Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που αναφερεις ειναι το λεγομενο light bleeding,συμβαινει στους περισσοτερους αυτο,αλλοτε σε μικροτερο και αλλοτε σε μεγαλυτερο βαθμο,και οταν λεω στους περισσοτερους εννοω και στους κατοχους ολων των ειδων tablet.να μη σε αγχωνει καθολου,καθοτι στο δικο μας συμβαινει σε μικρο βαθμο κατα μεσο ορο,και εννοειται οτι δε θα σου δημιουργησει το παραμικρο θεμα!

 

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ :) Είναι το μοναδικό που με ξενέρωσε αλλα το ξεπερνάω;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη την στιγμή κατεβάζει μια αναβάθμιση, δεν ξέρω τι είναι, θα δω όταν τελειώσει και θα ενημερώσω. Πάντως είναι πολύ μεγάλη 664mb Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμή κατεβάζει μια αναβάθμιση, δεν ξέρω τι είναι, θα δω όταν τελειώσει και θα ενημερώσω. Πάντως είναι πολύ μεγάλη 664mb

 

Τι Νοτε έχεις; wi fi, 3g και από ποια χώρα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι Νοτε έχεις; wi fi, 3g και από ποια χώρα;

 

WiFi είναι, νομίζω είναι γαλλικό αλλα δεν ειμαι σίγουρος, απο που φαίνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε, τώρα κάνω εγκατάσταση, γραφει ότι είναι η 4.2.2

 

Ωραία. Άρα ξεκινάει η αναβάθμιση και στα υπόλοιπα που δεν είχε ξεκινήσει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!επειδη ψηνομαι να το παρω θελω μια ερωτηση να κανω:η ανα λυση της οθονης πως ειναι;φαινονται τα pixel?ειχα το πρωτο 10.1 note και γιαυτο εδωσα...και πως ειναι;εννοω απο γρηγοραδα...τελικα παραπανω απο μια ερωτηση εκανα;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!επειδη ψηνομαι να το παρω θελω μια ερωτηση να κανω:η ανα λυση της οθονης πως ειναι;φαινονται τα pixel?ειχα το πρωτο 10.1 note και γιαυτο εδωσα...και πως ειναι;εννοω απο γρηγοραδα...τελικα παραπανω απο μια ερωτηση εκανα;)

 

Πολύ ταχύτατο είναι. Τώρα για την ανάλυση, δες το σε ενα μαγαζί live για να μη σε πάρουμε στο λαιμό μας.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και για μένα η 4.2.2 ...γαλλικό.

 

Γενικά αξίζει η αναβάθμιση;; Τι έχουν πει η κάτοχοι των 3g που έχει έρθει;; Μ αρέσουν όλα αυτά με τη νέα έκδοση και όοοοταν έρθει και η Ελληνική αναβαθμιση θα την κάνω!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αν και οι διαφορές δεν είναι τεράστιες, αξίζει. Η ανάλυση της οθόνης είναι σαφώς ανώτερη, με το μαυρο χρώμα να είναι πολύ καθαρό πια και η απόκριση έγινε ακόμα καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αν και οι διαφορές δεν είναι τεράστιες, αξίζει. Η ανάλυση της οθόνης είναι σαφώς ανώτερη, με το μαυρο χρώμα να είναι πολύ καθαρό πια και η απόκριση έγινε ακόμα καλύτερη.

 

Πολύ καλά. Σε λίγες μέρες λογικά θα ρθει και στο δικό μου.

 

Root θα κάνετε , υπάρχει για 4.2.2;

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω Γαλλικό έχω αλλά δεν κατεβαίνει... :cry:

 

EDIT: Τελικά ήρθε το πολυπόθητο update ΑΛΛΑ με KIES και όχι με ΟΤΑ

(απλά το τονίζω για να μην περιμένετε τζάμπα)

- Ν5110 Γαλλικό -

 

:up:

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω Γαλλικό έχω αλλά δεν κατεβαίνει... :cry:

 

EDIT: Τελικά ήρθε το πολυπόθητο update ΑΛΛΑ με KIES και όχι με ΟΤΑ

(απλά το τονίζω για να μην περιμένετε τζάμπα)

- Ν5110 Γαλλικό -

 

:up:

 

ΟΤΑ πήρα εγώ και χωρίς καν να το αναζητήσω. Ξεκλείδωσα τη συσκευή και είδα κατεβασμένη την αναβάθμιση.

 

* Εγινε και προσθήκη εφέ στην οθόνη κλειδώματος οταν πλησιάζεις την πένα όπως στο S4 με την φωτεινή κουκίδα.

* Μπορείς να επιλέξεις για φόντο τις εικόνες του tripadvisor που ανανεώνονται μέσω ''φόντο ταξιδίου''

* Μπορείς πλεόν να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων με ενα αλλα και με 2 δάκτυλα για την εμφάνιση όλων των επιλογών.

*Προσθήκη Screen Mirroring

*Βελτίωση χρωμάτων οθόνης/ Καλύτερη ανάλυση

*Προσθήκη Watch On

Αυτές είναι οι αλλαγές που παρατήρησα με την 4.2.2

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!επειδη ψηνομαι να το παρω θελω μια ερωτηση να κανω:η ανα λυση της οθονης πως ειναι;φαινονται τα pixel?ειχα το πρωτο 10.1 note και γιαυτο εδωσα...και πως ειναι;εννοω απο γρηγοραδα...τελικα παραπανω απο μια ερωτηση εκανα;)

 

Aν φαινονται τα πιξελ ??? Ναι, αν παρεις ενα ισχυροτατο μεγεθυντικο φακο και κανεις καμμια δεκαρια ζοουμ σε μια εικονα τοτε θα τα δεις. Αστειευομαιι βεβαια. Η οθονη ειναι πεντακαθαρη, μην τσιμπάς στον ΜΥΘΟ των πολλων πιξελ, δε το λεω εγω η επιστημη της ανθρωπινης φυσιολογιας της ορασης το λεει. Η αναλυση του για 8'' ειναι SUPER !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Εδώ και λίγες μέρες κάτοχος κι εγώ του Note wifi, το οποίο μέχρι στιγμής με έχει ενθουσιάσει. Δύο ερωτήσεις έχω και θα ήθελα την βοήθειά σας (φαντάζομαι θα ακολουθήσουν κι άλλες στο μέλλον):

Ψάχνω θήκη και είμαι μεταξύ της γνήσιας και μιας Belkin (Cinema stripe ή κάτι τέτοιο, την έχει το public στα 44 ευρώ). Δυστυχώς την γνήσια δεν μπορώ να την δω από κοντά και έτσι δεν μπορώ να συγκρίνω. Η Belikn είναι πολύ ωραία, αλλά νομίζω ότι θα δίνει πιο πολύ όγκο από την γνήσια. Το καλό είναι ότι στην πλάτη δεν έχει σκληρό πλαστικό, αλλά πάλι συνθετικό δέρμα (και το πλαστικό που κάθεται το τάμπλετ είναι μέσα), οπότε η αίσθηση είναι ωραία. Την original την έχω δει μόνο σε φωτό στο νετ, (από κοντά είδα μια για το tab3, φαντάζομαι ότι θα είναι ίδια. Αν ναι, δείχνει πιο φτηνιάρικη λόγω της πλαστικής πλάτης, αλλά δεν δίνει πολύ όγκο). Εσείς τι προτείνετε??

Επίσης μια σχετική απορία: Η ίδια η Samsung λέει να μην χρησιμοποιούμε θήκες με μαγνήτες λόγω digitizer και Spen. Νομίζω ότι η original έχει (αλλοιώς πώς κλείνει?). Η Belkin έχει ένα strap που την κρατάει κλειστή.

 

Δεύτερη ερώτηση: Κάπου το διάβασα στο νήμα αλλά δεν μπορώ να το βρω: Μπορώ να αντιγράφω ένα κείμενο με το πενάκι και να το κολλάω αλλού (π.χ. Evernote) και αυτό να μπαίνει ως κείμενο και όχι ως φωτό? Δηλαδή να μπορώ να το επεξεργαστώ? Κάποιο παιδί νομίζω είχε πεί πως γίνεται αλλά δεν το βρίσκω.

 

Επίσης κάποιο παιδί είχε πεί ότι το Evernote συγχρονίζεται με το ANote. Τι πρέπει να κάνω γι'αυτό γιατί σε εμένα φαίνονται σαν δύο ξεχωριστές εφαρμογές.

 

Τελικά έκανα 3 ερωτήσεις :-)

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το απόγευμα η θήκη Book cover της Samsung. Πλήρως ευχαριστημένος, τέλεια σε εμφάνιση ποιότητα, νομίζω ότι καλύτερο!!!

 

Αντε τώρα μόνο την αναβάθμιση περιμένω :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το απόγευμα η θήκη Book cover της Samsung. Πλήρως ευχαριστημένος, τέλεια σε εμφάνιση ποιότητα, νομίζω ότι καλύτερο!!!

 

Αντε τώρα μόνο την αναβάθμιση περιμένω :P

 

Εχω παραγγειλει εδω και μερες την ιδια θηκη απο Κινα,ακομα περιμενω να ερθει:(πολυ καλη θηκη,το μονο κακο ειναι για εμας που εχουμε τη wifi εκδοση και δεν υπαρχει ακουστικο στο πανω μερος,οτι φαινεται η μικρη τρυπουλα του ακουστικου και με χαλαει λιγο!γιαυτο τη διαλεξα σε ασπρο χρωμα,καθως αφου το tabletακι ειμαι και αυτο ασπρο θα φαινεται λιγοτερο εντονα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει εδω και μερες την ιδια θηκη απο Κινα,ακομα περιμενω να ερθει:(πολυ καλη θηκη,το μονο κακο ειναι για εμας που εχουμε τη wifi εκδοση και δεν υπαρχει ακουστικο στο πανω μερος,οτι φαινεται η μικρη τρυπουλα του ακουστικου και με χαλαει λιγο!γιαυτο τη διαλεξα σε ασπρο χρωμα,καθως αφου το tabletακι ειμαι και αυτο ασπρο θα φαινεται λιγοτερο εντονα!

 

Μικρό το κακό.. Εγώ διάλεξα τη μαύρη, η διχρωμία είναι κορυφή..

 

Πόσο σου βγήκε;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

...............................

Δεύτερη ερώτηση: Κάπου το διάβασα στο νήμα αλλά δεν μπορώ να το βρω: Μπορώ να αντιγράφω ένα κείμενο με το πενάκι και να το κολλάω αλλού (π.χ. Evernote) και αυτό να μπαίνει ως κείμενο και όχι ως φωτό? Δηλαδή να μπορώ να το επεξεργαστώ? Κάποιο παιδί νομίζω είχε πεί πως γίνεται αλλά δεν το βρίσκω.

................................

 

Mπορεις φυσικα !!! Δες το post μου εδω (μνμ 286-289)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 εβδομάδες, πολύ καλό γενικά, ξεκινώ με 2 μειονεκτήματα για μένα :

1. τα φαρδιά πλαϊνά κάνουν αρκετά στενή την οθόνη σε κατακόρυφη θέση και δυσχεραίνουν κάπως την ανάγνωση βιβλίων,

2. Το εικονικό πληκτρολόγιο δεν έχει πολύ καλή ακρίβεια (πατάς σχετικά εύκολα λάθος πλήκτρο-γράμμα) και δεν έχω βρεί επιλογή να υπαναχωρεί.

Στα αξεσουάρ του με ενδιέφερε και αγόρασα το καλώδιο MHL HDMΙ , και δουλεύει πολύ καλά, η εικόνα στην tv ειναι πολύ καλή. Ωστόσο ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να φορτίζεται ταυτόχρονα ενώ είναι συνδεδμένη η ΗDMI; (Βρήκα πως το original Samsung καλώδιο ίσως υποστηρίζει ταυτόχρονη φόρτιση...)

Edited by kostis7_9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 εβδομάδες, πολύ καλό γενικά, ξεκινώ με 2 μειονεκτήματα για μένα :

1. τα φαρδιά πλαϊνά κάνουν αρκετά στενή την οθόνη σε κατακόρυφη θέση και δυσχεραίνουν κάπως την ανάγνωση βιβλίων,

Τις ιδανικές αναλογίες στις διαστάσεις οθόνης τις έχει το ipad, ενα πόντο λιγότερο στο ύψος και ένα πόντο φαρδύτερο στο πλάτος και πίστεψέ με αυτό δημιουργεί αισθητη διαφορά.

2. Το εικονικό πληκτρολόγιο δεν έχει πολύ καλή ακρίβεια (πατάς σχετικά εύκολα λάθος πλήκτρο-γράμμα) και δεν έχω βρεί επιλογή να υπαναχωρεί.
Δεν το έχεις πολυψάξει, έχει στα δεξιά Χ μέσα σε βέλος κατεύθυνσης και φυσικά δεν θα μπορούσε να μην το έχει!
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...