Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή εντός των ημερών θα προβώ σε παραγγελία και είμαι μεταξύ του Thl W100 και του Amoi Ν828. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου λύσετε μια απορία, με cosmote δεν λειτουργούν τα Bluetooth handsfree; :what:

Έχω Bluetooth handsfree Sony Ericsson MW600 με ραδιόφωνο πλήρωσα ένα 50ρίκο και είναι κρίμα να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Μου αρέσει καλύτερα το Ν828 και από θέμα μπαταρίας αλλά εάν δεν υποστηρίζει το handsfree μάλλον θα πάω για το Thl που έχει και καλύτερο GPS.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή εντός των ημερών θα προβώ σε παραγγελία και είμαι μεταξύ του Thl W100 και του Amoi Ν828. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου λύσετε μια απορία, με cosmote δεν λειτουργούν τα Bluetooth handsfree; :what:

Έχω Bluetooth handsfree Sony Ericsson MW600 με ραδιόφωνο πλήρωσα ένα 50ρίκο και είναι κρίμα να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Μου αρέσει καλύτερα το Ν828 και από θέμα μπαταρίας αλλά εάν δεν υποστηρίζει το handsfree μάλλον θα πάω για το Thl που έχει και καλύτερο GPS.

Αυτό με τα bluetooth ακουστικά είναι θέμα του stock android 4.2.1 κι ισχύει σ όλες τις συσκευές, επομένως είτε το 'να πάρεις είτε τ άλλο, αν έχεις πρόβλημα, θα το χεις και στα 2. Το Amoi N828 όμως ειν καλύτερο, κι από πλευράς υποστήριξης σε roms, και σε gps δεν έχουν καμιά διαφορά, επομένως προτίμησέ το

Λόγω προβλημάτων που παρουσίασε το zte v970 που ειχα αγοράσει απο Antelife και ειχα αναφέρει παλιότερα στις αντίστοιχες σελίδες το έστειλα πίσω και μου έστειλαν επειδή αυτο εξαντλήθηκε το Amoi N850 Aliyun MTK6589 Quad Core Android 4.2 4.5 Inch WCDMA 3G GPS 1G RAM 4G ROM 5.0MP Camera GPS Smart Phone στο οποίο όμως μου λένε έχουν εγκαταστήσει Android 4.2.1. Κάπου πριν διάβασα οτι ειναι ίδιο με το Amoi n828 γιαυτο γράφω εδω. Διαφέρουν μόνο στην κάμερα. Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά ας ετοιμάζομαι για τα φλασαρίσματα. Ξέρει κανείς πως κάνω backup sto Aliyun αν έχει τέτοιο; Drivers κλπ που τα βρίσκω;
Οι διαφορές ανάμεσα σε N850 και N828 είναι η θέση των πλήκτρων αφής (που στις roms τ αλλάζεις όπως θες σε ένα αρχείο) και η κάμερα. Μπορείς να φλασάρεις κάθε ρομ του N828 στο N850 αρκεί να μην πειράξεις το uboot που χει τους drivers της κάμερας!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα bluetooth ακουστικά είναι θέμα του stock android 4.2.1 κι ισχύει σ όλες τις συσκευές, επομένως είτε το 'να πάρεις είτε τ άλλο, αν έχεις πρόβλημα, θα το χεις και στα 2. Το Amoi N828 όμως ειν καλύτερο, κι από πλευράς υποστήριξης σε roms, και σε gps δεν έχουν καμιά διαφορά, επομένως προτίμησέ το

Οι διαφορές ανάμεσα σε N850 και N828 είναι η θέση των πλήκτρων αφής (που στις roms τ αλλάζεις όπως θες σε ένα αρχείο) και η κάμερα. Μπορείς να φλασάρεις κάθε ρομ του N828 στο N850 αρκεί να μην πειράξεις το uboot που χει τους drivers της κάμερας!

εγω παλι εχω προβλημα με το gps

ειχα ενα xperia arc s και ειχα πανω το ndrive και το navigon και δουλευαν μια χαρα

τωρα κανενα απ αυτα δε δουλευει αλλα ουτε κ το sygic που αναφερει καποιος φιλος σε προηγουμενο ποστ

καμια βοηθεια κανεις??

υγ κατα τα αλλα το κινητο ειναι απαιχτο

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα bluetooth ακουστικά είναι θέμα του stock android 4.2.1 κι ισχύει σ όλες τις συσκευές, επομένως είτε το 'να πάρεις είτε τ άλλο, αν έχεις πρόβλημα, θα το χεις και στα 2. Το Amoi N828 όμως ειν καλύτερο, κι από πλευράς υποστήριξης σε roms, και σε gps δεν έχουν καμιά διαφορά, επομένως προτίμησέ το

 

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό; Καμία ρομ που να το διορθώνει;

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω προβλημα με το gps

ειχα ενα xperia arc s και ειχα πανω το ndrive και το navigon και δουλευαν μια χαρα

τωρα κανενα απ αυτα δε δουλευει αλλα ουτε κ το sygic που αναφερει καποιος φιλος σε προηγουμενο ποστ

καμια βοηθεια κανεις??

υγ κατα τα αλλα το κινητο ειναι απαιχτο

βάλε το fastergps , κι αν δε βοηθήσει δες αυτό http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς dialer που να μπορει να υποστηρίζει δίκαρτα τηλέφωνα; Να μπορείς να επιλέγεις δηλαδή από ποιά κάρτα θα τηλεφωνήσεις όπως γίνεται με τον stock dialer;
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μπορώ προς το παρόν να το επιβεβαιώσω, έχω διαβάσει για τους:

DW Contacts & Dialer

GO Contacts EX

 

και Go Sms για μηνύματα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον exdialer οποία επιλογή και αν βάλω από αυτές με τα βελάκια (εικόνα 1 ) με βγάζει την ίδια επιλογή (εικόνα 2 )

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο. με την πρωτη ματια που του εριξα φαινεται πολυ καλο..καλη αποκριση στην αφη καλη οθονη καλη καμερα και φωτεινοτητα γενικα της οθονης. δεν ανοιξα ακομη wifi και gps. σε κλησεις που εκανα και ακουω και ακουγομαι μια χαρα. και μια ερωτηση πως αλλαζω την θεση αποθηκευσης των φωτογραφιων? στο μενου της καμερας δεν βρηκα να λεει κατι σχετικο.
Link to comment
Share on other sites

Δες το και στο cellphonemic, το pandawill δεν είναι της προκοπής. Είναι επιδοτούμενο από το alibaba λόγω aliyun os (τροποποιημένη έκδοση android). Ωστόσο έχει και ελαφρώς κατώτερη κάμερα από το N828 σε ένα που δοκίμασα.

Το aliyun OS στο 850 έχει κάποια μειονέκτηματα ή προτερήματα σε σχέση με την android έκδοση που έχει το 828 ?

(δεν φαντάζομαι να σου πετάει διαφημίσεις με το σκεπτικό ότι το αγοράζεις φθηνότερα , νομίζω ότι έτσι κάνει το kindle).

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

βάλε το fastergps , κι αν δε βοηθήσει δες αυτό http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B
το εκανα σ ευχαριστω πολυ αλλα αλλο ειναι το προβλημα μου

κανω εγκατασταση το ndrive kai to sygic και οταν παω να τα ανοιξω εχει μονο μια μαυρη οθονη και στα δυο

 

και κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω

εχω παρει το κινητο τη παρασκευη αλλα μεσα στο κουτι δεν ειχε αποδειξη αγορας

μηπως πρεπει να κανω κατι για να μου τη στειλουν??

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό; Καμία ρομ που να το διορθώνει;

 

Αν εχεις κλειστό το data η είναι σε 2G τοτε δεν εχεις κανένα πρόβλημα με τα μπλουντουθ.τα ίδια ακούστηκαν έχω και εγώ ...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κλειστό το data η είναι σε 2G τοτε δεν εχεις κανένα πρόβλημα με τα μπλουντουθ.τα ίδια ακούστηκαν έχω και εγώ ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση με βοηθήσες να αποφασίσω. Αν και έχω διαβάσει ότι ο λόγος που δεν δουλεύουν σωστά είναι ότι τα περισσότερα ακουστικα λειτουργούν με 2.1 version ενώ στο κινητό είναι 4.0 και κάτι παίζει με την συχνότητα που μπερδεύει την μετάδοση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ YOUTUBE ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ Η ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Π.Χ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ YOUTUBE ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ FACEBOOK
Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ YOUTUBE ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ Η ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Π.Χ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ YOUTUBE ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ FACEBOOK

Αν θέλεις γράφε με μικρά γράμματα.Αυτό δε γίνεται με την εφαρμογή youtube.Δοκίμασε κάποια άλλη όπως το pv star+

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκα στο minideal να παραγγείλω το Ν828.

Ερώτηση: γιατί μου βγάζει: You're almost done. You will confirm your payment on salesxian@gmail.com σε gmail γίνεται το confirmation; Δεν έχουν δικό τους email;

 

Τελοσπάντων έκανα την παραγγελία, αλλά ξέχασα να τους αναφέρω για ελληνική γλώσσα, google play και root που να στείλω email να τους τα επισημάνω;

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκα στο minideal να παραγγείλω το Ν828.

Ερώτηση: γιατί μου βγάζει: You're almost done. You will confirm your payment on salesxian@gmail.com σε gmail γίνεται το confirmation; Δεν έχουν δικό τους email;

 

Δικό τους είναι (minideal)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον στο κατω μερος της οθονης μας να φαινονται αυτα τα 3πληκτρα μεσω του apex launcher? αν ναι, πως;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο Αμόι την Ρομ 4.2.2 samsung s4.δεν είμαι ευχαριστημένη θέλω να βάλω κάποια αλλη Ρομ που να δουλεύουν όλα.4.2.1 είχε άλλα δεν γνωριζω ποια ακριβως.εσείς ποια χρησιμοποιείτε;έχει δοκιμάσει κανεις αύτη;

http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-17/

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο Αμόι την Ρομ 4.2.2 samsung s4.δεν είμαι ευχαριστημένη θέλω να βάλω κάποια αλλη Ρομ που να δουλεύουν όλα.4.2.1 είχε άλλα δεν γνωριζω ποια ακριβως.εσείς ποια χρησιμοποιείτε;έχει δοκιμάσει κανεις αύτη;

http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-17/

Μια χαρά είναι η Samsung ROM. Βάλε του jack44 μιας και είναι η πιο σταθερή μέχρι στιγμής. Αν δεν σου αρέσει ο launcer που έχει βάλε π.χ. τον Apex launcer που έχουν οι άλλες ROM με 4.2.1. Πάντως αν βάλεις άλλη, σίγουρα να είναι η 5.6 και να έχει χώρο για εφαρμογές στο τηλέφωνο 2.5GB κι όχι αυτή με το 1GB. Γενικά νομίζω DeathKing 5.6 είναι ότι καλύτερο καθώς συνδιάζει όλα όσα σου ανέφερα...

Link to comment
Share on other sites

Τους ανέφερα μετά την ολοκλήρωση της παραγγελίας μου ξέχασα να επισημάνω ότι ήθελα ελληνικό μενού και google play και μου απάντησαν:

Dear leo,

Thank you for your order from minideal.net.

The phone has Play store and Multilingual (including Greek Language).

We will send it as a "gift" and declare very low value for it (generally 15-20$).

Hope my answer can satisfy you.

Have a nice day.

BEST REGARDS!

Your sincerely

Rachel Chen

http://www.minideal.net

minideal17@gmail.com

 

απάντησαν μέσα σε 3 ώρες περίπου και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την αμεσότητα, θα τους πω ότι στο φόρουμ μας λένε τα καλύτερα λόγια γι’αυτους και να συνεχίσουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...