Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα τα ιδια ειναι μωρε δεν εχουν διαφορα σε τπτ ολα τα κινεζικα!!!αντε ενα μπορει να ειναι fhd και το αλλο οχι σιγα την διαφορα σε 5αρα οθονη!!τωρα οσο αφορα τον σχεδιασμο εκει ειναι στον καθενα.τα stats διαγραφοντε ειτε απο το recovery mode πηγαινοντας στο advanced menu και μετα στο wipe battery stats η απο το προγραμμα που χρησιμοποιησες!!γενικα καλο ειναι να αδειαζει η μπαταρια πολλες φορες τον μηνα και να φορτιζει πληρως χωρις διακοπη!!!κανε το 2 φορες πληρη αποφορτιση-φορτιση δεν θα του κανεις κακο!!!

 

εχουν βγαλει προσφατα ερευνες για τη σωστη φορτιση της μπαταριας που καταρυπτει τελειος αυτο που ισχυε τοσα χρονια. η μπαταρια πρεπει να μην αδειαζει τελειος καπου στο 10-15% να μπαινει για φορτιση καθως και ουτε πληρης φορτιση ..περιπου 1 φορα στον 1μιση μηνα μια πληρη αποφορτιση και μετα φορτιση για να ρυθμιζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση σχετικά με την αγορά του s5 που έκανα από το http://www.aliexpress.com και το οποίο δεν έχω πάρει ακόμα.

Απ' ότι είδα οι περισσότεροι το είχατε στα χέρια σας μέσα σε 2 βδομάδες.

Εγώ το παρήγγειλα από αυτό το κατάστημα.

Η παραγγελία έγινε 20/08/2013 και μετά από 7 μέρες περίπου έγινε η αποστολή από το κατάστημα και σύντομα είχα το tracking number.

03/09/2013 μου έβγαλε ότι έφυγε για Ελλάδα.

Υπέθεσα ότι από την στιγμή που έφυγε από εκεί δεν μπορεί να κάνει πολλές μέρες για έρθει Ελλάδα (3-4).

Ρώτησα τον υπεύθυνο του καταστήματος πόσες μέρες κάνει συνήθως ένα δέμα να φτάσει Ελλάδα και δεν μου έδωσε καμία σαφή απάντηση παρά μόνο μου είπε να περιμένω.

Το μεγάλο λάθος μου ήταν που δεν διάλεξα EMS που είναι σαφώς ποιο γρήγορο.

Δεν έχω ξανά κάνει παραγγελία από Κίνα και δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει να φτάσει.

Έκανε και σε εσάς τόσες μέρες; :( την ερχόμενη παρασκευή κλείνω μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση σχετικά με την αγορά του s5 που έκανα από το http://www.aliexpress.com και το οποίο δεν έχω πάρει ακόμα.

Απ' ότι είδα οι περισσότεροι το είχατε στα χέρια σας μέσα σε 2 βδομάδες.

Εγώ το παρήγγειλα από αυτό το κατάστημα.

Η παραγγελία έγινε 20/08/2013 και μετά από 7 μέρες περίπου έγινε η αποστολή από το κατάστημα και σύντομα είχα το tracking number.

03/09/2013 μου έβγαλε ότι έφυγε για Ελλάδα.

Υπέθεσα ότι από την στιγμή που έφυγε από εκεί δεν μπορεί να κάνει πολλές μέρες για έρθει Ελλάδα (3-4).

Ρώτησα τον υπεύθυνο του καταστήματος πόσες μέρες κάνει συνήθως ένα δέμα να φτάσει Ελλάδα και δεν μου έδωσε καμία σαφή απάντηση παρά μόνο μου είπε να περιμένω.

Το μεγάλο λάθος μου ήταν που δεν διάλεξα EMS που είναι σαφώς ποιο γρήγορο.

Δεν έχω ξανά κάνει παραγγελία από Κίνα και δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει να φτάσει.

Έκανε και σε εσάς τόσες μέρες; :( την ερχόμενη παρασκευή κλείνω μήνα.

 

υπολογισε περιπου 10-12 ημερες απο την στιγμη που εφυγε για Ελλαδα,δηλαδη εχεις λιγες μερες αναμονη ακομα,αυτο αν ερχεται με singpost,αν ερχεται με china post εχεις καιρο ακομα,η καθυστερηση εγινε στην διαρκεια παραγγελιας και ταχυδρομησης του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

υπολογισε περιπου 10-12 ημερες απο την στιγμη που εφυγε για Ελλαδα,δηλαδη εχεις λιγες μερες αναμονη ακομα,αυτο αν ερχεται με singpost,αν ερχεται με china post εχεις καιρο ακομα,η καθυστερηση εγινε στην διαρκεια παραγγελιας και ταχυδρομησης του κινητου.

 

Από εδώ μου το έστειλε.

Λες να το πάρω Χριστούγεννα;

Σίγουρα γίνεται της ΠΟΥΤ@Ν@Σ σε όλα τα export services της Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ μου το έστειλε.

Λες να το πάρω Χριστούγεννα;

Σίγουρα γίνεται της ΠΟΥΤ@Ν@Σ σε όλα τα export services της Κίνας.

 

ειναι καλυτερο απο το τσαινα ποστ,περιμενε,αν λεει το τρακινγκ οτι ειναι στον δρομο θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Επ. !

 

Επανήλθα.

Ολα καλά παίδες ?

 

========

@ ibiza2004

Προσπάθησα να σου στείλω pm, αλλά φυσικά ΔΕΝ μπορούσα, απο την ώρα που το έχεις " κλειδωμένο "

Αρα απο εδώ θάθελα να σου πω, πως προσπάθησα να το πουλήσω, δεν υπήρχε ενδιαφέρον, στην τιμή

που το ήθελα ίσως, [ 100 ευρώ ] οπότε, μέχρι νεοτέρας, δεν ισχύει το περίμενε.

Tnx

========

Edited by 10dimitris
Απάντηση στον biza2004

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

http://www.cellphones.gr/p/2136/

 

H παραπάνω θήκη κάνει? Τι λέτε?

Είναι συμβατή?

Είναι αδύνατον να ξέρεις απο μιά φωτογραφία εάν κάνει ή όχι.

Ειδικά όταν δεν υπάρχουν διαστάσεις.

Ακόμα και σε αυτές που έχουν διαστάσεις που είναι σχεδόν ίδιες με τα δικά μας, ... πέφτουμε έξω.:(

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Tsop., ωραια φαίνεται, αλλά λέει S5 στην περιγραφή, και lenovo στην φωτο που δείχνει :blink:

 

Τι παίζει αραγε ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Tsop., ωραια φαίνεται, αλλά λέει S5 στην περιγραφή, και lenovo στην φωτο που δείχνει :blink:

 

Τι παίζει αραγε ?

 

ποιος ξερει,δεν εχω βρει μια της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε ΄συ, αυτή είναι η πρώτη καλή, αλλά ρωτάω γιατί δεν βλέπω πουθενά

διαστάσεις, και απ' ότι ξέρεις, και εμείς αλλά και άλλοι την έχουμε πατήσει. ;)

 

Αν δεις διαστάσεις και είναι στα δικά μας, τότε μιά χαρά.

 

Και σε πολλά χρώματα βγαίνει,

και τεράστιο τετράγωνο άνοιγμα έχει απο πίσω, για όλα τα τηλέφωνα. :lol: :lol:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

@Tsopanos

Τελικά έπεσες μέσα στις προβλέψεις σου.

Από σήμερα φαίνεται Ελλάδα. Αν και νομίζω ότι είχε έρθει και νωρίτερα και δεν το πέρασαν στο σύστημα γιατί δεν φαίνεται κατευθείαν στον Δήμο μου. Μες την βδομάδα θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

@Tsopanos

Τελικά έπεσες μέσα στις προβλέψεις σου.

Από σήμερα φαίνεται Ελλάδα. Αν και νομίζω ότι είχε έρθει και νωρίτερα και δεν το πέρασαν στο σύστημα γιατί δεν φαίνεται κατευθείαν στον Δήμο μου. Μες την βδομάδα θα το έχω.

 

Οκ,με το καλο,να προσεξεις το πισω καπακι,ειναι ευαισθητο,εγω παραγγειλα αλλα 2 να εχω διοτι ραγισε ανοιξε κλεισε το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Ε το φαντάζομαι ότι από ποιότητα κατασκευής δεν θα είναι ότι καλύτερο αλλά το βρίσκω λογικό λόγο της τιμής.

Θα το μεταχειρίζομαι με αγάπη και προδέρμ το καπάκι :P

Link to comment
Share on other sites

Ε το φαντάζομαι ότι από ποιότητα κατασκευής δεν θα είναι ότι καλύτερο αλλά το βρίσκω λογικό λόγο της τιμής.

Θα το μεταχειρίζομαι με αγάπη και προδέρμ το καπάκι :P

 

μονο το καπακι ειναι το αδυνατο του σημειο,αλλο δεν εχω βρει ως τωρα,εχει ανταλλακτικα το pandawill

Link to comment
Share on other sites

Οκ,με το καλο,να προσεξεις το πισω καπακι,ειναι ευαισθητο,εγω παραγγειλα αλλα 2 να εχω διοτι ραγισε ανοιξε κλεισε το πρωτο

Γιατί δεν έπαιρνες 3, νάχεις να δώσεις και σε κανά φίλο ? :lol:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. το κινητό το έχω περίπου 3μιση μήνες και έχει τραβήξει τα πάνδεινα . Μου έχει πέσει 2 φορές αλλά καλές και το μόνο που έπαθε ήταν τη 2η φορά στο πίσω το καπάκι ένα ανεπαίσθητο χτύπημα που δεν φαίνεται.. και το καπάκι στο πίσω μέρος κάτω μέρος του έχει κάνει ένα μικρο ράγισμα, που έχει χιλιουποθει ότι είναι το αδύνατο του σημείο με το άνοιξε κλείσε. Από rom έχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί στο γνωστό ρώσικο φόρουμ κ τελικά κατέληξα στην τελευταία του official rom με δικές μου αλλαγές, έβαλα το gravity box και δοκίμασα και διάφορες εκδόσεις για το "modem" και σε όλες κάτι δεν δούλευε καλά κ έβαλα τις κανονικές(v6P2).

 

Τώρα το μόνο θέμα που είχα και με είχε σκάσει ήταν το gps του που ότι και αν δοκίμασα από λογισμικό δεν βρήκα λύση πάντα λόκαρε μετά από 5 λεπτο και αυτό όχι πάντα και τις περισσότερες φορές το έχανε. Μετά από αρκετό πειραματισμό με "αυτοσχέδιες κεραίες" το έφτιαξα. Πήρα αλουμινόχαρτο μήκους 8cm περίπου και 4cm πλάτος το δίπλωσα μέχρι το πλάτος του να γίνει ~5mm και ξεβίδωσα τις 3 βίδες τις 2 πάνω πάνω δεξιά και αριστερά και την μια πιο κάτω από τη μεριά του gps και έβαλα το κομμάτι του αλουμινοχαρτου από το άνοιγμα που έχει στην αυτοκόλλητη κεραία του κινητού και το υπόλοιπο της φτάνει μέχρι το τέλος της μπαταρίας. Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ας το δοκιμάσει και αν θέλει κάποια φώτο για να το δει ας μου πει.

http://img19.imageshack.us/img19/1725/sy82.jpg

 

 

και άσπρο καπάκι όποιος ψάχνει..http://www.mobile-phones.cn/star-butterfly-battery-back-case-cover-p-14014.html

Edited by georger_volos
προσθηκη φωτογραφιας
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Γιώργο !!!

 

Θαθελα να δω φωτογραφία εάν γίνεται, για να το φτιάξω και εγώ.

Μέχρι τώρα εχω φτιάξει με αλουμινοχαρτο και εγώ αυτο που έχω ποσταρει αρκετές σελίδες πίσω. Δουλεύει καλύτερα από πρίν,αλλά προφανώς όχι όπως το δικό σου.

 

Η λήψη wifi βελτιώθηκε με την κεραία ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άφησα την rom της μάνας αφού έκανα καθάρισμα από το recovery mode.

Το κινητό για τα λεφτά του είναι απίθανο.

Δεν ανακάλυψα ακόμα κάποιο πρόβλημα. Ούτε με gps ούτε με wifi.

Ο ήχος δεν είναι βέβαια όσο δυνατός θα ήθελα αλλά δεν είναι και ψόφιο. (είχα xperia miro πριν που έχει πολύ δυνατό ηχείο)

Έφαγα φόλα από το κατάστημα που το αγόρασα στο θέμα του επεξεργαστή.

Είχα ζητήσει και πληρώσει για την έκδοση με τον MTK6589T και αυτό που έλαβα ήταν με τον ΜΤΚ6589.

Κατά τα αλλά έλαβα χ2 μπαταρίες, χ2 screen protectors (ο ένας ήταν κιόλας πάνω) και δεν το είχα πάρει πρέφα οπότε χάλασα τον δεύτερο αλλά klain main και θήκη η οποία δεν μου αρέσει καθόλου μιας και πρέπει να κολλήσω το πίσω μέρος πάνω στην θήκη και να ανοιγοκλείνω το καπάκι της.

Πρέπει να βρω-φτιάξω μια καλή θήκη γιατί θα το κλαίω...

Link to comment
Share on other sites

georger-volos ενδιαφερομαι για το καπακι γιατι δυστηχως το δικο μου απο τα ραγισε κλεισε μου ραγισε.

Αν μπορεις στειλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. το κινητό το έχω περίπου 3μιση μήνες και έχει τραβήξει τα πάνδεινα . Μου έχει πέσει 2 φορές αλλά καλές και το μόνο που έπαθε ήταν τη 2η φορά στο πίσω το καπάκι ένα ανεπαίσθητο χτύπημα που δεν φαίνεται.. και το καπάκι στο πίσω μέρος κάτω μέρος του έχει κάνει ένα μικρο ράγισμα, που έχει χιλιουποθει ότι είναι το αδύνατο του σημείο με το άνοιξε κλείσε. Από rom έχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί στο γνωστό ρώσικο φόρουμ κ τελικά κατέληξα στην τελευταία του official rom με δικές μου αλλαγές, έβαλα το gravity box και δοκίμασα και διάφορες εκδόσεις για το "modem" και σε όλες κάτι δεν δούλευε καλά κ έβαλα τις κανονικές(v6P2).

 

Τώρα το μόνο θέμα που είχα και με είχε σκάσει ήταν το gps του που ότι και αν δοκίμασα από λογισμικό δεν βρήκα λύση πάντα λόκαρε μετά από 5 λεπτο και αυτό όχι πάντα και τις περισσότερες φορές το έχανε. Μετά από αρκετό πειραματισμό με "αυτοσχέδιες κεραίες" το έφτιαξα. Πήρα αλουμινόχαρτο μήκους 8cm περίπου και 4cm πλάτος το δίπλωσα μέχρι το πλάτος του να γίνει ~5mm και ξεβίδωσα τις 3 βίδες τις 2 πάνω πάνω δεξιά και αριστερά και την μια πιο κάτω από τη μεριά του gps και έβαλα το κομμάτι του αλουμινοχαρτου από το άνοιγμα που έχει στην αυτοκόλλητη κεραία του κινητού και το υπόλοιπο της φτάνει μέχρι το τέλος της μπαταρίας. Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ας το δοκιμάσει και αν θέλει κάποια φώτο για να το δει ας μου πει.

 

και άσπρο καπάκι όποιος ψάχνει..http://www.mobile-phones.cn/star-butterfly-battery-back-case-cover-p-14014.html

 

φαρμακειο ειναι,το pandawill εχει το μαυρο μονο 3 δολλαρια κατι ψιλα,αυτο ειναι πανακριβο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...