Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστο και αυτο
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γισ εμένα δείχνει σαν να είναι ίδια με το S5

 

Ας περιμένουμε ομως να πουν και οι άλλοι την άποψή τους, γιατί εάν κάτι δεν πάει καλά, τι θα κάνουμε ?

 

Σε ότι αφορά, εάν δεις πίσω στις σελίδες απο 30 νομίζω και μετά, μιλάμε συνέχεια για αυτό το θέμα. Πως το κάνουμε, τι επιλέγουμε κ.λ.π.

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε..μη τρεχουμε και δε προλαβαινουμε !
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το One click root καταφερα και το εκανα root

H συσκευη παιδια λεει πολλα

Δινει μια απλα υπεροχη θηκη, οπως την θελω . Ελαστικη μου ντυνει εφαρμοστα ολο το κινητο (μεχρι και την usb θυρα και τον audio connector) , με 2 μπαταριες 2800 mah.

 

Ενα πραγμα που με φρικαρει ειναι οτι δε συγχρονιζει το ημερολογιο με το pc !! ενω τοσα android κινητα τα χειριζοταν καλα το Myphone explorer αυτο δε μπορει...ακομα και εξαγωγη που κανω ..αποστολη με bluetooth και εισαγωγη δε το αναγνωριζει

εχω την εντυπωση η εφαρμογη vcalendar αυτη ειναι εντελως ασυμβατη (και ειναι εντελως διαφορετικη απο αυτες που εχω δει ως σημερα !)

Και ενω κανει και συγχρονισμο με gmail..ουτε απο εκει τραβαει !! τι στο καλο γινεται !

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως..στη συνεχεια δοκιμασα αυτο ..και ολα ΟΚ !

 

Επισης παρα πολλα application δεν εγκαθιστανται

Συγκεκριμενα περνω το μηνυμα "Η εφαρμογη δεν εχει εγκατασταθει"

Τρεχα γυρευε ..χωρις αλλο..γιατι, πως ?

Ενω ξερω απο αλλο κινητο οτι ειναι οκ

Παραδειγμα το adaway

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ωραιας ο Χ, το έκανε. :shock:

 

Για οτι αφορά το προβλημα που αναφέρεις, απο την ώρα που το έκανες root σε κάποιο σημείο στα settings -> Security θα σου έχει την επιλογή Verify apps που πρέπει να είναι τσεκαρισμένη και την επιλογή Unknown sources που επίσης πρέπει να τσεκάρεις όταν βάζεις πλέον προγράμματα.

 

 

@ devdok

Πάλι φωτιές ανάβεις. :rolleyes:

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ωραιας ο Χ, το έκανε. :shock:

 

Για οτι αφορά το προβλημα που αναφέρεις, απο την ώρα που το έκανες root σε κάποιο σημείο στα settings -> Security θα σου έχει την επιλογή Verify apps που πρέπει να είναι τσεκαρισμένη και την επιλογή Unknown sources που επίσης πρέπει να τσεκάρεις όταν βάζεις πλέον προγράμματα.

:

Δυστυχως ειναι checkαρισμενα και το κανει

Παιζω μια αλλες εκδοσεις για να κατσουν αυτα που θελω

Με keyboard ποιο χρησιμοποιειται ? Το native δε λεει και πολλα

 

Μεγαλο αρνητικο που δε καταλαβαινω γιατι γινεται

Λες και εχει κολησει καποιο ιο δηλαδη

Οταν το βαζω να φορτισει ..μη τυχον το πειραξεις...την εκατσες ασχημα !!!!

Μονο του και κατα βουληση αρχιζει και κανει clicks οπου θελει μπαινει σε menu ενεργοποιει/απενργοποιει πραγματα..χθες μπηκε internet και με χρεωσε ..τραβαει φωτογραφιες ...οτι θες κανει !!!

Μονο οταν φορτιζει ομως !!! Αντε καταλαβε εσυ γιατι συμβαινει αυτο !

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Με keyboard ποιο χρησιμοποιειται ? Το native δε λεει και πολλα

 

swiftkey

 

Περιεργα πραγματα μου ακουγονται.

Για τραβα του ενα φορμα και βαλτου καμια καινουργια rom.

Ολο και κατι καλο θα παιζει για το δικο σου smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 ημέρες παραμονής για να φθάσει το κινητό πάλι στον πωλητή, μπαίνω στο site του china post να κάνω track και βλέπω unsuccessful delivery... Το κινητό ήταν Κίνα από τις 29 του μήνα και πλήρωσα 9 € για να φύγει συστημένο από ΕΛΤΑ.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 ημέρες παραμονής για να φθάσει το κινητό πάλι στον πωλητή, μπαίνω στο site του china post να κάνω track και βλέπω unsuccessful delivery... Το κινητό ήταν Κίνα από τις 29 του μήνα και πλήρωσα 9 € για να φύγει συστημένο από ΕΛΤΑ.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

σε αναλογη περιπτωση ειχα ενημερωσει το καταστημα οτι το κινητο ειναι στην Κινα ωστε να ενδιαφερθει ο ιδιος να το βρει μεσω του ταχυδρομειου,επισης εστειλα στο Paypal σημειωση οτι το κινητο εχει φτασει και δεν εχει γινει επιδοση,συνηθως δεν γραφουν σωστα την διευθυνση και εστι μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

Link to comment
Share on other sites

σε αναλογη περιπτωση ειχα ενημερωσει το καταστημα οτι το κινητο ειναι στην Κινα ωστε να ενδιαφερθει ο ιδιος να το βρει μεσω του ταχυδρομειου,επισης εστειλα στο Paypal σημειωση οτι το κινητο εχει φτασει και δεν εχει γινει επιδοση,συνηθως δεν γραφουν σωστα την διευθυνση και εστι μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

 

Οταν λες στο paypal, σε ποιο mail? Γιατί εγώ τώρα επικοινωνώ με τον έμπορο μέσω paypal στο resolution center (dispute) συνεπώς δεν μπορώ να στείλω από εκεί άμεσα κάτι στο paypal. Είτε claim refund θα κάνω είτε κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Newest theme.

http://i.imgur.com/2hNb9PA.png?2

Οντως, τι θεμα ειναι αυτο ? Για ποιον launcher ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο

Ποιος θα το πιστευε

Για τα απιθανα προβληματα με το κινητο (που συμπεριφεροταν σαν ιος) εφταιγε αυτο

Τοσο απο την απευθειας usb θυρα του, οσο και μεσω notebook το οποιο φορτιζε ομως..ειχε αυτα τα προβληματα

Υποθετω ο λογος ειναι αυτος που εχω γραψει στο σχολιοασμο του προιοντος. Δεν ειναι 90w αλλα 75w και μαλλον ζοριζεται ο φορτιστης και τρελενει το κινητο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες στο paypal, σε ποιο mail? Γιατί εγώ τώρα επικοινωνώ με τον έμπορο μέσω paypal στο resolution center (dispute) συνεπώς δεν μπορώ να στείλω από εκεί άμεσα κάτι στο paypal. Είτε claim refund θα κάνω είτε κάτι άλλο...

 

στο Paypal εχει στο κατω μερος της σελιδας Contact us εκει κλικαρεις σε ενημερωνει για τους τροπους επικοινωνιας μαζι του,διαλεγεις με μεηλ ανοιγει ενα χωρο που γραφεις το προβλημα,μην ξεχασεις να βαλεις και τον αριθμο που σου εχει δωσει για το claim για να ξερει τι ακριβως ζητας,γραψε τι συνβαινει,σου απαντουν αν οχι την ιδια μερα ,την επομενη

Link to comment
Share on other sites

πολυ δουλεια τον τελευταιο καιρο και δεν προλαβα να γραψω

 

το τηλεφωνο ηρθε

star s5 σε λευκο

 

με 2 λεξεις '' ειναι τελειο''

 

το οτι τραβας βιντεο και βγαζει και φωτο ταυτοχρονα απλα δεν υπαρχει

λογο δουλειας δεν προλαβαινω να το πειραξω root κ.τ.λ.

οχι οτι βιαζομαι μιας και ειμαι οκ με τις επιδοσεις του

 

μια ερωτηση:

 

εχω περασει ολες τις επαφες στο τηλ και βαζω φωτο αλλα δεν μου τις εμφανιζει κατα την κληση πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

 

ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για σας και παλι,

Λοιπον κατι συμβαινει στο s5 και δεν συμπεριφερεται σωστα.

Ειχα παει στο χωριο μου πριν 2 μερες και χωρις να κανω κατι εκει( μιας και δεν εχω Η/Υ εκει) το τηλεφωνο, οταν ανοιγα το ραδιο απο εκει και περα δεν δουλευε σαν τηλεφωνο.

Δεν μπορουσα να παρω ουτε να με παρουν.

Επρεπε να κανω restart για να παρω τηλεφωνο.

Η μπαταρια δε μεσα σε μια ημερα αφου την φορτωνα , το πρωι, το ιδιο βραδυ μου εγραφε 14%-20% υπολοιπο, χωρις να κανω κατι σοβαρο.

Εχω την εντυπωση οτι κατι πεζει με τα ρευματα η με τον μετασχ/στη γιατι ηταν πολυ ζεστος, η με την μπαταρτια την ιδια.

Προς το παρον τωρα που ειμαι σε Η/Υ θα ξανα περασω καποια rom να δω εαν θα εχω παλι προβλημα.

Αυτο το τηλεφωνο, ολο και κατι μου κανει.

Μια με το fail to load UI μια με το να μην μπορω να παρω η να με παρουν, η να βαζω widgets να κανει 10 ωρες να τα φορτωσει,

και ειναι 4πυρηνο τρομαρα του.

 

 

μια ερωτηση:

εχω περασει ολες τις επαφες στο τηλ και βαζω φωτο αλλα δεν μου τις εμφανιζει κατα την κληση πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

 

Θελει caller ID.

Δες το μια στο google play.

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

πολυ δουλεια τον τελευταιο καιρο και δεν προλαβα να γραψω

μια ερωτηση:

 

εχω περασει ολες τις επαφες στο τηλ και βαζω φωτο αλλα δεν μου τις εμφανιζει κατα την κληση πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

 

ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!

Εαν έχεις google account συγχρονισμένο, θα σου βγάζει τις φωτό που έχει το google και όχι το τηλέφωνο. Δυστυχώς αυτό κάνει το google.

Εαν φτιάξεις εσύ κατάλογο χωρίς να συγχρονίσεις με τις φωτό που θές, θα σου τις βγάζει κανονικά κατά την ώρα της κλήσης.

Για σας και παλι,

Λοιπον κατι συμβαινει στο s5 και δεν συμπεριφερεται σωστα.

Ειχα παει ...... με το fail to load UI μια με το να μην μπορω να παρω η να με παρουν, η να βαζω widgets να κανει 10 ωρες να τα φορτωσει,

και ειναι 4πυρηνο τρομαρα του.

Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, δεν αλλάζεις πρώτα Launcher ? ..... Για δοκίμασε το.

 

Καλημέρες σε όλους

rc helicopters / F1

Οτι νέο παλιώνει, οτι παλαιό αποκτά αξία [ άντε βγάλε άκρη ]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα

Μόλις το πήρα κι εγώ από pandawill. Αρχικά θετικότατες εντυπώσεις, αλλά το σημαντικότερο θέμα που είδα, από τα πρώτα που δοκιμασα, είναι ότι σε Cosmote Internet on the phone, ναι μεν δείχνει ότι πιανει 3G και Η+ αλλα δεν κατεβάζει δεδομενα με τίποτα. Ξερει κανείς αν υπάρχει θέμα με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Για σας και παλι,

Λοιπον κατι συμβαινει στο s5 και δεν συμπεριφερεται σωστα.

Ειχα παει στο χωριο μου πριν 2 μερες και χωρις να κανω κατι εκει( μιας και δεν εχω Η/Υ εκει) το τηλεφωνο, οταν ανοιγα το ραδιο απο εκει και περα δεν δουλευε σαν τηλεφωνο.

Δεν μπορουσα να παρω ουτε να με παρουν.

Επρεπε να κανω restart για να παρω τηλεφωνο.

Η μπαταρια δε μεσα σε μια ημερα αφου την φορτωνα , το πρωι, το ιδιο βραδυ μου εγραφε 14%-20% υπολοιπο, χωρις να κανω κατι σοβαρο.

Εχω την εντυπωση οτι κατι πεζει με τα ρευματα η με τον μετασχ/στη γιατι ηταν πολυ ζεστος, η με την μπαταρτια την ιδια.

Προς το παρον τωρα που ειμαι σε Η/Υ θα ξανα περασω καποια rom να δω εαν θα εχω παλι προβλημα.

Αυτο το τηλεφωνο, ολο και κατι μου κανει.

Μια με το fail to load UI μια με το να μην μπορω να παρω η να με παρουν, η να βαζω widgets να κανει 10 ωρες να τα φορτωσει,

και ειναι 4πυρηνο τρομαρα του.

 

 

 

Θελει caller ID.

Δες το μια στο google play.

 

το εχω τοσους μηνες και δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα,θα ειναι θεμα συσκευης δικης σου

Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.com/translate?act=url&depth=2&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://4pda.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D454827%26st%3D1280#entry23211627

 

νεα γαματη rom!!!με recovery κλασικα και με aroma installer που σου δινει την δυνατοτητα να βαλεις πριν καν εγκαταστησεις την rom launcher,apps και οτι αλλο θες!!!βεβαια το προβλημα ειναι οτι ο aroma ειναι στα ποια αλλα ΡΩΣΙΚΑ και θελει λιιιιιγο μελετη για να δεις τι θα βαλεις!!εγω παντως εβαλα ολα τα στοκ του android 4.2.1 και ολα τα προγραμματα που ειχε βαλει ο ronk(ρωσος προγραμματιστης).

antutu στα 13158,gps σφαιρα και γενικα πολυ ομαλο UI λογο στοκ φυσικα launcher,keyboard και τα σχετικα!!

 

α ναι και το σημαντικοτερο εχει 2 επιλογες για ποιο radio θα βαλετε εγω τα δοκιμασα και τα 2 και το καλυτερο απο αποψη ταχυτητας wifi,3g και gps ειναι το V7P1.

 

για εμενα ειναι η πιο ολοκληρομενη rom(μεχρι φυδικα την επομενη) γιατι εχει τρελες δυνατοτητες παραμετροποιησης χωρις να χρειαζεται να αλλαξεις μεσω market πχ launcher η keyboard

 

highly recommended

 

αμα το κινητουλι μου ειχε ποδια θα ειχε φυγει με τοσες αλλαγες στις rom Που του εχω κανει χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το 3G δε λύνεται με τίποτα. Συνδέεται μεν και δείχνει 3G και Η+ αλλά δεν κατεβάζει με τίποτα. Σε G ή σε Ε κατεβάζει κανονικά.Έχει τύχει αυτό σε κανένα?

Έχω περάσει με τη βοήθειά σας στις προηγούμενες σελίδες 4-5 firmware αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχω μπει και στο engineering mode να δω τις μπαντες και φαίνονται όλες τσεκαρισμένες και κανονικές.Ρε ****το με το που το παρέλαβα πρέπει να μπώ στην (ψυχοφθόρα)διαδιακασία επιστροφής? Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι σε Cosmote 3G κατεβάζει κανονικά?

Παρακαλώ τα φώτα σας!

Edited by theorrion
Link to comment
Share on other sites

εμενα κατεβαζει με 12000kbps συμφωνα με το speedtest με το wifi κατεβαζω με 10500(οι τιμες ειναι στο περιπου)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...