Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/item/Xiaxin-amoi-n828-original-cover-after-the-mobile-phone/907469129.html

βρηκα αυτο το καπακι σε 4 χρωματα

βεβαια και αυτος εχει μηδεν πωλησεις αλλα λεω να τον βοηθησω να κανει την πρωτη :D

στο κατω κατω 3 ευρω ειναι ....

 

...ούτε για αστείο! :p Και EMS 93$; :wacko: καλύτερα να το είχες πάρει μαζί με το κινητό. Αλλά ακόμα και τώρα, σίγουρα υπάρχουν έτη φωτός καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι για θηκη απλα σκεφτομουν να το παρω σαν δευτερο καπακι.ειναι και original...

αν βαρεθω το μαυρο βαζω το ασπρο.

με china post το εχει Free Shipping

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.aliexpress.com/item/Xiaxin-amoi-n828-original-cover-after-the-mobile-phone/907469129.html" rel="nofollow" target="_blank" class="external">http://www.aliexpress.com/...907469129.html</a><br />

βρηκα αυτο το καπακι σε 4 χρωματα<br />

βεβαια και αυτος εχει μηδεν πωλησεις αλλα λεω να τον βοηθησω να κανει την πρωτη :D<br />

στο κατω κατω 3 ευρω ειναι ....<br />

<br />

επισης το τηλ μου βγηκε τελικη τιμη 134,25 μαζι με τα εξοδα συναλαγματος της eurobank που χρεωσε 2,69.<br />

εκανα και εγω το κολπο με το πευπαλ την τιμη να την αλαζει η τραπεζα. ευχαριστω πολυ

 

Κανε και το κολπο να αλλαξεις την κλεφτοbank και θα γλιτωνεις και τα κερατιατικα της αλλαγης συναλαγματος

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποια τραπεζα δεν χρεωνει εξοδα συναλαγματος? υπαρχει? εγω νομιζω οτι ολες χρεωνουν κατι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας και γενικά τι πρέπει να κάνω σε ένα νεοφερμένο N828?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας και γενικά τι πρέπει να κάνω σε ένα νεοφερμένο N828?

 

Κατά τη γνώμη μου να κρατήσεις αυτήν του minideal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια είναι η καλύτερη rom για το κινητό μας και γενικά τι πρέπει να κάνω σε ένα νεοφερμένο N828?

...καλή είναι του minideal αλλά οι γρηγορότερες που έχω δοκιμάσει είναι οι 4.2.2 με Samsung interface. Σταθερή σε μένα ωστόσο είναι μόνο η πρώτη που είχε βγει και όχι η πιο πρόσφατη. Δοκίμασε και τις δύο και κράτα την πιο σταθερή σε σένα. Πιστεύω είναι οι καλύτερες πολυγλωσσικές για την ώρα.

Σίγουρα χρειάζεσαι σωστό αγγλικό root, αγγλικό custom recovery (CWM, TWRP) και θα πρότεινα να δοκιμάσεις και το Gravity Box που περιλαμβάνει χρησιμότατα mods.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποια τραπεζα δεν χρεωνει εξοδα συναλαγματος? υπαρχει? εγω νομιζω οτι ολες χρεωνουν κατι...
η εθνική. Και γενικά κι οι υπόλοιπες χρεώνουν πολύ λιγότερα απ τη κλεφτοeurobank
Link to comment
Share on other sites

...καλή είναι του minideal αλλά οι γρηγορότερες που έχω δοκιμάσει είναι οι 4.2.2 με Samsung interface. Σταθερή σε μένα ωστόσο είναι μόνο η πρώτη που είχε βγει και όχι η πιο πρόσφατη. Δοκίμασε και τις δύο και κράτα την πιο σταθερή σε σένα. Πιστεύω είναι οι καλύτερες πολυγλωσσικές για την ώρα.

Σίγουρα χρειάζεσαι σωστό αγγλικό root, αγγλικό custom recovery (CWM, TWRP) και θα πρότεινα να δοκιμάσεις και το Gravity Box που περιλαμβάνει χρησιμότατα mods.

 

Τέλεια. Έχουμε κάποιο link για όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Έχουμε κάποιο link για όλα αυτά?

ψάξε πιο πάνω, υπάρχουν όλα αναλυτικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4756684#post4756684

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4764853#post4764853

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω ακουστικά ή handsfree για να κανω κλήση και να ακούσω ραδιόφωνο η ένταση στα ακουστικα ειναι παρα πολυ χαμηλή! Συμβαίνει σε ολους αυτο? Υπάρχει κάποια λύση? ?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως συνδεεις ακουστικα που δεν ειναι συμβατα με το κιν;Π.χ της Νοκια;

Οταν συνδεεις το hands-free δοκιμασε να πατησεις το κουμπι που απανταει τις κλησεις...αν δυναμωσει η ενταση παει να πει οτι δεν ταιριαζουν τα handsfree στο τηλεφωνο και πρεπει να παρεις αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δίκιο! Έχεις εσύ κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο που χρησιμοποιείς και ταιριάζει απόλυτα!???? Η αν εχει καποιος αλλος και μπορει να μου ποστ άρει το λινκ για να τα παρω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι κ εγω αναμεσα σε Ν828 και Thl W100, εδω και μερες που ψαχνω να κανω την πρωτη μου αγορα απο Κινα. Εχοντας διαβασει τα αντιστοιχα threads ειμαι λιγο μπερδεμενος. Για το Thl W100 φαινονται ολοι ευχαριστημενοι εκτος απο τη μπαταρια που δεν ειναι τοσο μεγαλη. Το Ν828 απ ο,τι διαβαζω κραταει 2-3 μερες (μου ειναι μια χαρα!). Εχω μερικες ερωτησεις που ισως εχουν απαντηθει, αλλα σε οποιον δε κανει κοπο ας μου δωσει μερικες συντομες απαντησεις.

1) απο minideal, εκτος απο την παραγγελια κ τα κουπονια, πρεπει να επικοινωνησεις για κατι περισσοτερο (πχ για να ελεγξουν μπαταρια, να κανουν root, να βαλουν play, να μη περασει τελωνειο μεσω singpost)?

2) η rom του minideal ειναι αρκετα σταθερη για νορμαλ χρηση? Παρουσιαζει κανενα προβλημα? Ειναι root? Εχει κινεζικες αχρηστες εφαρμογες που δεν φευγουν ευκολα?

3) Το wifi και το gps πιανουν ή ειναι αδυναμα?

4) Τι ελευθερο χωρο αφηνει για το χρηστη η εσωτερικη του μνημη? Λογικα θα υπαρχει κ η επιλογη App2SD αν ειναι root, αλλα με το Samsung GTi5800 που εχω κοντευω να κανω χαρακιρι μ αυτο το θεμα.

5) Εχει καθολου lag σε απαιτητικες εφαρμογες (πχ Νeed For Speed, Morphwiz)?

6) Σε ποση ωρα φορτιζει?

7) Eχει led στην καμερα?

8) Το ηχειο πως ακουγεται?

 

Γενικα, εχει εκφραστει κανενα παραπονο για τη συσκευη και το λογισμικο της?

Ζητω συγγνωμη για το ατελειωτο post, απλα φοβαμαι λιγακι την πρωτη μου αγορα μη γνωστης μαρκας και δεν θελω να μπλεκω με διαδικασιες στο paypal...

 

Οποιος εχει το χρονο και μου απαντησει θα του ειμαι ευγνωμων!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Έχουμε κάποιο link για όλα αυτά?

http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-12/

http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-16/

Παρόμοιες είναι, όποια σου κάτσει καλύτερα.

 

Καλησπερα σε ολους,

ειμαι κ εγω αναμεσα σε Ν828 και Thl W100, εδω και μερες που ψαχνω να κανω την πρωτη μου αγορα απο Κινα. Εχοντας διαβασει τα αντιστοιχα threads ειμαι λιγο μπερδεμενος. Για το Thl W100 φαινονται ολοι ευχαριστημενοι εκτος απο τη μπαταρια που δεν ειναι τοσο μεγαλη. Το Ν828 απ ο,τι διαβαζω κραταει 2-3 μερες (μου ειναι μια χαρα!). Εχω μερικες ερωτησεις που ισως εχουν απαντηθει, αλλα σε οποιον δε κανει κοπο ας μου δωσει μερικες συντομες απαντησεις.

1) απο minideal, εκτος απο την παραγγελια κ τα κουπονια, πρεπει να επικοινωνησεις για κατι περισσοτερο (πχ για να ελεγξουν μπαταρια, να κανουν root, να βαλουν play, να μη περασει τελωνειο μεσω singpost)?

2) η rom του minideal ειναι αρκετα σταθερη για νορμαλ χρηση? Παρουσιαζει κανενα προβλημα? Ειναι root? Εχει κινεζικες αχρηστες εφαρμογες που δεν φευγουν ευκολα?

3) Το wifi και το gps πιανουν ή ειναι αδυναμα?

4) Τι ελευθερο χωρο αφηνει για το χρηστη η εσωτερικη του μνημη? Λογικα θα υπαρχει κ η επιλογη App2SD αν ειναι root, αλλα με το Samsung GTi5800 που εχω κοντευω να κανω χαρακιρι μ αυτο το θεμα.

5) Εχει καθολου lag σε απαιτητικες εφαρμογες (πχ Νeed For Speed, Morphwiz)?

6) Σε ποση ωρα φορτιζει?

7) Eχει led στην καμερα?

8) Το ηχειο πως ακουγεται?

 

Γενικα, εχει εκφραστει κανενα παραπονο για τη συσκευη και το λογισμικο της?

Ζητω συγγνωμη για το ατελειωτο post, απλα φοβαμαι λιγακι την πρωτη μου αγορα μη γνωστης μαρκας και δεν θελω να μπλεκω με διαδικασιες στο paypal...

 

Οποιος εχει το χρονο και μου απαντησει θα του ειμαι ευγνωμων!

 

1) Ξέρουν καλά τη δουλειά τους, απλά επισήμανε ότι είσαι Ελλάδα-Ευρώπη για τον αντάπτορα φορτιστή και αν πάρεις και δεύτερη μπαταρία καλύτερα να στην ελέγξουν πρώτα. Τα υπόλοιπα γίνονται έτσι και αλλιώς και δε συντρέχει λόγος ανησυχίας.

2) Σταθερή είναι, αλλά αρκετά πίσω και οι νεότερες είναι εξαιρετικές για να μη τις δοκιμάσεις (ειδικά αυτές που συζητάμε και παραπάνω). Πάντως είναι root και οι λίγες κινεζιές αφαιρούνται εύκολα. Σίγουρα θα χρειαστείς αντικατάσταση στο recovery που είναι κινέζικο.

3) Δουλεύουν ικανοποιητικότατα και σταθερότατα.

4) Δε θυμάμαι ακριβώς αλλά αρκετά κάτω από 2GB. Υπάρχει custom ROM (5.6 DeathKing) με δυνατότητα ενοποίησης της εσωτερικής μνήμης για μεγαλύτερο userdata partition (>2.5GB).

5) Δεν τις έχω τις συγκεκριμένες αλλά δεν έχω βρει έως τώρα lag σε απαιτητικά παιχνίδια.

6) Με το "μαμίσιο" φορτιστή (0.8Α) περί τις 3 ώρες

7) Έχει

8) Εγώ το βρίσκω άκρως ικανοποιητικό και υπάρχουν και τρόποι "ενίσχυσης" πάντα (μεμέτρο φυσικά)

 

Δε γνωρίζω παράπονα. Έχουν αναφερθεί απλώς ζητήματα όπως η έλλειψη Notification LED (δεν είναι φυσικά ελάττωμα, απλά δεν έχει) και η πιθανότητα να "τζογάρει" ελάχιστα το καπάκι μετά από χρήση (γενικά δεν πρέπει να ανοιγοκλείνουμε καπάκια συνέχεια για ευνόητους λόγους).

Και μένα η πρώτη μου αγορά ήταν το συγκεκριμένο και έμεινα άκρως ευχαριστημένος.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

[...]

Οποιος εχει το χρονο και μου απαντησει θα του ειμαι ευγνωμων!

1) όχι. δεν περνανε τελωνειο τα πακετα απο ταχυδρομειο

2) μια χαρά είναι, περα απ την αναζήτηση google που απλά την σβήνεις και τη ξαναβαζεις απ το play store. ειναι ρουτ και χωρίς κινεζικες εφαρμογές

3) Είναι πολύ καλά θα έλεγα

4) η στοκ ρομ αφήνει αν θυμάμαι καλά 1.5GB για εφαρμογές κι άλλο 1.5 για αρχεια, μπορείς να το αλλάξεις και να το κάνεις όλο για εφαρμογές (/data) και τα αρχεια στη καρτα μνήμης, που ναι πιο πρακτικό

5) όχι, όπως και το thl w100

6) ανάλογα τον φορτιστή που χεις. στο πακέτο έχουν 800mAh, επομένως περίπου 2μιση ώρες, παίρνεις έναν 1300 και το κάνεις σε λιγότερο από 2 ώρες

7) εννοείς flash; στις φώτο δεν το βλέπεις;;

8) πολύ δυνατό, όπως και του w100.

Eγώ σου το προτείνω με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

emxa2k και gerstavros2, σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας! Λογικα σε μια εβδομαδα θα προχωρησω στην παραγγελια! :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω το παρηγγειλα 27/6/13 απο minideal και μου εστειλαν με μειλ εναν αριθμο συστημενου.Tracking Number

πως θα δω που ειναι ομως???

σ αυτο το σαιτ ειναι?http://www.singpost.com και που βαζουμε το νουμερο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος που χρησιμοποιεί ακουστικα handsfree και ειναι συμβατά να μου πει ποία είναι για να τα παραγγείλω! ! Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω το παρηγγειλα 27/6/13 απο minideal και μου εστειλαν με μειλ εναν αριθμο συστημενου.Tracking Number

πως θα δω που ειναι ομως???

σ αυτο το σαιτ ειναι?http://www.singpost.com και που βαζουμε το νουμερο?

 

..."Track Item"

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμια σημαντική διαφορά (ποιοτικώς) με το n850, το οποίο βγαίνει και με aliyun os; Μου φαίνεται το 850 είναι λίγο ποιό όμορφο.

 

http://www.geekbuying.com/item/Amoi-N850-4-5inch-Android-4-2-OS-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-QHD-Screen-1GB-RAM---4GB-ROM-5-0MP-Camera-3G-GPS-Multilingual-Light-Gray-316391.html

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

..."Track Item"

 

εκει βαζω το νουμερο και μου γραφει Status Description και απο κατω γραφει αυτο INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμια σημαντική διαφορά (ποιοτικώς) με το n850, το οποίο βγαίνει και με aliyun os; Μου φαίνεται το 850 είναι λίγο ποιό όμορφο.

 

http://www.geekbuying.com/item/Amoi-N850-4-5inch-Android-4-2-OS-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-QHD-Screen-1GB-RAM---4GB-ROM-5-0MP-Camera-3G-GPS-Multilingual-Light-Gray-316391.html

Η ίδια ακριβώς συσκευή είναι

Link to comment
Share on other sites

εκει βαζω το νουμερο και μου γραφει Status Description και απο κατω γραφει αυτο INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

...αυτό σημαίνει ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία και θα προωθηθεί προς αποστολή από Κίνα για τον προορισμό. Δεν έχει γίνει ακόμη dispatched to overseas, θέλει ορισμένες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...