Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχεις τιποτα bugs ε;

 

Εχω αγανανακτησει με το back key που πατιεται ολη ωρα μονο του...

 

Θα λυθει το προβλημα λες;

 

Κανένα bug. Η ρομ λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως πριν.

Εσένα σου πατιέται το back key μόνο του και εμένα μου φαίνεται ότι μερικές φορές, θέλει πιο έντονο πάτημα για να λειτουργήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ. Ήμουνα με τη μαμίσια και δεν είχα δοκιμάσει καμία άλλη.

Αυτή μου φαίνεται λίγο πιο smooth. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι η ένταση του ηχείου. Είναι πολύ πιο χαμηλός από τη μαμίσια.

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη δες μήπως έχει χαμηλωμένες τις τιμές και αύξησε τες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Χρήστο.

Φαίνεται να βελτιώθηκε!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και κυρίως Καλά σε όλους μας. Με Υγεία, Αγάπη, Χαρά και Ευτυχία!!

 

Μετά από 5 ημέρες συμβίωσης με τη Ρομ του Bruno ξαναγύρισα στην stock.

Με τη Ρομ του Bruno είδα την ελεύθερη Ραμ να κατεβαίνει μέχρι και στα 68mb ενώ με την stock δεν θυμάμαι να είχα δει κάτω από 280 mb (εννοείται με τις ίδιες εφαρμογές και με το greenify και στις δύο Ρομ).

Πριν επαναφέρω το backup της stock Rom προσπάθησα να εγκαταστήσω και να δοκιμάσω μια miui... http://www.needrom.com/mobile/zte-v987-miui/ αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν προχωρούσε στην εγκατάσταση (από recovery). Μου έβγαζε μήνυμα σφάλματος και δεν προχωρούσε....installation aborted....Δοκίμασα δυο-τρεις φορές αλλά τίποτα, οπότε ξαναγύρισα στη stock.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε μαμα ρομ 4.2.1κερνελ 3.4.5 28/5/2013 και ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει πιο καινουρια η μια πιο καλη ρομ για το κινητο;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το SAR value του κινητου το γνωριζουμε ? Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα.

Θελω να παραγγειλω το κινητο και κρατιεμαι επειδη δεν γνωριζω το SAR...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την kernel 3.4.5 και διαβάζω ότι η 1.4.5 είναι καλύτερη στα πλήκτρα αφής... που την βρίσκουμε ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τη βοηθεια σας χρειαζομαι.εχω εδω κ 3 μερες το -zte v987 αγορα απο minidel ολα ειναι οκ αλλα πολλες φορες ενω δουλευει κανονικα μολις ακουμπαω το κινητο στο τραπεζακι κλεινει δεν το κανει συνεχεια αλλα το εχει κανει αρκετε φορες ..τι παιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και σε μένα το έχει κάνει 3 φορές αυτό ( 2 φορές σήμερα μόνο). Πάω να το πιάσω και το βρίσκω κλειστό. Με φούλ μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Με μαμά Ρομ δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

Μήπως δεν "κουμπώνει" καλά η μπαταρία; Δηλαδή μήπως είναι χαλαρή και δεν πατάνε καλά οι επαφές;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τη βοηθεια σας χρειαζομαι.εχω εδω κ 3 μερες το -zte v987 αγορα απο minidel ολα ειναι οκ αλλα πολλες φορες ενω δουλευει κανονικα μολις ακουμπαω το κινητο στο τραπεζακι κλεινει δεν το κανει συνεχεια αλλα το εχει κανει αρκετε φορες ..τι παιζει ?

 

Ρε παιδιά και σε μένα το έχει κάνει 3 φορές αυτό ( 2 φορές σήμερα μόνο). Πάω να το πιάσω και το βρίσκω κλειστό. Με φούλ μπαταρία.

 

 

Παιδιά ,αυτό που συμβαίνει είναι οτι η μπαταριά ,όπως την κοιτάτε στην θέση της στα αριστερά ,θέλει ένα τικ πιο πάνω .

Αυτό που συμβαίνει είναι να κουνιέται και να σβήνει μόλις το ακουμπάτε κάπως πιο απότομα σε μία επιφάνεια.100%! Συνέβαινε και σε εμένα και θυμήθηκα το ποστ ενός παιδιού σε αυτό το θέμα ,που είχε βάλει ένα χαρτάκι μεταξύ πλαστικού και μπαταρίας(στην αριστερή μεριά κυρίως) και είχε σφηνώσει καλύτερα την μπαταρία στην εσοχή της !Με γυμνό μάτι δεν φαίνεται το ελλάτωμα !

Το έκανα αυτό που λέει και ΠΕΤΥΧΕ ΑΜΕΣΩΣ !

Για να επιβεβαιώσετε αυτό που σας λέω ,αφού το έχετε φωτεινό(ανοικτό) ,ακουμπήστε το στο τραπεζάκι σας ,κάπως ποιο δυνατά .Θα σβήσει !

Σφηνώστε το με χαρτάκι και θα το ξεχάσετε !100%

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετά που φλασαρα ξεχωριστά τον κερνελ 1.1.3 σταματησε με τα κολλήματα της αφης

Γεία σου φίλε μου .Επειδή είμαι νέος στα φλασαρισματα μιας και ΄μόλις πρόσφατα φλάσαρα μια rom μέσω flash tool στο 889 m ,μου λες πως μπορώ να φλασάρω τον kernel που λες στο 987 μου ;

 

Ειμαι με 3.4.5 kernel και v3.1 mod by BM .Eίναι κάπως buggy τα πλήκτρα θα έλεγα ,δεν κολλάνε ,αλλά δεν έχουν πολύ καλή απόκριση και κυρίως αυτό της επιστροφής .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Γεία σου φίλε μου .Επειδή είμαι νέος στα φλασαρισματα μιας και πρόσφατα φλάσαρα μια rom μέσω flash tool στο 889 m ,μου λες πως μπορώ να φλασάρω τον kernel που λες στο 987 μου ;

 

Ειμαι με 3.4.5 kernel και v3.1 mod by BM .Eίναι κάπως buggy τα πλήκτρα θα έλεγα ,δεν κολλάνε ,αλλά δεν έχουν πολύ καλή απόκριση και κυρίως αυτό της επιστροφής .

 

Έτσι είμαι και εγώ, μόνο που έβαλα την ν4.0 του ΒΜ. Όντως αυτό της επιστροφής είναι κάπως νωχελικό...

Link to comment
Share on other sites

Λες να δοκιμάσεις την kernel που λένε ;Πως την περνάς βασικά ;Αλλάζει τίπότα ή τσάμπα το σκεφτόμαστε ;Κάπου διάβασα πως κατι υπάρχει σε android 4.4. για το 967 .Με το δικό μας ; Δεν παίζει κάτι τέτοιο ;
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Λες να δοκιμάσεις την kernel που λένε ;Πως την περνάς βασικά ;Αλλάζει τίπότα ή τσάμπα το σκεφτόμαστε ;Κάπου διάβασα πως κατι υπάρχει σε android 4.4. για το 967 .Με το δικό μας ; Δεν παίζει κάτι τέτοιο ;

 

Σε 4.4 δεν είδα κάτι. Θα βάλω τον κερνελ και βλέπουμε...

Που τον βρίσκουμε όμως?

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Σε 4.4 δεν είδα κάτι. Θα βάλω τον κερνελ και βλέπουμε...

Που τον βρίσκουμε όμως?

Ρώτα τον mpympakis . .Δεν μου είπες όμως ,kernel πως περνάνε ;

 

Με το χαρτάκι τι έκανες ; Έπιασε το μαγικό ;Είχα φρικάρει εγώ ,μου έσβυνε 2-3 φορές την ημέρα .Απο τότε που το σφηνωσα πάντως ,δεν μου το ξανάκανε .Εδώ και 10 μέρες σχεδόν .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον mpympakis . .Δεν μου είπες όμως ,kernel πως περνάνε ;

 

Με το χαρτάκι τι έκανες ; Έπιασε το μαγικό ;Είχα φρικάρει εγώ ,μου έσβυνε 2-3 φορές την ημέρα .Απο τότε που το σφηνωσα πάντως ,δεν μου το ξανάκανε .Εδώ και 10 μέρες σχεδόν .

 

Κερνελ δεν γνωρίζω πως περνάμε. Θα μάθω όμως και θα το κάνω.

Το χαρτάκι φαίνεται ότι έπιασε. Το έκανα πριν 3 μέρες και όλα καλά, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η Bruno v4 έχει ήδη τον v1.1.3 kernel, δεν χρειάζεται να τον ξαναπεράσεις ξεχωριστά

Εβαλα την v4.0 αλλά βλέπω κερνελ 3.4.5. Δες το screenshot.

Εμενα μετά που φλασαρα ξεχωριστά τον κερνελ 1.1.3 σταματησε με τα κολλήματα της αφης

Που θα βρω φιλε μου τον Κερνελ 1.1.3;

 

Καλη χρονια να έχουμε παιδιά. Με Υγεια, Αγάπη, Χαρά, Ευτυχία κσι πολύ Δύναμη.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την v4.0 αλλά βλέπω κερνελ 3.4.5. Δες το screenshot.

Ο v1.1.3 kernel είναι ο kernel όπου προέρχεται από την τελευταία επίσημη αναβάθμιση της ZTE, την P188F04V1.1.3 και έχει build date 15 Οκτωβρίου όπως το screenshot που ανέβασες, μην δίνεις σημασία στο 3.4.5. Πριν βγει η V4 από τον bruno είχα ανεβάσει τον kernel σκέτο στο XDA και αφού πήρε θετικά σχόλια απ' όσους τον δοκίμασαν, ο bruno τον έβαλε στην V4.

 

Εδώ είναι το link με τον kernel σκέτο που είχα ανεβάσει στο XDA https://www.dropbox.com/s/r0fth7whj4mgg27/ZTEV987_v1.1.3_Kernel.zip

 

Εμενα μετά που φλασαρα ξεχωριστά τον κερνελ 1.1.3 σταματησε με τα κολλήματα της αφης

Τι ημερομηνία γράφει o kernel στις πληροφορίες τηλεφώνου;

Μήπως φλάσαρες την αμέσως προηγούμενη έκδοση v1.1.1 B03 που αυτή όντως είχε καλύτερη αφή στα πλήκτρα.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...