Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος η multilanguage 4.4.2 δεν είναι root. Ξέρει κανείς πως την rootάρουμε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5588227#post5588227

 

Δυο σελίδες πριν. Κάντε τον κόπο να διαβάσετε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και 3 μερες κολαει παρα πολυ το κινητο πατας κατι και κανει 5-6 δευτερα να δουλεψει. Καποιες εφαρμογες κανουν και λεπτο να ανοιξουν μερικες φορες δεν ανοιγουν καν και ολα αυτα ξαφνικα. Αδιασα μνημη μηπως φταιει αυτο αλλα τιποτα.

Ειμαι με την darkligth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη γινεται ενας πανικος σε αυτο το θεμα, μπορει καποιος να μου πει πως θα βαλω την 4.4; αν εχει απαντηθει εδω, ο αριθμος του ποστ θα με βοηθουσε!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη γινεται ενας πανικος σε αυτο το θεμα, μπορει καποιος να μου πει πως θα βαλω την 4.4; αν εχει απαντηθει εδω, ο αριθμος του ποστ θα με βοηθουσε!

Δυο σελίδες πίσω, #1524.

Το διάβασμα δεν κάνει κακό. Μαθαίνουμε και 5 πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι οι περισσότερες εφαρμογές δεν μπορούν να μετακινηθούν στην SD, όπως και το γεγονός ότι έχει μόνο 1GB για την εγκατάσταση τους. Κατά τα άλλα μια χαρά!

 

 

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd

 

http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/

 

Μπορείς να δοκιμάσεις τα παραπάνω να δεις αν σου λύνουν τα προβλήματα σου;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd

 

http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/

 

Μπορείς να δοκιμάσεις τα παραπάνω να δεις αν σου λύνουν τα προβλήματα σου;

Έχω κάνει αυτό που λέει το παλικάρι στο Techno FAQ αλλά τίποτε. Θα δοκιμάσω κι αυτό με το repartition της κάρτας sd να δω.

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο... Έχω βάλει bluetooth τώρα στο τηλέφωνο και μέχρι πριν λίγο καιρό όλα ΟΚ. Όμως πρόσφατα μερικές φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο αφού χτυπήσει μια δυο φορές τους γειώνει αυτόματα. Δεν έχω cosmote ώστε να έχω το γνωστό πρόβλημα, αλλά ούτε μου κάνει κάτι σαν restart και ζητάει το pin. Απλά τους γειώνει αυτόματα. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά αρκετά συχνά για να μου σπάει τα νεύρα. Επίσης πριν πείτε οτιδήποτε, πάντα ανοίγω το bluetooth στο τηλέφωνο και μετά στο handsfree και τα συνδέω μετά. Η συσκευή bluetooth είναι της Bluedio αλλά δεν νομίζω να είναι δικό της το θέμα.

 

Έχετε καμιά ιδέα παίδες;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.4 αλλα δεν βρηκα μεσα φακελο με οδηγιες για το πως περνιετε και εχει μεσα ενα σωρο πραματα

Πως περνιετε?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο... Έχω βάλει bluetooth τώρα στο τηλέφωνο και μέχρι πριν λίγο καιρό όλα ΟΚ. Όμως πρόσφατα μερικές φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο αφού χτυπήσει μια δυο φορές τους γειώνει αυτόματα. Δεν έχω cosmote ώστε να έχω το γνωστό πρόβλημα, αλλά ούτε μου κάνει κάτι σαν restart και ζητάει το pin. Απλά τους γειώνει αυτόματα. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά αρκετά συχνά για να μου σπάει τα νεύρα. Επίσης πριν πείτε οτιδήποτε, πάντα ανοίγω το bluetooth στο τηλέφωνο και μετά στο handsfree και τα συνδέω μετά. Η συσκευή bluetooth είναι της Bluedio αλλά δεν νομίζω να είναι δικό της το θέμα.

 

Έχετε καμιά ιδέα παίδες;

 

1 χρόνο το είχα με δύο διαφορετικά bluethoot αλλά ποτέ δεν μου έκανε τέτοιο. Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν όταν άνοιγα το bluethoot πρώτα και μετά απ'το κινητό μου έκανε κάτι τρελά δηλαδή αποσύνδεση κατά την κλήση ή μη απάντησή της.

 

============

Μια ερώτηση προς τους κατόχους μιας και εγώ το έδωσα σε φίλο μου.

Του έβαλα την Darklightmod και μου λέει ότι δεν αλλάζει ringtone με τίποτα. Έχει προεπιλεγμένο το "Backroad" και όταν επιλέγει κάποιο άλλο δεν το αποθηκεύει.

Μιας και δεν το έχω στα χέρια μου όποιος ξέρει καμία λύση είναι ευπρόσδεκτη

(εκτός του Tone Picker). Επειδή όταν το είχα δεν αντιμετώπισα αυτό το θέμα, μετά από επανεγκατάσταση της ρομ (με 2 wipes - reboot) το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις το update και θα στρωσει και εγω το ιδιο ειχα

 

Μετα απο αναβαθμηση του SU εμφανιζοντε διαφημησεις τωρα στις εφαρμογες. Ετρεξα το αντουτου και ειναι ακομα ρουτ το κηνιτο. Τι πρεπει να κανω για να φυγουν?

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα παλι τα ιδια

Πιο πανω ρωταω και πως περνιετε η 4.4 δεν απανταει κανεις?

 

Δώσε λινκ να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Δώστε και σε μένα τα φώτα σας...

 

Είμαι με την Kit Kat 4.4. Ωραία, γρήγορη, χαμηλότερη κατανάλωση μνήμης, μέχρι εδώ εντάξει...

 

Το GPS όμως, μου έχει σπάσει τα νεύρα. Λοιπόν, πρώτον να σας πω ότι ποτέ δεν άφηνα το κινητό να συλλέγει πληροφορίες και να τις στέλνει στη google. Μου την σπάει. Λέω όμως, άντε να κάνω έναν ακόμη λογαριασμό, και ας τις στέλνει, αν είναι να κλειδώνει γρηγορότερα...

 

Το κάνω, το σετάρω, πάω να κλειδώσω, είμαι πάντα χωρίς wifi και data. Την πρώτη φορά που το δοκιμάζω, κλειδώνει ακαριαία σε 15 δευτερόλεπτα είχε κλειδώσει. Τέλεια λέω!!

 

Επανεκκινήσεις, χρήση του κινητού, πάω να ξαναδοκιμάω το gps, άντε πάλι κανα δυο λεπτά αναμονή... Γιατί? Άσε που το στίγμα είναι καμιά 20αριά μέτρα από εκεί που πραγματικά είμαι....

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχουμε και λέμε:

 

ClockWorkMod (CWM) Recovery (το περνάς με SP Flash Tool, έχει και το scatter file μέσα).

TWRP Recovery (αυτό το περνάς με το ClockWorkMod που εγκατέστησες πρώτα).

 

Για όποια άλλη βοήθεια εδώ είμαστε!

την περναω με spft και ενω με γραφει ΟΚ οταν ανοιγω το τηλ με το power kai volume down με βγαζει παλι στη κινεζικη και εχασα και το ιμει και τωρα ξαναφλασαρω την ρομ

εντιτ το εχασα το ιμει τωρα πως το επαναφερουμε?

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια καποιος με το ιμει δεν εχω τηλ και το χρειαζομαι

 

Backup με MobileUncleTools δεν είχες πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Οχι , περασα την 4.4 μετα παω να περασω και recovery με spft οπως λεει πιο πανω ο Z3RatuL και μολις την βαζω ( δεν περαστικε τελικα) χανω το ιμει και δεν εχω σημα. Οταν περασα την 4.4 ειχα κανονικα σημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...