Jump to content

Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)


Bezbozny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό είναι, και αν το είχες κλειστό θα κρατούσε πιο πολύ :D

Το θέμα είναι έχεις τέτοιο θηρίο και το έχεις μόνο για τηλέφωνα,μνμ και απλή σύνδεση στο νετ?

Γιατί δε παίρνεις 1 πιο μικρό αν είναι μόνο για αυτά γιατί από φορητότητα είναι χάλια για μόνο τέτοιες δουλειές

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κολλήσει η τιμή του στα 360-400 στα Σκρουτζομαγαζα ?? Και έχουν περάσει 6 μήνες από την κυκλοφορία του , δεν ειναι κουφό? όταν το Αύγουστο το Έδινε προσφορά το plaisio 349? στους μεμπερς του?
Link to comment
Share on other sites

Ναι,γιατι φαινεται εχει τελειωσει το στοκ στους συνηθεις "υποπτους" birdphone και kaizer,που το φερνουν φθηνα. Αν και οποτε το ξαναφερουν, πιθανως να ειναι και φθηνοτερα απο πριν,κοντα στα 300. Επισης,επειδη ειναι και niche κινητο,δε θα μου εκανε εντυπωση αν το ξεστοκαρανε συντομα στα 250€ οπως καναν με το s4 zoom. Τα λεφτα του τ αξιζει σιγουρα,δεν το συζητω,το πηρα απ τους πρωτους ακριβα σχετικα,αλλα αν ψωνιζα σημερα θα περιμενα καμια προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,γιατι φαινεται εχει τελειωσει το στοκ στους συνηθεις "υποπτους" birdphone και kaizer,που το φερνουν φθηνα. Αν και οποτε το ξαναφερουν, πιθανως να ειναι και φθηνοτερα απο πριν,κοντα στα 300. Επισης,επειδη ειναι και niche κινητο,δε θα μου εκανε εντυπωση αν το ξεστοκαρανε συντομα στα 250€ οπως καναν με το s4 zoom. Τα λεφτα του τ αξιζει σιγουρα,δεν το συζητω,το πηρα απ τους πρωτους ακριβα σχετικα,αλλα αν ψωνιζα σημερα θα περιμενα καμια προσφορα.

 

Χμμμμ Αυτό θα κάνω και εγω ,περιμενω και βλεπω πάντως, 360+ δεν δινω για 10 μηνών κινητό , παρότι μου αρέσει Αν παρει το ματι σας καμια καλή προσφορά σφυρατε.

 

Σημερα ξεκινανε απο 400Ε στα Σκρουτζομαγαζα ,Xa xa

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως να ρουταρουμε το εργαλείο μας?έχω βρει κάτι στους xda αλλα με ανησυχεί το γεγονός του οτι καποιοι αναφέρουν μικροπροβληματα εκεί στο φόρουμ. Το έχει κάνει κανείς?Και αν ναι,με ποιά μέθοδο?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρα ετσι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369998 .

Ομως καποια στιγμη μου "χτυπησε" το knox και ενω μπορω να κανω ο,τι απαιτει root,δεν μπορω να ανανεωσω τα binaries στο su. Ισως να ειναι και ασχετο με το knox,δεν ξερω. Ωστόσο δεν επηρεαζεται το root κατα βαση,δουλευει κανονικα. Να σημειωσω το εξης ομως: ειχα ρομ παλιοτερη της 19/12/2013. Αν εχω καταλαβει καλα,η ρομ αυτη ειχε το knοχ στο λειτουργικο και οχι στο bootloader. Σε bootloader mode,μου παρουσιαζει οτι εχω custom καποια πράγματα,αλλα ΔΕΝ γραφει για knox counter. Διαβαζω οτι με την τελευταια rom της 19/12/2013 στο bootloader εβαλαν το knox counter και οτιδηποτε κανεις,οπως root,custom recovery κτλ. θα σου αυξησει το counter και παπαλα απο εγγυηση. Εγω δεν εχω κανει την αναβαθμιση στη νεα ρομ και γενικα θα το σκεφτω στο μελλον ακομα και οταν ερθει η kit kat,γιατι το root με βολευει. Το κινητο λειτουργει απροβληματιστα.

Εχοντας αυτα στο νου,προχωρα οπως νομιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, και αν το είχες κλειστό θα κρατούσε πιο πολύ :D

Το θέμα είναι έχεις τέτοιο θηρίο και το έχεις μόνο για τηλέφωνα,μνμ και απλή σύνδεση στο νετ?

Γιατί δε παίρνεις 1 πιο μικρό αν είναι μόνο για αυτά γιατί από φορητότητα είναι χάλια για μόνο τέτοιες δουλειές

Το εχω για να μην κουβαλαω το ταμπλετ μαζι μου,στην δουλεια βλεπω συνεχεια τα αρχεια service παραγγελιων και αλλα τετοια,και γενικα δεν εχω καποια δυσκολια στην μεταφορα του,τσεπη και αντε δρομο :) :)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Όντως για τέτοια χρήση είναι πολύ δυνατό κυρίως λόγο άνεση χώρου που σου δίνει η μεγάλη οθόνη του.

Συν ότι τα bezel είναι ανύπαρκτα σε σχέση με ένα 7αρι Nexus tablet για παράδειγμα και είσαι μια χαρά.

Έτσι το είχα και εγώ όσο καιρό το είχα και το είχα ευχαριστηθεί.

Αλλά πάντα σε συνδυασμό με 1 πιο μικρή συσκευή που είχα όμως το ίδιο νούμερο και στα 2 και ήμουν jet :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως τα εχω και εγω τα κινητα μου. Με το ιδιο νουμερο,το lumia σαν κυριο τηλεφωνο και το mega σα μινι ταμπλετ,που ανετα παιζει και το ρολο του τηλεφωνου οταν απαιτειται. Χωραει σχεδον παντου,δε χρειαζεσαι δυο συσκευες να κουβαλας μαζι και ειναι αριστο gps,media player,φωτογραφικη και τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχθες μου παρουσιαστικε την εκανα γυρω στα 360 mb.Eχω την εντυπωση πως κανει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας και ειδα και αλλαγη στις συντομεύσεις επανω.......Εάν γνωριζει κανεις τιποτα περισοτερο ας το αναφερει.Παντωσ από ότι διαβασα για να παρουμε την κιτ κατ πρεπει πρωτα να φορέσουμε την 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τη εκανα και εγω,περα μιας ελαφριας αποδοσης,εχουν βαλει και την επιλογη μεταφορας στην SD.
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά θα μας έρθει η 4.4; :(
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μας έρθει η 4.4; :(

 

Ναι,η σαμμυ ελεγε για τελη Απριλιου αλλα εγω σου λεω του αγιου ανημερα θα ερθει :lol: :lol:

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Α τόσο καλα...... Καλη Ανάσταση και καλο Πάσχα σε όλους.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά . Για όποιον ενδιαφέρετε χαρίζω μια μπαταρία για το samsung mega το μοντέλο της είναι Β650ΑΕ.

Την παρήγγειλα για ένα άλλο τηλ που έχω κατά λάθος .

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι, κοιτουσα ebay πριν λιγο.. ειναι για το 6.3 ή το 5.8?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά χρόνια πολλά . Για όποιον ενδιαφέρετε χαρίζω μια μπαταρία για το samsung mega το μοντέλο της είναι Β650ΑΕ.

Την παρήγγειλα για ένα άλλο τηλ που έχω κατά λάθος .

 

Αν σου περισσεύει ακόμα φίλε,ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μπορουν καποιοι κατοχοι να μου πουν τις ακριβεις διαστασεις (μηκος x πλατος x υψος) των μπαταριων του 5.8 ,του 6 και του 6.3?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μπορουν καποιοι κατοχοι να μου πουν τις ακριβεις διαστασεις (μηκος x πλατος x υψος) των μπαταριων του 5.8 ,του 6 και του 6.3?

Google it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους,θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καπου στο internet το bezel του κινητου,διοτι εχει χτυπηθει.

Επισης με ενδιαφερει και η μπαταρια του,διοτι ειναι στα τελευταια της.

Εχω κοιταξει και στο Aliexpress.com αλλα δεν εχω παραγγελει διοτι δεν μπορω να ξερω εαν ειναι ιδιο το υλικο.

Τελος εαν καποιος γνωριζει πως γινεται η αντικατασταση του bezel.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας. Εγώ παρήγγειλα το mega από το εξωτερικό (καλώς ή κακώς) και έχει 2 θεματάκια ενώ σαν λειτουργία και εμφάνιση είναι super!! Αν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πάρα πολύ. Καταρχάς δεν δουλεύει με hands free, παρά μόνο με bluetooth. δεν φταίνε τα ακουστικά (που είχε μέσα στο κουτί) διότι τα έχω δοκιμάσει σε άλλα τηλέφωνα και λειτουργούν κανονικά. Όπως επίσης internet έχω μόνο με wifi και όχι με την κάρτα μου..... Μήπως κάποιος γνωρίζει τι είδους συμπτώματα είναι αυτά? Μου είπαν ότι δεν είναι βλάβη του τηλεφώνου, αλλά μάλλον αυτός που μου το πούλησε το είχε "κρακάρει" ώστε να το ανοίξει για Ελλάδα... Ισχύει αυτό και αν γνωρίζετε, τι μπορώ να κάνω???? Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

12233224_10208051108497058_779672074_n.jpg?oh=464b261533f8f2531f3e6b630023ede9&oe=564663AE

 

Πηρα απόφαση να το επισκευάσω.

Εχω σπασμένο το mega μου, θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

στο αριστερο σημείο οπου εχω κυκλωμενο εχει λιγισει αυτο το πράμα, αλλα δεν γνωριζω τι ακριβώς ειναι;

Στο ebay σκεφτηκα να παρω αυτο εδω για την οθόνη μου.

http://www.ebay.com/itm/LCD-Touch-Screen-Digitizer-For-Samsung-Galaxy-Mega-6-3-i527-i9200-i9205-Frame-/191716632290?hash=item2ca333a6e2:g:GWsAAOSwI-BWH97q

 

επομένως αυτο απο τα αριστερα ειναι κ' το λεγόμενο frame?

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...