Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους τόνους αλλάξεις πληκτρολόγιο. Δοκίμασε μερικά και θα βρεις κάποιο που να έχει.

Για το όνομα καλούντος ειχα ρωτήσει και εγώ παλιότερα αλλά δεν πήρα απάντηση, οπότε μάλλον δεν γίνεται. Πάντως είναι πολύ σπαστικό 4,5" ίντσες οθόνη και το όνομα να το βγάζει με κάτι γραμματάκια πάνω πάνω.

 

Θα δοκιμάσω κάποιο απο το play store και όντως είναι πολύ σπαστικό γιατί όταν έχει φωτισμό δεν καλοβλέπεις ποιός σε καλεί.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω κάποιο απο το play store και όντως είναι πολύ σπαστικό γιατί όταν έχει φωτισμό δεν καλοβλέπεις ποιός σε καλεί.

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

για το ονομα εβαλα το full hd caller καπως ετσι λεγεται,μπορεις να βαλεις φωτο κι αν οχι μεγαλωνεις αριθμο και ονομα οσο θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Για τους τόνους πρέπει να αλλάξεις πληκτρολόγιο. Δοκίμασε μερικά και θα βρεις κάποιο που να έχει.

Για το όνομα καλούντος ειχα ρωτήσει και εγώ παλιότερα αλλά δεν πήρα απάντηση, οπότε μάλλον δεν γίνεται. Πάντως είναι πολύ σπαστικό 4,5" ίντσες οθόνη και το όνομα να το βγάζει με κάτι γραμματάκια πάνω πάνω.

 

Edit: το "perfect keyboard" έχει αυτό που ζητά αλλά έχει άλλα χαζά. Τέλειο πληκτρολόγιο δεν έχω βρει ακόμη.

 

Δοκίμασε το Smart Keyboard Pro

Είναι με πληρωμή, αλλά αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, η stock του minideal δεν περνιέται μεσω recovery, αλλά με το sp flash tool.

Σε ευχαριστω.Αλλα παω να την περασω και μου λεει οτι το scatter δεν ειναι σωστο.Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο κ ενω εδω κ ενα μηνα ολα πηγαιναν καλα κ δεν ειχα κανενα θεμα αναβαθμισα το busybox κ λεει οτι υπαρχει προβλημα με το supersu ανοιγω την εφαρμογη κ λεει οτι θελει update το su binary. δεν εχω ιδεα τι παιζει κ πως γινεται αυτο αν μπορει καποιος ας βοηθησει λιγο αναλυτικα ομως γιατι δεν το κατεχω το αθλημα... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο κ ενω εδω κ ενα μηνα ολα πηγαιναν καλα κ δεν ειχα κανενα θεμα αναβαθμισα το busybox κ λεει οτι υπαρχει προβλημα με το supersu ανοιγω την εφαρμογη κ λεει οτι θελει update το su binary. δεν εχω ιδεα τι παιζει κ πως γινεται αυτο αν μπορει καποιος ας βοηθησει λιγο αναλυτικα ομως γιατι δεν το κατεχω το αθλημα... ευχαριστω
το ιδιο ρωτησα κ εγω πριν 2 μερες δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4907917#post4907917

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να μου δωσει οδηγιες για φλασαρισμα rom μεσω sp tool.

στην υπογραφή μου

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μερες χρήσης παρατήρησα μερικά πράγματα:

1. Το wifi δεν ειναι τοσο δυνατό, σε σύγκριση με το Samy S6500 πιάνει μια γραμμή λιγοτερο.

2. Η ένταση στον ήχο ημερολογίου δεν αλλάζει αλλά ειναι μαζι με τις γενικές ρυθμίσεις ήχου.

3. Με την θήκη η δόνηση δεν ειναι ικανοποιητική.

4. Σήμερα μετά απο τηλεφωνημα το κινητό δεν ανταποκρινοταν σε καμια ενεργεια και μετα απο βγάλσιμο της μπαταρίας δεν αναγνώρισε την sim αλλά με ένα reboot είναι όλα καλά τώρα.

5. Η μπαταρία μετα απο δυο μέρες και αντίστοιχα φορτίσματα κρατάει μια μέρα μετα βίας αλλά πιστευω είναι ακόμα νωρίς.

 

 

Θα θέσω την ερώτηση και πάλι, γιατι ψάχνω και ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ, απο πού ενεργοποιώ την αυτόματη διόρθωση όταν γράφεις γιατί με τον χειροκίνητο τονισμό, οπως και τώρα, κάνω μία ώρα να γράψω ένα κείμενο και δευτερον πώς μπορώ να αλλάξω την εμφάνιση της οθόνης όταν έρχεται, ή ειμαι σε κλήση γιατί μου δείχνει το όνομα πάνω αριστερά και με μικρή γραμματοσειρά

Όταν αλλάζω γραμματοσειρά δεν εμφανίζει όλο το όνομα γιατί δεν χωράει στην προεπιλεγμένη άκρη της οθόνης. π.χ. μου βγάζει μονο Δημήτρης Π...

Πώς γίνεται να εμφανίζει στο κέντρο της οθόνης το όνομα του καλούντος;

 

Για πληκτρολόγιο ευέλικτο και με πολές ρυθμίσεις για να το φέρεις στα μέτρα σου, είναι και το Jelly Bean keyboard Pro . Yπάρχει και η free version χωρίς πολλές επιλογές διαμόρφωσης.

Αλλά από όσα έχω δοκιμάσει το καλύτερο είναι το στοκ της rom από xperia c. Έτη φωτός μακριά από οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει. Δεν ξέρω αν μπορεί και πως να το κάνουμε extract από την ρομ.

 

Για το wifi που λές θα διαφωνήσω κάθετα. Έχει πολύ καλό δέκτη (καλύτερο από Samsung GT6102 kαι από Samsung Galaxy SII) εφάμιλλο του laptop μου (ΗP Probook 4530). Δοκιμασμένο σε σημείο που άλλα κινητά δεν πιάνουν και το φορητό στα όρια, το ΑΜΟΙ είχε σύνδεση που μποεούσες να σερφάρεις άνετα.

 

Για το θέμα με την μπαταρία ή κάτι άλλο παίζει ή εσύ το λιώνεις όλη μέρα και γι αυτό σου κρατάει μόνο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Θα θέσω την ερώτηση και πάλι, γιατι ψάχνω και ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ, απο πού ενεργοποιώ την αυτόματη διόρθωση όταν γράφεις γιατί με τον χειροκίνητο τονισμό, οπως και τώρα, κάνω μία ώρα να γράψω ένα κείμενο.

 

Πολύ καλή εφαρμογή γι' αυτό είναι το Swiftkey. Από το apkmania το κατεβάζεις και δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τους ρώτησα και μου έδωσαν το παρακάτω λινκ:

 

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=235827092&uk=2016473989

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi που λές θα διαφωνήσω κάθετα. Έχει πολύ καλό δέκτη (καλύτερο από Samsung GT6102 kαι από Samsung Galaxy SII) εφάμιλλο του laptop μου (ΗP Probook 4530). Δοκιμασμένο σε σημείο που άλλα κινητά δεν πιάνουν και το φορητό στα όρια, το ΑΜΟΙ είχε σύνδεση που μποεούσες να σερφάρεις άνετα.

 

Για το θέμα με την μπαταρία ή κάτι άλλο παίζει ή εσύ το λιώνεις όλη μέρα και γι αυτό σου κρατάει μόνο τόσο.

 

Εμένα στο παιδικό δωμάτιο που το S2 mini έπιανε 2 γραμμές σήμα το Amoi πιάνει 1 και αν μετακινηθώ δεν πιάνει καθόλου, το ίδιο και στο μπαλκόνι. Τα έβαλα δίπλα δίπλα για επιβεβαίωση και το S2 mini πιάνει καλυτέρα σε σχέση με το Amoi (δοκιμή σε απόσταση 8 μέτρων απο το router)

 

Για την μπαταρία που λες χθες έκανα την 3η φόρτιση είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα.

 

Θα το δοκιμάσω το Jelly Bean Keyboard PRO, ευχαριστώ.

 

 

edit: Το δοκίμασα (Jelly Bean Keyboard) και δουλεύει αρκετά ικανοποιητικά, έχει σωστό τονισμό και Τ9, σ’ ευχαριστώ και πάλι που μου το συνέστησες. Θα το συνεχίσω και άμα δω στην πορεία ότι είναι εντάξει θα αγοράσω τοPRO

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τους ρώτησα και μου έδωσαν το παρακάτω λινκ:

 

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=235827092&uk=2016473989

Την κατεβασα και πηγα να την περασω με το SP tool και μου λεει οτι το scatter ειναι λαθος.Ας την δοκιμασει καποιος να δει αν του κανει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και πηγα να την περασω με το SP tool και μου λεει οτι το scatter ειναι λαθος.Ας την δοκιμασει καποιος να δει αν του κανει το ιδιο.

Δοκίμασε μ αυτό το scatter https://www.dropbox.com/s/9jdsk8v891w801m/MT6589_Android_scatter_emmc.txt

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Το δοκιμασα τα ιδια.Μηπως παιζαι τιποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Το δοκιμασα τα ιδια.Μηπως παιζαι τιποτε αλλο?

Λίγο search δε πείραξε κανένα... Όχι τίποτε άλλο επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Minideal ROM.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο search δε πείραξε κανένα... Όχι τίποτε άλλο επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Minideal ROM.

 

Αυτή δεν είναι η τελευταία ROM που δίνει το minideal

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Λίγο search δε πείραξε κανένα... Όχι τίποτε άλλο επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Minideal ROM.

Παλληκαρι την εχω κατεβασει και αυτη.Το προβλημα ειναι οτι το Sp tool δεν μου αναγνωριζει το scatter μου λεει file format incorect.

Link to comment
Share on other sites

Παλληκαρι την εχω κατεβασει και αυτη.Το προβλημα ειναι οτι το Sp tool δεν μου αναγνωριζει το scatter μου λεει file format incorect.

Διαβασε τις οδηγίες στην υπογραφή μου. Και χρησιμοποιήσε το sp flash tool απ το link μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο παιδικό δωμάτιο που το S2 mini έπιανε 2 γραμμές σήμα το Amoi πιάνει 1 και αν μετακινηθώ δεν πιάνει καθόλου, το ίδιο και στο μπαλκόνι. Τα έβαλα δίπλα δίπλα για επιβεβαίωση και το S2 mini πιάνει καλυτέρα σε σχέση με το Amoi (δοκιμή σε απόσταση 8 μέτρων απο το router)

 

Εγώ το δουλεύω (και πιάνει αρκετά καλά) στην αυλή του σπιτιού μου 7-8 μέτρα από το σπίτι, με το ρούτερ να βρίσκεται σε πιο μέσα δωμάτιο (περνάει από 2 τοίχους)

Link to comment
Share on other sites

τι δεικτη SAR εχει η συσκευη παιδια? υπαρχει τιποτα επησιμο απο την AMOI?

Τηλέφωνα με ΜΤ6589 cpu chip (όπως το δικό μας) πάνω από 1W με 1.3W δε νομίζω να έχουν. Το είχα ψάξει κι εγώ αλλά δε βρήκα κάτι. Πάντως για να είμαστε σίγουροι handsfree ή bluetooth να έχεις κάποια ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...