Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με τα Samsung Galaxy S4 και HTC One να αποτελούν τις δύο νέες ναυαρχίδες των γνωστών εταιρειών, δύο συσκευές που (μεταξύ και μερικών ακόμα) είναι σίγουρο πως θα ανταγωνιστούν για την πρώτη θέση στην κατηγορία των smartphones για φέτος, διεκδικώντας την μερίδα του λέοντος τόσο των πωλήσεων όσο και των εντυπώσεων του καταναλωτικού κοινού, νομίζουμε πως ήρθε η ώρα για ένα ακόμη myphone VERSUS.

 

Στην μια πλευρά βρίσκεται λοιπόν το HTC One, η νέα προσπάθεια της κατασκευάστριας από την Ταϊβάν, μέσω της οποίας στοχεύει στο να επανακτήσει την χαμένη της «δύναμη», προσφέροντας αυτό που η ίδια θεωρεί τόσο εντυπωσιακό όσο και «διαφορετικό». Στα τεχνικά χαρακτηριστικά του One βρίσκουμε οθόνη 4,7 ιντσών ανάλυσης 1080p, chipset Snapdragon 600 με τετραπύρηνο επεξεργαστή στα 1,7GHz, κάμερα με την Ultrapixel τεχνολογία της HTC, 2GB RAM και Android 4.1. Αναλυτικά τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής μπορείτε να δείτε στην σχετική σελίδα του myphone.gr.

 

Στην άλλη πλευρά του σημερινού μας VERSUS βρίσκεται το τέταρτο μέλος της σειράς των Galaxy S. Πρόκειται φυσικά για το Galaxy S4, ένα smartphone υψηλών προδιαγραφών που σκοπό έχει να συνεχίσει την επιτυχημένη πορεία της Samsung στην αγορά του Android και των smartphones. Στα τεχνικά του χαρακτηριστικά βρίσκουμε την οθόνη των 4,99 ιντσών με την Full HD ανάλυση, τον τετραπύρηνο Qualcomm Snapdragon 600 στα 1,9GHz, την κάμερα των 13 MP, την RAM των 2GB και το Android 4.2. Αναλυτικά τα specs της συσκευής εδώ.

 

Ήρθε λοιπόν η ώρα να επιλέξετε ποιο από τα δύο προτιμάτε, ποια συσκευή θέλετε εσείς να «κερδίσει» το σημερινό μας VERSUS, αναφέροντας φυσικά και με ένα σχόλιο σας το γιατί ψηφίζετε την εκάστοτε συσκευή.

 

Διαβάστε το αναλυτικό review του HTC One και το πλούσιο hands-on του Samsung Galaxy S4.

 

Ο λόγος σε εσάς!

 

Φυσικά Samsung Galaxy S4 με διαφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που τα είδα και τα 2 από κοντά ταυτόχρονα σε καφέ με τα φιλαράκια από το forum μπορώ να πω ότι είναι δύσκολη επιλογή. Η μεγάλη 5ιντση οθόνη του S4 από την μια και η ποιότητα του One από την άλλη με εκπληκτική επίσης οθόνη και συσκευή να την χαίρεσαι.. Νομίζω ότι είναι δύσκολη επιλογή και πραγματικά ότι και να πάρει κάποιος γενικά θα νιώσει δικαιωμένος από την επιλογή του.. Προσωπικά θα περάσω και από τα 2 μέχρι τα Χριστούγεννα απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα την σειρά.. Βέβαια μετά το S3 μια αλλαγή σε αίσθηση φαντάζει πιο δέλεαρ ;)
Link to comment
Share on other sites

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 15,016 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,757 Votes)

Total Voters: 24,773

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι "τι μας ψεκάζουν εδώ στην Ελλάδα" ...........................................

 

Kαλα ρε Φιλε.. Που εισαι τοσες ωρες :( ? Aυτο δεν το ηξερα.. :confused: !

Ξερεις οτι εχω αγορασει ηδη το S4 ?

 

Ξερεις οτι αν ειχα διαβασει αυτο που μας γραφεις,θα ειχα διαλεξει το One ? :mad:

Μπορεις σε παρακαλω να μας γραψεις και τιποτα πιο ουσιαστικο για τις συσκευες και τους κατασκευαστες,σαν και αυτα απο εδω κατω,που μπορει να ειναι ολα χαζα,ανουσια,χαζομαρες μου και αστειοτητες !

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4676626#post4676626

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4675506#post4675506

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4677884#post4677884

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4678864#post4678864

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4676929#post4676929

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4676777#post4676777

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4674988#post4674988

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4674412#post4674412

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4673322#post4673322

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4679774#post4679774

:!: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4679740#post4679740 :!: = by elthis / Hλιας.. = Διαβασε το 100%.. Μην το χασεις,ολα τα λεφτα και για τους δυο μας ! = Απλα respect :bow:

 

Να μου ανοιξεις τα ματια και εμενα του ασχετου και του Νεου.. Που εισαι και τοσο παλιος (απο 2009) και γνωστης και εμπειρος εδω μεσα ? Να εισαι καλα Φιλε μου.. Σε ευχαριστω παρα,μα παρα πολυ :help: !

 

Παρελαβες την συσκευη στις 21 Μάρ. 2013, 12.00 κατι που προκυπτει απο αυτην σου την παραθεση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4609098#post4609098 και απο εκεινη την μερα διαβαζω ολα τα μηνυματα σου,απο εδω περα http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=6546080 !

 

Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ρε φιλε.. Εγω εδω μεσα ετσι νεος και ασχετος που ειμαι,εκανα εγγραφη πριν λιγες μερες,για να μαθω απο ατομα (παλαιοτερα σαν και εσενα) που εχουν την συσκευες στα χερια τους,ποια ειναι καλυτερη και ποια μου ταιριαζει περισσοτερο συμφωνα με τις αναγκες και τις απαιτησεις μου !

 

Και εσυ με ρωτας τι με ψεκαζουν και επελεξα το S4 ? (μ@λ@κινσουρινι..:!:)

Εισαι ενταξει ?

 

Aν εισαι μικρουλης στην ηλικια σαν και εμενα..(?) Σε καταλαβαινω,γιατι και εγω τα ιδια εκανα πριν λιγο καιρο σε ενα αλλο forum και καποιοι φροντισαν και μου εβαλαν πολυ μυαλο !

 

Με σεβασμο και παντα πολυ Φιλικα.

Αντωνακης !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

@Galactic: Αν είσαι καινούργιος μην σου κάνει εντύπωση. Γενικά στα φόρουμ επικρατεί μια τάση να αποδείξει ο καθένας πώς το δικό του είναι το καλύτερο. Με διαφορά από το δεύτερο. Πολλές φορές και πως όλοι όσοι διάλεξαν κάτι άλλο είναι απλά ανίδεοι / άσχετοι / fanboys / κολλημένοι και όλα τα σχετικά. Δεν ξέρω ποια ανάγκη είναι αυτή που οδηγεί τους ανθρώπους στο να προσπαθούν να επιβάλουν την επιλογή τους ως την καλύτερη αλλά όσο μεγαλύτερο το φόρουμ τόσο μεγαλύτερη η τάση..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

@Galactic: Αν είσαι καινούργιος μην σου κάνει εντύπωση. Γενικά στα φόρουμ επικρατεί μια τάση να αποδείξει ο καθένας πώς το δικό του είναι το καλύτερο. Με διαφορά από το δεύτερο. Πολλές φορές και πως όλοι όσοι διάλεξαν κάτι άλλο είναι απλά ανίδεοι / άσχετοι / fanboys / κολλημένοι και όλα τα σχετικά. Δεν ξέρω ποια ανάγκη είναι αυτή που οδηγεί τους ανθρώπους στο να προσπαθούν να επιβάλουν την επιλογή τους ως την καλύτερη αλλά όσο μεγαλύτερο το φόρουμ τόσο μεγαλύτερη η τάση..

 

@eltsele Διάβασε την υπογραφή μου.Περιγράφει άψογα την κατασταση.

 

Εμένα μου άρεσαν και τα δυο και μεταξύ των δυο την παταω σαν το γάιδαρο με το νερό και το σανό :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@eltsele Διάβασε την υπογραφή μου.Περιγράφει άψογα την κατασταση.

 

Εμένα μου άρεσαν και τα δυο και μεταξύ των δυο την παταω σαν το γάιδαρο με το νερό και το σανό :D

 

:ninja::ninja::ninja:

Γεμίσαμε ninja Αργύρη!!!

και τα δυο η τιποταααααααα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@Galactic: Αν είσαι καινούργιος μην σου κάνει εντύπωση. Γενικά στα φόρουμ επικρατεί μια τάση να αποδείξει ο καθένας πώς το δικό του είναι το καλύτερο. Με διαφορά από το δεύτερο. Πολλές φορές και πως όλοι όσοι διάλεξαν κάτι άλλο είναι απλά ανίδεοι / άσχετοι / fanboys / κολλημένοι και όλα τα σχετικά. Δεν ξέρω ποια ανάγκη είναι αυτή που οδηγεί τους ανθρώπους στο να προσπαθούν να επιβάλουν την επιλογή τους ως την καλύτερη αλλά όσο μεγαλύτερο το φόρουμ τόσο μεγαλύτερη η τάση..

Ελένη αυτή είναι η αλήθεια...Πολλοί μιλάνε εδω σαν να συγκρίνουν τη....''περιουσία'' τους!

Είναι 2 κορυφαίες συσκευές και τα + και τα - η κάθε μια....Και εκθιάζει ο καθένας μόνο τα +της συσκευής που έχει προτιμήσει...

 

Σήμερα λοιπόν μαζευτήκαμε 5 άτομα που έχουμε αλλάξει άπειρες συσκευές και έχουμε όλες τιςς ναυαρχίδες που κυκλοφορούν...

Ανάμεσα σε αυτές το s4 και το one...

Oι συσκευές είναι του φίλου Νίκου (galanakop) και θέλαμε να δούμε με ηρεμία, χαβαλέ και διάφορα τεστ ποια θα είναι η επόμενη συσκευή των υπολοίπων...

Το πόρισμα ήταν ένα!ΚΑΜΜΙΑ απο τις 2 δε ξεχώρισεκαι μας άφησε περισσότερο μπερδεμένους απο πριν!!!Η κάθε μια έχει την ομορφιά της αλλά και τα ελαττώματα της!Και αυτή είναι η πραγματικότητα!!!!

 

Οθόνη;Καλύτερη τη μέρα του one, τη νύχτα του s4.

Καλύτερος ήχος στο one αλλά καλύτερη κάμερα το s4.

Καλύτερο ποιοτικά το one αλλά πιο ελαφρύ το s4.

Καλύτερο μαύρο το s4 αλλά καλύτερο λευκό το one.

 

Και πάει λέγοντας....

 

Μπορείτε λοιπόν να λέτε ότι θέλετε, αλλά το ''μακράν καλύτερο το....'' δεν ισχύει με τίποτα...

 

υ.γ.: Για του λόγου το αληθές:

http://img23.imageshack.us/img23/2672/47720616728595009921913.jpg

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε elthis,με βοηθας παρα πολυ με την αποψη σου.

Γιατι ο αλλος φιλος που ρωτησε (αθελα του και με χιουμορ ισως (?),ειμαι σιγουρος..) τι με "ψεκαζουν" για την επιλογη μου,με στεναχωρησε παρα πολυ μηπως και εκανα μια μεγαλη πατατα με το S4 :!:

 

Mε καθησυχασες αρκετα !

Να εισαι καλα !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

@eltsele Διάβασε την υπογραφή μου.Περιγράφει άψογα την κατασταση.

 

Εμένα μου άρεσαν και τα δυο και μεταξύ των δυο την παταω σαν το γάιδαρο με το νερό και το σανό :D

Η υπογραφή σου είναι όντως η καταλληλότερη για την περίσταση!!! Κι εγώ αν έπρεπε στην πράξη να αγοράσω τώρα θα δυσκολευόμουν πολύ και δεν είχα το Note θα δυσκολευόμουν πολύ.

Ελένη αυτή είναι η αλήθεια...Πολλοί μιλάνε εδω σαν να συγκρίνουν τη....''περιουσία'' τους!

Είναι 2 κορυφαίες συσκευές και τα + και τα - η κάθε μια....Και εκθιάζει ο καθένας μόνο τα +της συσκευής που έχει προτιμήσει...

 

Σήμερα λοιπόν μαζευτήκαμε 5 άτομα που έχουμε αλλάξει άπειρες συσκευές και έχουμε όλες τιςς ναυαρχίδες που κυκλοφορούν...

Ανάμεσα σε αυτές το s4 και το one...

Oι συσκευές είναι του φίλου Νίκου (galanakop) και θέλαμε να δούμε με ηρεμία, χαβαλέ και διάφορα τεστ ποια θα είναι η επόμενη συσκευή των υπολοίπων...

Το πόρισμα ήταν ένα!ΚΑΜΜΙΑ απο τις 2 δε ξεχώρισεκαι μας άφησε περισσότερο μπερδεμένους απο πριν!!!Η κάθε μια έχει την ομορφιά της αλλά και τα ελαττώματα της!Και αυτή είναι η πραγματικότητα!!!!

 

Οθόνη;Καλύτερη τη μέρα του one, τη νύχτα του s4.

Καλύτερος ήχος στο one αλλά καλύτερη κάμερα το s4.

Καλύτερο ποιοτικά το one αλλά πιο ελαφρύ το s4.

Καλύτερο μαύρο το s4 αλλά καλύτερο λευκό το one.

 

Και πάει λέγοντας....

 

Μπορείτε λοιπόν να λέτε ότι θέλετε, αλλά το ''μακράν καλύτερο το....'' δεν ισχύει με τίποτα...

 

υ.γ.: Για του λόγου το αληθές:

http://img23.imageshack.us/img23/2672/47720616728595009921913.jpg

Ωραία παρέα! :) Πάντως νομίζω πως η περιγραφή σου δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Είναι ακριβώς η περίπτωση συσκευών όπου η επιλογή έχει να κάνει αποκλειστικά με τις προσωπικές προτιμήσεις του καθενός μια και το καθένα έχει τα καλά του και τα κακά του.

Δεν τα έχω δει από κοντά, όμως μετά από τόσα χρόνια είναι πιο εύκολο να ξεχωρίσεις τι από όσα διαβάζεις/βλέπεις/ακούς είναι πιο κοντά στην αλήθεια. Και το πιστεύω πως οι συσκευές κερδίζοντας σε διαφορετικά σημεία η καθεμιά θα είναι ένα μεγάλο δίλημμα.

Η απάντησή του, όπως είπα, για μένα είναι θέμα καθαρά υποκειμενικών αναγκών.

ΥΓ: Πάντως το Note στη φωτογραφία, σαν μικρά του αδερφάκια τα κοιτάζει!!:lol: Το S4 φαίνεται στην φωτό να έχει σημαντικά καλύτερο λευκό από το S3.

 

Edit: Βλέποντας τις φωτογραφίες του Κώστα (Te_Salat) από το pc, είναι όντως πολύ πιο εμφανείς οι διαφορές.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που συμβαίνει φέτος είναι άνευ προηγούμενου...η σύγκριση της δεκαετίας ίσως,δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.

Μπράβο στην HTC ολόψυχα που κατάφερε και κυκλοφόρησε τηλέφωνο που θα σταθεί ενάντια στον Τιτάνα της Samsung.

Φυσικά δεν περιμένω ότι το galaxy θα κατέβει από τον θρόνο του καθώς έχει πολλούς οπαδούς.

Κι εμένα μου αρέσουν και τα 2 αλλά το προβάδισμα το ΔΙΝΩ στο one.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές για πρώτη φορά το Galaxy S4. Τέτοιο καιρό πέρσι είδα το Galaxy S3. Μετά από λίγο καιρό πήγα και το πήρα. Καμία σχέση στη διαφορά που είδα πέρσι με φέτος. Ωραίο αλλά μέχρι εκεί. Έχει πολύ ωραιά οθόνη και αυτό που ζηλεψα είναι το S Health. Δε μπορεί όμως να μη γίνεται κάτι να μπει και στο S3... Ψήφισα το One τώρα γιατί πιστεύω η Samsung δεν τα έδωσε όλα στο τηλέφωνο αυτό. Το επόμενο μου κινητό μπορεί να είναι κινέζικο. Mε ψήνει το Oppo!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/04/s4testsamsung.png

(Μετάφραση Google)

1)H Samsung έκανε έναν εσωτερικό έλεγχο για το Galaxy S4. Samsung δοκιμαστεί όλες τις τελευταίες υψηλής φάσμα συσκευές Android και κατέληξε στο συμπέρασμα. Το Galaxy S4 είναι ένα μεγάλο τηλέφωνο, αλλά δεν είναι η καλύτερη συσκευή Android. Επειδή η Samsung ανακοίνωσε το Galaxy S4 ιστοσελίδες των τηλεπικοινωνιών Samsung κατηγόρησε και πάλι για χρήση την ίδια σχεδίαση και πλαστικά ποιότητα κατασκευής. Telecom ιστοσελίδες σε σύγκριση με τη συσκευή με το Sony Xperia Z και HTC One. Οι ιστοσελίδες κατέληξε στο συμπέρασμα ότι η One HTC είναι το καλύτερο τηλέφωνο ως δεύτερη θέση το Galaxy S4.

 

Τι είδους συσκευές Samsung χρησιμοποιείται για τη σύγκριση με εξακολουθεί να είναι ένα ζήτημα, αλλά διαβάστε τα αποσπάσματα παρακάτω.

 

Galaxy S4: καλό, αλλά δεν είναι η καλύτερη

· Samsung κατακτά το smartphone της αγοράς και οδηγώντας μεταξύ των κατασκευαστών συσκευών Android τρέχει.

· Το τεστ ήταν πολύ εντυπωσιακό, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό το μοντέλο μπορεί να φέρει επανάσταση στην αγορά.

 

 

2)Η Samsung αποδέχεται τις κατηγορίες

 

Λίγα εικοσιτετράωρα έχουν περάσει από όταν αναφερθήκαμε στις κατηγορίες που ήθελαν τη Samsung να έχει προσλάβει φοιτητές, με σκοπό τη διάδοση ανωνύμων άρθρων στο διαδύκτιο, που αφορούσαν την παραπλάνηση του αγοραστικού κοινού κατά της HTC. Από ότι φαίνεται, οι κατηγορίες αυτές είναι πέρα για πέρα αληθινές, καθώς η Samsung παραδέχτηκε ότι το “ατυχές περιστατικό” όντως συνέβη. Σε δήλωσή της για το θέμα, η εταιρία δήλωσε ότι έχει ήδη σταματήσει το μάρκετινγκ που σχετίζεται με τα ανώνυμα αυτά σχόλια, και ότι στο μέλλον θα τηρεί διαφανή και ειλικρινή επικοινωνία με τους καταναλωτές και θα εργαστεί με σκοπό να αποτρέψει την επανάληψη του γεγονότος.

http://www.newslog.gr/art/450514/i-samsung-apodexetai-tis-katigories

 

Αξίζει να αναφέρουμε ότι, στις αρχές του 2013, η Samsung είχε καταδικασθεί από αρχές της Ταϊβάν για μια αγγελία που παραπλανούσε τους καταναλωτές, σχετικά με την κάμερα στο Galaxy Y Duo.

 

 

 

3)HTC One Or Galaxy S4?

Posted by David Ruddock in Galaxy S4, One, Polls

 

On last week's podcast, the question "HTC One or Galaxy S4?" came up, and was posed to each host. We all made our call, and now it's your turn. While I know many of you have no interest in either of these phones, today's question is not what your ideal phone is, but given a choice between them - which would you get? And no, 'neither' is not an option.

 

Each phone has its advantages and disadvantages - that's clear. The One is a beautiful piece of design with a few hardware tricks up its sleeve - dual front-facing speakers, a novel rear camera, and all aluminum chassis. The Galaxy S4 has a big 5" SAMOLED display, a boatload of new software features, removable battery, and a microSD card slot. There are likely dozens of other reasons to choose one over the other - but that's what you're here for. Sound off in the comments with the reasoning behind your choice.

HTC One, or Galaxy S4?

HTC One (61%, 15,016 Votes)

Galaxy S4 (39%, 9,757 Votes)

Total Voters: 24,773

 

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι "τι μας ψεκάζουν εδώ στην Ελλάδα" ...........................................

 

Ρε φιλε Βαγγέλη το τρίτο σκέλος το έχεις ποστάρει τρις φορες μέχρι τώρα και τα υπόλοιπα τα ξέρουμε ήδη από άρθρα του Myphone...Δηλαδή είναι καλλίτερο το ONE επειδή το ψηφισαν περισσότεροι σε ένα site και όσοι επιλεγουν το S4 τους ψεκάζουν? Εσύ επιλεγεις συσκευή για το θεαθήναι η γιατί εξυπηρετεί καλλίτερα τις ανάγκες σου? Είναι επιχειρήματα και λόγος επιλογής αυτά που παραθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω συνεχως το συγκεκριμενο θεμα ψηφισα το one αλλα παντως δεν θα εδινα 700 ευρω για να παρω ενα τηλ που βγαζει στα 5 μετρα οχι καλες φωτο...καλη προσπαθεια της αγαπημένης μου htc αλλα το s4 κερδιζει για μενα μαλλον στα σημεια...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που συμβαίνει φέτος είναι άνευ προηγούμενου...η σύγκριση της δεκαετίας ίσως,δεν έχει ξανασυμβεί αυτό.

 

Μεχρι του χρονου φιλε Ταξιδιωτη. Πιστευω η ψαλιδα εχει κλεισει για τα καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

htc one απο εμένα ,κοντά είναι τα χαρακτηριστικά και τυπικά καλύτερα του s4 αλλά γιατί δεν έχει κάνει μεγάλη διαφορά από πριν και έβγαλε και το ΡΑΔΙΟ άρα πάμε σε htc one
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε Βαγγέλη το τρίτο σκέλος το έχεις ποστάρει τρις φορες μέχρι τώρα και τα υπόλοιπα τα ξέρουμε ήδη από άρθρα του Myphone...Δηλαδή είναι καλλίτερο το ONE επειδή το ψηφισαν περισσότεροι σε ένα site και όσοι επιλεγουν το S4 τους ψεκάζουν? Εσύ επιλεγεις συσκευή για το θεαθήναι η γιατί εξυπηρετεί καλλίτερα τις ανάγκες σου? Είναι επιχειρήματα και λόγος επιλογής αυτά που παραθέτεις?

Χιουμορ εκανε ο Φιλος.. Ειμαι σιγουρος ! Ας κλεισουμε εδω το "off topic" :thanks:

Kαι μην εισαι σιγουρος οτι δεν μας ψεκαζουν :lol: ! Οχι ομως γιας τις επιλογες μας,στις συσκευες :p

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung πρέπει να φάει ενα χαστούκι να ξυπνήσει και η HTC μια βοήθεια να επιβιώσει και να επιβραβευτεί το οτι συγκέντρωσε τόσα καλά στοιχεία μαζεμένα σς μια συσκευή.

Τα ******** στην κάμερα όχι για οικονομία αλλά από λάθος επιλογή.

Θα το διορθώσει σίγουρα σε επόμενες συσκευές αφου δεν πιστεύω οτι θα ξανά χρησιμοποιηθεί η συγκεκριμένη.

 

Αρα οσοι είστε σε αμφιβολία πάρτε το one για να έχετε καλύτερες επιλογές του χρόνου.

Αν πάλι σπάσει ρεκόρ η samsung θα συνεχίσει μ αυτούς τους κακοντυμενους κακασχημους σχεδιαστές και τα υλικά που καθιέρωσε από το 2010 με το S1.

 

Κατά τα άλλα το S4 είναι πολύ καλό. Υστερει μόνο σε υλικα και design.

H οθόνη είναι θέμα γούστου. Βλέπεις λουλούδια και νομίζεις ότι θα τα μυρίσεις. Αν ειχε επιλέξει την τεχνική της οθόνης του Note2 θσ είχε καλύτερο αποτέλεσμα.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η κάμερα του one θα βελτιωθεί με κάποιο update.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η κάμερα του one θα βελτιωθεί με κάποιο update.

 

Δεν είναι θέμα software εκεί που πάσχει.

Απο την άλλη το πρόβλημα επηρεάζει ένα μέρος των φωτογραφιων. Στις υπόλοιπες δεν γίνεται αντιληπτό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για σχεδίαση,άλλα εγώ πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ,τι άλλη σχεδίαση θα μπορούσε να έχει το 4αρι,ετσι ώστε να χωρέσει,την τεράστια οθόνη του σε τόσο μικρο μεγεθος.Αν δηλαδή το έκανε τετραγωνο,θα ήταν πιο όμορφο,και κυρίως πιο λειτουργικό,και βολικό στο να το κρατάς?Δεν νομίζω...Στο μόνο που θα μπορούσε να κάνει κάτι διαφορετικό, είναι το πίσω μέρος.Δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο θα πρέπει να τιμωρήσω την σαμμυ,που έκανε και σχεδιαστικές αλλαγές όσο αυτό ήταν δυνατόν,όταν το κινητό είναι όλο μια οθόνη.Για να κάνει σοβαρές αλλαγές,θα έπρεπε το κινητό να γίνει κουμουτσα,και εκεί θα είχαμε άλλα θέματα μετά από περισσότερους.Προφανώς η σαμμυ διάλεξε να μην γίνει αυτό,και για μένα έκανε σωστή επιλογή.Για το πίσω κομμάτι όμως εκεί θα την κατηγορήσω,μπορούσε καλύτερα. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα software εκεί που πάσχει.

Απο την άλλη το πρόβλημα επηρεάζει ένα μέρος των φωτογραφιων. Στις υπόλοιπες δεν γίνεται αντιληπτό.

 

Εγω παντως βρισκω την προσεγγιση της HTC στο θεμα της καμερας πολυ σωστη.

Μου ειναι πιο χρησιμο να εχει μεγαλυτερο αισθητηρα το κινητο και να τραβαει περισσοτερο φως γιατι τις περισσοτερες φωτογραφιες θα της τραβηξω σε κατι ακυρες στιγμες που δεν το περιμενω, που συνηθως οι συνθηκες φωτισμου δεν ειναι ιδανικες.

Επισης, αυτες τις φωτογραφιες θελω να τις στελνω γρηγορα στα κινητα των φιλων μου ή να τις ανεβαζω στο facebook κτλπ οποτε δεν εχει νοημα η μεγαλη αναλυση και το μεγαλο μεγεθος.

 

Απο την αλλη, οταν θα παω μια εκδρομη και θελω να τραβηξω καλες, μεγαλης αναλυσης φωτογραφιες τις οποιες θα απολαμβανω στην full HD τηλεοραση μου ή θα θελω να εκτυπωσω τοτε θα παρω την φωτογραφικη μηχανη μαζι μου και δε θα αρκεστω στην καμερα ενος οποιοδηποτε κινητου. Μολις βγηκε και το νεο μοντελο της αγαπημενης μου superzoom (http://www.sony.co.uk/product/dsc-h-series/dsc-hx50) (εκτος θεματος)

 

Το ιδανικο βεβαια θα ηταν 8MP με μεγαλο αισθητηρα αλλα τοτε θα ειχαμε και το μεγεθος του 808....

Link to comment
Share on other sites

Με 4μπ κάμερα φίλε μου μόνο σωστή κίνηση δεν μπορείς να την πεις..Εκτός αναλύσεις,είναι και αυτό το πιχελιασμα (θόρυβος) που κάνει ο φακός(?) Τουλάχιστον να μην είχε αυτό και να βγαίναν καθαρές η 4μπ φώτο.Αλλα τα έκανε όλα μαζί....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Με 4μπ κάμερα φίλε μου μόνο σωστή κίνηση δεν μπορείς να την πεις..Εκτός αναλύσεις,είναι και αυτό το πιχελιασμα (θόρυβος) που κάνει ο φακός(?) Τουλάχιστον να μην είχε αυτό και να βγαίναν καθαρές η 4μπ φώτο.Αλλα τα έκανε όλα μαζί....

 

Νομιζω γινεσαι υπερβολικος, εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα πιξελιασμα-θορυβο και εχω διαβασει αν οχι ολες τοτε σχεδον ολες τις κριτικες που υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...