Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο σου απο που το παρηγγειλες?

 

καλημερα, απο εδω. http://www.oklot.com/star-s5-butterfly-50-inch-android-42-mtk6589-quad-core-1gb-ram-8gb-rom-3g-wcdma-wifi-gps-smart-phone-p-1472.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πυξιδα εχει σιγουρα to s5 φαινεται και στο βιντεο του,κι εμενα με προβληματιζει η αντοχη του πισω καλυματος,θα προτιμουσα το ματ του x920 αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα,την καμερα θα την δουμε οταν ερθει κι εγω δεν πιστευω να ειναι 12 ,τωρα εξηγησε μου για την Rom στο s5

System

OS Android 4.2.1

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 8GB

RAM 1GB

επειδη ειμαι ασχετος το ρωταω,εδω λεει οτι εχει 8 gb τι εχουν γινει τα υπολοιπα 7?

 

...από τη μετάφραση προέκυψε αυτή η πληροφορία. Δυστυχώς δε γνωρίζω Γαλλικά και δεν μπορώ να την επαληθεύσω. Και μένα δε μου φάνηκε λογική. Ίσως υποννοεί τον δεσμευμένο χώρο της ROM και όχι τον διαθέσιμο τελικά.

Σε άλλο βίντεο για το X920 (http://www.youtube.com/watch?v=ER-nzLEWxoI) μετά το 7ο λεπτό, βλέπεις ότι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος (RAM) φαίνεται να είναι: 0.98GΒ (λογικό) και η μνήμη τηλεφώνου (ROM/NAND FLASH): 1.80GB! (επιβεβαιώνεται και παρακάτω, στο 8:29', αλλά και αργότερα στο Antutu test)

Για το S5 ωστόσο, σε αντίστοιχο βίντεο (http://www.youtube.com/watch?v=T7UKuNms6ug) φαίνεται ότι η μνήμη τηλεφώνου (NAND FLASH) είναι: 4.94GB. Πιο λογικό.

 

Τί να πώ. Περιμένω να μας διαφωτίσουν οι αποδέκτες των εν λόγω κινητών.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν κανω λαθος μας ειπες σε αλλο ποστ οτι το miz z1 παρηγγειλες και οχι το S5...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Πως περνετε κουπονι 20ευρω?θελω και εγω:-$

 

στο pandawill αν εχεις γραφτει σαν μελος εχει στην αρχικη σελιδα ενα promotion 3 αυγα,κτυπας το ενα,επιλογη σου ποιο και σου λεει τι κερδισες το μεσαιο ειχε 20 και το δεξι 25 μετα με ενα απο αυτα τα κουπονια μπορεις να αγορασεις απο 220 δολλαρια και πανω νομιζω ελεγε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος μας ειπες σε αλλο ποστ οτι το miz z1 παρηγγειλες και οχι το S5...

 

και τα δυο παρηγγειλα, για να κρατησω ενα, βασικα ψαχνω για μικρο, ιδωμεν... σε καμμια δεκαπενταρια μερες θα γνωριζουμε... και τα δυο ερχονται με ελληνικα και αυτο για μενα ειναι σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Πως περνετε κουπονι 20ευρω?θελω και εγω:-$

Ειναι για αγορα μεχρι 31/3/2013 23:59:59 κουπονια 25$ και 20$ και δε θα τα δουλεψω απο το pandawill για αγορες μεγαλυτερες των 219$

Οποιος θελει τα χρησιμοποιει

fhj32941rthp 25$

fhj32940qwjr 25$

fhj22913mjvt 20$

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο παρηγγειλα, για να κρατησω ενα, βασικα ψαχνω για μικρο, ιδωμεν... σε καμμια δεκαπενταρια μερες θα γνωριζουμε... και τα δυο ερχονται με ελληνικα και αυτο για μενα ειναι σημαντικο.

Κι εγω απο τα ιδια, εγω για 5" δεν το συζηταω, για το miz z1 το παλευω, ομως στις 4,5" δεν υπαρχουν και πολλα quad, ας σουρθουν με το καλο και τα δυο να δουμε το Ζ1 τι λεει, ειναι και η τιμη του καλη στα 180$ (antelife).

Ειναι 4.2 και τα δυο σιγουρα??

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο τα ιδια, εγω για 5" δεν το συζηταω, για το miz z1 το παλευω, ομως στις 4,5" δεν υπαρχουν και πολλα quad, ας σουρθουν με το καλο και τα δυο να δουμε το Ζ1 τι λεει, ειναι και η τιμη του καλη στα 180$ (antelife).

Ειναι 4.2 και τα δυο σιγουρα??

 

ετσι γρραφουν τα σαιτ και τα κινητα,οταν ερθουν θα τα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

27-03-2013 05-04-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..απο βδομαδα

αξιος, αξιος..

:):)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, επειδη σκεφτομαι να το αγορασω και γω, μπορειτε να επιβεβαιωσετε τη σωστη λειτουργια του gps;

Εγω θα ηθελα να βαλω το igo primo να τρεχει, θα ειναι ενταξει λετε;

Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά αξίζει η αγορά του??

όσοι το πήραν μπορούν να μας απαντήσουν άμα δουλεύει κανονικά το gps, και τι γίνεται με το dual sim, άμα είναι όλα εντάξει??

σας ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά αξίζει η αγορά του??

όσοι το πήραν μπορούν να μας απαντήσουν άμα δουλεύει κανονικά το gps, και τι γίνεται με το dual sim, άμα είναι όλα εντάξει??

σας ευχαριστώ..

αμα το παρει κανεις, θα σου απαντησει...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά αξίζει η αγορά του??

όσοι το πήραν μπορούν να μας απαντήσουν άμα δουλεύει κανονικά το gps, και τι γίνεται με το dual sim, άμα είναι όλα εντάξει??

σας ευχαριστώ..

 

κατσε να ερθει πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους . Πρόσφατα αγόρασα το πρώτο μου tablet από Κίνα το PIPO M9 MAX με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος . Το ψάχνω και για κινητό αλλά μάλλον θα περιμένω μετά το Πάσχα που θα έχουν βγει και άλλα μοντέλα και δεν θα γίνεται χαμός στα ταχυδρομεία - τελωνεία . Έχω δύο ερωτήσεις λοιπόν .

 

1) Θήκη τέτοιου τύπου

http://www.ebay.com/itm/300886590259?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

θα μπαίνει σε κάποιο απ'τα παραπάνω κινητά ? Η HTC maximum 4,7" οθόνες δεν έχει ?

 

2)Τι διαφορά έχει η έκδοση adroid 4.1 από την 4.2 ? Θα μπορεί κάποιος αν έχει 4.1 να αναβαθμίσει σε 4.2 ?

 

Αυτά προς το παρόν . Άντε να παραλάβετε με το καλό να δούμε τι λένε τα κινητά .

Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα, ειμαι στην δουλεια, το μονο που εκανα ετρεξα το antutu 3.2.2 κ εβγαλε 12767... Το απογευμα θα το ψαξω πειτε μου τι θελετε να κανω... Το search τις google πως το απενεργοποιω; Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα, ειμαι στην δουλεια, το μονο που εκανα ετρεξα το antutu 3.2.2 κ εβγαλε 12767... Το απογευμα θα το ψαξω πειτε μου τι θελετε να κανω... Το search τις google πως το απενεργοποιω;

 

Γενικά σαν 'αίσθηση' τι λέει ? Σε πόσες μέρες παρέλαβες ?

Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Γενικά σαν 'αίσθηση' τι λέει ? Σε πόσες μέρες παρέλαβες ?

 

Ημουν τυχερος σε 11 ακριβως απο την ημερα πληρωμης... Δεν εχει flash player εβαλα εγω κ ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα, ειμαι στην δουλεια... Το απογευμα θα το ψαξω πειτε μου τι θελετε να κανω...

 

Μερικές ερωτήσεις γιατί θέλω να το πάρω.

1. Τι rom έχει τελικά 4 ή 8 GB?

2. Το μέχρι 16gb στην microsd ισχύει ή μπορεί και παραπάνω;

3.Ποια έκδοση του android έχει;

4. Έρχεται με root και google play;

5. Ελληνικά έχει;

 

Αν θες γράψε μας και την γενική του αίσθηση. Θα περιμένω με πολύ αγωνία και αν με ικανοποιήσει το πήρα αύριο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις γιατί θέλω να το πάρω.

1. Τι rom έχει τελικά 4 ή 8 GB?

2. Το μέχρι 16gb στην microsd ισχύει ή μπορεί και παραπάνω;

3.Ποια έκδοση του android έχει;

4. Έρχεται με root και google play;

5. Ελληνικά έχει;

 

Αν θες γράψε μας και την γενική του αίσθηση. Θα περιμένω με πολύ αγωνία και αν με ικανοποιήσει το πήρα αύριο κιόλας.

 

1. memory size: 1513.3mb, ram size:971.8, sdcard size: 5054.4 αυτος ειναι ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης.

2. δεν γνωριζω εγω εχω μια 8αρα και δουλεψε καλα.

3. 4.2.1

4. google play κανονικα, πειτε μου τι να κοιταξω για να σας πω για root.

5.ελληνικα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ :):):):)

πολυ καλη αισθηση εχει στο χερι αν και μεγαλο. οθονη πολυ καλη, σημα wifi καλο επισης. gps σφαιρα αν και πρωτα εκανα gps test ειναι η αληθεια.

πραγματικες διαστασεις 142x72x9(χωρις το εξογκωμα της καμερας)

βαρος πραγματικο:152gr με μπαταρια

εβαλα την vodafone sim1 και στο speedtest εγραψε

ping 38ms, download 4474kbps, upload 1516kbps. το εικονιδιο στην μπαρα ηταν Η+

Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά έχει 4αρα rom. Εντάξει δεν με χαλάει και πάρα πολύ αρκεί να μπορώ να βάλω στην καρτα καμία εφαρμογή.

 

Άλλες δύο ερωτήσεις και σε αφήνω στην ησυχία σου να το απολαύσεις.

1. Από pandawill το πήρες; Πόσο σου στοίχισε με μεταφορικά και ποια μεταφορική επέλεξες;

2. Θα είναι εύκολο να βρούμε καμία θήκη; απλά για να το καλύπτει όχι τπτ ιδιαίτερο.

 

Δεν ήταν δύο ερωτησεις αλλά συγγνώμη. Μιας και μένεις Ν Σμύρνη και είμαστε κοντά θα μπορούσες να βρεθούμε κάπου αύριο-μεθαύριο να το δω και από κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά έχει 4αρα rom. Εντάξει δεν με χαλάει και πάρα πολύ αρκεί να μπορώ να βάλω στην καρτα καμία εφαρμογή.

 

Άλλες δύο ερωτήσεις και σε αφήνω στην ησυχία σου να το απολαύσεις.

1. Από pandawill το πήρες; Πόσο σου στοίχισε με μεταφορικά και ποια μεταφορική επέλεξες;

2. Θα είναι εύκολο να βρούμε καμία θήκη; απλά για να το καλύπτει όχι τπτ ιδιαίτερο.

 

Δεν ήταν δύο ερωτησεις αλλά συγγνώμη. Μιας και μένεις Ν Σμύρνη και είμαστε κοντά θα μπορούσες να βρεθούμε κάπου αύριο-μεθαύριο να το δω και από κοντά;

 

απο oklot.com το πηρα στοιχισε 170 ευρω-210 δολαρια. ηρθε με θηκη απλη, screen protector. εχει 8αρα ρομ. ηρθε μεσω sgpost ειναι free shipping

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Με κάλυψες και η τιμή του oklot είναι πολύ καλή. Μάλλον πάω για παραγγελία αφού πρώτα τους ρωτήσω κάποια πράγματα. και πάλι σε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

άμα κάνεις και κάνα γρήγορο βιντεάκι review για το κινητό, πιστεύω θα σε έχουμε Θεό.

με τον Γάλλο στο γνωστό πλέον βιντεάκι δε καταλαβαίνουμε Χριστό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...