Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το birdphone μου απάντησε ότι έχει διαθέσιμο μόνο pink red:)

Και μου λένε την ίδια στιγμή, οτι φαίνεται στο site τους υπάρχει στην πραγματικότητα. Εγώ όμως βλέπω να έχει και άσπρο. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που βλέπουμε στο site.

 

Βαγγέλη δεν έχω κάποιον να στείλω. Ουτε εμπιστεύονται να κάνω κράτηση με χρέωση πιστωτικής.

Άρα θα ψαξω μόλις έλθω και όπου το βρω.

 

Με χρεωση της καρτας σου δηλαδη κανονικα, δε μπορουν να το βαλουν στην ακρη και να το παρεις οταν ερθεις? Μου κανει εντυπωση αυτο...

Οπως και να εχει, θεωρω οτι δε θα εχεις προβλημα να το βρεις οταν ερθεις, καθως απο τη στιγμη που κλειδωσε η τιμη σε αυτα τα 2, θα κατεβουν κι οι υπολοιποι (kaizershop/store κλπ - απο εκει αγορασα εγω το δικο μου σημερα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το birdphone μου απάντησε ότι έχει διαθέσιμο μόνο pink red:)

Και μου λένε την ίδια στιγμή, οτι φαίνεται στο site τους υπάρχει στην πραγματικότητα. Εγώ όμως βλέπω να έχει και άσπρο. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που βλέπουμε στο site.

 

Κάποιο λάθος θα έκαναν.

Υπάρχει 8αρι pink red? Δεν νομίζω :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

δεν κανω λαθος γιατι ειμαι παθον....και διευκρινησα,ΟΕΜ θηκη!!!:(

 

Υπαρχει τελικα καποια λυση γι αυτο γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο να κλεινει οθονη συνεχως?

Link to comment
Share on other sites

δεν κανω λαθος γιατι ειμαι παθον....και διευκρινησα,ΟΕΜ θηκη!!!:(

Σορρυ σε χανω :lol: what is ΟΕΜ θήκη??:worry:

Το birdphone μου απάντησε ότι έχει διαθέσιμο μόνο pink red:)

Και μου λένε την ίδια στιγμή, οτι φαίνεται στο site τους υπάρχει στην πραγματικότητα. Εγώ όμως βλέπω να έχει και άσπρο. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που βλέπουμε στο site.

Μαλλον εκαναν λαθος και σου ειπαν για το 10.1 κι οχι για το 8

Υπαρχει τελικα καποια λυση γι αυτο γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο να κλεινει οθονη συνεχως?

Λογικά κάτι θα υπάρχει, εαν εντοπίσω εφαρμογη θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει γίνει μπέρδεμα και μιλάνε για το 10άρι...

 

Ούτε 10.1 υπάρχει σε pink red

Μόνο θήκες σε αυτά τα χρώματα.

 

edit:

αχαχαχαχα, τελικά υπάρχει 10.1 σε red η μάλλον υπήρχε

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.909334

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος θα έκαναν.

Υπάρχει 8αρι pink red? Δεν νομίζω :lol:

 

Όντως δεν υπάρχει τέτοιο Νοτε 8.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν την προλαβα την προσφορά του πλαισίου για το nexus 10 οπότε θα πάμε σε Note 8, μαλλον παρασκευη θα το έχω κι εγω. Μιας και πήγα πλαίσιο και για να μην ψάχνω απο βδομάδα ολα τα καταστηματα για το ποιο έχει τη συγκεκριμένη θήκη την εκανα παραγγελία απο κει http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Samsung%20Note%208%20Book%20Cover%20Dark%20Grey%20(%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82%20-%20%CE%A4%CF%83%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%82)&actual=note%208%20book ... και πεμπτη θα την εχω την θήκη, κι ελπιζω παρασκευη μεσημερι το ταμπλετ
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει το 3G black brown το έχει εδω http://www.open365.gr/samsung-galaxy-n5100-8.0-16gb-3g-brown-black-tablet.html

Κώστα εδώ είσαι.

Super τιμή για το 3G / bb

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα εδώ είσαι.

Super τιμή για το 3G / bb

 

Ξέρω οτι το ψάχνει κόσμος το black και μόλις είδα και την τιμή του, δε γινόταν να μην το ανεβάσω για τους ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εδώ είσαι.

Super τιμή για το 3G / bb

 

 

 

Ξέρω οτι το ψάχνει κόσμος το black και μόλις είδα και την τιμή του, δε γινόταν να μην το ανεβάσω για τους ενδιαφερόμενους.

 

Το έχω δει αλλά δεν ξέρω αν θα το προλαβω. Θα κάνω μια προσπάθεια μήπως μου το κρατήσουν.

Ευχαριστώ πάντως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει το 3G από το open365. Είναι Γερμανικό, με επιλογή για ελληνικό μενού με το που ξεκινάει εννοείται, με 2 χρόνια εγγύηση και unbranded. Ξεκινάει με την 4.1.2 και αμέσως κανει αναβάθμιση σε 4.2.2. Ήταν το μοναδικό κατάστημα που είχε τόσο φθηνά το black-brown. Έλεγε ότι ήταν άμεσα διαθέσιμο και μες σε 10 λεπτά από την παραγγελία με πήραν τηλέφωνο να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα. Το απόγευμα πέρασα από κει και το πήρα.

 

Για θήκη πήρα την επίσημη της Samsung από το πλαίσιο, που μου άρεσε περισσότερο από όλες τις άλλες.

Edited by vshadow
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω τελικά απο expansys. Έριξε την τιμή και με ενδοκοινοτικό ΑΦΜ θα βγει στα 350 με τα μεταφορικά.

Με την διαφορά θα πάρω την θήκη:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω τελικά απο expansys. Έριξε την τιμή και με ενδοκοινοτικό ΑΦΜ θα βγει στα 350 με τα μεταφορικά.

Με την διαφορά θα πάρω την θήκη:)

350 λίρες μηπως στειλε μας συνδεσμο αν μπορεις και τι εννοεις ενδοκοινωτικο ΦΠΑ?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Κατα 99% εχω καταληξει στο note 8 ( σε συγκριση με nexus 7)..

 

τρεις ερωτησεις..

 

1) εχει ανακοινωθει/ακουστει κατι για νεα εκδοση? (οπως το 10αρι note 2014)

 

2) σκεφτομαι για το wifi μονο (5110)...μπορω να μοιραζω τη συνδεση internet (cosmote) απο το iphone στο note ,οπως κανω τωρα με το ipad της γυναικας?

 

3) ποια εκδοση παιρνει επισημα και μεχρι ποια μπορουμε να τρεξουμε?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Κατα 99% εχω καταληξει στο note 8 ( σε συγκριση με nexus 7)..

 

τρεις ερωτησεις..

 

1) εχει ανακοινωθει/ακουστει κατι για νεα εκδοση? (οπως το 10αρι note 2014)

 

2) σκεφτομαι για το wifi μονο (5110)...μπορω να μοιραζω τη συνδεση internet (cosmote) απο το iphone στο note ,οπως κανω τωρα με το ipad της γυναικας?

 

3) ποια εκδοση παιρνει επισημα και μεχρι ποια μπορουμε να τρεξουμε?

 

Ευχαριστω!

1. Μονο για την 4.2.2

2.ναι εφοσον κανεις AP το Ιphone γινεται

3. 4.1.2 , 4.2.2 εχουν δοθει επισημα για αλλες εκδοσεις μπορεις να ανατρεξεις στο xda developers αλλα μιλαμε για custom rom και rooted συσκευες. Παντως απο θεμα hardware δε νομιζω να εχει προβλημα σε μελλοντικες εκδοσεις.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Στεφανε ευχαριστω!

οσον αφορα στο 1) ,εννοουσα νεα συσκευη..

 

για το 2) ,επιλεγω personal hotspot στο iphone και επιλεγω μεσω bt ή wifi κ συνδεεται αμεσα το ipad...

 

θα γινεται τόσο απλα ή θα θελει εξτρα προγραμμα?

 

ΥΓ δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα για τη συνεργασια ios και android γενικοτερα..θα ειναι και πρωτο μου android μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε ευχαριστω!

οσον αφορα στο 1) ,εννοουσα νεα συσκευη..

 

για το 2) ,επιλεγω personal hotspot στο iphone και επιλεγω μεσω bt ή wifi κ συνδεεται αμεσα το ipad...

 

θα γινεται τόσο απλα ή θα θελει εξτρα προγραμμα?

 

ΥΓ δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα για τη συνεργασια ios και android γενικοτερα..θα ειναι και πρωτο μου android μαλλον..

Το ίδιο εύκολα θα συνδέεσαι κι εδώ. Προχωρα άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτους που εχουν προβλημα με oem θηκη. Αν μπει screen lock with pin και γινει uncheck η επιλογη

Lock instantly with.. δεν κλειδωνει οθονη απλα σβηνει τουλαχιστον. Με θηκη επισης το pen δεν δουλευει σωστα σε μενα και ειναι πολυ εκνευριστικο. Γυρευω καποια εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι αισθητηρες ολοι αλλα δεν βρισκω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτους που εχουν προβλημα με oem θηκη. Αν μπει screen lock with pin και γινει uncheck η επιλογη

Lock instantly with.. δεν κλειδωνει οθονη απλα σβηνει τουλαχιστον. Με θηκη επισης το pen δεν δουλευει σωστα σε μενα και ειναι πολυ εκνευριστικο. Γυρευω καποια εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι αισθητηρες ολοι αλλα δεν βρισκω τιποτα.

 

Στο Note 2 το s pen είχε πρόβλημα μόνο με κάποιες θήκες που είχαν μαγνήτη στο κούμπωμα για να κλείνουν.

Εδώ συμβαίνει και σε άλλες?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε μια αναβαθμιση(ΟΤΑ) 66,12mb με το σχολιο "Improved Stability" ξερετε μηπως τι προσφερει αυτο το update? Εχω το γερμανικο ταμπλετ(Ν5100) με 4,2,2 ήδη περασμενη . σε όλα ειμαι stock δεν εχω κανει καποιο root κτλ κτλ .Ειχα Build Number JDQ39.N5100XXCMH2 και τωρα ειμαι JDQ39.N5100XXCMI1 . Baseband απο N5100XXCMF4 σε N5100XXCMI1 Kernel το ίδιο. Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτους που εχουν προβλημα με oem θηκη. Αν μπει screen lock with pin και γινει uncheck η επιλογη

Lock instantly with.. δεν κλειδωνει οθονη απλα σβηνει τουλαχιστον. Με θηκη επισης το pen δεν δουλευει σωστα σε μενα και ειναι πολυ εκνευριστικο. Γυρευω καποια εφαρμογη να απενεργοποιουνται οι αισθητηρες ολοι αλλα δεν βρισκω τιποτα.

 

Υπαρχει τελικα θηκη και ποια για να μην δημιουργουντε προβληματα μτ το πενακι και το κλειδωμα οθονησ ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...