Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα και εγω

δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα επωνυμα τηλεφωνα.

και εγω Ευχαριστω οσους βοηθησαν στο να κανουμε αλλη μια καλη αγορα απο τα ξενα :)

ερωτηση :το τηλεφωνο εχει επανω προστατευτικη ζελατινη?

εχει μια η συσκευασια απο το minideal αλλα οπως βλεπω το τηλεφωνο νομιζω οτι εχει κολλημενη μια επανω.βλεπω καλα ή κανω λαθος?

 

μια αλλη ερωτηση το τηλ που ειχα ειναι το sony elm το θεμα ειναι οτι πως θα περασω τις τηλ επαφες απο το ελμ στο αμοι?

ανοιξα το μπλου τουθ και στα 2 αλλα δεν βρισκει το ενα τηλ το αλλο.

εχετε καποια λυση?

γιατι αν ειναι να περασω τις 500επαφες μια μια καηκαμε....

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγγελε εχει ελληνικα?

Έχει Ελληνικά και πολλές άλλες γλώσσες. Είναι η τελευταία εργοστασιακή 5.6, ροοταρισμένη, πολύγλωσση, απαλλαγμένη από όλες τις κινεζιές και με τον πολύ καλό Apex Pro Launcher. Δεν εντόπισα κάποιο bug από το πρωι που την φλάσαρα. Νομίζω είναι μια πολύ καλή λύση, ειδικά για όποιον θέλει και Ελληνικά.

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update το SuperSU απο το play store, μου έβγαλε το μήνυμα οτι δεν μπορεί να ανανεώσει τα binaries.

Έκανα uninstall το update και είναι εντάξει, αλλά τι κάνουμε για να μη μείνει έτσι;

Έχω την τελευταία 5.6, στο τηλέφωνο που παρέλαβα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω

δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα επωνυμα τηλεφωνα.

και εγω Ευχαριστω οσους βοηθησαν στο να κανουμε αλλη μια καλη αγορα απο τα ξενα

ερωτηση :το τηλεφωνο εχει επανω προστατευτικη ζελατινη?

εχει μια η συσκευασια απο το minideal αλλα οπως βλεπω το τηλεφωνο νομιζω οτι εχει κολλημενη μια επανω.βλεπω καλα ή κανω λαθος?

 

μια αλλη ερωτηση το τηλ που ειχα ειναι το sony elm το θεμα ειναι οτι πως θα περασω τις τηλ επαφες απο το ελμ στο αμοι?

ανοιξα το μπλου τουθ και στα 2 αλλα δεν βρισκει το ενα τηλ το αλλο.

εχετε καποια λυση?

γιατι αν ειναι να περασω τις 500επαφες μια μια καηκαμε....

Ναι έχει ήδη ζελατίνα πάνω του. Εγώ που δεν το κατάλαβα το βόδι είχα βάλει από πάνω την extra που δίνουν, μέχρι που κατάλαβα ότι είχε ήδη όταν στη προσπάθεια να την φτιάξω ξεκόλλησα και την από κάτω! Χαχαχαχα!!!

 

Καλό αυτό με την 5.6. Εμένα στο info νομίζω λέει 4.1, οπότε θα την τιμήσω την 5.6 σίγουρα όποτε βρω ευκαιρία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω

δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα επωνυμα τηλεφωνα.

και εγω Ευχαριστω οσους βοηθησαν στο να κανουμε αλλη μια καλη αγορα απο τα ξενα :)

ερωτηση :το τηλεφωνο εχει επανω προστατευτικη ζελατινη?

εχει μια η συσκευασια απο το minideal αλλα οπως βλεπω το τηλεφωνο νομιζω οτι εχει κολλημενη μια επανω.βλεπω καλα ή κανω λαθος?

 

μια αλλη ερωτηση το τηλ που ειχα ειναι το sony elm το θεμα ειναι οτι πως θα περασω τις τηλ επαφες απο το ελμ στο αμοι?

ανοιξα το μπλου τουθ και στα 2 αλλα δεν βρισκει το ενα τηλ το αλλο.

εχετε καποια λυση?

γιατι αν ειναι να περασω τις 500επαφες μια μια καηκαμε....

Δοκίμασε από το sony να τις κάνεις export όλες μαζί σε ένα αρχείο vcard. Σώσε το στη κάρτα και μετέφερέ το στο Amoi.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ήδη ζελατίνα πάνω του. Εγώ που δεν το κατάλαβα το βόδι είχα βάλει από πάνω την extra που δίνουν, μέχρι που κατάλαβα ότι είχε ήδη όταν στη προσπάθεια να την φτιάξω ξεκόλλησα και την από κάτω! Χαχαχαχα!!!

 

Αυτή όμως είναι απλά ένα ναύλον προστατευτικό της οθόνης για να μην παθει τίποτε μέχρι να το αγοράσεις. Δεν εχει σχεση με ζελατίνα οθόνης.

Την βγάζεις λοιπόν, και αν θέλεις περνάς την κανονική που έχει στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Original firmware v5.6 από 06/06/2013

http://forum.etbuying.com/viewtopic.php?f=18&t=3940

 

Φίλε, μπορείς να πεις μία στα γρήγορα πώς την εγκαταστώ? Δεν μπορώ μέσω recovery, μάλλον θέλει SP flash tool. Αλλά μετά το MT6589_Android_scatter_emmc που φορτώνω, δεν ξέρω τι άλλα να διαλέξω....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μπορείς να πεις μία στα γρήγορα πώς την εγκαταστώ? Δεν μπορώ μέσω recovery, μάλλον θέλει SP flash tool. Αλλά μετά το MT6589_Android_scatter_emmc που φορτώνω, δεν ξέρω τι άλλα να διαλέξω....

ξετικάρεις από κάτω τo preloader, πατάς download, και συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία. Αν δε συμβει τίποτα, βάλε τη μπαταρία μετά. Αν πάλι δε συμβεί τίποτα, δεν έχεις τους drivers, ψάξε mtk6589 vcom drivers

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, από τη μάνα του έχει επιλεγμένο μόνο το recovery. Πώς θα του πω ποια rom να εγκαταστήσει?

Δεν εχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο. Μπορείς να μου πεις τι αρχεία έχει μέσα το πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Ώρε μάγκα, μόνο με την ερώτησή σου με βοήθησες. Αποσυμπίεσα τη rom και τα είχε μέσα όλα έτοιμα. Σε ευχαριστώ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση. Το buttonled πρέπει κάθε φορά που ανοίγουμε το κινητό να το ενεργοποιούμε ή κάνω κάτι λάθος??? Πάντως και με προηγούμενες ρομ δεν μπόρεσα να το κάνω να τρέχει με το άνοιγμα. Να προσθέσω πως έχω ενεργοποιήσει τις προσβασιμότητες και τα σχετικά.
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αφού εγκατέστησα κάμποσες, είπα να γυρίσω στην του minideal. Δεν εγκαθήσταται όμως. Μου πετάει συνεχώς ένα σφάλμα dram failed... Πρέπει να κάνω κάτι???
Link to comment
Share on other sites

Αφού εγκατέστησα κάμποσες, είπα να γυρίσω στην του minideal. Δεν εγκαθήσταται όμως. Μου πετάει συνεχώς ένα σφάλμα dram failed... Πρέπει να κάνω κάτι???

 

...πιθανόν να χρειάζεται τη stock rom πρώτα (εγκατέστησες μέσω κάποιας rom και PRELOADER; ). Του minideal νομίζω δεν είναι stock αλλά βασίζεται σε αυτή. Ίσως η original stock π.χ. από AMOI απευθείας διορθώσει το πρόβλημα ώστε μετά να μπορείς να βάλεις πάλι όποια θέλεις.

Μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά γενικά να ακολουθείς κατά βήμα τις οδηγίες κάθε rom διότι δεν είναι όλες ακριβώς ίδιες (π.χ. δε χρειάζεται ο PRELOADER συνήθως).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από το sony να τις κάνεις export όλες μαζί σε ένα αρχείο vcard. Σώσε το στη κάρτα και μετέφερέ το στο Amoi.

 

τελικα πηγα στη vodafon και μου μετεφερε τον καταλογο απο το elm στο amoi με 5 ευρω :):)

Link to comment
Share on other sites

...δε χρειάζεται ο PRELOADER συνήθως).

 

ΠΟΤΕ δε φλασάρουμε τον preloader στο sp flash tool.

 

Θα με τρελάνετε ρε παιδιά, πάλαι δίκιο έχετε. Έγινε.... Λοιπόν, βλακωδώς δε τράβηξα nandroid backup όταν μου ήρθε το τηλ, γιατί νομίζω πως είχε άλλη rom, πεντακάθαρη. Δεν είναι αυτή που έβαλα τώρα. Είμαι ανάμεσα από αυτή (του minideal δηλαδή) και την Original firmware v5.6 που πόσταρε ο Άγγελος εδώ.

 

Και θα πάω στην λύση του Άγγελου προς το παρόν. Σας ξανα ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας!!!! :)))

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ρομ που πόσταρα δεν ειναι η original αλλά βασίζεται σε αυτήν. Συνδυάζοντας το με το γεγονός ότι κάποιος ανέφερε σε προηγούμενο ποστ πως παρέλαβε το κινητό με εγκατεστημενη την 5.6, υποψιάζομαι οτι ισως ειναι καινούρια ρομ απο minideal ή κάποιο άλλο κατάστημα. Έχει επίσης και το ίδιο bug με αυτήν του minideal που είχε το κινητό μου όταν ηρθε (Ρυθμίζω το email app με αυτο του πανεπιστημιου μου, μου τα εμφανίζει και οταν πάω να ανοίξω ενα mail κλείνει η εφαρμογή. Ευτυχώς υπάρχει το K9 mail.). Edited by L.Angel
ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ρομ που πόσταρα δεν ειναι η original αλλά βασίζεται σε αυτήν. Συνδυάζοντας το με το γεγονός ότι κάποιος ανέφερε σε προηγούμενο ποστ πως παρέλαβε το κινητό με εγκατεστημενη την 5.6, υποψιάζομαι οτι ισως ειναι καινούρια ρομ απο minideal ή κάποιο άλλο κατάστημα.

 

Του minideal είναι, και είναι η 5.6

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι σε αναμονη του 2ου Amoi απο minideal και αυτη την φορα...

 

Αυτο που μου εχει κανει καπως αρνητικη εντυπωση ειναι οτι με το πρωτο που μου εστειλαν...που αντιμετωπισα το προβλημα με καποιες εφαρμογες και δεν μπορουσα να βρω τι γινεται...τους εστειλα mail μηπως μπορουσαν να με βοηθησουν και δεν εχει απαντησει κανεις ακομα...Αφαντοι...

 

Σε αντιθεση με την νεα παραγγελια που εκανα που εσπευσαν να μου απαντησουν και να μου στειλουν τα απαραιτητα mail αμεσως...Τελικα αμα ειναι να παρεις λεφτα ειναι αλλιως...

 

Το προβλημα μου εχει λυθει πλεον....αλλα θα περιμενω να δω αν θα απαντησουν και πως θα το χειριστουν και μετα θα τους το πω....

 

Εν αναμονη λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι σε αναμονη του 2ου Amoi απο minideal και αυτη την φορα...

 

Αυτο που μου εχει κανει καπως αρνητικη εντυπωση ειναι οτι με το πρωτο που μου εστειλαν...που αντιμετωπισα το προβλημα με καποιες εφαρμογες και δεν μπορουσα να βρω τι γινεται...τους εστειλα mail μηπως μπορουσαν να με βοηθησουν και δεν εχει απαντησει κανεις ακομα...Αφαντοι...

 

Σε αντιθεση με την νεα παραγγελια που εκανα που εσπευσαν να μου απαντησουν και να μου στειλουν τα απαραιτητα mail αμεσως...Τελικα αμα ειναι να παρεις λεφτα ειναι αλλιως...

 

Το προβλημα μου εχει λυθει πλεον....αλλα θα περιμενω να δω αν θα απαντησουν και πως θα το χειριστουν και μετα θα τους το πω....

 

Εν αναμονη λοιπον...

τα email των παραγγελιών είν αυτόματα. Πού έστειλες email και δεν απάντησαν; στείλε εδώ minideal15@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σας ζάλισα, χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Έβαλα την "Original firmware v5.6 από 06/06/2013", αλλά δεν με αφήνει με τίποτα να κάνω το system rw. Δοκίμασα root explorer, es explorer, έχουν δικαιώματα από το supersu.... Δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλω προφανώς να σβήσω κάποιες εφαρμογές... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλεφωνάκι τα σπάει. Σήμερα κλείνει 4 μέρες διαρκούς λειτουργίας (πάντα σε 2G δίκτυο) με 20 λεπτά χρήση ομιλίας τη μέρα, 10/15 λεπτά ελαφριά παιχνίδια 2D και άλλα 15 λεπτά περίπου ίντερνετ, και έχει άλλο ένα 21% το οποίο θα του δώσει τουλάχιστον άλλη μισή μέρα...

 

Ορίστε και η φωτογραφία για του λόγου του αληθές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...