Jump to content

Πρόγραμμα Antivirus: Προτάσεις


EchiDNA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτήν την στιγμή έχω στο pc:

 

McAfee Viruscan Enterprise 7.0.0

Zone Alarm Professional 4.0123

Lavasoft Ad-Aware SE Personal 1.04

Microsoft AntiSpyware Version 1.0.501

Spybot Search & Destroy 1.3

 

Ε δεν έχω κολλήσει ιό ποτέ μου η αλήθεια είναι :confused:

 

ΛΙΓΟ υπερβολικο σε βρισκω..αλλα φυλαγε τα ρουχα σου λενε να χεις τα μισα

αληθεια ποιο ειναι για σενα το καλυτερο

Lavasoft Ad-Aware SE Personal 1.04 ή Spybot Search & Destroy 1.3

 

εγω εχω μια προτιμηση στο ad-aware αλλαδεν βλεπω πολλες διαφορες :w00t:

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

kata tin gnomi mou ena apo ta kalutera einai to norton 2005 to opoio einai polu elafri kai to zone alarm mono gia firewall. exo ena celeron 1.8ghz, 512mb ram...kai den sernete katholou. to proteino
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΛΙΓΟ υπερβολικο σε βρισκω..αλλα φυλαγε τα ρουχα σου λενε να χεις τα μισα

αληθεια ποιο ειναι για σενα το καλυτερο

Lavasoft Ad-Aware SE Personal 1.04 ή Spybot Search & Destroy 1.3

 

εγω εχω μια προτιμηση στο ad-aware αλλαδεν βλεπω πολλες διαφορες :w00t:

 

Δεν υπάρχει το τέλειο antispyware.

Το ένα συμπληρώνει το άλλο.Εγώ έχω της Μicrosoft, το Lavasoft, το Spyware Doctor και το Spybot.

Αλλα βρίσκει το ένα αλλα το άλλο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.Και το καλό είναι ότι με τον συνδυασμό όλων αυτών τουλάχιστον στο δικό μου pc δεν παρατηρω καμμιά καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

 

το εκανα το τεστ εχω το Avast! antivirus δεν με αφηνει καν να κατεβάσω

τα αρχεια του τεστ κανει abort connection (οχι τη συνδεση με το νετ) και δεν ξεκινάει το download

 

επειδη το συγκεκριμένο το εχω αρκετό καιρό και πριν ειχα norton και f-secure μπορω να πω οτι είναι τέλειο

και την δουλειά του τη κάνει εξίσου καλά και σε ορισμένα σημεια καλύτερα

δεν εχω κανένα πρόβλημα με virus worms mailware vbscripts και εγω δε ξέρω τι

 

το προγραμμα χωρίζεται σε 7 κατηγορίες

1 instant messaging

2 p2p

3 web shield

4 outlook/exchange

5 internet mail

6 network shield

7 standar shield

 

επίσης εχει και ενα utility με το οποιο αν καπιο αρχείο μολυνθει με ιο τοτε μπορεις να κάνεις recovery

του μολυσμένου αρχείου στην αρχική του κατάσταση - κατι σαν το system recovery στο windows

 

α ξεχασα ειναι δωρεαν για personal use

και οταν κάνεις registration το πρόγραμμα δεν ανοιγει απο το system tray

ουτε αλλαγες μπορουν να γίνουν χωρις να γινει εισαγωγη του κωδικού

με τον οποιο εχει γίνει το reigistration

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kasei/30397/427144/0/kasei01.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα το Panda τόσο καιρό και πήγαιναν όλα μια χαρά, μου έβγαλε το μήνυμα ότι πρέπει να γίνει register για να συνεχίσει να κάνει τις αναβαθμίσεις. Αναμενόμενο βέβαια.

 

Το απεγκατέστησα να το ξανά εγκαταστήσω ώστε να θεωρείτε πάλι από την αρχή ότι έγινε η εγκατάσταση ώστε να έχω αυτό το χρονικό περιθώριο που δίνει. Το βγάζω λοιπόν και το ξανά βάζω και όλα μια χαρά.

 

Με το πρώτο update που κάνω όμως που κάνει την ενημέρωση για νέους ιούς και αναβαθμίζει την έκδοση από 4.00.00 σε 4.00.01 και αμέσως κολλάει και το πρόγραμμα, την στιγμή που μου βγάζει το παράθυρο για επανεκκίνηση. Κάνω λοιπόν χειροκίνητα επανεκκίνηση. Με το που ανοίξει το pc μου βγάζει error στο virus protection και η λίστα με τους τύπους αρχείων προς έλεγχο αδειάζει πλήρως. :wacko: :O Πατάω more info και μου λέει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και ότι πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση για να διορθωθεί. Το πρόβλημα εντοπίζεται και από το registry cleaner. Και το εντοπίζει σε κάποιο σημείο της registry που οδηγεί στον φάκελο ATI!!!!!!!!!!!!!!!

 

Την ίδια διαδικασία την έκανα από την αρχή 3 φορές σήμερα, και με pstn δεν είναι ότι καλύτερο να κάνεις πλήρες update. :mad:

 

Οπότε... δεν ξέρω τι συμβαίνει και θα βάλω τα MacAffe.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

To Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0 πού μπορώ να το βρω? Μόνο στο eshop.gr το έχω πετύχει, αλλά το έχουν τσιμπημένο (69€).

 

Παπασωτηρίου μήπως? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποιά απ' τις 2 είναι η τελευταία έκδοση ρε παιδιά;

http://www.kaspersky.com/trials?chapter=154373188

http://www.kaspersky.com/productupdates?chapter=146244102&downlink=159051440

 

νομιζω το δευτερο.

 

 

Σπυρο βρηκες ακρη με το Mcafee??

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το δευτερο.

 

 

Σπυρο βρηκες ακρη με το Mcafee??

 

Ναι, όλα μια χαρά. Δουλεύει οκ.

 

Ευχαριστώ. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ego eimai eftixis meto norton antivirus 2005!!!!einai pliris kai einai ok!!!to exo balei kai kathe 2 meres na kanei scan check kai eimai paneutixis!!oute poli ram pernei oute problimata bgazi!! :)
Link to comment
Share on other sites

Το antivirus αυτό είναι τόσο βαρύ, που δεν έχει νόημα να ασχοληθείς με το αν βρίσκει ή όχι ιούς.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου βρήκε ιούς.Τώρα δεν βρίσκει τίποτα.Δεν παίζει το ενδεχόμενο να μην έχει ιούς???
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα έπρεπε να μπεί μια δημοσκόπηση βρε παιδιά.

@hunter εσύ ποιό προτείνεις?(για να μην ψάχνω την απάντηση σου στις τριακόσιες σελίδες) :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα έπρεπε να μπεί μια δημοσκόπηση βρε παιδιά.

@hunter εσύ ποιό προτείνεις?(για να μην ψάχνω την απάντηση σου στις τριακόσιες σελίδες) :p

 

Συμφωνώ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα έπρεπε να μπεί μια δημοσκόπηση βρε παιδιά.

@hunter εσύ ποιό προτείνεις?(για να μην ψάχνω την απάντηση σου στις τριακόσιες σελίδες) :p

McAfee θα σου προτείνει... :p :D

Δεν το θυμάσαι που μας το έλεγε; :rolleyes: :shifty: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου βρήκε ιούς.Τώρα δεν βρίσκει τίποτα.Δεν παίζει το ενδεχόμενο να μην έχει ιούς???

 

στο λέω γιατί όσο είχα το 2004 όλα μια χαρά μου τα έβγαζε.

όταν έβαλα το Kaspersky μου βρήκε 3 ιούς και 2 trojans... :wacko:

 

mcde το ξέρω ότι είναι βαρύ... :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα έπρεπε να μπεί μια δημοσκόπηση βρε παιδιά.

@hunter εσύ ποιό προτείνεις?(για να μην ψάχνω την απάντηση σου στις τριακόσιες σελίδες) :p

 

οτιδηποτε εκτος Symantec.........και για να ικανοποιησω την επιθυμια του φιλτατου AgentM, ναι το McAfee ειναι κορυφαιο για μενα ( οχι αυτα τα home editions και security centers ) αλλα τα επαγγελματικα.

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

@AgentM χεχε ναί κάτι θυμόμουν :p εγώ τώρα πάντα είχα την εντύπωση οτι o mcafee ηταν μάπα (λίγο πιο καλός απο τον norton) ,εσύ πιο προτείνεις? :)

@hunter αυτό που αναφέρεις δεν το έχω δεί πουθενά :O το σηκώνει ένας Ρ4 στα 2.4? άνετα μιλάμε και αν ναι που μπορώ να το βρώ? :shifty: pm me για το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

@AgentM χεχε ναί κάτι θυμόμουν :p εγώ τώρα πάντα είχα την εντύπωση οτι o mcafee ηταν μάπα (λίγο πιο καλός απο τον norton) ,εσύ πιο προτείνεις? :)

@hunter αυτό που αναφέρεις δεν το έχω δεί πουθενά :O το σηκώνει ένας Ρ4 στα 2.4? άνετα μιλάμε και αν ναι που μπορώ να το βρώ? :shifty: pm me για το τελευταίο.

Εγώ είχα το Norton AV Corporate Edition αλλά το έβγαλα και εγκατέστησα το E-Trust της CA. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής αφού κατεβάζει καθημερινά updates & έχει real time scan/protection :rolleyes:

Η αλήθεια είναι πως με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά το πρόγραμμα γίνεται λίγο βαρύ αλλά δεν με πειράζει αφού σε λίγο καιρό θα ανέβω κι άλλο σε μνήμη ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...