Jump to content

Τηλεφωνική γραμμή από Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

75 ευρώ είναι πολλά..

Καλά θα κάνουν οι κύριοι της Telepassport να κάνουν καμιά καλύτερη προσφορά..

 

Γιατί αν τελικά μείνει ως έχει το πάγιο του ΟΤΕ για την ADSL (27,5 Ευρώ) + 34 Ευρώ συνδρομή στην Tellas μας κάνει 61,5 Ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) για ADSL με ταχύτητα 384/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον kplr

 

75 ευρώ είναι πολλά..

Καλά θα κάνουν οι κύριοι της Telepassport να κάνουν καμιά καλύτερη προσφορά..

 

Γιατί αν τελικά μείνει ως έχει το πάγιο του ΟΤΕ για την ADSL (27,5 Ευρώ) + 34 Ευρώ συνδρομή στην Tellas μας κάνει 61,5 Ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) για ADSL με ταχύτητα 384/128

 

 

Akrivos...me prolave o kplr me posting tou. Pios o logos na valw telepapport kai oxi Tellas apo ti stigmi pou kai ligotero mou vgainei kai megaliteres taxitites tha exw kai to diktio tis tellas fisaei oso afora internet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CptBill

 

Akrivos...me prolave o kplr me posting tou. Pios o logos na valw telepapport kai oxi Tellas apo ti stigmi pou kai ligotero mou vgainei kai megaliteres taxitites tha exw kai to diktio tis tellas fisaei oso afora internet.

 

 

λιγοτερο η Τελλας?? :rolleyes: :rolleyes:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kplr

 

75 ευρώ είναι πολλά..

Καλά θα κάνουν οι κύριοι της Telepassport να κάνουν καμιά καλύτερη προσφορά..

 

Γιατί αν τελικά μείνει ως έχει το πάγιο του ΟΤΕ για την ADSL (27,5 Ευρώ) + 34 Ευρώ συνδρομή στην Tellas μας κάνει 61,5 Ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) για ADSL με ταχύτητα 384/128

 

 

φιλε μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα... περα απο το παγιο ρωτα στον οτε τι αλλο χρειαζεται να βαλεις... τεσπα εγω απλα ενημερωσα τα των καινουριων υπηρεσιων της Τελεπας οχι να πω το τι θα βαλει ο καθενας σαν εναλλακτικο παροχο!φιλικα παντα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Φίλε DrGus πολύ καλά έκανες και μας ενημέρωσες..

 

Προσωπικά χαίρομαι ιδαίτερα που μπαίνουν εταιρείες σαν την Telepassport (με δικό τους δίκτυο --ανεξάρτητο του ΟΤΕ ) στο παιχνίδι γιατί αυξάνει ο ανταγωνισμός..

 

Άσχετα αν με τις χρεώσεις αυτές θα προτιμήσω ADSL από τον ΟΤΕ την κίνηση της Telepassport τη θεωρώ πολύ καλή και ίσως στο μέλλον αποδειχτεί πολύ χρήσιμη (για να ρίξει πιθανόν κιαλλο τις τιμές του ΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Και εγω πιστευω οτι ειναι ακριβο το παγιο που θελουν. Μη ξεχναμε οτι ετοιμαζονται και αλλες εταιριες να μπουν στην αγορα με τις ιδιες ακριβως υπηρεσιες, αρα συντομα θα εχουμε μειωση τιμων.

Επιτελους!

 

 

Με 75 ευρώ λες αντίο στον ΟΤΕ, έχεις δύο γραμμές τηλεφώνου και μία μόνιμη σύνδεση Internet 128K;

 

Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό. Μόνο που ξεφορτώνεσαι μια για πάντα τον ΟΤΕ, είναι το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου, εγώ θα έδινα και παραπάνω. Αρκετά τον ανεχτήκαμε τόσα χρόνια, μακάρι να αρχίσουν έτσι κι άλλες εταιρείες να του σπάνε έτσι το μονοπώλιο. :mad:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Gia na sugkrinoume ligo me ISDN 128.

 

isdn=13€ gia tis 2 grammes pagio + 26€ gia ISP (ACN) + diplo EPAK=39+EPAK

 

Gia na plhrwneis 75€ to mhna prepei na eisai mesa 51wres to mhna (wres aixmhs) h 102 (wres mh aixmhs). Dld 1.7 h 3.4 wres thn mera antistoixa.

An exete sundromh otenet auto paei sthn 1 wra aixmhs h 2 wres mh aixmhs thn mera.

Elpizw na mhn ekana lathos.

 

Pantws to vriskw para polu kalo to paketo...epitelous flat rate internet se tetoies taxythtes...Sugxarhthria sthn Telepassport!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κ εγω ετσι πιστευω... πηγα να ρωτησω στον οτε αντιστοιχες τιμες με εγκατασταση μοντεμ εγγραφη κτλ κτλ στις ιδιες υπηρεσιες... κ :wacko: :wacko: :wacko: ειναι μεγαλη η διαφορα... μακαρι αυτη η προσπαθεια να ειναι η εναρξη για καλυτερες τιμες κ προσφορες απο τις εταιρειες!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

pou vrikate tis plirofories aftes? oi sdsl einai diathesimes amesa? ta astika pote tha ta dwsoun? tha paroume k emeis oi oikiakoi xristes? mallon oxi e? :(
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια δε θελω να χαλασω την πιατσα, ειναι λογικό να γκρινιάζουμε για τις τιμές, αλλα σκεφτειτε οτι η DSL χρειαζεται τεράστια τεχνολογική υποδομη και απειρους κόμβους διότι η μεγιστη απόσταση κομβου - τερματισμου ειναι 5 χλμ, πραγμα που σημαινει ότι ειναι τρελή επένδυση για καθε εταιρία να παρεχει τετοιες υπηρεσίες....

Αν όμως αρχίσουν να πουλάνε, τότε να δειτε πως θα γλυκαθούνε και θα συνεχίσουν να επενδύουν... Τελικά θα πέσουν οι τιμές μόλις αρχισει ο κοσμος να συνηθίζει την ιδέα της DSL και εξάπλωθει η χρήση της. Ετσι δεν γίνεται πάντα;;;

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι σημαντικό να μάθουμε αν θα χρειαστεί να αλλάξουμε νούμερο. :confused:
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλαγη αριθμου δεν θα χρειαστει αυτο ειναι σιγουρο!αν θελει κανεις φυσικα θα μπορει να το κανει... αλλα σιγουρα θα μπορει το υπαρχον νουμερο του καθενος να παραμενει απλα θα πηγαινει στην "δικαιοδοσια" της Τελεπας... απ'οτι καταλαβα καλα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DrGus

 

οχι αλλαγη αριθμου δεν θα χρειαστει αυτο ειναι σιγουρο!αν θελει κανεις φυσικα θα μπορει να το κανει... αλλα σιγουρα θα μπορει το υπαρχον νουμερο του καθενος να παραμενει απλα θα πηγαινει στην "δικαιοδοσια" της Τελεπας... απ'οτι καταλαβα καλα!

 

 

Και τα 3-4ψηφια, 801, 800, 901 κλπ. που θα χρεωνονται?

Στο λογαριασμο της TP :eek: ?

Αν θελουμε να βαλουμε αλλο εναλλακτικο?

Κι αν αργοτερα χρειαστουμε DSL?

Βλεπεις, δεν γινεται να αποχωριστουμε τοσο ευκολα τον ΟΤΕ ;) .

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Astikes kliseis, diathesimes stous "apeutheias" peiates TelePassport mesa ston Oktovri. Kostos kliseon: Metaksi TPH Online 19L/min - pros alla stathera diktia (+OTE) 21L/min. 1787 customers... Arxes tou 2004.

Link to comment
Share on other sites

Kostos kliseon: Metaksi TPH Online 19L/min - pros alla stathera diktia (+OTE) 21L/min.

 

 

WOW :) ;) :D :lol: :lol:

Τι άλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Epishs h yphresia TPS OnLine Home tha einai dia8esimh apo Oktwvrh 2003 stis eksis poleis:

 

Athina, Thessaloniki, Patra, Hrakleio, Larisa, Tripolh, Iwannina, Xalkida, Serres kai Kavala.

 

Ton Dekemvrio tha akolou8isoun kai alles poleis...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε κανείς ότι στο νέο πακέτο είναι έχουν αλλάξει οι τιμές της Telepassport για κλήσεις από σταθερό σε κινητό?

Η κλήση προς κινητό στο πακέτο TPH-ONLINE HOME γίνεται 0,205€/min, αντί 0,190€/min που ισχύει τώρα όταν καλεί κανείς με 1787! Κρίμα. Το πακέτο είναι καλή προσπάθεια, αλλά δεν είναι απόλυτα ανταγωνιστικό.

Κρατάς OTE και πας ADSL Tellas...

Link to comment
Share on other sites

Οντως κρίμα που ανεβάζει λιγάκι την χρέωση για το κινητό. :(

Ειναι όμως σημαντική η εκπτωση στα αστικά (19%). :rolleyes:

Σημαντικό ρόλο θα παίξει και η ποιότητα. Αν η ποιότητα είναι πιο καλή τότε θα είναι καλό και ανταγωνιστικό πακέτο.

Ειμαι πολύ περίεργος να δω αν τελικά θα παραμείνει 75 ευρώ το πάγιο μετά τις νέες τιμές του OTE για DSL.

Ξέρει κανένας πότε θα ανακοινώσει η TelePassport επίσημα, όλα τα νέα πακέτα; Λέγοντας επίσημα εννοώ να τα βγάλει και στο web site ή να ενημερώσει εκτενώς τους συνεργάτες της.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αραγε θα το μειώσει το πάγιο των 75 ευρώ τώρα που ο ΟΤΕ ανακοίνωσε τις νέες τιμές για DSL; :confused:
Link to comment
Share on other sites

sigoura anevazei tis times gia kinita? giati afti itan i xrewsi pou eixe gia kliseis se q-telecom... Mipws apla anagrafei tin megalyteri xrewsi? rwtaw... Xereis kaneis egkyra???
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι αυτό που λες moderndrummer, γιαυτό και πήρα την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Η κοπέλλα εκεί επιβεβαίωσε την αύξηση, αλλά δε μου έδωσε και την εντύπωση ότι ήξερε και πολλά... Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση του πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα οτι η τιμές των παγίων δεν θα είναι αυτές που ανακοινώθηκαν αλλα χαμηλότερες :!: :)

Δυστυχώς δεν έμαθα πόσο θα μειωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον telePS

 

Σήμερα έμαθα οτι η τιμές των παγίων δεν θα είναι αυτές που ανακοινώθηκαν αλλα χαμηλότερες :!: :)

Δυστυχώς δεν έμαθα πόσο θα μειωθούν.

 

 

Λογικό είναι μετά τις πρόσφατες μειώσεις του ΟΤΕ, αλλά και τις χαμηλές τιμές που ανακοίνωσε η Tellas.

 

Για να δούμε λοιπόν ποιες θα είναι οι τιμές της Telepassport

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DrGus

 

οι συγκεκριμενες δυο υπηρεσιες απευθυνονται στους απευθειας πελατες οπως τους ονομαζει η τελεπας... προσφερει SDSL flat rate γραμμες για συνεχομενο ολη μερα ιντερνετ

 

Δηλαδή υπάρχει και SDSL χωρίς flat rate? :wacko:

 

 

 

## Και μια πληροφορία εκ των έσω.....

 

Ακόμα και στην Αττική, το SDSL θα δοθεί στους πελάτες σταδιακά ανά περιοχές.

 

Από Οκτώβριο,Νοέμβριο,Δεκέμβριο, και τον Ιανουάριο του 2004 θα έχει καλυφθεί όλη η Αττική.!

 

Ζήσε Μάη μου.......... :rolleyes:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...