Jump to content

ZTE Grand X Quad V987


ulvergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοεί ότι παρελήφθη στο εκεί ταχυδρομείο.Οταν φύγει για Ελλάδα θα γράψει despatched for overseas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,θα ηθελα κ εγω να αγορασω το εν λογω κινητο.Ποιο μαγαζακι να επιλεξω?Εκτος απο minideal ποιο αλλο καταστηματακι παιζει;γιατι ειδα οτι μεσα σε μια βδομαδα αυξησαν την τιμη κατα 10 ευρω!εγω ειμαι επισης στην ιταλια κ δεν υπαρχει η singapore mail.καμια ιδεα;αλλες συμβουλες ευπροσδεκτες!Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

ενδιαφέρομαι για το συγκρινόμενο κινητό και θέλω να μάθω τα καλά και τα κακά του

 

έκανα μια ερεύνα και είδα οτι αναφέρατε το minideal και είναι όντως στα 117€

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

και πόσο καιρό κάνει να έρθει ?? χωρίς xprees

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσεξε. Εδω ειναι το θεμα του 987 ενω στο λινκ εχεις ποσταρει για το 967s

Για ποιο απ τα 2 ενδιαφερεσαι τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε. Εδω ειναι το θεμα του 987 ενω στο λινκ εχεις ποσταρει για το 967s

Για ποιο απ τα 2 ενδιαφερεσαι τελικα?

 

και ποια είναι η διαφορά τους και τιμή ?? γιατί ζαλίστηκα λίγο στο κινεζομαγαζο

με έως 150€ ψάχνω μιας και βρήκα στο φόρουμ με 165 το 987

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το 987 εχει hd αναλυση οθονης ενω το 967 qhd. Ισως το 987 εχει καιψκαλυτερη καμερα.

Προτεινω το πολυδοκιμασμενο 967s ;)

Link to comment
Share on other sites

και ποια είναι η διαφορά τους

 

Οι διαφορές των τηλεφώνων είναι οι εξής:

Το V987 έχει πολύ καλύτερη οθόνη από το V967 (η οποία κοντράρει σε απεικόνιση χρωμάτων -όχι όμως απαραίτητα και σε φωτεινότητα- ακόμα και τις Super Amoled τελευταίας γενιάς), αρκετά καλύτερη κάμερα και είναι ελαφρώς πιο λεπτό (8.9 vs 9.2 mm).

Το V967 από την άλλη έχει καλύτερη αυτονομία, χάρη στην λιγότερο ενεργοβόρα οθόνη. Το V987 έχει πολύ καλή αυτονομία, οπότε φαντάζομαι τι γίνεται με το V967! ;)

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα καταλήξω στο μικρο 967 με βολεύει η τιμή ..... και με οθόνη θα βγάλουμε πέρα :)

 

thanks for help

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω και εγω με αγωνια να ερθει:worry:

Αλλα να ρωτησω κατι ρε παιδια... ερχεται root η πρεπει να το ζητησεις?

εγω τους ζητησα μονο να εχει ελληνικα και google play.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω και εγω με αγωνια να ερθει:worry:

Αλλα να ρωτησω κατι ρε παιδια... ερχεται root η πρεπει να το ζητησεις?

εγω τους ζητησα μονο να εχει ελληνικα και google play.

 

Αν το παραγγειλες από minideal είναι ήδη root

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε και σε σας auto update? Ειναι safe? Η περιγραφη ειναι είναι στα κινεζικα

 

Είναι safe, απλά αν κάνεις Update θα χάσεις ελληνικά, root και playstore... Οπότε άστο καλύτερα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο minideal το παραγγειλα.

Αν δεν το θελω root χανω το ελληνικο μενου?

 

Ναι γιατί το επίσημο firmware έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα...γιατί θες ντε και καλά να το βάλεις?Έχεις κανα θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε για πείτε; Έχουμε νέα έκδοση;

 

Το auto update που σας λέει είναι official ή από την Minideal;

Εφόσον είναι official, μιλάμε για νέα έκδοση (4.3 ή 4.4) ή απλά για fix; (του τύπου 4.2.2 ή 4.2.3)

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε για πείτε; Έχουμε νέα έκδοση;

 

Το auto update που σας λέει είναι official ή από την Minideal;

Εφόσον είναι official, μιλάμε για νέα έκδοση (4.3 ή 4.4) ή απλά για fix; (του τύπου 4.2.2 ή 4.2.3)

 

 

Λογικά αυτή εδώ πρέπει να είναι... Δεν είναι 4.3 ούτε 4.4...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47431125&postcount=1102

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το επίσημο firmware έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα...γιατί θες ντε και καλά να το βάλεις?Έχεις κανα θέμα?

 

Οχι απλα σαν ασχετος που ειμαι με τρομαζει λιγο η ιδεα του root, φοβαμαι μηπως κατα λαθος κανω καμια πατατα.

Οταν ειναι root μπορεις να διαγραψεις διαφορα απο κινητο, ετσι δεν ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα σαν ασχετος που ειμαι με τρομαζει λιγο η ιδεα του root, φοβαμαι μηπως κατα λαθος κανω καμια πατατα.

Οταν ειναι root μπορεις να διαγραψεις διαφορα απο κινητο, ετσι δεν ?

 

Και όχι μόνο να διαγράψεις, κάνεις διάφορα με το root και επίσης δεν θα παίζουν κάποια προγράμματα χωρίς root. Οπότε άστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βγάλω την θήκη του minideal απο το κινητό μου γιατί παρα το γεγονος οτι το προστατεύει πολύ καλα φαίνεται χοντρό άσχημο και μαυρο... Έχετε να προτεινετε κάποια ζελατίνα για την οθόνη που να καλύπτει κσι την πίσω οψη του κινητού ολόκληρη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βγάλω την θήκη του minideal απο το κινητό μου γιατί παρα το γεγονος οτι το προστατεύει πολύ καλα φαίνεται χοντρό άσχημο και μαυρο... Έχετε να προτεινετε κάποια ζελατίνα για την οθόνη που να καλύπτει κσι την πίσω οψη του κινητού ολόκληρη;

 

εγω αν και εχω το zte v967s (ιδια κινητα σε εμφανιση) εχω βγαλει εντελως οποιαδηποτε θηκη γτ το κανουν ολες χοντρο και κακασχημο... η πιο ομορφη θηκη ισως ειναι η Nilkin! ζελτατινα που να καλυπτει και πισω δεν νομιζω οτι υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βγάλω την θήκη του minideal απο το κινητό μου γιατί παρα το γεγονος οτι το προστατεύει πολύ καλα φαίνεται χοντρό άσχημο και μαυρο... Έχετε να προτεινετε κάποια ζελατίνα για την οθόνη που να καλύπτει κσι την πίσω οψη του κινητού ολόκληρη;

 

 

Προφανώς εννοείς μαλακιά θήκη τύπου σιλικόνης.Μαλακιά δεν υπάρχει,εγω σου προτείνω αυτην εδώ που έχω απο nillkin και καλύπτει πολύ καλά το κινητό και την οθόνη.Για αυτήν εδώ πρόκειται.

 

http://www.salewill.com/nillkin-fresh-fashionable-leather-folio-case-cover-for-zte-v987-grand-x-quad_p5913.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βγάλω την θήκη του minideal απο το κινητό μου γιατί παρα το γεγονος οτι το προστατεύει πολύ καλα φαίνεται χοντρό άσχημο και μαυρο... Έχετε να προτεινετε κάποια ζελατίνα για την οθόνη που να καλύπτει κσι την πίσω οψη του κινητού ολόκληρη;

 

Προφανώς εννοείς μαλακιά θήκη τύπου σιλικόνης.Μαλακιά δεν υπάρχει,εγω σου προτείνω αυτην εδώ που έχω απο nillkin και καλύπτει πολύ καλά το κινητό και την οθόνη.Για αυτήν εδώ πρόκειται.

 

http://www.salewill.com/nillkin-fresh-fashionable-leather-folio-case-cover-for-zte-v987-grand-x-quad_p5913.html

 

...νομίζω δεν εννοεί θήκη αλλά τύπου προστατευτική μεμβράνη (film) που καλύπτει το σύνολο του κινητού (full body skin). Υπάρχουν, το είχα ψάξει στο παρελθόν, από γνωστές εταιρείες που δραστηριοποιούνται στο χώρο (π.χ. XtremeGuard, Stealth Shieldz©, πρέπει να αναζητήσεις σχετικά). Είναι ακριβότερες λύσεις και αμφιβόλου αποτελεσματικότητας, με μεγάλη δυσκολία εφαρμογής από όσο είδα.

Επίσης, υπάρχει θήκη "μαλακού τύπου" σιλικόνης, διαφανής και προέρχεται από την COSKIIZ (σχετικά δυσεύρετη, πιθανόν μέσω aliexpress), έχω ποστάρει σχετικά σε παλιότερο thread εδώ. Εξαιρετική επίσης κατά τη γνώμη μου, αν και hard case, είναι η απόλυτα διαφανής της IMAK. Οι συγκεκριμένες δεν προσθέτουν στον όγκο του κινητού σημαντικά όπως π.χ. οι τύπου Nillkin, αλλά δεν είναι και full protection.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...