Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σημαινει η παρακατω φραση που μου εμφανιζει στο tracking της singpost:

"INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Εχουν σταλει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Διάβασα όλα τα μηνύματα σχετικά με το α820. Βλέπω στο μινιντιαλς ότι υπάρχει το α820e

http://www.minideal.net/new-lenovo-a820e-4-5-ips-quad-core-1-2ghz-dual-sim-card-cdma-gsm-3g-smartphone.html

 

το οποίο έχει χαμηλότερη αναλύση οθόνης και υψηλότερη τιμή. γνωρίζετε κάτι παραπάνω;

 

Τέλος πιστεύετε πως το α830 θα είναι πολύ πιο μεγάλο σε διάστάσεις; θα είναι πιο αργό απο το 820 ;

 

Το Α820e δεν έχει καμία σχέση με το Α820. Η κύρια διαφορά τους είναι ότι το Α820e υποστηρίζει CDMA και όχι WCDMA γεγονός που σημαίνει οτι ΔΕΝ υποστηρίζει 3G δίκτυα στην Ελλάδα. Οπότε δεν θα στο συνιστούσα. Επίσης μιας και είμαι κάτοχος του Α830 που είναι 5" και είχα το Α800 που είναι 4.5" όπως είναι και το Α820, έχω να πω οτι το Α830 μου φαίνεται αρκετά μεγάλο, παρόλο που είναι λεπτό, ενω το Α800 μου φαινόταν μια χαρά σε μέγεθος. Ωστόσο αυτό είναι θέμα γούστου και συνήθειας.

 

Τι σημαινει η παρακατω φραση που μου εμφανιζει στο tracking της singpost:

"INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Εχουν σταλει?

 

Αυτό σημαίνει οτι η μεταφορική έχει λάβει το πακέτο, αλλά δεν έχει ξεκινήσει ακόμα. Όταν γράψει "Despatched to overseas" τότε θα έχει φύγει και μετά υπολόγιζε 10 ημερολογιακές μέρες περίπου μέχρι να σου έρθει.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos

αφού το σκάλιζα, είδα στις ρυθμίσεις ότι έχει ένα upgrade το οποίο και το έκανα.

αφού μπήκαν διάφορες κινεζιές, το κινητό έχασε και το ρουτ.

είπα να βάλω μια άλλη ρομ και ακολούθησα τον οδηγό που έβαλε στην 3η σελ ο φίλος EGRANEROE

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4684494#post4684494

στο Β μέρος έκανα το φλασαρίσμα του recovery και μόλις ολοκληρώθηκε, εμφανίστηκε ο πράσινος κύκλος.

μετά το κινητό δεν άνοιξε ξανά. (να σημειώσω ότι τσέκαρα το DA DL ALL WITH CHECK SUM όπως λέει στις οδηγίες)

έπαθα δηλ αυτό που έπαθε κι ο φίλος Staf1988i εδώ πέρα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4724476#post4724476

και στους drivers στο pc, βγάζει πλέον ΜΤΚ USB Port

ο Staf1988i δεν ξανάγραψε να μας πει τι έγινε με το κινητό του

καμιά ιδέα να μην πάνε χαμένα τα 120 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

 

Το καλύτερο που μπορούμε να πάρουμε στην Ελλάδα είναι αυτό εδώ

 

http://www.guaranty.gr/p.Huawei-Ascend-Y201-Pro.715583.html

 

Τι σχεση εχει αυτο φιλε μου?Αλλη μαρκα,αλλη οθονη,μονοπυρηνο κατωτατων χαρακτηριστικων.Που κολλαει το ποστ σου;Λες ολοι που το παραγγειλαμε να μην ξερουμε τον λογο,η θελουμε να γεμισουμε το θεμα με ανουσια ποστ;

Link to comment
Share on other sites

Απο πλευρα ηχου κλησης και ηχου ομιλιας πως ειναι ? ακουγεται δυνατα και καθαρα ή ειναι σαν τα λοιπα κινεζικα πχ cubot, zopo klp

 

 

μην το σκεφτεσαι καθολου! ειναι λειτουργικοτατο σε ολα του ! εχω 2! αν θες κατι συγκεκριμενο ρωτα. παντως το ασπρο ειναι πολυ πιο ομορφο απτο μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει αυτο φιλε μου?Αλλη μαρκα,αλλη οθονη,μονοπυρηνο κατωτατων χαρακτηριστικων.Που κολλαει το ποστ σου;Λες ολοι που το παραγγειλαμε να μην ξερουμε τον λογο,η θελουμε να γεμισουμε το θεμα με ανουσια ποστ;

 

 

 

Διάβασες όλο το post ή μόνο αυτό που έπεσε το μάτι σου( ; ), έγραψα για επιπλέον μείωση τιμής (προσφορά minideal) και το τι θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος στην Ελλάδα σε αυτή τη τιμή για να έχουμε μία σύγκριση γιατί άμα παρακολουθείς το thread θα έβλεπες πως πολλοί είναι νέοι. Thats it, τα συμπεράσματά σου next time σε pm :*

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κ εγω σημερα

μεχρι στιγμης ολα φαινονται αψογα

βεβαια εβαλα αμεσως custom rom

 

και συγκεκριμενα την Lambda_v2.3

 

μια συμβουλη για οσους θελουν να ρουταρουν κ να περασουν recovery και custom rom

 

μην μπλεκετε με flashtools και τα λοιπα

μονο προβληματα μπορει να αντιμετωπισετε

 

καντε root μεσω του mt6589_rooting_pkg (γοογλε ιτ)

βαλτε το recovery(Cmw-recovery-a820) μεσω του mobileuncletoolbox(play store)

και φλασαρετε απο εκει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάτοχοι και υποψήφιοι αγοραστές του a820, έχω αυτή τι συσκευή 4-5 μήνες τώρα (το αγόρασα γύρο στα 140 ευρω από κατάστημα στη σανγκαι-κινα

Ψάχνοντας σήμερα να αγοράσω για την γυναικα μου μέσο imternet, δεν μπορώ να βρω ΤΙΠΟΤΕ καλύτερο σαυτη την κατηγορια, δεν ήθελα να έχουμε ίδια αλλα δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σαυτη την τιμή,

Μειονεκτήματα.... δεν έχει flashlight όμως και δεν χρειάζεται απλά εγκαταστήστε το ucam για φωτεινότερες φωτογραφίες σε νυχτερινές λήψεις, δεν έχει front cam αλλα ούτε αυτό με χαλάει λειτουργεί η πίσω με το skype εάν θες να δείξεις κάτι με την κάμερα, τελος εχει χαμηλή ένταση ακουστικού ανοιχτής ακρόασης.

Πλεονεκτήματα..... εξαιρετικός δυνατός μπάσος ήχος με τα ακουστικά, εξαιρετικό σήμα και 3g (vodafon), το sygic λειτουργεί άψογα μέσα από αυτοκίνητο ακόμη και σε στενά και κλειδώνει από 15 έως 35 δευτερα το πολύ, φωτεινοτάτη οθόνη με καλή απόκριση σε κάθε χρήση, ραδιοφωνάκι fm στην παραλια η οπουδήποτε, που τους τρελαίνει όλους για το πως λειτουργεί χωρίς ακουστικά, (εγκατέστησα ένα eq apk που ψιλοδημαμωνει το εξωτερικό μεγάφωνο), και το κερασάκι στη τούρτα είναι το screen!!!!!, δεν είναι γορίλα αλλα είναι ανώτερο!!!!, έχω πάθει πλακα που δεν έχει ούτε γρατσουνιτσα έπειτα από πεσίματα σκληρή χρήση στην τσέπη με κλειδιά κλπ κλπ, το πρώτο protector ήτανε αηδία και το ξήλωσα επιτόπου, ειλικρινά έχω εκπλαγεί με το scratch resistance του screen, όλα μου τα κινητά ήτανε επώνυμα με gorilla και full στα σημάδια γιατί είμαι ψιλό-τσαπατσούλης και έχω ενα θέμα με τα αυτοκόλλητα καλύμματα κλπ δεν τα πάω καλά, φόρεσα την πρώτη custom του infrared από το needrom και λειτουργεί jet. το μονο που μου λείπει από την μανισια rom είναι το τραγουδιστό καλωσόρισμα στα κινεζικα στην εκκίνηση χάχά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos

....... καμιά ιδέα να μην πάνε χαμένα τα 120 ευρώ?

 

υπάρχει λύση... ψάξε καλά το παρον θέμα συζήτησης.... είχα και εγώ και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα....

 

δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω περισσότερα διότι είναι εκτός υπολογιστή.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά!

Είμαι νέος στο φορουμ και ψιλοάσχετος με τα smartphones. Θέλω να αγοράσω το Α820 της lenovo από minideal . Ηθελα να ρωτήσω αν η αγγλική και ελληνική γλωσσα είναι προεγκατεστημένες ή πρέπει να τους τις ζητήσω εγώ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Χρειαζομαι αμεσα τη βοηθεια σας.

Δυστυχως με το δικο μου μπηκα σε περιπετειες..... αγοραστηκε τον Ιουνιο. μεχρι τον Αυγουστο ΟΛΑ καλα.

 

ξαφνικα σταματησε το accelerator. (με βαση οδηγιες , χρειαζοταν απενεργοποιηση η λειτουργια και restart η συσκευη)

μετα απο το restart απενεργοποιηθηκε η λειτουργια του τηλεφωνου. (δεν εκανε register στο δικτυο)

μετα το τελευταιο restart η οθονη λειτουργουσε mirroring. δλδ. για να πατησεις πχ το cancel κατω αριστερα, επρεπε να κανει κλικ πανω δεξια.

 

κατοπιν δοκιμαστηκαν αρκετες rom αλλα χωρις επιτυχια.

 

υπαρχει περιπτωση να γνωριζει καποιος τι γινεται>? (ή πως επαναφερεται η συσκευη????)

σημειωση: Ουτε με τη μαμα ρομ λειτουργησε σωστα η οθονη. το Accelerator ειναι ανενεργο.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά!

Είμαι νέος στο φορουμ και ψιλοάσχετος με τα smartphones. Θέλω να αγοράσω το Α820 της lenovo από minideal . Ηθελα να ρωτήσω αν η αγγλική και ελληνική γλωσσα είναι προεγκατεστημένες ή πρέπει να τους τις ζητήσω εγώ???

 

Ζήτησε τες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λύση... ψάξε καλά το παρον θέμα συζήτησης.... είχα και εγώ και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα....

 

δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω περισσότερα διότι είναι εκτός υπολογιστή.....

μου το ξεκόλλησε ένας φίλος εχθές το βράδυ.

κάτι άλλαξε με το bootloader μου είπε (έβαλε ένα άλλο από χda)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ!

 

με ψησατε και παρηγγειλα και γω τρια.... ενα για μενα και δυο για γνωστους που ζηλεψαν και απο οτι προβλεπω θα παραγγειλω αλλα 6-7 (φιλων και γνωστων) μολις ερθει το δικο μου ....

 

τα αγορασα απο minideal στις 19/08 οποτε εχω καιρο να τα παραλαβω...

η μονη απορια που εχω ειναι οτι με τα tracking number που μου εδωσαν μου βγαζει το εξης που μου φαινεται περιεργο....

http://i.imgur.com/zHy7XsJ.png

ειναι φυσιολογικο ή τα χασανε στο δρομο?

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ!

 

με ψησατε και παρηγγειλα και γω τρια.... ενα για μενα και δυο για γνωστους που ζηλεψαν και απο οτι προβλεπω θα παραγγειλω αλλα 6-7 (φιλων και γνωστων) μολις ερθει το δικο μου ....

 

τα αγορασα απο minideal στις 19/08 οποτε εχω καιρο να τα παραλαβω...

η μονη απορια που εχω ειναι οτι με τα tracking number που μου εδωσαν μου βγαζει το εξης που μου φαινεται περιεργο....

http://i.imgur.com/zHy7XsJ.png

ειναι φυσιολογικο ή τα χασανε στο δρομο?

 

 

φυσιολογικοτατο , σε 3 μερες θα σου πει despatched, σε 6 μερες μετα θα σου πει arrived at destination και σε 2 μερες ακομα θα το παρεις. χοντρικα. καλη παραλαβη !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παρήγγειλα κι εγώ το Α820 αφού είχα ψηθεί τον τελευταίο καιρό να αποκτήσω το πρώτο (πολύ καλό για πρώτο) smartphone μου. Άνοιξα λοιπόν ένα account στο paypal και έκανα την παραγγελία από minideal. Το θέμα είναι ότι δεν έκανα εγγραφή στο minideal και έκανα checkout ως guest. Mετά επέλεξα να πληρώσω με paypal. Μου ήρθε αμέσως e-mail από το paypal με την ανάλυση της παραγγελίας και τις χρεώσεις, αλλά από το minideal δεν έλαβα το confirmation e-mail και το link για να κάνω track την πρωώθηση της παραγγελίας.

 

Βιάζομαι πολύ; Θεωρώ ότι θα έπρεπε άμεσα να λάβω e-mail από το minideal. Είναι η πρώτη μου αγορά με paypal και γενικότερα από Κίνα και θα ήθελα να μου πείτε οι πιο έμπειροι τι παίζει, γιατί υπάρχει και άγχος να γίνει κάποιο λάθος και να χάθουν χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παρήγγειλα κι εγώ το Α820 αφού είχα ψηθεί τον τελευταίο καιρό να αποκτήσω το πρώτο (πολύ καλό για πρώτο) smartphone μου. Άνοιξα λοιπόν ένα account στο paypal και έκανα την παραγγελία από minideal. Το θέμα είναι ότι δεν έκανα εγγραφή στο minideal και έκανα checkout ως guest. Mετά επέλεξα να πληρώσω με paypal. Μου ήρθε αμέσως e-mail από το paypal με την ανάλυση της παραγγελίας και τις χρεώσεις, αλλά από το minideal δεν έλαβα το confirmation e-mail και το link για να κάνω track την πρωώθηση της παραγγελίας.

 

Βιάζομαι πολύ; Θεωρώ ότι θα έπρεπε άμεσα να λάβω e-mail από το minideal. Είναι η πρώτη μου αγορά με paypal και γενικότερα από Κίνα και θα ήθελα να μου πείτε οι πιο έμπειροι τι παίζει, γιατί υπάρχει και άγχος να γίνει κάποιο λάθος και να χάθουν χρήματα.

 

Το tracking number θα σου έρθει και στο Paypal, καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το minideal να τους δώσεις το ID της πληρωμής ή ακόμα καλύτερα της παραγγελίας άμα υπάρχει στην αναφορά του Paypal και να ρωτήσεις αν όλα είναι εντάξει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number θα σου έρθει και στο Paypal, καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το minideal να τους δώσεις το ID της πληρωμής ή ακόμα καλύτερα της παραγγελίας άμα υπάρχει στην αναφορά του Paypal και να ρωτήσεις αν όλα είναι εντάξει.

 

Καλημέρα, το έχω κάνει ήδη. Έστειλα e-mail και τους ρώτησα αν είναι όλα εντάξει, δίνοντάς τους και τον κωδικό παραγγελίας. Δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Είμαι σε αναμονή. Άρα στο paypal κάποιος κωδικός παίζει να είναι το tracking number? Από paypal έλαβα τις χρεώσεις αναλυτικά του κινητού κλπ, το transaction id και το invoice id που είναι ουσιαστικά ο κωδικός παραγγελίας που μου έδωσε και το minideal στο τέλος της διαδικασίας του checkout. Περιμένω να δω τι θα γίνει με το e-mail.

 

Ρώτησα και στο livechat τη Linda αλλά κι αυτή δεν απαντάει. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Έχω αρχίσει να αγχώνομαι...

 

update: Τελικά μου είπαν στο livechat "It will be shipped today" και ότι σήμερα θα λάβω το confirmation e-mail. Πάντως κανονικά περίμενα να έρθει mail αμέσως με την ολοκλήρωση της παραγγελίας και την πληρωμή του paypal. Είμαι σε αναμονή λοιπόν.

Edited by sokinlee
Link to comment
Share on other sites

Για 7 ώρες ακόμη στο minideal το A820 σε Special Price: $139.99 !!!

Περίπου 107 ευρώ!! :D

 

Τελικά δεν ήταν 7 ώρες.... :O Είναι ακόμη στα $139.99

Το παράγγειλα ήδη και το περιμένω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν 7 ώρες.... :O Είναι ακόμη στα $139.99

Το παράγγειλα ήδη και το περιμένω!!! :D

 

Φίλε επειδή το παρήγγειλα κι εγώ χθες, μπορείς να μου πεις αν σου έστειλαν άμεσα confirmation e-mail από το minideal ? Εμένα μου είπαν όπως ανέφερα παραπάνω ότι θα μου στείλουν μόλις κάνουν την αποστολή των προϊόντων.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

 

και μενα ηρθε σχεδον αμεσως το tracking number και μεσω Paypal και απλα στο μειλ μου...

τσεκαρε το!

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ ξημερώματα Τρίτης προς Τετάρτη. Αμέσως μου ήρθε confirmation email. Μετά από λίγες ώρες ήρθε ένα mail από το paypal σχετικά με ενημέρωση από τον πωλητή που περιείχε ένα tracking number (λογικά το κλασσικό κόλλησαν το αυτοκόλλητο στο κουτί). Μέχρι Παρασκευή πρωί στη σελίδα της sιngapore post εμφανιζόταν ότι δεν υπάρχει πακέτο με αυτόν τον κωδικό. Επικοινώνησα με το live chat και μου είπαν ότι η αποστολή θα γίνει εντος της ημέρας. Πράγματι μετά από λίγη ώρα εμφανίστηκε στο tracking number το παραπάνω screenshot με το κενό στις ημερομηνίες.

Νομίζω ότι όλα πάνε καλά και αυτή είναι η φυσιολογική διαδικασία. Καλές παραλαβές σε όλους μας.

 

PS: Το παρήγγειλα σε λευκό, ιδέα μου είναι ή όλοι παίρνετε το μάυρο?

Edited by mctheos7
Link to comment
Share on other sites

PS: Το παρήγγειλα σε λευκό, ιδέα μου είναι ή όλοι παίρνετε το μάυρο?

 

εχω παρει κ τα δυο... τα ασπρο ειναι ΠΟΛΥ πιο ομορφο(για μενα και για οσους τα ειδαν). οποτε μπραβο για την επιλογη !! καλη παραλαβη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...