Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά το ι9500 δεν το βρίσκεις στην Ελλάδα .

Σωστά, θα βγει όμως στην αγορά της Γερμανίας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστά, θα βγει όμως στην αγορά της Γερμανίας.

 

Υπάρχει και Αγγλία αν ψάξετε στο ebay....Στα 560....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχει, αλλά όπως έχω πει και προηγουμένως είναι εισαγωγής. Ζω στην Αγγλία. ΔΕΝ πωλείται εδώ. Δεν υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ μαγαζί. Αυτοί που το πουλάνε στο ebay το εισάγουν.

Δεν έχει διαφορά το να το πάρεις από την Αγγλία ή να το πάρεις από το Ντουμπάι. Είναι το ίδιο πράγμα... όποιος νομίζει ότι θα πάρει 2 χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση είναι γελασμένος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα, από αυτόν ακριβώς το είχα δει και εγώ ;) Δηλαδή σε πόσες μέρες πιστεύεις θα έρθει;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχει, αλλά όπως έχω πει και προηγουμένως είναι εισαγωγής. Ζω στην Αγγλία. ΔΕΝ πωλείται εδώ. Δεν υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ μαγαζί. Αυτοί που το πουλάνε στο ebay το εισάγουν.

Δεν έχει διαφορά το να το πάρεις από την Αγγλία ή να το πάρεις από το Ντουμπάι. Είναι το ίδιο πράγμα... όποιος νομίζει ότι θα πάρει 2 χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση είναι γελασμένος.

 

τοτε γιατι βγάζουν official update firmware για το i9500 Γερμανίας ?????

 

http://samsung-updates.com/region/?region=MBC

 

Καλημέρα, από αυτόν ακριβώς το είχα δει και εγώ ;) Δηλαδή σε πόσες μέρες πιστεύεις θα έρθει;;

 

Άλλο περίεργο σε αυτόν : λεει οτι έχει LTE .

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι βγάζουν official update firmware για το i9500 Γερμανίας ?????

 

http://samsung-updates.com/region/?region=MBC

 

 

 

Άλλο περίεργο σε αυτόν : λεει οτι έχει LTE .

 

Που να ξέρω ρε Θέμη μπορεί να έχουν σχέδια να το βγάλουν στη Γερμανία. Πάντως τώρα δεν υπάρχει πουθενά επίσημα. ΔΕΝ πωλείται στην Ευρώπη με τις ευλογίες της Samsung.

Και δεν έχει LTE.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως βάζουμε το κινητό εντελώς αθόρυβο?(ούτε δόνηση δηλαδή).

 

Κατέβασες τη κουρτίνα με τα notifications;Έχει το εικονίδιο με τον ήχο.Πάτα το μέχρι να σου δείξει στο notification bar το σήμα του ήχου απενεργοποιημένο (θα στο δείξει και στο σήμα του ήχου στη κουρτίνα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,μήπως ξέρουμε στην αρχική οθόνη όταν αλλάζεις σελίδες πως γίνεται να κινητέ και η φωτογραφία απο πίσω και να μην μένει σταθερή?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,μήπως ξέρουμε στην αρχική οθόνη όταν αλλάζεις σελίδες πως γίνεται να κινητέ και η φωτογραφία απο πίσω και να μην μένει σταθερή?

 

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις launcher υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που το κάνουν ,όπως το landscape wallpaper

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν ξερει στις ρυθμισεις πληκτρολογιου Samsung στα χειρογραφα -- > στους τυπους αναγνωρισης ποια η διαφορα στην αναγνωριση γραφης με την πληρη αναγνωριση ? Γιατι ενω με ειχε μαθει καλα τις λεξεις πρεπει να εκανα διαγραφη cache κατι τετοιο με το cleaner τα εσβησα ολα και τωρα ουτε το ΟΚ δεν μπορει να γραψει...!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 4g έχει το s4;; γιατί το iPhone με Vodafone γράφει lte και s4 το πάλι με Vodafone μόνο H !!!!

Και βέβαια έχει, πρέπει να το ενεργοποιήσεις!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει SMS στην Vodafone μου εχει ερθει οτι εχει ενεργοποιηθει αλλα δεν εχω δει ποτε ... ! 4G ... πρεπει να κανω κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει SMS στην Vodafone μου εχει ερθει οτι εχει ενεργοποιηθει αλλα δεν εχω δει ποτε ... ! 4G ... πρεπει να κανω κατι αλλο ?

 

Συγνώμη αλλά η προηγούμενη απάντηση ήταν λάθος. Αν έχεις το οκταπύρηνο Ι9500 και όχι το Ι9505 που κυκλοφορεί στην Ευρώπη δεν έχεις 4G.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η προηγούμενη απάντηση ήταν λάθος. Αν έχεις το οκταπύρηνο Ι9500 και όχι το Ι9505 που κυκλοφορεί στην Ευρώπη δεν έχεις 4G.

ξερετε κάποιο flash player που να κάνει για το κινητό μας γιατι βάζω το μετεο και δεν μου δείχνει τους ιστιοπλοικους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κάποιο flash player που να κάνει για το κινητό μας γιατι βάζω το μετεο και δεν μου δείχνει τους ιστιοπλοικους χάρτες

 

Κατέβασε τον Dolphin explorer,παίζει κανόνικα flash από ότι έχω διαβάσει στο θέμα του i9505.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

δε παιζει.

 

Το παρατήρησα και εγώ εχθές που έψαχνα να βρώ ένα βιντεο και μου έλεγε οτι δεν υποστηρίζεται.Το αστείο είναι ότι μπήκα από τον aosp που έχει τώρα το κινητό μου (Galaxy S 4.2.2 Slim Bean) και το έπαιξε κανονικά.:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η προηγούμενη απάντηση ήταν λάθος. Αν έχεις το οκταπύρηνο Ι9500 και όχι το Ι9505 που κυκλοφορεί στην Ευρώπη δεν έχεις 4G.

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια 4G και παντα μου εδειχνε Η+.Πηρα την vodafone tηλεφωνο και μου ειπαν οτι τo 4g δεν λειτουργει ακομα για το samsung s4 θα βγαλει μεχρι τελος του μηνα η samsung update για το 4G.Το ιδιο ισχυει και για το iphone 5 αλλα η apple εχει βγαλει update για το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια 4G και παντα μου εδειχνε Η+.Πηρα την vodafone tηλεφωνο και μου ειπαν οτι τo 4g δεν λειτουργει ακομα για το samsung s4 θα βγαλει μεχρι τελος του μηνα η samsung update για το 4G.Το ιδιο ισχυει και για το iphone 5 αλλα η apple εχει βγαλει update για το 4G.

 

Ποιό μοντέλο έχεις? 9500 ή 9505?Εδώ το θέμα του φόρουμ που γράφεις είναι για το 9500 που δεν έχει 4G

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ποιό μοντέλο έχεις? 9500 ή 9505?Εδώ το θέμα του φόρουμ που γράφεις είναι για το 9500 που δεν έχει 4G

 

Και τα δυο μοντελα εχουν 4G απλα η vodafone δεν τα υποστηριζει ακομα. Υπαρχει και ανακοινωση της vodafone για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο μοντελα εχουν 4G απλα η vodafone δεν τα υποστηριζει ακομα. Υπαρχει και ανακοινωση της vodafone για αυτο

Τότε η Vodafone και ο κάθε κακομοίρης που δουλέυει εκεί δεν έχει καμμία ιδέα από τα κινητά που βγαίνουν,το 9500 δεν έχει chipset που να υποπστηριζει 4G σε όλο τον κοσμο.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τότε η Vodafone και ο κάθε κακομοίρης που δουλέυει εκεί δεν έχει καμμία ιδέα από τα κινητά που βγαίνουν,το 9500 δεν έχει chipset που να υποπστηριζει 4G σε όλο τον κοσμο.

 

http://www.phonebunch.com/compare-phones/samsung_i9505_galaxy_s4-526-vs-samsung_i9500_galaxy_s4-824/

 

Δεν ξερω για την vodafone σε αυτο το site εχει την διαφορα μεταξυ i9500 και i9505 και δειχνει οτι υποστηριζει και 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...