανει ξανα χρηση αυτου του δικαιωματος και πανε και ζητανε αλλαγη με τη μια οτιδηποτε και να εχει το κινητο. Καλα θα ητανε αλλα δεν ισχυει.

Είχες κανονικα δικαιωμα για αντικατασταση, αλλα απ οτι ξερω η apple δεν προσφερει doa για καμια συσκευη της, συνεπως και κανενα καταστημα για την apple..οσον αφορα το φιλο σου, και παλι επρεπε να παρει καινουρια και ας εστελναν πισω στην εταιρια το ελλατωματικο...απο που ηταν αγορασμενα αν επιτρεπεται??σε ρωταω, γιατι τα μεγαλα και γνωστα καταστηματα απ οτι ξερω δεν δινουν με τιποτα doa και πανε να σε βγαλουν τρελο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεση αλλαγή στο birdphone 5 Ιουλίου πήρα το HTC one δεν έμπαινε 3g και μετά από 5 λεπτά από συνδεόταν το wifi επιστροφή στο κατάστημα και αποστολή στο service μετά από 10 μέρες αντικατασταση, παραλαμβάνω το καινούργιο και πάλι το ίδιο πρόβλημα αυτή τη φορά έμπαινε 3g το wifi από συνδεόταν, και πάλι αποστολή στο service, 1 Αυγούστου είμαι στο μαγαζι για την τρίτη κατά σειρά συσκευή την ανοίγω επί τόπου και προς έκπληξη μου δεν συνδέεται ούτε 3g ούτε wifi όπως καταλαβενετε ζήτησα τα λεφτά μου πίσω και μετά από κάνα δεκάλεπτο που έκανε κάτι τηλέφωνα η κοπελιά έγινε επιστροφή χρημάτων(δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω αλλιώς) . Την επόμενη πήρα από kaisershop ένα s4 το οποίο κατάστημα δεν έχει καν doa σε σχέση με το birdphone είναι μια τρύπα αλλά δεν θα πήγαινα διακοπές χωρίς κινητό ευτυχώς δουλεύει ρολόι (ναι λασκάρει αρκετά σε σχέση με το one) αλλά τέλος καλό όλα καλά.

Φίλε αυτο ηταν προβλημα software και σε τετοια προβληματα δεν ισχυει το DOA..αν ειχε καποια φθορα θα στο αλλαζαν αμεσως πιστευω, τουλαχιστον απ οτι εχω ακουσει οτι κανει το birdphone, ελπιζω να μη χρειαστει ποτε να το διαπιστωσω προσωπικα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχες κανονικα δικαιωμα για αντικατασταση, αλλα απ οτι ξερω η apple δεν προσφερει doa για καμια συσκευη της, συνεπως και κανενα καταστημα για την apple..οσον αφορα το φιλο σου, και παλι επρεπε να παρει καινουρια και ας εστελναν πισω στην εταιρια το ελλατωματικο...απο που ηταν αγορασμενα αν επιτρεπεται??σε ρωταω, γιατι τα μεγαλα και γνωστα καταστηματα απ οτι ξερω δεν δινουν με τιποτα doa και πανε να σε βγαλουν τρελο.

 

Οταν ομως το αγοραζα να μου ελεγαν οτι η apple δεν προσφερει doa και αρα ουτε και εμεις. Και οχι ''Εχετε DOA 7 ημερων με την αποδειξη:tease:''

(ασε που νομιζω οτι το Doa αφορα το καταστημα και οχι τον κατασκευαστη)

Για τον γνωστο μου δεν ξερω τι εγινε αναλυτικα αλλα γνωριζω οτι περιμενε 15ημερες για να παρει συσκευη. Εχω ξεχασει να ρωτησω αν ειναι καινουργια ή επισκευασμενη. Υπεθεσα οτι θα ειναι επισκευασμενη για να αργησει τοσο αλλα μ αυτο που ειπε ο Νικος παραπανω μου εβαλε ενδοιασμους οποτε παιζει να του εδωσαν και καινουργια... Δε χανομαστε, θα ρωτησω.

Επισης μιλαω παντα για birdphone. Και δεν λεω...Η αντιμετωπιση τους ειναι καλη. Παντα ευγενεστατοι και προθυμοι αλλα τι να το κανω αν η δουλεια μου δεν γινεται? Ή θελει μισο μηνα για να γινει?

Οι μεγαλες αλυσιδες τουλαχιστον πανε να σε βγαλουν τρελο οπως λες αλλα αν του πεις δυο-τρια γαλλικα και βαλεις τι φωνες στο αλλαζουν τσακ μπαμ. Στο πλαισιο μου εχουν δωσει καινουργιο εκτυπωτη lazer 1000 ευρω. Φωναξα φυσικα αλλα η δουλεια μου εγινε. Και πανω απ ολα αμεσα.

 

Ναι arvato το στέλνανε κάθε φορά, προφανώς και το τμήμα service του καταστήματος είναι ανύπαρκτο.

 

Kαταλαβα....

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Αν με ρωτουσε καποιος πριν κανα 6μηνο για μεγαλυτερη οθονη θα τον σκοτωνα....τωρα το S4 με την οθονη του,ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ.....σκεψου πριν αγορασεις..:)
Όντως το S4 έχει πολύ καλή οθόνη αλλά παράλογα μεγάλη για κινητό. Προσωπικά πέρασα από S4 σε S4 mini και δεν είδα διαφορά στην ποιότητα απεικόνισης.

 

το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι...το ξέρω ότι ειναι απίστευτο το S4 αλλά η οθόνη του είναι τεράστια και απο θεμα φορητότητας με βολεύει το mini..
Η φορητότητα ήταν ο λόγος που πέρασα από S4 σε S4 mini.

 

Παρε το κανονικο χωρις δευτερη κουβεντα!!!Η μπαταρια του ειναι σκυλι...καθε βραδυ που παω για υπνο εχω ακομα 40%...αν παρεις το μικρο νομιζω θα το μετανοιωσεις.
Αν ο φίλος θέλει το S4 mini λόγω μεγέθους, τότε είναι μονόδρομος. Το S4 είναι απλά ΜΕΓΑΛΟ. Πάντως η μπαταρία του S4 mini είναι καλύτερη από του S4. Μιλάω από γνώση χρήσης και των δύο κι έχω να πω ότι με ίδια χρήση, με ίδιες εφαρμογές να τρέχουν, με ίδιες επεμβάσεις/απενεργοποιήσεις σε stock apps, η μπαταρία του S4 mini κρατάει λίγο περισσότερο. Να ξέρετε ότι οι +2 πυρήνες και η τεράστια οθόνη φέρνουν τη μπαταρία του S4 σε πολύ δύσκολη θέση κι ας έχει +700 mAh σε σχέση με το S4 mini.

 

Προσωπικά, το μόνο "τίμιημα" που θεωρώ ότι πλήρωσα περνώντας από S4 σε S4 mini ήταν η ποιότητα της κάμερας. Δεν ξέρω τι θα γίνει με μελλοντικά udates αλλά αυτή τη στιγμή το S4 έχει την καλύτερη κάμερα σε κινητό μετά τα PureView της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα e-shops συνήθως προμηθεύονται τις συσκευές από τρίτους μεταπωλητές του εξωτερικού. Οπότε οι επιστροφές είναι περιπέτεια γι αυτούς.

Έχουν και μικρό περιθώριο κέρδους οπότε αν τους μείνουν στα χέρια 5-6 ελαττωματικά αντίο κέρδος.

Έτσι τα στέλνουν για επιδιόρθωση εντός της εγγύησης όπου το συμβεβλημένο service είναι υποχρεωμένο να το επισκευάσει.

 

Αντιθέτως τα καταστήματα που αγοράζουν απευθείας από την αντιπροσωπία δεν χρειάζονται τίποτα άλλο από το να βεβαιώσουν ότι παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και να τα επιστρέψουν. Δίνουν άλλη συσκευή και καθάρισαν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα e-shops συνήθως προμηθεύονται τις συσκευές από τρίτους μεταπωλητές του εξωτερικού. Οπότε οι επιστροφές είναι περιπέτεια γι αυτούς.

Έχουν και μικρό περιθώριο κέρδους οπότε αν τους μείνουν στα χέρια 5-6 ελαττωματικά αντίο κέρδος.

Έτσι τα στέλνουν για επιδιόρθωση εντός της εγγύησης όπου το συμβεβλημένο service είναι υποχρεωμένο να το επισκευάσει.

 

Αντιθέτως τα καταστήματα που αγοράζουν απευθείας από την αντιπροσωπία δεν χρειάζονται τίποτα άλλο από το να βεβαιώσουν ότι παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και να τα επιστρέψουν. Δίνουν άλλη συσκευή και καθάρισαν.

Δεν είναι απόλυτο αυτό. Ακόμη και τα ιντερνετομάγαζα εφαρμόζουν την ίδια πολιτική στο DOA.

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα e-shops συνήθως προμηθεύονται τις συσκευές από τρίτους μεταπωλητές του εξωτερικού. Οπότε οι επιστροφές είναι περιπέτεια γι αυτούς.

Έχουν και μικρό περιθώριο κέρδους οπότε αν τους μείνουν στα χέρια 5-6 ελαττωματικά αντίο κέρδος.

Έτσι τα στέλνουν για επιδιόρθωση εντός της εγγύησης όπου το συμβεβλημένο service είναι υποχρεωμένο να το επισκευάσει.

 

Αντιθέτως τα καταστήματα που αγοράζουν απευθείας από την αντιπροσωπία δεν χρειάζονται τίποτα άλλο από το να βεβαιώσουν ότι παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και να τα επιστρέψουν. Δίνουν άλλη συσκευή και καθάρισαν.

 

Εχει μια λογική ετσι οπως το θέτεις ομως νομιζω απ τα λιγα ιντερνετικα που δινουν doa, ισως και το μοναδικο , ειναι το birdphone..πρεπει να εχει μεγαλο πελατολογιο ,οποτε δεν αγοραζει 5-6 συσκευες..αρα και να επιστρεψει πισω καποια κομματια παλι δε νομιζω οτι χανει..τωρα τελευταια συνεργαζεται και με τη wind, οποτε ισως μπορει να το κανει μεσω αυτης πιο ευκολα...αλλη ερωτηση που μου ηρθε τωρα..μπορεις να πας στη wind οταν θα σου ρθει η αναβαθμιση π.χ ή εαν κανεις νεα συνδεση και πεις οτι δε θες να παρεις συσκευη απ το καταστημα της wind αλλα απ το bird που συνεργαζονται??εχω την εντυπωση οτι γίνεται..ξερει καποιος να το απαντησει??

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια λογική ετσι οπως το θέτεις ομως νομιζω απ τα λιγα ιντερνετικα που δινουν doa, ισως και το μοναδικο , ειναι το birdphone..πρεπει να εχει μεγαλο πελατολογιο ,οποτε δεν αγοραζει 5-6 συσκευες..αρα και να επιστρεψει πισω καποια κομματια παλι δε νομιζω οτι χανει..τωρα τελευταια συνεργαζεται και με τη wind, οποτε ισως μπορει να το κανει μεσω αυτης πιο ευκολα...αλλη ερωτηση που μου ηρθε τωρα..μπορεις να πας στη wind οταν θα σου ρθει η αναβαθμιση π.χ ή εαν κανεις νεα συνδεση και πεις οτι δε θες να παρεις συσκευη απ το καταστημα της wind αλλα απ το bird που συνεργαζονται??εχω την εντυπωση οτι γίνεται..ξερει καποιος να το απαντησει??

Yeap γινεται!:)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου.ναι το ειδα τελικα,μονο κυπρο στελνει,αν ειναι δυνατον να μν μπορουμε να το παρουμε κ εμεις εδω..εντυπωσεις με μια γρηγορη ματια?τα σπαει????

 

Σε ευχαριστώ φιλαράκι!!Ειλικρινά τα σπάει ότι και να πω είναι λίγο, ξετρελάθηκα αξίζει με 1000(γνώμη μου πάντα:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως το S4 έχει πολύ καλή οθόνη αλλά παράλογα μεγάλη για κινητό. Προσωπικά πέρασα από S4 σε S4 mini και δεν είδα διαφορά στην ποιότητα απεικόνισης.

δεν μιλαμε για απλο κινητο αλλα για smartphone οπου η μεγαλη οθονη ειναι πλεονεκτημα σε πολλα πραγματα πχ browsing. δεν υπαρχει κατι παραλογο απο την στιγμη μαλιστα που ειναι το ιδιο πλαισιο με το S3
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

απο την μια θελω να το παρω σαν τρελος το i9500 απο την αλλη σκεφτομαι κ το i9505...δν μπορω να καταλαβω γιατι δν βαλανε το LTE στο i9500 κ απ την αλλη το ι9505 να μν εχει τον exmor rs!!!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μη το σκεφτεσαι το i9505 παρε. δε θα ξεμείνεις και απο rom και θα χεις και να φλασάρεις stock android αργοτερα στη τελευταία εκδοση. στο 9500 λογικα δε θα χεις αυτο το προνομιο αφου οι drivers ειναι αλλοι.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Hellow!

Τελικά παρέλαβα και εγώ το 9505 μου σε Arctic Blue! , όλα μια χαρά πρόσεξα μόνο όταν παίζει κανα βιντεάκι ψιλοπιξελιάζει στο μαύρο χρώμα αν έχω το Brightness στο Auto (δλδ τικαρισμενο) αν το βάλω μόνος μου σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο φτιάχνει η εικόνα! Ξέρουμε αν έχει κανένα bug τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Hellow!

Τελικά παρέλαβα και εγώ το 9505 μου σε Arctic Blue! , όλα μια χαρά πρόσεξα μόνο όταν παίζει κανα βιντεάκι ψιλοπιξελιάζει στο μαύρο χρώμα αν έχω το Brightness στο Auto (δλδ τικαρισμενο) αν το βάλω μόνος μου σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο φτιάχνει η εικόνα! Ξέρουμε αν έχει κανένα bug τίποτα?

Πατα στο τηλεφωνο εκει που κανεις κλησεις *#0*# και δες εαν εχεις καμενα pixels, σε περιπτωση που εχεις το γυρνας πισω οσο ειναι ακομα νωρις και παιρνεις καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Πατα στο τηλεφωνο εκει που κανεις κλησεις *#0*# και δες εαν εχεις καμενα pixels, σε περιπτωση που εχεις το γυρνας πισω οσο ειναι ακομα νωρις και παιρνεις καινουριο

 

:O εχω μεινει αφωνος! και χαρούμενος! δεν έχει το παραμικρό ^_^ ,παιζει να ηταν το videaκι μαλλον!

 

edit: Θέλω να δοκιμάσω αυτό το Root Guide,

http://honai-android.blogspot.gr/2013/07/how-to-root-galaxy-s4-i9505-on-android-xxubmga.html

το έχει κάνει κανείς? χαλάει την εγγύηση η αν κάνω reset το flash counter δεν θα φαίνεται?

Και αν μπορείτε να μου πειτε πως μπορώ να έχω μικρά και όχι κεφαλαία όταν γράφω με ελληνικά στα μηνύματα!

Edited by Claymore
Link to comment
Share on other sites

:O εχω μεινει αφωνος! και χαρούμενος! δεν έχει το παραμικρό ^_^ ,παιζει να ηταν το videaκι μαλλον!

 

edit: Θέλω να δοκιμάσω αυτό το Root Guide,

http://honai-android.blogspot.gr/2013/07/how-to-root-galaxy-s4-i9505-on-android-xxubmga.html

το έχει κάνει κανείς? χαλάει την εγγύηση η αν κάνω reset το flash counter δεν θα φαίνεται?

Και αν μπορείτε να μου πειτε πως μπορώ να έχω μικρά και όχι κεφαλαία όταν γράφω με ελληνικά στα μηνύματα!

 

Με το autoroot θα παει το counter 1 αρα πρεπει να βαλεις triangle away για να το μηδενισεις. Βεβαια παλι δεν θα εισαι official status μετα...Ο μονος τροπος να εισαι official και να εχεις root χωρις να μεγαλωσει το counter ειναι με τις prerooted roms...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...