Jump to content

Πρόγραμμα Antivirus: Προτάσεις


EchiDNA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Antivirus του Ζοnealarm ,είναι από συνεργαζόμενη μικρή αμφίβολη εταιρία -Αμα βρώ το link θα το ποστάρω -Καλύτερα Ξέχνα το .

 

emena mou fenete pantos kalitero apo to norton 2004 pou eixa mexri persi...

kai den exei afisei tipota... kai einai kai panalafro mias kai einai ensomatomeno sto firewall... ksereis tipota gia tripes/anikanotita? (amfivalo giati einai kai agnosto stous epitidious)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος έχει για το Κarpersky 5.20pro κλειδί από σήμερα > 8 μήνες να μου στείλει PM -Ψάχνω τα διετής διάρκειας που ανεφέρθηκαν ,αλλά τίποτε ! (τόσο και για την personal έκδοση ,πάνω από 11 μήνες δεν βρήκα...)

 

Ναι, οντως δεν απαντησα εγκαιρα.

Απλα, εχθες και προχθες ητανε λιγακι δυσκολες ημερες.

Παμε:

1. απο Κασπερσκυ, το μονο που μενει μετα την απεγκατασταση αν δεν κανω λαθος ειναι μοναχα ενα τριγκερ που περιεχει ημερομηνια εγκαταστασης.

(εχμ, σε προσωπικο υπολογιστη, περνωντας απο ενα μηνα δοκιμαστικης λειτουργιας, ξανα στο Κασπερσκυ, μεχρι στιγμης, δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.

Αλλα! Οντας ιδιαιτερα περιεργος, θα κατεβασω καποια στιγμη ενα αντιστοιχο προγραμματακι να το δοκιμασω)

:)

 

2. Το διετες κλειδακι που εγω εχω, ειναι για την 4.5.

Παρ'ολ'αυτα, στειλε μου με PM ενα μεηλ.

Ισως ενα της 5.0.2 (μεχρι 2007 περιπου - θα μου το στειλουνε αυριο) δουλεψει και για εσενανε.

:)

 

3. Ναι. η μηχανη του Κασπερσκυ 5 , με αυτη του 4.5, ειναι ιδιες (οκ, απο οσο ξερω τουλαχιστο). Εχω την εντυπωση πως η 5.0 εκδοση, ο μονος της σκοπος υπαρξης ειναι να γινει λιγακι πιο User Friendly στο ιντερφεης.

φυσικα, το οτι κρατησε τη μηχανη του 4.5, δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο, μιας και ειναι αν οχι το κορυφαιο, απο τα κορυφαια.

 

:)

 

 

Τελος, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με αυτο:

"Ενα όμως σοβαρό μειονέκτημα των kaspersky είναι ότι δεν μπορείς να το "αγοράσεις" πέρα από 6 μηνο ,και πρέπει κάθε τόσο ν'άναζητάς κλειδιά."

βαθμολογουμε τα αντιβαηρους προγραμματα οχι με την ευκολια σπασιματος του, αλλα με κριτηριο την προστασια που μας παρεχουνε.

 

 

Φιλικα,

Γκλομπαλ.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω το ξερω, εναι στα σκαρια ακομα :p

 

Δεν θα βγει 9 συντομα. Το scan engine θα αλλαξει απο v4 σε v5 συντομα. Επισης θα βγει pre-scan και καλη εκδοση linux. Επισης πολυ καλο ειναι και το νεο desktop firewall 8.5.

Link to comment
Share on other sites

 

ego mono thetika vlepo na grafei gia to zone alarm antivirus... ektos apo outgoing mail (pou de me endiaferei mias kai to outlook de to xrisimopoio pleon gia mail...)

kai opos eipa einai APISTEFTA elafri!...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ το Norton Antivirus 2005 και το Norton Internet Security 2005 σε P4 2.4, 512ram. Θέλω ένα antivirus και ένα firewall που να είναι πιο ελαφριά και με αντίστοιχη τουλάχιστον προστασία με τα Norton. Τι μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

ego mono thetika vlepo na grafei gia to zone alarm antivirus... ektos apo outgoing mail (pou de me endiaferei mias kai to outlook de to xrisimopoio pleon gia mail...)

kai opos eipa einai APISTEFTA elafri!...

 

Αφού το ερμηνεύεις έτσι ,ενώ εγώ ανέφερα ότι η antivirus scan engine είναι από μικρή εταιρεία στο χώρο ,δες και την κατάταξη αποτελεσματικότητας

http://www.virus.gr/fullxml/default.asp?id=88&mnu=88

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα το Antivir Personal απο το Antivir Guard;

 

Εκανα googling αλλα το μονο που βρηκα για download ειναι το Antivir Personal Classic...

 

Για διαφωτιστε μας... :D

Link to comment
Share on other sites

Giati den pate edw se auti tin istoselida, exoun dokimasti merika programmata se 8ema antivirus kai firewall, to mono mionektima einai se germanika alla exei xrisimes plirofories, gia mena to kalitero einai to Antiviren Kit 2005 Professional.

 

http://www.pcwelt.de/index.cfm?pid=29&stichwort=antivirus

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια !!!

 

Πρεπει να βρω καποιο Antivirus απλο για να το εγκαταστησω στο PC μιας φιλης μου... Δεν θελω να ειναι τιποτα το πολυπλοκο, να κανει updates και να προστατευει τον υπολογιστη χωρις πολλες παραμετρους και ιστοριες γιατι δεν θα μπορω να την "προσεχω" συνεχεια και η ιδια δεν ασχολητε και πολυ... Εχετε καμια καλη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια !!!

 

Πρεπει να βρω καποιο Antivirus απλο για να το εγκαταστησω στο PC μιας φιλης μου... Δεν θελω να ειναι τιποτα το πολυπλοκο, να κανει updates και να προστατευει τον υπολογιστη χωρις πολλες παραμετρους και ιστοριες γιατι δεν θα μπορω να την "προσεχω" συνεχεια και η ιδια δεν ασχολητε και πολυ... Εχετε καμια καλη προταση;

Άμα κάνεις λίγο κόπο και διαβάσεις τα προηγούμενα ποστς θα βγάλεις άκρη πιστεύω. Τώρα να σου πει ο καθένας το δικό του, όλα καλά είναι γιαυτό και υπάρχουν. Διάβασε τις γνώμες πολλών και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα. Όλα τα προγράμματα θα τα βρεις στο DC++ με κωδικούς, σπασίματα κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις λίγο κόπο και διαβάσεις τα προηγούμενα ποστς θα βγάλεις άκρη πιστεύω. Τώρα να σου πει ο καθένας το δικό του, όλα καλά είναι γιαυτό και υπάρχουν. Διάβασε τις γνώμες πολλών και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα. Όλα τα προγράμματα θα τα βρεις στο DC++ με κωδικούς, σπασίματα κλπ. :)

 

 

Ο.κ σ'ευχαριστω :) Εγω παντως κατεληξα στο Antivir γιατι και πιο "ελαφρυ" ειναι αλλα απ'οτι ειδα scanαρει τα παντα και "πιανει" ολους τους ιους παρολο που το interface του ειναι ψιλοασχημο...

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοκαλή επιλογή...

 

έχει ποσοστό εντοπισμού 84,5% και είναι 20ο στην λίστα των 58 δοκιμασμένων AVs.

εάν σε ικανοποιεί do it.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To Antivirus του Ζοnealarm ,είναι από συνεργαζόμενη μικρή αμφίβολη εταιρία -Αμα βρώ το link θα το ποστάρω -Καλύτερα Ξέχνα το .

 

Οποιος έχει για το Κarpersky 5.20pro κλειδί από σήμερα > 8 μήνες να μου στείλει PM -Ψάχνω τα διετής διάρκειας που ανεφέρθηκαν ,αλλά τίποτε ! (τόσο και για την personal έκδοση ,πάνω από 11 μήνες δεν βρήκα...)

...Μια ερώτηση για το Κασπερσκυ..Εχω το 4.05 Personal από το pc magazine αλλά έχω απορία πως γίνονται τα updates..Ενώ με ενημέρωσε μια φορά να μπώ στο ιντερνετ για ανανεώσεις συνδέθηκε και επειδή είχε πολύ υλικό να κατεβάσει με updates και θα έπαιρνε 2.5 ώρες μέχρι να κατέβει πάτησα cancel.Eκτοτε δεν μπορεί να κατεβάσει updates!Manually κατέβασα τα weekly και daily αλλα τα .rar αρχεία κάνοντας εxtract τα μεν αντικαθιστούσαν τα δε και έτσι έβγαλε πρόβλημα η εγκατάσταση.Εκανα repair την εγκατάσταση και πάλι όμως μου βγάζει μήνυμα σφάλματος στη διαδικασία..Τι έγινε??Το Νορτον 2002 που είχα ήταν πολλύ πιο απλό ιδίως στα updates πάντως..
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοκαλή επιλογή...

 

έχει ποσοστό εντοπισμού 84,5% και είναι 20ο στην λίστα των 58 δοκιμασμένων AVs.

εάν σε ικανοποιεί do it.

 

 

Εγω προτιμω για τον υπολογιστη μου το Kaspersky Personal Pro αλλα μου κολλαει καμια φορα οταν κανω restart και πρεπει να πατησω reset για να επανελθει ο υπολογιστης !!!

 

Και κατι αλλο, ο συνδιασμος Kasperky Antivirus με Zonealarm Firewall καταληγει σε restart μολις συνδεθω στο Internet :wacko:

Εχει τυχει σε κανεναν αυτο;

Link to comment
Share on other sites

@sadiagraxa: Και εγώ τον ίδιο συνδιασμό με τον elteo έχω και ως τώρα δουλεύει μια χαρά. :happy:

 

 

Γιατι στο δικο μου PC δεν πετυχαινει η συνταγη;

Λετε να φταιει το "ραγισμα" που τους εχω κανει; (Γιατι οπως καταλαβαινετε δεν τα εχω αγορασμενα ! :p )

 

EDIT:

Το PC μου ειναι 2.9Ghz, 1GB RAM δε νομιζω να "υπερφορτωνεται" και να κανει restart... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλη μια "συμβουλη" σας please ! :O

 

Εχω (οπως ειπα) το AntiVir XP και βρηκα το BitDefender Free Edition v7... Τι λετε; ποιο απο τα δυο να κρατησω;

Link to comment
Share on other sites

Το Antivir έχει ποσοστό εντοπισμού 84,5% και το Bit Defender 8 έχει 88,1%.

To Bit Defender 7 είναι av του 2004 και στην εποχή του είχε πετύχει ποσοστό εντοπισμού 88,5%.

Για τα σημερινά δεδομένα...χμμμμ :worry:

 

Νομίζω ότι είναι σαφώς καλύτερο το antivir.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το Antivir έχει ποσοστό εντοπισμού 84,5% και το Bit Defender 8 έχει 88,1%.

To Bit Defender 7 είναι av του 2004 και στην εποχή του είχε πετύχει ποσοστό εντοπισμού 88,5%.

Για τα σημερινά δεδομένα...χμμμμ :worry:

 

Νομίζω ότι είναι σαφώς καλύτερο το antivir.

 

Αρα θα παραμεινω στο Antivir XP γιατι ακομα δεν εχω βρει το ¨κολλημα¨ που παθαινουν το Zonealarm με το Kasperky στο PC μου !!!

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πετυχει καμια κουβεντα για το AVG. τι λετε; θεωρειται καλο;
Φιλε ειναι πολυ καλο και free και με συχνα update
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...