Jump to content

Πρόγραμμα Antivirus: Προτάσεις


EchiDNA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου πέρασε το βράδυ την 1.1459 :blink: ενώ μέχρι πριν ήμουν στην 1.1456.Κι εγώ την 2.51.20 έχω.

 

 

Χμμμ...Εγω εχω ακομα την 1.1458.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest valeria
Χμμμ...Εγω εχω ακομα την 1.1458.:confused:
Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις...Αυτό έκανα κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις...Αυτό έκανα κι εγώ.

 

 

Σωστά...:)

Δεν είναι εφικτό να γίνεται σε όλους την ίδια στιγμή αναβάθμιση :wacko:

Το είχαπααρατηρήσει και με άλλο AntiVirus που δεν έκανε ταυτόχρονα την ίδια αναβάθμιση και στα δύο PC ;)

Θέλει λίγο υπομονή :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Πάντως για όποιον έχει ανησυχία και θέλει να το τσεκάρει ορίστε:http://nod32sse.hotserv.dk/ για να βλέπετε την τελευταία ενημέρωση!:)Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι μου πέρασε κατευθείαν την 59 μετά την 56,που σημαίνει ότι δεν καλύπτομαι για τους ιούς της 57 και 58;:blink: που είναι και πολλοί απ'ότι βλέπω!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον έχει ανησυχία και θέλει να το τσεκάρει ορίστε:http://nod32sse.hotserv.dk/ για να βλέπετε την τελευταία ενημέρωση!:)Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι μου πέρασε κατευθείαν την 59 μετά την 56,που σημαίνει ότι δεν καλύπτομαι για τους ιούς της 57 και 58;:blink:

 

Καλυπτεσαι αφου λογικα τα κατεβασε ολα μαζι (57,58,59). Στο site που εδωσες, κατω κατω αναφερει ποιες εκδοσεις πρεπει να εχεις. Πας στο information του nod και αν συμφωνουν, εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Καλυπτεσαι αφου λογικα τα κατεβασε ολα μαζι (57,58,59).
Θα σου πω γιατί το λέω...Γιατί κάπου διάβασα ότι ήταν μεγάλο πακέτο αναβάθμισης το 57 και έκανε πολύ ώρα να κατέβει ενώ εμένα δεν έκανε πάνω από μισό λεπτό να μου τα περάσει.Το είχα ανοιχτό και το έβλεπα...:(
Link to comment
Share on other sites

Εκανα edit το προηγουμενο μηνυμα μου αλλα μαλλον δεν το ειδες αφου αλλαξες σελιδα. Δες αυτο που λεω (information στο nod με αυτα του site που εδωσες) και πες μας.:) Πρεπει να εχεις τα κατωθι:

 

Virus signature database version: 1.1459 (20060327)

Virus signature database build: 6970

 

Advanced heuristics module version: 1.028 (20060324)

Advanced heuristics module build: 1107

 

Internet filter version: 1.002 (20040708)

Internet filter build: 1013

 

Archive support module version: 1.040 (20051222)

Archive support module build version: 1142

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Εκανα edit το προηγουμενο μηνυμα μου αλλα μαλλον δεν το ειδες αφου αλλαξες σελιδα. Δες αυτο που λεω (information στο nod με αυτα του site που εδωσες) και πες μας.:) Πρεπει να εχεις τα κατωθι:

 

Virus signature database version: 1.1459 (20060327)

Virus signature database build: 6970

 

Advanced heuristics module version: 1.028 (20060324)

Advanced heuristics module build: 1107

 

Internet filter version: 1.002 (20040708)

Internet filter build: 1013

 

Archive support module version: 1.040 (20051222)

Archive support module build version: 1142

Όλα ok αλλά εκεί που εγώ θα έπρεπε να έχω Virus signature database build 6970 έχω 6971...Άλλο πάλι και τούτο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα στο nod32 και το έλυσα πηγαίνοντας και αλλάζοντας τον server στον αμέσως επόμενο χειροκίνητα (δηλαδή να μην επιλέγει το πρόγραμμα αυτόματα)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω κατεβασει το mcafee enterprise 8. εχω ακουσει οτι ειναι ποlυ καλο και ελαφρυ. Εχω εγκατεστημενο το mcafee internet security 2006 αλλα ειναι πολυ βαρυ αλλα εχω παρατηρησει καλη προστασια μεχρι τωρα. Εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτο. Αν το βγαλω το mcafee internet security 2006 και βαλω mcafee enterprise 8 θα ειναι καλυτερα η χειροτερα(απο αποψη προστασιας)? Θελω να μου προτεινετε λυση αναμεσα σε αυτα τα δυο αν ειναι δυνατον διοτι αυτα τα δυο εχω στη διαθεση μου(προς το παρον). Αλλα και παλι οτι προτασεισ εχετε ευπροσδεκτες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οι internet security εφαρμογές δεν είναι .. τα απλά antivirus.

Είναι εφαρμογές που συνήθως ενσωματώνουν antivirus / firewall / antispam/ προστασία κατά spyware / κ.λπ κ.λπ. (οι δυνατότητες ενδέχεται να διαφέρουν απο εταιρία σε εταιρία).

Απο την άλλη, οι Antivirus εφαρμογες (Home / Corporate ή Entreprise) είναι antivirus εφαρμογές.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα στο nod32 και το έλυσα πηγαίνοντας και αλλάζοντας τον server στον αμέσως επόμενο χειροκίνητα (δηλαδή να μην επιλέγει το πρόγραμμα αυτόματα)

 

To 8i Enterprise ειναι σαφως ελαφρυτερο, θα βγει συντομα scan engine 5000 που θα ειναι 50% μικροτερη και πολυ πιο γρηγορη, αλλα ειναι 1 προιον και τα αλλα 4. Εξαρταται τι θελεις. Στη θεση σου θα εψαχνα και το Enterprise Antispyware που μπαινει σαν add-in στο 8i και θα εβαζα αυτα, η θα εβαζα τα 2 αντιστοιχα απο το ISS 2006. Antispam & Firewall μπορεις να τα παραβλεψεις αν εχεις SP2 και χρησιμοποιησεις το fw που εχουν.

Link to comment
Share on other sites

To 8i Enterprise ειναι σαφως ελαφρυτερο, θα βγει συντομα scan engine 5000 που θα ειναι 50% μικροτερη και πολυ πιο γρηγορη, αλλα ειναι 1 προιον και τα αλλα 4. Εξαρταται τι θελεις. Στη θεση σου θα εψαχνα και το Enterprise Antispyware που μπαινει σαν add-in στο 8i και θα εβαζα αυτα, η θα εβαζα τα 2 αντιστοιχα απο το ISS 2006. Antispam & Firewall μπορεις να τα παραβλεψεις αν εχεις SP2 και χρησιμοποιησεις το fw που εχουν.

ta diatheto kai ta duo afta pou anafereis (enterprise) mallon tha valo to enterprise na dokimaso.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...