Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω εδώ και καιρό τα θέματα των συσκευών αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα! Thl W100 ή Amoi N828;;; Εδώ σας θέλω :p
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thl W100 πιο όμορφο για 'μένα... Αλλά μέχρι στιγμής το N828 έχει αποδειχθεί σκυλί!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και καιρό τα θέματα των συσκευών αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα! Thl W100 ή Amoi N828;;; Εδώ σας θέλω :p

N828 ή N850. To N850 οι περισσότεροι το δίνουν με ρομ του N828 αντι το aliuyn os, κι είναι φθηνότερο γιατι επιδοτείται απ το Alibaba

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλες άκρη με το συγκεκριμένο πρόβλημα;;

 

Το πρόβλημα το αντιμετώπισα σε κινητό που προοριζόταν για άλλον. Απλά απεγκατεστησα την αναβάθμιση και συνέχισε να δουλεύει κανονικά.

Το δικό μου το περιμένω ακόμα (είναι σε dispatched to overseas εδώ και 10 μέρες, και δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο site των ΕΛΤΑ)...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το αντιμετώπισα σε κινητό που προοριζόταν για άλλον. Απλά απεγκατεστησα την αναβάθμιση και συνέχισε να δουλεύει κανονικά.

Το δικό μου το περιμένω ακόμα (είναι σε dispatched to overseas εδώ και 10 μέρες, και δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο site των ΕΛΤΑ)...

 

Και εγώ όταν το βγάζω δουλεύει αλλά μετά κάνει συνέχεια update μόβο του και μου έχει σπάσει τα νεύρα!. Δεν μπορώ να βρω επιλογή στις ρυθμίσεις για απενεργοποίηση σε αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

N828 ή N850. To N850 οι περισσότεροι το δίνουν με ρομ του N828 αντι το aliuyn os, κι είναι φθηνότερο γιατι επιδοτείται απ το Alibaba

Είναι και τα 2 (Thl w100 και amoi n828) out of stock ;) Το n850 όμως είναι διαθέσιμο αλλά άσχημο!

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί το Navigon στο Ν828?! Ποιά έκδοση? Απ'οτι ξέρω έχει πρόβλημα με τα δίκαρτα...

 

Επειδή έχω το ίδιο θέμα, έχει κάποιος τη λύση?

 

μόνο με κάποιο patch απ' όσο θυμάμαι

 

Επειδή έχω το ίδιο θέμα, έχει κάποιος τη λύση?

 

σκάλισε το θέμα του newman n1 εδώ στο forum και λογικά θα το βρεις σ ένα post

 

Φίλε, και το θέμα του newman ξεψάρισα, και το google έφαγα, λύση δε βρήκα. Έχεις καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα 2 (Thl w100 και amoi n828) out of stock ;) Το n850 όμως είναι διαθέσιμο αλλά άσχημο!
Μόνο στο minideal ειν out of stock. Δες cellphonemic.com, Και σ άλλα μαγαζια σαφώς, πχ στο eternal team στο aliexpress

 

TziMmys79, απλά ξέχνα το navigon :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο minideal ειν out of stock. Δες cellphonemic.com, Και σ άλλα μαγαζια σαφώς, πχ στο eternal team στο aliexpress

 

TziMmys79, απλά ξέχνα το navigon :p

Στο cellphonemic.com το thl δεν το έχει σε μαύρο ή κάνω κάποιο λάθος; Πάντως μου αρέσει που με το thl δίνουν χίλια δυο καλούδια! Ενώ με το amoi πρέπει να αγοράσεις.

Ευχαριστώ gerstavros2

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Στο cellphonemic.com το thl δεν το έχει σε μαύρο ή κάνω κάποιο λάθος; Πάντως μου αρέσει που με το thl δίνουν χίλια δυο καλούδια! Ενώ με το amoi πρέπει να αγοράσεις.

Ευχαριστώ gerstavros2

Έτσι φαίνεται. Ρώτα τον climber yao στο info@cellphonemic.com. Ή κοίτα τους top rated εμπόρους στο aliexpress, που βλέπω όλοι το χουν στα 160$, μεγάλος ανταγωνισμός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμαμε την εφαρμογή SuperSU και βρήκα κάποια updates που θα πρέπει να γίνουν με flashάρισμα. Όταν πάω λοιπόν να ξεκινήσω σε recovery mode μου βγάζει το εικονίδιο του Android ξάπλα με ένα κόκκινο τρίγωνο. Δεν υπακούει σε καμία εντολή παρά μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας επανέρχεται. Βρήκα λοιπόν και κατέβασα την touch recovery, (το λινκ σε αυτό το τόπικ δεν δουλεύει) και την πέρασα με SP Flash Tools. Τώρα όταν πάω να μπω σε recovery mode δεν δείχνει τίποτα. Ξεκινάει κανονικά με τα κινέζικα στην αρχή και μετά η οθόνη μένει ανοιχτή (το backlit είναι on, αλλά χωρίς να δείχνει τίποτα) για περίπου ένα λεπτό και μετά κάνει reboot μόνο του και ξεκινάει στην κανονική λειτουργία.

Όλα αυτά ξεκίνησαν όταν προσπάθησα να αντικαταστήσω την εφαρμογή mms.apk για 160 χαρακτήρες στο SMS στο default πληκτρολόγιο. Μου'χει σπάσει τα νεύρα αυτή η υπόθεση.

Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμαμε την εφαρμογή SuperSU και βρήκα κάποια updates που θα πρέπει να γίνουν με flashάρισμα. Όταν πάω λοιπόν να ξεκινήσω σε recovery mode μου βγάζει το εικονίδιο του Android ξάπλα με ένα κόκκινο τρίγωνο. Δεν υπακούει σε καμία εντολή παρά μόνο με βγάλσιμο της μπαταρίας επανέρχεται. Βρήκα λοιπόν και κατέβασα την touch recovery, (το λινκ σε αυτό το τόπικ δεν δουλεύει) και την πέρασα με SP Flash Tools. Τώρα όταν πάω να μπω σε recovery mode δεν δείχνει τίποτα. Ξεκινάει κανονικά με τα κινέζικα στην αρχή και μετά η οθόνη μένει ανοιχτή (το backlit είναι on, αλλά χωρίς να δείχνει τίποτα) για περίπου ένα λεπτό και μετά κάνει reboot μόνο του και ξεκινάει στην κανονική λειτουργία.

Όλα αυτά ξεκίνησαν όταν προσπάθησα να αντικαταστήσω την εφαρμογή mms.apk για 160 χαρακτήρες στο SMS στο default πληκτρολόγιο. Μου'χει σπάσει τα νεύρα αυτή η υπόθεση.

Καμιά ιδέα;;;

φλάσαρες λάθος recovery. Τα σωστά ειν εδώ https://www.dropbox.com/sh/ogg9029dx7l03g9/w0AuLTG0oc
Link to comment
Share on other sites

Guys είναι ματ η πίσω πλευρά;

Μόνο στο μαύρο κάλυμμα. Το άσπρο είναι γυαλιστερό.

Link to comment
Share on other sites

φλάσαρες λάθος recovery. Τα σωστά ειν εδώ https://www.dropbox.com/sh/ogg9029dx7l03g9/w0AuLTG0oc

 

Δοκίμασα στην αρχή το twrp αλλά δεν ολοκλήρωσε την διαδικασία. Έφτασε στο 100% αλλά έμεινε εκεί χωρίς το πράσινο "ΟΚ" σύμβολο και μετά από λίγο εμφάνησε σε ένα παράθυρο το error:

 

BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032)

 

{EM} Enable DRAM Failed!

 

{Hint}

Please check your load maches to your target which is to downloaded

 

Any thoughts??

 

Και το βασικότερο το τηλ DEAD!

Link to comment
Share on other sites

Από τον Σταύρο...

 

ξετικάρεις από κάτω τo preloader, πατάς download, και συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία. Αν δε συμβει τίποτα, βάλε τη μπαταρία μετά. Αν πάλι δε συμβεί τίποτα, δεν έχεις τους drivers, ψάξε mtk6589 vcom drivers
Link to comment
Share on other sites

Tελικά πέρασα την στοκ ρομ που κάποιος φίλος την είχε ανεβάσει εδώ και δούλεψε!! ΟΥΦ!!

Αφού κατάαφερα και πέρασα το κινέζικο τουτόριαλ άλαξα την γλώσσα. Στην συνέχεια ξαναπέρασα την TWRP recovery και όλα οκ. Τώρα (μια και μπήκα στα βαθιά) θα περάσω την Samsung για να την δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πάντως και τέλος καλό όλα καλά (για την ώρα!)

 

EDIT: Έβαλα την δεύτερη βερσιον της Samsung Rom αλλά είχα προβλήματα διάφορα. Wifi,GPS FmRadio τα σοβαρότερα.

Έτσι έβαλα την πρώτη της Samsung που έχει υπωθεί ότι είναι και η πιο σταθερή-καλή αυτή την στιγμή, αλλά δεν έχει πληκτρολόγιο! Στις επιλογές input έχει μόνο φωνητική πληκτρολόγηση και μια επιλογή με κάτι κινέζικα που άμα μπεις έχει άλλα υπομενού και τα πιο πολλά που έψαξα δεν έβγαλα άκρη.

Είναι σίγουρα έτσι ή εγώ κάνα κάτι λάθος; Υπάρχει άλλη επιλογή από το να κατεβάσω κάποια εφαρμογή;;

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο μαύρο κάλυμμα. Το άσπρο είναι γυαλιστερό.

Ευχαριστώ!

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος-ασφαλέστερος τρόπος να διαγράψουμε τις κινέζικες εφαρμογές?

Στην διαχείρηση εφαρμογών δεν υπάρχει η επιλογή για διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη για απενεργοποιηση δεν υπαρχει?

Titanium Backup Pro. Το καλύτερο για απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν θέλουμε μέσα στο τηλέφωνο. Αν γράψεις στο Google θα το βρεις μέσω APKMania.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη για απενεργοποιηση δεν υπαρχει?
Για απενεργοποίηση ναι, για διαγραφή-απεγκατάσταση όχι.

 

Titanium Backup Pro. Το καλύτερο για απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν θέλουμε μέσα στο τηλέφωνο. Αν γράψεις στο Google θα το βρεις μέσω APKMania.

 

Οκ. Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά πέρασα την στοκ ρομ που κάποιος φίλος την είχε ανεβάσει εδώ και δούλεψε!! ΟΥΦ!!

Αφού κατάαφερα και πέρασα το κινέζικο τουτόριαλ άλαξα την γλώσσα. Στην συνέχεια ξαναπέρασα την TWRP recovery και όλα οκ. Τώρα (μια και μπήκα στα βαθιά) θα περάσω την Samsung για να την δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πάντως και τέλος καλό όλα καλά (για την ώρα!)

 

EDIT: Έβαλα την δεύτερη βερσιον της Samsung Rom αλλά είχα προβλήματα διάφορα. Wifi,GPS FmRadio τα σοβαρότερα.

Έτσι έβαλα την πρώτη της Samsung που έχει υπωθεί ότι είναι και η πιο σταθερή-καλή αυτή την στιγμή, αλλά δεν έχει πληκτρολόγιο! Στις επιλογές input έχει μόνο φωνητική πληκτρολόγηση και μια επιλογή με κάτι κινέζικα που άμα μπεις έχει άλλα υπομενού και τα πιο πολλά που έψαξα δεν έβγαλα άκρη.

Είναι σίγουρα έτσι ή εγώ κάνα κάτι λάθος; Υπάρχει άλλη επιλογή από το να κατεβάσω κάποια εφαρμογή;;

 

...αν εννοείς το baidu input, βάζεις οποιοδήποτε άλλο (π.χ. Google keyboard) και το απενεργοποιείς μετά το κινέζικο.

Και εγώ είχα αρχικά στο πρώτο μου AMOI N828 προβλήματα με την τελευταία/δεύτερη version αλλά στο δεύτερο που παρήγγειλα και ξαναδοκίμασα, διαφοροποίησα λίγο τη διαδικασία έχοντας και αντίστοιχη εμπειρία με ROMs άλλων συσκευών (ZTE V987, Cube U30GT-H) που έκαναν επίσης τρελά. Η ενδεδειγμένη πιστεύω διαδικασία για φλασάρισμα από custom recovery (CWM τουλάχιστον 6.0.3.2, TWRP τουλάχιστον 2.5.0.0) είναι με Wipe των: data, cache, system, dalvic-cache, android secure. Αφού γίνει το wipe και μετά το install, ξανά wipe cache/dalvic. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου δούλεψε οκ τη δεύτερη φορά η αρχικά "προβληματική" δεύτερη έκδοση που αναφέρουμε. Επίσης αν θέλει κάποιος για ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά, μπορεί πρώτα να κάνει format το system πριν το install γιατί σε ορισμένες ROM (κυρίως tablet) κολλάει η διαδικασία χωρίς προφανή λόγο.

 

Ποιος είναι ο καλύτερος-ασφαλέστερος τρόπος να διαγράψουμε τις κινέζικες εφαρμογές?

Στην διαχείρηση εφαρμογών δεν υπάρχει η επιλογή για διαγραφή.

 

...αν δε θες να εγκαταστήσεις κάτι έξτρα (π.χ.ΤΒ Pro έκδοση που απαιτεί Patch), μπορείς και με το Mobileuncle Tools (Installed/...) ή και με την προεγκατεστημένη εφαρμογή (Task Manager, κάπως έτσι στην κεντρική επιφάνεια, δεύτερο εικονίδιο νομίζω) που εμπεριέχουν και οι δύο αν δεν κάνω λάθος εν λόγω Samsung ROMs.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας κάτι σε ένα ντουλάπι στο σπίτι μου με παλιά κινητά και διέφορα άλλα παρελκόμενά τους, βρήκα ένα μάτσο ανακατεμένα ακουστικά. Τα τέσσερα από αυτά ήταν με miniJack και το ένα από αυτά που είναι Sony Ericson δουλεύει μια χαρά! Από την άλλη δύο Samsung κάνουν αυτό που περιγράφουν καναδυό

συμ-forum-ήτες.

Αν έχεις κανά παλιό δοκίμασέ το.

 

Ευρικααααα!! :lol:

με μια ψαχτικη στο κουτι με τα παλια βρηκα ενα νοκια με μινι τζακ και δουλευει μια χαρα!

ακουω λιγο μεταλικο τον ηχο του συνομιλητη αλλα στο νετ ειναι κανονικα ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...