Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ibiza2004 (εισαι και συντοπιτης).. πέρασα το νέο firmware που ειπες με aroma, καλά είναι μακράν το καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα. Όμως το Cosmote internet 3G ή Η+ δεν κατεβάζει.. Δείχνει μόνο το upload βελάκι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μου μυρίζει chipset πρόβλημα. Εσένα απότι βλέπω κατεβάζει μια χαρά . Από που το πήρες? Ακούω και για άλλους στο internet με προβλήματα 3G με το ΜΤ6589.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο oklot το ειχα παρει!!!ποιο apn εχεις επιλεξει???αλλαξε apn απο τιε ρυθμισεις και ξανακοιτα το!!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω το Cosmote Wireless Internet apn. Μου βγάζει κι ενα Cosmote GR, το εβαλα κι αυτό αλλά τζίφος. τώρα αν θέλουν εξεζητημένες ρυθμίσεις apn , στο site της Cosmote λενε αυτές που ούτως ή άλλως μπαίνουν αυτόματα από το δίκτυο. Έστειλα κι ενα μήνυμα στο Pandawill , δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Παρεπιπτόντως πήρα αυτή τη θήκη flip από την ποιοτική PDair 34$ η οποία κάνει μια χαρά παρότι είναι λίγο τσίμα-τσίμα στο πλάτος.

Αν κάποιος κατεβάζει κανονικά με 3G Cosmote, ας κάνει post τις ρυθμίσεις του APN μήπως βγάλω άκρη...

Edited by theorrion
Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.com/translate?act=url&depth=2&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://4pda.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D454827%26st%3D1280#entry23211627

 

νεα γαματη rom!!!με recovery κλασικα και με aroma installer που σου δινει την δυνατοτητα να βαλεις πριν καν εγκαταστησεις την rom launcher,apps και οτι αλλο θες!!!βεβαια το προβλημα ειναι οτι ο aroma ειναι στα ποια αλλα ΡΩΣΙΚΑ και θελει λιιιιιγο μελετη για να δεις τι θα βαλεις!!εγω παντως εβαλα ολα τα στοκ του android 4.2.1 και ολα τα προγραμματα που ειχε βαλει ο ronk(ρωσος προγραμματιστης).

antutu στα 13158,gps σφαιρα και γενικα πολυ ομαλο UI λογο στοκ φυσικα launcher,keyboard και τα σχετικα!!

 

α ναι και το σημαντικοτερο εχει 2 επιλογες για ποιο radio θα βαλετε εγω τα δοκιμασα και τα 2 και το καλυτερο απο αποψη ταχυτητας wifi,3g και gps ειναι το V7P1.

 

για εμενα ειναι η πιο ολοκληρομενη rom(μεχρι φυδικα την επομενη) γιατι εχει τρελες δυνατοτητες παραμετροποιησης χωρις να χρειαζεται να αλλαξεις μεσω market πχ launcher η keyboard

 

highly recommended

 

αμα το κινητουλι μου ειχε ποδια θα ειχε φυγει με τοσες αλλαγες στις rom Που του εχω κανει χαχαχαχαχα

 

ποιο ακριβώς είναι το λινκ για τη rom γιατί δεν καταλαβαίνω ποιο πρέπει να κατεβάσω..

Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.com/translate?act=url&depth=2&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://4pda.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D454827%26st%3D1280#entry23211627

 

νεα γαματη rom!!!με recovery κλασικα και με aroma installer που σου δινει την δυνατοτητα να βαλεις πριν καν εγκαταστησεις την rom launcher,apps και οτι αλλο θες!!!βεβαια το προβλημα ειναι οτι ο aroma ειναι στα ποια αλλα ΡΩΣΙΚΑ και θελει λιιιιιγο μελετη για να δεις τι θα βαλεις!!εγω παντως εβαλα ολα τα στοκ του android 4.2.1 και ολα τα προγραμματα που ειχε βαλει ο ronk(ρωσος προγραμματιστης).

antutu στα 13158,gps σφαιρα και γενικα πολυ ομαλο UI λογο στοκ φυσικα launcher,keyboard και τα σχετικα!!

 

α ναι και το σημαντικοτερο εχει 2 επιλογες για ποιο radio θα βαλετε εγω τα δοκιμασα και τα 2 και το καλυτερο απο αποψη ταχυτητας wifi,3g και gps ειναι το V7P1.

 

για εμενα ειναι η πιο ολοκληρομενη rom(μεχρι φυδικα την επομενη) γιατι εχει τρελες δυνατοτητες παραμετροποιησης χωρις να χρειαζεται να αλλαξεις μεσω market πχ launcher η keyboard

 

highly recommended

 

αμα το κινητουλι μου ειχε ποδια θα ειχε φυγει με τοσες αλλαγες στις rom Που του εχω κανει χαχαχαχαχα

 

πολύ καλή σε γενικές γραμμές η rom , την έβγαλα όμως γιατί δεν λειτουργούσε πάντα η αναγνώρισή κλήσεων .αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο τις συζητησεις στα διαφορα τοπικς βλεπω οτι το S5 εχει τα ελαχιστοτερα προωληματα με την η τις ρομ του και πιο λιγα ακομα κατασκευαστικα,οποτε μαλλον καλη επιλογη καναμε,φυσικα σε λιγους μηνες θα ειναι ξεπερασμενο οπως και τ αλλα,ετσι ειναι η τεχνολογια.
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει happy end. Το paypal απεφάνθη για επιστροφή όλου του ποσού και είδα και την πίστωση στην πιστωτική μου κάρτα.

Το προϊόν πήγε πίσω στον πωλητή χωρίς τα αξεσουάρ του (μπαταρίες, βιβλιαράκι, ακουστικά, φορτιστή και κάλυμμα της πλάκας) παρ' όλ' αυτά το paypal μου έδωσε όλο το ποσό πίσω και με παρέπεμψε για τα υπόλοιπα να τα βρω με τον πωλητή...

Ο πωλητής κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, ακόμη επισκευάζει το κινητό, επομένως έχω μείνει με τα αξεσουάρ αμανάτι και εάν δεν δω να μου στείλει mail για να τα ζητήσει θα τα κρατήσω για extra refund.... :D

Μπορείτε να μου προτείνετε παρακαλώ εταιρεία για να αγοράσω το κινητό πέραν των merimobiles, minideal?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αφού του πέρασα ότι rom κυκλοφόρησε, το πρόβλημα με το 3G δεν έφτιαξε που σημαίνει ότι είναι κατασκευαστικό (γκαντεμιά). Αφού έστειλα mail και video στο pandawill μου είπαν να τους το στείλω πίσω για refund ή replacement , αν το κινητό είναι όπως το έστειλαν. Ήδη ταξιδεύει για Κίνα. Όταν το λάβουν θα τους πω να πάρω το iocean X7 Elite πληρώνοντας τη διαφορά, γιατί έχω σπαστεί με το πρόβλημα του S5...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά αφού του πέρασα ότι rom κυκλοφόρησε, το πρόβλημα με το 3G δεν έφτιαξε που σημαίνει ότι είναι κατασκευαστικό (γκαντεμιά). Αφού έστειλα mail και video στο pandawill μου είπαν να τους το στείλω πίσω για refund ή replacement , αν το κινητό είναι όπως το έστειλαν. Ήδη ταξιδεύει για Κίνα. Όταν το λάβουν θα τους πω να πάρω το iocean X7 Elite πληρώνοντας τη διαφορά, γιατί έχω σπαστεί με το πρόβλημα του S5...

 

Πόσα πλήρωσες μεταφορικά για να το επιστρέψεις?

Αυτό που θα πάρεις βλέπω ότι υστερεί σε βαθμολογία σε σχέση με το s5, έχει μικρότερη μνήμη και χαμηλότερα megapixel στην κάμερα αλλά είναι ακριβότερο... Το έχεις τσεκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πλήρωσες μεταφορικά για να το επιστρέψεις?

Αυτό που θα πάρεις βλέπω ότι υστερεί σε βαθμολογία σε σχέση με το s5, έχει μικρότερη μνήμη και χαμηλότερα megapixel στην κάμερα αλλά είναι ακριβότερο... Το έχεις τσεκάρει?

 

γυρω στα 10 ευρω κανει συστημενο,παρτε φωτογραφιες γιατι το paypal ζηταει αποδεικτικα στοιχεια για να δωσει χρηματα πισω

 

Εν τέλει happy end. Το paypal απεφάνθη για επιστροφή όλου του ποσού και είδα και την πίστωση στην πιστωτική μου κάρτα.

Το προϊόν πήγε πίσω στον πωλητή χωρίς τα αξεσουάρ του (μπαταρίες, βιβλιαράκι, ακουστικά, φορτιστή και κάλυμμα της πλάκας) παρ' όλ' αυτά το paypal μου έδωσε όλο το ποσό πίσω και με παρέπεμψε για τα υπόλοιπα να τα βρω με τον πωλητή...

Ο πωλητής κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, ακόμη επισκευάζει το κινητό, επομένως έχω μείνει με τα αξεσουάρ αμανάτι και εάν δεν δω να μου στείλει mail για να τα ζητήσει θα τα κρατήσω για extra refund.... :D

Μπορείτε να μου προτείνετε παρακαλώ εταιρεία για να αγοράσω το κινητό πέραν των merimobiles, minideal?

 

εγω το αγορασα απο το pandawill ,αλλοι ειχαν προβληματα με αυτο το σαιτ εγω κανενα,ειναι θεμα τυχης

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 9 ευρώ μεταφορικά Α' προτεραιότητας συστημένο. Όσο για το iocean X7, πάω για το Elite και όχι για το Youth (καλύτερη οθόνη, καλύτερος επεξεργαστής, καλύτερη κάμερα, 32GB flash, RAM 2GB) Edited by theorrion
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 9 ευρώ μεταφορικά Α' προτεραιότητας συστημένο. Όσο για το iocean X7, πάω για το Elite και όχι για το Youth (καλύτερη οθόνη, καλύτερος επεξεργαστής, καλύτερη κάμερα, 32GB flash, RAM 2GB)

Νομίζω...... δεν έχει Ελληνικά κοίτα

. Στο 4.23 λεπτό περίπου.

Επίσης λέει ο τύπος πως είναι " κάπως ¨" το τάτς της οθόνης, αλλά το συνηθίζεις.

Αυτά.

 

Καλή αγορά.

Edited by 10dimitris

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/replacement-back-shell-battery-cover-for-star-s5-butterfly-miz-z2-smart-phone-p74741.html

 

Συμβουλη:Οσοι δεν εχετε παρει ακομα ενα η δυο απο τα πισω καλυματα του τηλεφωνου...παρτε τα,εμενα εσπασε με ελαχιστα ανοιγματα στην κατω δεξια γωνια,ειχαμε πει απο την αρχη οτι ειναι ενα απο τα λιγα μειονεκτηματα αυτου του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....

Εντάξει είναι η οθόνη του ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....

Εντάξει είναι η οθόνη του ?

 

ναι δεν εσπασε τελειως,ραγισε στο καλυμα πισω εκει που ανοιγει,αλλα θα σπασει στο τελος ...παραγγειλα δυο αναπληρωματικα να τα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου επέστρεψε το paypal το ποσό από minideal και σκέφτομαι να το αγοράσω από το pandawill.

Μήπως πρόκειται για τον ίδιο έμπορο?

 

και να ηταν που να το ξερουμε,παντως πριν το παραγγειλεις μπες πρωι στο live chat και σιγουρεψου οτι το εχουν σε στοκ,επισης προσεχε γιατι εχει δυο εκδοχες,μια με 4γιγα και μια με 8.διαφορετικη τιμη,

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει πέσει 4 φορές μέχρι τώρα, αλλά όλα καλά.

3 πτώσεις στο αυτοκίνητο, οπότε μοκέτα , οπότε κανένα πρόβλημα, η 4 πτώση ήταν απο το τραπέζι με την μούρη στα πλακάκια... χωρίς το κάλυμμα που έχω φτιάξει, και εκεί τα χρειάστηκα, αλλά πάλι όλα ok.

 

Τουλάχιστον, να κρατήσουν κανά χρόνο !!!!!!!!!!!

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει πέσει 4 φορές μέχρι τώρα, αλλά όλα καλά.

3 πτώσεις στο αυτοκίνητο, οπότε μοκέτα , οπότε κανένα πρόβλημα, η 4 πτώση ήταν απο το τραπέζι με την μούρη στα πλακάκια... χωρίς το κάλυμμα που έχω φτιάξει, και εκεί τα χρειάστηκα, αλλά πάλι όλα ok.

 

Τουλάχιστον, να κρατήσουν κανά χρόνο !!!!!!!!!!!

 

αυτο το καταπληκτικο χειροποιητο καλυμα εννοεις.......

Link to comment
Share on other sites

Πιάσαμε ?.....

καιρό είχαμε :lol::lol::lol:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κανεις γιατί μου δείχνει έτσι τις αναπάντητες τις εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσης και δεν μου εμφανίζει το όνομα αυτού που με έχει πάρει ενώ τους έχω καταχωρημένους τους αριθμούς στον τηλεφωνικό κατάλογο μου δείχνει έτσι τις κλήσης και πρέπει να μπαίνω σε κάθε κλίση μια μια για να δω ποιος είναι μπορώ να το διορθώσω αυτό? android 4.2.1 ειναι. Edited by petros_k7
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω, έχεις 2 κάρτες ταυτόχρονα να δουλεύουν.

Σε ποιά απο τις 2 έχεις τον τηλ. κατάλογο ?

Σε αυτήν που δείχνεις ή στην άλλη ?

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω, έχεις 2 κάρτες ταυτόχρονα να δουλεύουν.

Σε ποιά απο τις 2 έχεις τον τηλ. κατάλογο ?

Σε αυτήν που δείχνεις ή στην άλλη ?

 

μια είχα τόσο καιρό και πρόσφατα έβαλα και δεύτερη τα τηλ. είναι αλλα στην κάρτα αλλα στο κινητό και αλλα από συγχρονισμό από mail αλλα σε όλους το ίδιο κάνει μήπως έχει κάποια ρύθμιση?έφαγα τον τόπο και δεν έβγαλα άκρη

Link to comment
Share on other sites

μια είχα τόσο καιρό και πρόσφατα έβαλα και δεύτερη τα τηλ. είναι αλλα στην κάρτα αλλα στο κινητό και αλλα από συγχρονισμό από mail αλλα σε όλους το ίδιο κάνει μήπως έχει κάποια ρύθμιση?έφαγα τον τόπο και δεν έβγαλα άκρη

 

Δεν εχω δυο καρτες εγω οποτε τα δειχνει κανονικα,βγαλε την μια να δεις αν το κανει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...