Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

psilos3 αυτο μου το εκανε με το viber καθε 3 λεπτα κλησεις κοβοταν η συνομιλια κ ξαναεπαιρνα ειτε ηταν μεσω viber ειτε μεσω δικτυου η κληση! οπότε το εσβησα απο προγραμμα κ δεν ειχα κανενα θεμα απο τοτε!

εμενα ειχε φαει την εμπλοκη του, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα ακομα αναβει πολυ αχνα το λαμπακι σε κοκκινο χρωμα (αν διαβασεις πιο πισω θα δεις το δικο μου ιστορικο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας ξανά, σήμερα πήγα το κινητό στο σέρβις εν μέσω της εγγύησης, γράφτηκε η ανάλογη έκθεση προβλημάτων και παραδόθηκε.

Η πωλήτρια κοίταξε το κινητό να δει το σημάδι που έχει τοποθετημένο το κινητό για την υγρασία και μου λέει μάλλον δεν είναι από αυτό γιατί δεν έχει αλλάξει χρώμα (το σημάδι) άρα ίσως να μην είναι από αυτό.

 

Ζήτησα αντικατάσταση και άμεση εξυπηρέτηση, μου είπαν το πολύ σε 15 μέρες θα έχω ενημερωθεί.

 

Επίσης θα στείλω μήνυμα στον αντιπρόσωπο της Huawei και ίσως στα κεντρικά της.

 

 

 

Άντε να δούμε πως θα ξεμπερδέψω.

 

Καλό βράδυ φίλοι μου

Λοιπόν, ακόμα περιμένω, ενώ μου είπαν το πολύ 15 μέρες, μήπως αρχίζει να αργεί πολύ;

Αν αργήσει και άλλο, με βλέπω να παίρνω το κινητό το νέο έτος.

 

Από το πρωί θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους, γιατί χθες που το έκανα, έπεσα σε ύφαλο.

Link to comment
Share on other sites

psilos3 αυτο μου το εκανε με το viber καθε 3 λεπτα κλησεις κοβοταν η συνομιλια κ ξαναεπαιρνα ειτε ηταν μεσω viber ειτε μεσω δικτυου η κληση! οπότε το εσβησα απο προγραμμα κ δεν ειχα κανενα θεμα απο τοτε!

εμενα ειχε φαει την εμπλοκη του, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα ακομα αναβει πολυ αχνα το λαμπακι σε κοκκινο χρωμα (αν διαβασεις πιο πισω θα δεις το δικο μου ιστορικο)

 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να είναι η λύση και να μη μπλέξω με τα service.

Μόλις ξήλωσα το Viber και δοκιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανεις σας κάποιο πρόγραμμα για το τηλέφωνο που να επιτρέπει τις εισερχόμενες κλήσης μονο όσον είναι αποθηκευμένες ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το εξης προβλημα στο συγκεκριμενο κινητο. Απο τοτε που κατεβασα το Viber, οταν κανω κλιση(απο τον παροχο μου), απο καποια στιγμη και μετα δεν με ακουνε οι αλλοι. Εγω τους ακουω κανονικα, οι αλλοι δεν με ακουνε.

Κανοντας επανεγκατασταση το Viber, το προβλημα λυνεται.

Εκανα επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων και ξανα εγκατασταση του Viber, αλλα παλι τα ιδια.

Εχει κανενας το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τη Cosmote για το άθλιο σέρβις της, που από τις 6 του μήνα έστειλα το κινητό και ακόμα δεν έχω απάντηση, τη δευτέρα θα γελάσουμε.

 

Ντροπή τους και σε αυτούς αλλά και στον ΙΝΚΑ που με έγγραφη αναφορά, δεν έχει κάνει τίποτα, ούτε καν έχει επικοινωνήσει μαζί μου.

 

 

Τα έχουν καταστρέψει όλα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου δεν διαγράφηκε τίποτα , αλλα εσύ για να είσαι 100% σίγουρος κανε μια αντιγραφή επικόλληση τα αρχεία σε έναν φάκελο στην επιφάνεια εργασίας , όσο για τις εφαρμογές που είχα ούτε αυτές διαγράφηκαν , αλλα και να διαγραφουν τι πειράζει ; ασχολήσου 10 λεπτά και με αυτές :p
Link to comment
Share on other sites

αν κανω root στο κινητο χανω τα αρχεια και τα προγραμματα που εχω μεσα τωρα?
Προσεξέ γιατί πιστεύω ότι χάνεις την εγγύηση (αν το έχεις αγοράσει από Ελλάδα).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το εξης προβλημα στο συγκεκριμενο κινητο. Απο τοτε που κατεβασα το Viber, οταν κανω κλιση(απο τον παροχο μου), απο καποια στιγμη και μετα δεν με ακουνε οι αλλοι. Εγω τους ακουω κανονικα, οι αλλοι δεν με ακουνε.

Κανοντας επανεγκατασταση το Viber, το προβλημα λυνεται.

Εκανα επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων και ξανα εγκατασταση του Viber, αλλα παλι τα ιδια.

Εχει κανενας το ιδιο προβλημα?

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (κοίτα την προηγούμενη σελίδα, έχω αναρτήσει και επικοινωνία με Huawei Ελλάδας).

Με το που ξήλωσα το Viber αποκαταστάθηκε σε ότι δοκιμές έκανα.

Δεν αποπειράθηκα να το ξαναβάλω. Θέλω να πιστεύω (αν και πολύ αισιόδοξο αυτό), οτι θα βγάλουν κάποιο Update που να διορθώνει το bug μελλοντικά!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα. Συγνώμη προκαταβολικά γα το μεγάλο ποστ. Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Πριν 2 μήνες είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου ,στον άντρα μου και στην αδερφή μου και έτσι παρήγγειλα 3 κινητά Υ300 απο Κίνα. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. Μου έστειλαν το Υ300-0000 (τα έλαβα πριν 10 μέρες) και δεν μου διαβάζουν την κάρτα sim. Και τα τρία. έχω φτάσει σε απόγνωση. 250€ χαμένα???? Και που δεν τα πήγα... μου λένε οτι δεν γίνεται τίποτα. Ψάχνω sites κλπ και πραγματικά όλα μου φαίνονται "κινέζικα". Δεν σκαμπάζω καθόλου απο τέτοια. Μάλλον περισσότερο φοβάμαι μην μπλοκάρω εντελώς τα κινητά ή το pc μου. Πραγματικά έχω τρελαθεί και είμαι στο τσακ να τα πετάξω στα σκουπίδια. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Εντύπωση μου κάνει γιατί και εγώ το κινεζικό έχω και δουλεύουν θαυμάσια και τα 2 sim slots με ελληνικές sim! Ποιο firmware εχει επάνω η συσκευή!?

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τα προβλήματα μου, συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό. Σας αποστέλνω τα μηνύματα μου στη Huawei.

 

1ο

Σήμερα το μεσημέρι με ενημέρωσαν ότι το κινητό είναι έτοιμο, έτσι λοιπόν πέρασα από το κατάστημα του Αμαρουσίου και το παρέλαβα. Το πρόβλημα κατά τους τεχνικούς, ήταν στην οθόνη αφής όπου και αντικαταστήθηκε. Μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί όλα αυτά τα προβλήματα, είναι δύσκολο να προέρχονται μόνο από εκεί.

Όπως σας είπα το παρέλαβα και το λειτουργώ χωρίς να έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα ακόμα. Σε περίπτωση που εμφανίσει, τι πρέπει να κάνω;

 

2ο

Δεν πέρασαν λίγες ώρες και το κινητό άρχισε ξανά τα ίδια προβλήματα, θέλω να μάθω, με δουλεύουν κανονικά ή με περνάνε για άσχετο ότι μόνο με την αλλαγή του touch screen θα γίνει όπως πριν;

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ λόγος για αλλαγή της εξωτερικής οθόνης.

Σας παρακαλώ ζητώ απεγνωσμένα τη βοήθεια σας, εδώ έχουμε ένα πολύ άσχημο support και ένα service που κοροϊδεύει το κόσμο.

Αύριο θα απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής.

Δεν θα φύγω από το κατάστημα, αν δεν λυθεί αύριο το πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

 

2ο

Δεν πέρασαν λίγες ώρες και το κινητό άρχισε ξανά τα ίδια προβλήματα, θέλω να μάθω, με δουλεύουν κανονικά ή με περνάνε για άσχετο ότι μόνο με την αλλαγή του touch screen θα γίνει όπως πριν;

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ λόγος για αλλαγή της εξωτερικής οθόνης.

Σας παρακαλώ ζητώ απεγνωσμένα τη βοήθεια σας, εδώ έχουμε ένα πολύ άσχημο support και ένα service που κοροϊδεύει το κόσμο.

Αύριο θα απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής.

Δεν θα φύγω από το κατάστημα, αν δεν λυθεί αύριο το πρόβλημα μου.

 

Καλημέρα, θυμάμαι ότι έχεις θέμα εδώ και καιρό... και πιστεύω ότι έχεις δίκιο...έχουν σπάσει και τα δικά μου τα νεύρα πολλές φορές με χαζές τύπου δικαιολογίες "φταίει η μπαταρία", "το άφησες σε μέρος με υγρασία", "ήταν ανάδρομος ο ερμης κλπ".

Επειδή ασχολούμαι με το service υπολογιστών μπορώ να καταλάβω μερικές φορές τους συναδέλφους οτι οκ κάτι πρέπει να πούν και αυτοί (δεν τους δικαιολογώ αλλά μερικές φορές πραγματικά δεν μπορείς να βρεις τι φταίει και κάνεις υποθέσεις), επίσης μη ξεχνάς ότι είναι και service εταιρείας όπου μπορεί να έχουν λάβει και τετοια καθοδηγητική αρχή από τα κεντρικά (δλδ καμία αντικατάσταση μέχρι να εξαντληθούν όλες οι πιθανές εκδοχές προβλήματος....ή εν τέλει η δική σου υπομονή). Δεν σου λέω τι να κάνεις ή τι να μην κάνεις αλλά μπορεί όντως τα παιδιά στο σερβις να μην φταίνε. Προσπάθησε να διεκδικήσεις αντικατάσταση συσκευής με ήρεμο και ήσυχο τρόπο...ξέρω είναι απίστευτη ταλαιπωρία και σπάσιμο...αλλά θα τα καταφέρεις!

 

Επίσης πιστεύω ότι έχεις κάνει πολλές καλές κινήσεις με ΙΝΚΑ κλπ και πως θα βρείς το δίκιο σου...απλά θα πάρει καιρό...υπομονή και στο μεσοδιάστημα...βρες κανά άλλο κινητό να κάνεις τη δουλειά σου γιατί τζάμπα σπαζεσαι για τέτοιου είδους χαζομάρες που σου κάνουν (στο λέω γιατί έχω σπαστεί άπειρες φορες :p:p:p)

Ηρεμησέ και θα σου βγεί σε καλό, είχα αντίστοιχο πρόβλημα με κινητό αγορασμένο απο ελλάδα και κατέληξα με νέα ολοκαινουρια ΑΛΛΗ συσκευή από αντικατάσταση...δεν είχε βέβαια ηρεμία...αλλα τελικά χρειάζεται!

Καλή Χρονιά

Με φιλική διάθεση πάντα :)

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, και καλή χρονιά σε όλους!

Εδώ και καιρό έχει που υπάρχει το update για το emotion UI ή ότι είναι αυτό το update συστήματος που υπάρχει. Όσες φορές προσπάθησα να το κάνω, πατόυσα την επιλογή "Ενημέρωση με σύνδεση" , και όχι μέσω κάρτας SD. Τελικά, αφού κατέβαινε το update και γινόταν το restart σε bootloader(;) στο τέλος έκανε fail. Ξέρει κανείς γιατί; έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; θα προτιμούσα να αποφύγω την επιλογή μέσω κάρτας SD !

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

στο κάτω μέρος τις ενημέρωσης γραφή τι ενημέρωση είναι , σε μένα λέει κάτι για το viber και κάτι για το google , αν το έχεις κάνει root και έχεις ξεκλειδώσει το bootloader μάλλον δεν μπορείς να κανεις ενημέρωση όπως σε εμενα
Link to comment
Share on other sites

στο κάτω μέρος τις ενημέρωσης γραφή τι ενημέρωση είναι , σε μένα λέει κάτι για το viber και κάτι για το google , αν το έχεις κάνει root και έχεις ξεκλειδώσει το bootloader μάλλον δεν μπορείς να κανεις ενημέρωση όπως σε εμενα

 

Δεν γράφει κάτι, ίσως πρέπει να το κατεβάσω πάλι για να δω αυτά που γράφει, αλλά απ' ότι θυμάμαι κι εμένα για αυτά έγραφε τότε όταν το είχα κατεβάσει. Πιθανότατα να λύνεται το πρόβλημα που αναφέρουν πολύ, ότι όταν έχουν εγκατεστημένο το Viber στην συσκευή τους έχουν προβλήματα με τις κλήσεις.. κι εγώ έχω αυτά τα προβλήματα αλλά δεν μπορώ να ζήσω χωρίς viber. Ναι έχω κάνει root και το bootloader είναι ξεκλείδωτο αν θυμάμαι καλά..οπότε τι μπορώ να κάνω για να γίνει το update? Unroot?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που κάνω δεύτερο post και όχι edit, αλλά έχω φάει το google ψάχνωντας για μια απάντηση, στο πως μπορεί κάποιος να κάνει apply το update ενώ η συσκευή είναι rooted και ο bootloader unlocked, αλλά δεν έχω βρεί τίποτα! επίσης δοκίμασα να κάνω απλά search τον κωδικό του update "Y300-0100V100R001GRCC150B170" μήπως και μου βρει οτιδήποτε σχετικό, αλλά τότε είναι που βγάζει μηδενικά αποτελέσματα η αναζήτηση! Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

den θελεις να κανεις unroot ;

 

Θα προτιμούσα όχι. Βέβαια με το να κάνεις unroot δεν σημαίνει ότι και ο bootloader θα γίνει locked ξανα, έτσι δεν είναι; Απ' ότι κατάλαβα το πρόβλημα μας είναι ότι δεν είναι locked ο bootloader και όχι ότι είναι rooted η συσκευή! Anyway αν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω το update χωρίς unroot θα 'ταν τέλειο, αλλιώς έχεις υπόψιν σου κάποιο guide για unroot? δεν θυμάμαι καθόλου :P

Link to comment
Share on other sites

..... επίσης δοκίμασα να κάνω απλά search τον κωδικό του update "Y300-0100V100R001GRCC150B170" μήπως και μου βρει οτιδήποτε σχετικό, αλλά τότε είναι που βγάζει μηδενικά αποτελέσματα η αναζήτηση! Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ

Το firmware που ψάχνεις είναι ελληνικό και δύσκολα θα βρεις κάτι στο ιντερνετ. Στο XDA υπάρχει ένας έλληνας που έχει πειράξει μία ρομ και νομίζω είναι η 170 ή η 176...αλλά κάποιοι αναφέρουν ότι έχει πολλά bugs.

Τώρα όσον αφορά τα κλειδωμένα Υ300, το δικό μου που είναι το κινεζικό ήταν ξεκλείδωτα όλα...ενημέρωση μέσω δικτύου δεν μου έκανε ποτέ και νομίζω οφείλεται στο ότι δεν μπορούσε καν να συνδεθεί στο cloud της huawei, (αλλά αυτό είναι δική μου εκτίμηση και μπορεί να κάνω λάθος).

Εγώ μέσω SD κατέβασα τις δικές μου ενημερώσεις (κινεζικές B180 kai B181) και τις έκανα εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα(όσον αφορά το κλείδωμα).

Τώρα μετά την εγκατάσταση χάνεις μερικά πράγματα (πάλι σε μένα μιλάω που έχω το κινεζικό) και πρέπει να τα περάσεις ξανά κατι google play, κάτι μηνύματα, κλήσεις, επαφές, εφαρμογές κλπ...

Όλως περιέργως μου κράτησε κάποιες ρυθμίσεις σε γλώσσα και ringtones αλλά μπορεί να ταν και τυχαίο...

Η διαδικασία ωστόσο ήταν απλή

1. Κρατάς ένα καλό backup από τα πάντα (κατά την άποψη μου)

2. Κατεβάζεις το update που αντιστοιχεί στην συσκευή σου και το βάζεις στο root της κάρτας SD

3. Κάνεις update μέσω κάρτας SD και περιμένεις να περάσει και τα 2 στάδια. (Εμενα για παράδειγμα δεν δεχόταν τα ευρωπαϊκά update)

4. Επαναφέρεις τα πάντα από το backup

 

By the way εγώ έκανα backup με το titanium που θέλει root access και είναι κάπως μπελαλίδικο μετά γιατί έχασα το google play μετά το update και έπρεπε να το περάσω πρώτα για να το ξανακατεβάσω μαζί με μία grant root εφαρμογή για να παίξει!

Αν έχεις χρόνο και όρεξη υπάρχουν οδηγίες στα αγγλικα στο ιντερνετ και θα μπορέσεις να κάνεις πράγματα. Αλλά είναι απολύτως δική σου η ευθύνη για το ότι κάνεις. Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι θα παίξει ούτε οτι δεν θα παίξει...ρισκάρεις και βλέπεις...παντως όλα γίνονται.

Μετά το update πάντως δεν είχα χάσει ούτε το root(απλά είχα χάσει την εφαρμογή που δίνει δικαιώματα root) ούτε ο bootloader μου ξανακλείδωσε.

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Το firmware που ψάχνεις είναι ελληνικό και δύσκολα θα βρεις κάτι στο ιντερνετ. Στο XDA υπάρχει ένας έλληνας που έχει πειράξει μία ρομ και νομίζω είναι η 170 ή η 176...αλλά κάποιοι αναφέρουν ότι έχει πολλά bugs.

Τώρα όσον αφορά τα κλειδωμένα Υ300, το δικό μου που είναι το κινεζικό ήταν ξεκλείδωτα όλα...ενημέρωση μέσω δικτύου δεν μου έκανε ποτέ και νομίζω οφείλεται στο ότι δεν μπορούσε καν να συνδεθεί στο cloud της huawei, (αλλά αυτό είναι δική μου εκτίμηση και μπορεί να κάνω λάθος).

Εγώ μέσω SD κατέβασα τις δικές μου ενημερώσεις (κινεζικές B180 kai B181) και τις έκανα εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα(όσον αφορά το κλείδωμα).

Τώρα μετά την εγκατάσταση χάνεις μερικά πράγματα (πάλι σε μένα μιλάω που έχω το κινεζικό) και πρέπει να τα περάσεις ξανά κατι google play, κάτι μηνύματα, κλήσεις, επαφές, εφαρμογές κλπ...

Όλως περιέργως μου κράτησε κάποιες ρυθμίσεις σε γλώσσα και ringtones αλλά μπορεί να ταν και τυχαίο...

Η διαδικασία ωστόσο ήταν απλή

1. Κρατάς ένα καλό backup από τα πάντα (κατά την άποψη μου)

2. Κατεβάζεις το update που αντιστοιχεί στην συσκευή σου και το βάζεις στο root της κάρτας SD

3. Κάνεις update μέσω κάρτας SD και περιμένεις να περάσει και τα 2 στάδια. (Εμενα για παράδειγμα δεν δεχόταν τα ευρωπαϊκά update)

4. Επαναφέρεις τα πάντα από το backup

 

By the way εγώ έκανα backup με το titanium που θέλει root access και είναι κάπως μπελαλίδικο μετά γιατί έχασα το google play μετά το update και έπρεπε να το περάσω πρώτα για να το ξανακατεβάσω μαζί με μία grant root εφαρμογή για να παίξει!

Αν έχεις χρόνο και όρεξη υπάρχουν οδηγίες στα αγγλικα στο ιντερνετ και θα μπορέσεις να κάνεις πράγματα. Αλλά είναι απολύτως δική σου η ευθύνη για το ότι κάνεις. Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι θα παίξει ούτε οτι δεν θα παίξει...ρισκάρεις και βλέπεις...παντως όλα γίνονται.

Μετά το update πάντως δεν είχα χάσει ούτε το root(απλά είχα χάσει την εφαρμογή που δίνει δικαιώματα root) ούτε ο bootloader μου ξανακλείδωσε.

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου και τις λεπτομέρειες. Την πειραγμένη rom από το xda δεν παίζει να την βάλω, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την stock, και αν είσαι root μπορείς να ξηλώσεις ότι δεν θέλεις από μέσα και είσαι μια χαρά. Το titanium backup το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές στο παρελθόν, και νομίζω ότι κάνει την καλύτερη δουλειά από οποιοδήποτε άλλο app του είδους του, δεν καταλαβαίνω γιατί σου φάνηκε μπελαλίδικο. Για sms κλπ έχω χρησιμοποιήσει και το sms backup & restore ή κάπως έτσι, το οποίο είναι πολύ απλό! Γενικά τα μόνα που με ενδιαφέρουν σε ένα backup είναι τα contacts και κάποια sms, όλα τα άλλα apps κλπ δεν αξίζει να τα κάνεις backup νομίζω αφού μετά από ένα τέτοιο update σου δίνεται η ευκαιρία να κάνεις ενα fresh install όλα.. και με την ευκαιρία πρίν περάσεις το update ίσως να κάνεις κι ενα hard reset στην συσκευή σου. Μάλλον αυτό θα ακολουθήσω κι εγώ τελικά, αν και θα προτιμούσα 1000 φορές να βρω έναν τρόπο να κλειδώσω τον bootloader και να περαστεί κατευθείαν το update! Εγώ δεν είχα πρόβλημα να συνδεθώ στο cloud της Huawei γιατί αφού κατέβαινε όλο το update και το τηλέφωνο έκανε restart, γινόταν fail στο patchάρισμα μέσα στον bootloader μετά. Εσύ έχεις stock rom? Γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο να σου σβήνεται το google play κλπ μετά από ένα update. Αυτά είναι bugs που είχα συναντήσει σε custom roms παλαιότερα που είχα ένα samsung galaxy ace!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου και τις λεπτομέρειες.

Το titanium backup το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές στο παρελθόν, και νομίζω ότι κάνει την καλύτερη δουλειά από οποιοδήποτε άλλο app του είδους του, δεν καταλαβαίνω γιατί σου φάνηκε μπελαλίδικο.

 

 

Εγώ δεν είχα πρόβλημα να συνδεθώ στο cloud της Huawei γιατί αφού κατέβαινε όλο το update και το τηλέφωνο έκανε restart, γινόταν fail στο patchάρισμα μέσα στον bootloader μετά.

 

Εσύ έχεις stock rom? Γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο να σου σβήνεται το google play κλπ μετά από ένα update. Αυτά είναι bugs που είχα συναντήσει σε custom roms παλαιότερα που είχα ένα samsung galaxy ace!

 

Να σαι καλά!

 

Δεν μου φάνηκε μπελαλίδικο το titanium αλλά το γεγονός ότι αφενός δεν είχα το play και έπρεπε να το βάλω και δεν έμπαινε με τπτ και μετά να βάλω ένα ροοτ εργαλείο και μετα titanium και αφετέρου ήταν η πρώτη φορά που το έκανα και μου την είχε δώσει αχαχαααχα :lol:

 

Για το backup δεν έχεις και πολύ άδικο (sms και επαφές) αν και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να έχεις ξεχάσει. Εγώ πάλι για τις επαφές χρησιμοποιώ το gmail...επειδή στο παρελθόν την πάτησα μια με sd που χαλούσαν μια με κινητό που στα καλά καθούμενα δεν άνοιγε...αποφάσισα και τις πέρασα στο gmail και δεν με απασχολούν πλέον!

 

Τώρα για το cloud, μη ξεχνάς οτι το δικό μου είναι το κινεζικό...οπότε μπορεί κάτι να παίζει με αυτό...ίσως να πηγαίνει σε κάποια chinese υπηρεσία και να μην το αφήνει από ελλάδα (ίσως να λέω και μα,,,,,,) δεν ξέρω πάντως δεν είδα και κάποια χρησιμότητα....πριν περάσω την Β181 ήταν μια χαρά αλλά δεν το χρησιμοποίησα και ποτέ...πολύ "παρατημένο" μου φάνηκε...το μόνο του καλό τα 16gb αλλά για να ανεβάσεις αρχείο σου βγαίνει η πίστη.

 

Δεν έχω στοκ έχω την κινεζική που εκεί δεν έχουν το play αλλά ένα άλλο δικό τους :confused: που δεν μπορώ να καταλάβω κιόλας το γιατί!!! Μιλάμε ολόκληρη διαδικασία για να το βάλεις και όχι δεν είναι signed και όχι πρέπει να βάλεις ένα άλλο και μετά να το κάνεις sign....δλδ σε κάτι τέτοια θέματα η google αρχίζει να appleπίζει...

 

Γενικά πέρα από τον launcher που έχει αυτό το κινητό το Emotion που είναι λίγο για τα κλάμματα αφού σε υποχρεώνει να έχεις τα πάντα επάνω στην επιφάνεια εργασίας το μόνο θέμα που είχα ήταν το play και τα google services που δεν μου τα έπαιζε (συνεπώς και ένα σωρό άλλες εφαρμογες) οπότε έκανα όλο το update σε Β181 και τα πέρασα...και πιστεύω άξιζε το κόπο!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...