Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα να υποθεσω οτι για την ωρα ξεχναμε να κατεβαζουμε τα mail μας απ'το mycosmos μεσω outlook!

κριμα και ελεγε!ηταν ευκολια!

ισως καποια στιγμη δωσουν καινουρια pop3 και smtp!

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπραβο που βοηθας τους νέους hexagon

Για το μπιπ εμαθες τιποτα? πως το κάνουν και δε βαράει πλέον. Το καλό ειναι να το κάνουν επιλογή. Να βαράει ή να μη βαράει....

Φιλικα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Se siemens s65 h eidopoihsh erxetai kanonika kai xtupaei kanonika opws ka8e sms.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

Εμένα πάντως απο χθές άρχισαν να έρχονται κανονικά και πάλι οι ειδοποιήσεις! Χρησιμοποιώ το SonyEricsson P900.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ίδια κ σε μένα με το T610 επίσης (Έρχεται η ειδοποίηση, αλλά εν βγαίνει το pop-up κ δεν κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο εισερχόμενου Μηνύματος -- Κάτι σαν την αναφορά στα Νokia :P)..

Όχι πως με χαλάει..

Το προτιμώ περισσότερο έτσι..

 

Και σε μένα το ίδιο, με Sony Ericsson S700i. Οι ειδοποιήσεις, αλλά ΚΑΙ τα SMS που μου στέλνουν μέσω mycosmos, μπαίνουν κατευθείαν στα "Εισερχόμενα" του κινητού μου και παραμένουν εκεί προς ανάγνωση, αλλά δεν έχω την παραμικρή ηχητική ειδοποίηση, ούτε το (μεγάλο και ευδιάκριτο) οπτικό μήνυμα εισερχόμενου SMS στην οθόνη. Έχω μόνο το μικρό φακελάκι στην επάνω μπάρα...

 

Μήπως τελικά συμβαίνει με όλα τα Sony Ericsson;

 

Και εντάξει, ίσως για το εισερχόμενο mail να μη σε πολυχαλάει που δεν ακούγεται η ειδοποίηση. Αν όμως κάποιος σου στείλει SMS, τότε ίσως να μη δεις το μήνυμα την ώρα που πρέπει (και που ο αποστολέας του υποθέτει ότι θα το δεις).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται επειδή το μήνυμα αποθηκεύεται αυτόματα στην ΣΙΜ και δεν ειδοποιεί το κινητό!!!!! Αυτό συμβαίνει μόνο από μηνύματα με αποστολέα 5000 ή 5000ΧΧΧΧ. Από άλλους συνδρομητές έρχονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Κι εγώ με το Κ700, Τ300 και Τ29 που είχα, αυτό γινόταν!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

Παιδιά να σας πώ ότι πριν απο λίγο άλλαξα τις ρυθμίσεις και από mailsrv.mycosmos.gr τις έκανα mail.otenet.gr και τσέκαρα το SMTP και έφυγε καονικά απο το κινητό μου email με μέγεθος 1 MB. Μιλάω για το κινητό πάντα και συγκεκριμένα για το P 900. Το μόνο σπαστικό είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω τα email μου στο κινητό. Και να πώ και πάλι ότι τώρα και δύο ημέρες μου έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις!! Αυτά για τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

Παιδιά να σας πώ ότι πριν απο λίγο άλλαξα τις ρυθμίσεις και από mailsrv.mycosmos.gr τις έκανα mail.otenet.gr και τσέκαρα το SMTP και έφυγε καονικά απο το κινητό μου email με μέγεθος 1 MB. Μιλάω για το κινητό πάντα και συγκεκριμένα για το P 900. Το μόνο σπαστικό είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω τα email μου στο κινητό. Και να πώ και πάλι ότι τώρα και δύο ημέρες μου έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις!! Αυτά για τώρα!!

 

Ηθελα να γράψω mail.mycosmos.gr και έγραψα mail.otenet.gr!!

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει το site με firefox?

Aπλά δεν εμφανίζει το κουτάκι για SMS. Πρέπει να κάνεις copy-paste το λινκ από ΙΕ και να το βάλεις στα Bookmarks του firefox για να σου ανοίγει από firefox.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει μόνο από μηνύματα με αποστολέα 5000 ή 5000ΧΧΧΧ. Από άλλους συνδρομητές έρχονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Κι εγώ με το Κ700, Τ300 και Τ29 που είχα, αυτό γινόταν!

 

 

Ναι, δεν διαφωνώ, αυτό συμβαίνει όντως μόνο με τα μηνύματα που έρχονται από mycosmos, δηλαδή με αποστολέα 5000 και 5000ΧΧΧΧ. Όμως, δε νομίζω ότι γινόταν πάντα. Έχω το S700i ένα μήνα, και είμαι κατά 90% (μην πω 99%) βέβαιος ότι με το παλιό interface του mycosmos (το οποίο πρόλαβα τις πρώτες 15 μέρες) ΔΕΝ συνέβαινε αυτό το πρόβλημα. Λάμβανα κανονικά ηχητική και οπτική ειδοποίηση μηνύματος.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως λάμβανα τα μηνύματα χωρίς ειδοποίηση με κάρτα ΣΙΜ 4 χρόνων! Μάλλον η ΣΙΜ μου φταίει. Θα πάρω τηλ. την ΚΟΣΜΟΤΕ για να ρωτήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως λάμβανα τα μηνύματα χωρίς ειδοποίηση με κάρτα ΣΙΜ 4 χρόνων! Μάλλον η ΣΙΜ μου φταίει. Θα πάρω τηλ. την ΚΟΣΜΟΤΕ για να ρωτήσω.

 

 

Και η δική μου SIM, εξίσου παλιά είναι. Μάλλον δε φταίει η SIM, από τη στιγμή που μετο παλιό interface του mycosmos λειτουργούσαν κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

εμενα και στον explorer δεν μου φαινεται τιποτα σωστο

Δε μπορω να δω τους φακελους και τα μηνυματα.

κατι εχει παθει με τη δομη και όλα εχουν συμπιεστει και ειναι μικρα παραθυρα κολλημενα μεταξυ τους.... Αστα να πανε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

 

 

Ηθελα να γράψω mail.mycosmos.gr και έγραψα mail.otenet.gr!!

ta emal mou ta pairnw kanonika me pop3 "mail.mycosmos.gr" (apo to kinhto panta - nokia 6600)

Link to comment
Share on other sites

εμενα και στον explorer δεν μου φαινεται τιποτα σωστο

Δε μπορω να δω τους φακελους και τα μηνυματα.

κατι εχει παθει με τη δομη και όλα εχουν συμπιεστει και ειναι μικρα παραθυρα κολλημενα μεταξυ τους.... Αστα να πανε

ka8arise th cashe tou explorer. (prepei na exeis apo 5.5 kai panw) Epishs prepei ws glwssa na exeis ws default ta ellhnika...

Link to comment
Share on other sites

οτι θες εχω...

κατι εχει παθει

 

Α μολις τα μηνυματα αρχισανε να χτυπανε στο κινητο και παλι.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Α μολις τα μηνυματα αρχισανε να χτυπανε στο κινητο και παλι.

 

Και σε μένα. Μόλις έστειλα μήνυμα από το mycosmos στον εαυτό μου και το δοκίμασα. :wacko:

 

Αλλά ας μη βιαζόμαστε να χαρούμε, τα bugs του νέου interface ίσως να ξανακάνουν το... θαύμα τους! :p

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα. Μόλις έστειλα μήνυμα από το mycosmos στον εαυτό μου και το δοκίμασα. :wacko:

 

Αλλά ας μη βιαζόμαστε να χαρούμε, τα bugs του νέου interface ίσως να ξανακάνουν το... θαύμα τους! :p

Όντως παιδιά έκανα τεστ στον εαυτό μου με Τ610 και πλέον χτυπάνε κανονικά τα μηνύματα που έρχονται από 5000! :up:

Ελπίζω να διορθώθηκε και το εκνευριστικό "&amp" που έμπαινε ενδιάμεσα και στο τέλος κάθε μηνύματος και το αλλοίωνε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα και στον explorer δεν μου φαινεται τιποτα σωστο

Δε μπορω να δω τους φακελους και τα μηνυματα.

κατι εχει παθει με τη δομη και όλα εχουν συμπιεστει και ειναι μικρα παραθυρα κολλημενα μεταξυ τους.... Αστα να πανε

Πάτα CTRL+F5 για να κάνει reload η σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι γινετε με τα ξενα δικτυα? γιατι εγω το χρησιμοποιουσα να στελνω εξωτερικο.. πηγαιναν παντου και τζαμπε και οχι με 2πλασια απο οτι κανονικα.Τωρα στελνω και λενε δεν παιρνουν τιποτα..Μηπως πανε αλλα δεν κτυπα?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 305) Opera 6.30 [en])

 

Τουλάχιστον εμένα δούλεψε και η λήψη μυνημάτων στο κινητό!! Πάντα με το mail.mycosmos.gr incoming και outgoing και τσεκάρισμα το SMTP. Για ναδούμε τώρα το Outlook θα δουλέψει??

Link to comment
Share on other sites

Aπλά δεν εμφανίζει το κουτάκι για SMS. Πρέπει να κάνεις copy-paste το λινκ από ΙΕ και να το βάλεις στα Bookmarks του firefox για να σου ανοίγει από firefox.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654 ;)

Δεν είναι μόνο το πρόβλημα με το sms. Γενικά όλη η εμφάνιση είναι χάλια.

Δες το παρακάτω screenshot.

http://iridium.csd.auth.gr/~stam/mycosmos.png

 

Eννοείται έπαιξα με τις κωδικοποιήσεις. Τα ερωτηματικά δεν φευγουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το πρόβλημα με το sms. Γενικά όλη η εμφάνιση είναι χάλια.

 

Eννοείται έπαιξα με τις κωδικοποιήσεις. Τα ερωτηματικά δεν φευγουν...

Κι εγώ με firefox είμαι, αλλά δεν μου τα εμφάνιζε έτσι. Απλά έλειπε το πλαίσιο με τα SMS. Κατά τ'άλλα κανονικότατα. Ούτε ερωτηματικά ούτε τέτοιες ιστορίες. Ίσως με αυτό που λέει ο Zatrikisths διορθωθεί η κατάσταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...