Jump to content

Huawei Y300


cactus75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχωμενο πατημα & θα βγει ο καδος στειλτην εκει(αν καταλαβα καλα το προβλημα σου)Καντο & μια επανεκ/ση μηπως φυγει.Τωρα στις επιλογες για κλησεις πατησε δεξια στις επιλογες & θα βγουν οι ρυθμησεις ισως να μπορεσεις να την βγαλεις απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν εφαρμογες που δημ/'ργουν μονες τους φακελους(οπως το Call Recorder για παραδειγμα)αλλα αν βαλεις δικα σου αρχεια δεν κανει απο μονο του φακελους πρεπει να το κανεις εσυ.Τωρα για να δεις ποιες εφαρμογες τρεχουν & ποσο μνημη τρωνε πανε στις ρυθμισεις τερμα δεξια εκει που γραφει ΟΛΕΣ(Απο εκει μπορεις να σταματησεις & μερικες που δεν ειναι & απαραιτητες οπως εσβησα εγω το CHROME η οτιδηποτε πιστευεις οτι δεν σε χρειαζεται)Δεν μπορεις να βαλεις ολες τις εφαρμογες στην καρτα αλλες μπαινουν αλλες οχι.Βρες μια καλη εφαρμογη(εχει αρκετες)για την διαχ/ση της SD & ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και 2 μήνες περίπου, και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Όμως μια συμπεριφορά του, είναι περίεργη...

Συγκεκριμένα, έχω εγκαταστήσει περίπου 60 εφαρμογές, τις οποίες έχω καταχωρήσει σε 12 φακέλους.

Όμως κατά διαστήματα, ανοίγοντας το τηλέφωνο, ξαναβρίσκω τις εφαρμογές διάσπαρτες, οι δε περισσότεροι φάκελοι έχουν εξαφανιστεί (κάτι που είναι φυσικό, αφού έχουν αδειάσει από το περιεχόμενό τους).

Και βέβαια, η διαδικασία για ξανα-συμμάζεμα της κατάστασης, είναι αρκετά σπαστική.

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τί συμβαίνει, και πώς θα αποφύγω τις επαναλήψεις αυτής της συμπεριφοράς;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες που δημ/'ργουν μονες τους φακελους(οπως το Call Recorder για παραδειγμα)αλλα αν βαλεις δικα σου αρχεια δεν κανει απο μονο του φακελους πρεπει να το κανεις εσυ.Τωρα για να δεις ποιες εφαρμογες τρεχουν & ποσο μνημη τρωνε πανε στις ρυθμισεις τερμα δεξια εκει που γραφει ΟΛΕΣ(Απο εκει μπορεις να σταματησεις & μερικες που δεν ειναι & απαραιτητες οπως εσβησα εγω το CHROME η οτιδηποτε πιστευεις οτι δεν σε χρειαζεται)Δεν μπορεις να βαλεις ολες τις εφαρμογες στην καρτα αλλες μπαινουν αλλες οχι.Βρες μια καλη εφαρμογη(εχει αρκετες)για την διαχ/ση της SD & ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΚ.

εχεις να προτεινεις καμια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα.εχω παρει απο birdphone ενα Y300.3-4 φορτισεις οαλ μαι χαρα και πολυ καλη αυτονομια.εχω παρατηρησει κατι.χανεται το ιστορικο κλησεων.δεν μπορω να καταλαβω γαιτι γιμεται αλλα χανεται.επισης αλλαζει απο ανοιγμα σε ανοιγμα η ρυθμιση εντασης ηχου. ξερεις κανενα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο??δεν θελω να παω στο service γιατι θα το κρατησουν κανα 20ημερο για απλη αναβαθμιση λογισμικου.αλλη λυση η καμμια προταση??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Appmgr III η Move apps που ειναι & ποιο ελαφρυ.Εχει παντως πολλες δεν θα εχεις προβλημα.Τωρα θελω να πω κατι για ολο το Forum.Εγω & ο αδελφος μου τα πηραμε απο τον Γερμανο τον Ιουνιο & ενω ειχα ενδιασμους λογω πρωτης παρτιδας που ηρθαν Ελλαδα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο αυτα που διαβαζω απο τους αλλους φιλους.Δουλευουν ΑΨΟΓ απο την πρωτη μερα.Αυτα που διαβαζω δεν μπορω να τα εξηγησω τι να πω.....

 

Εχει βγει μια αναβαθμιση πριν κανα μηνα που την βαζεις μεσω WIFIευκολα δεν ξερω αν ηρθε σε ολους .Εγω την περασα αλλα δεν ειδα & καμια διαφορα.Απλα το αναφερω μηπως κανει τιποτα.

 

Ξεχασα να σε πω οτι υπαρχουν εφαρμογες που συμπεριλαμβανουν & διαχειριση SD οπως & πολλα αλλα οπως τοADVANSED MOBIL CARE & SUPER TOOLBOX 10 & αλλα πολλα που ειναι πολυεργαλεια & θα σε βοηθησουν αρκετα.Παντως ζητα & μια δευτερη γνωμη δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Appmgr III η Move apps που ειναι & ποιο ελαφρυ.Εχει παντως πολλες δεν θα εχεις προβλημα.Τωρα θελω να πω κατι για ολο το Forum.Εγω & ο αδελφος μου τα πηραμε απο τον Γερμανο τον Ιουνιο & ενω ειχα ενδιασμους λογω πρωτης παρτιδας που ηρθαν Ελλαδα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο αυτα που διαβαζω απο τους αλλους φιλους.Δουλευουν ΑΨΟΓ απο την πρωτη μερα.Αυτα που διαβαζω δεν μπορω να τα εξηγησω τι να πω.....

 

Εχει βγει μια αναβαθμιση πριν κανα μηνα που την βαζεις μεσω WIFIευκολα δεν ξερω αν ηρθε σε ολους .Εγω την περασα αλλα δεν ειδα & καμια διαφορα.Απλα το αναφερω μηπως κανει τιποτα.

 

Ξεχασα να σε πω οτι υπαρχουν εφαρμογες που συμπεριλαμβανουν & διαχειριση SD οπως & πολλα αλλα οπως τοADVANSED MOBIL CARE & SUPER TOOLBOX 10 & αλλα πολλα που ειναι πολυεργαλεια & θα σε βοηθησουν αρκετα.Παντως ζητα & μια δευτερη γνωμη δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτησουλα.εχω παρει απο birdphone ενα Y300.3-4 φορτισεις οαλ μαι χαρα και πολυ καλη αυτονομια.εχω παρατηρησει κατι.χανεται το ιστορικο κλησεων.δεν μπορω να καταλαβω γαιτι γιμεται αλλα χανεται.επισης αλλαζει απο ανοιγμα σε ανοιγμα η ρυθμιση εντασης ηχου. ξερεις κανενα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο??δεν θελω να παω στο service γιατι θα το κρατησουν κανα 20ημερο για απλη αναβαθμιση λογισμικου.αλλη λυση η καμμια προταση??

 

ευχαριστω

Για κοιταξε το τωρα που ειναι νωρις, ετσι ξεκινησε εμενα και τωρα ειναι πραγματικα αχριστο σαν συσκευη, χριζει αντικαταστασης, μην το αφησεις ετσι, καλυτερα να χασεις ακομα και ενα μηνα στο σερβις παρα να χαλασει.

 

 

ΥΓ. η μπαταρια του ειναι χαλια για εμενα, αλλα βεβαια παιζει ρολο τη χρηση του κανεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

ειμαι καινουργιος στο φορουμ και κατοχος ενος y300-0100 εδω και 6 μηνες

πολύ ευχαριστημένος αλλά σήμερα στους 6 μήνες χρήση μου έκανε κάποια περίεργα πράγματα.. άναβε το λαμπάκι, διπλα από το ηχείο με χρώμα κόκκινο, άρχισε να μην υπακούει η οθόνη κ αναγκαστικά έκανα επανεκίνηση, γενικα κάνω καθε τρίτη μέρα πάντα.. το κινητό άνοιξε λειτούργεισε κανονικά, έσβησε το λαμπάκι αλλά μετά από λίγα λεπτά έκανε πάλι τα ίδια και έσβησε. Δεν άνοιγε καν ενώ μετά από μια ώρα περίπου εκανα παλι προσπαθεια και το κινητο το έβαλα σε λειτουργιά πάλι και από τότε δεν έχω θέμα, περα το οτι το λαμπακι συνεχιζει να αναβει αχνα με κοκκινο χρωμα...

Θα μπορούσαατε να μου εξηγείσετε για ποιο λόγο πιθανόν να έγινε αυτό και τι πρέπει να κάνω;;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των.προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο και αυτο παλι, πρωτη φορα το ακουω, τα κουλα με την οθονη μου τα κανει και εμενα αλλα εμενα εχει βεβαρημενο ιστορικο βλαβων. (πιο πισω ειναι ολη η ιστορια μου).

 

Εχεις εγγυηση για το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξανά, σήμερα πήγα το κινητό στο σέρβις εν μέσω της εγγύησης, γράφτηκε η ανάλογη έκθεση προβλημάτων και παραδόθηκε.

Η πωλήτρια κοίταξε το κινητό να δει το σημάδι που έχει τοποθετημένο το κινητό για την υγρασία και μου λέει μάλλον δεν είναι από αυτό γιατί δεν έχει αλλάξει χρώμα (το σημάδι) άρα ίσως να μην είναι από αυτό.

 

Ζήτησα αντικατάσταση και άμεση εξυπηρέτηση, μου είπαν το πολύ σε 15 μέρες θα έχω ενημερωθεί.

 

Επίσης θα στείλω μήνυμα στον αντιπρόσωπο της Huawei και ίσως στα κεντρικά της.

 

 

 

Άντε να δούμε πως θα ξεμπερδέψω.

 

Καλό βράδυ φίλοι μου

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ειναι 6 μηνων,

η απαντηση που πήρα απο την HUAWEI μεέσω FB ειναι οτι οφείλεται σε κάποιο απο τα application που εχω.. αλλα δεν το νομίζω, όλα κ όλα ειναι 10 αυτα που έχω!

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να τις διαγραψεις ολες να δεις αν στο κανει και παλι.

αν δεν στο κανει, εγκατεστησε μια μια τις εφαρμογες να δεις σε πια σου κανει κολπα (μην βιαστεις να βγαλεις συμπερασμα με τη μια για καθε εφαρμογη, ασε να περασει μια μερα περιπου και λειτουργησε την για αρκετη ωρα).

διαγραψε μια το cache της συσκευης.

 

 

να ξερεις οτι υπαρχουν εφαρμογες αρκετα "κακες" για τα κινητα ολων μας

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες ποπιυ εχω ειναι οι εξης:

shazam, kingsoft office, pages manager facebook, whatsup, outlook, tango, zello, yahoo mail kai καιρο, gmail, skype, app2sd, φπα calculator και το qr droid..

Εχει κανεις σας προβλημα με κανενα απο αυτα;;; Την cache την αδειαζω καθημερινα.

Το viber μου εκανε παλιοτερα προβηματα και απο το σερβις μου ειπαν δεν το σηκωνει το τηλεφωνο μας, καθε δυο λεπτα κλησης κανονικης μου εκοβε τη γραμμη του δικτυου μου..οποτε το εσβησα και δεν ειχα εκτοτε καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα backup τις εφαρμογες και λειτουργησε το τηλεφωνο χωρις αυτες να δεις αν ειναι οκ ... αν ειναι οκ χωρις αυτες τοτε καποια εφαρμογη σου κανει κολπα, τοτε πρεπει να κανεις την διαδικασια που ανεφερα πιο πανω !!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα. Συγνώμη προκαταβολικά γα το μεγάλο ποστ. Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Πριν 2 μήνες είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου ,στον άντρα μου και στην αδερφή μου και έτσι παρήγγειλα 3 κινητά Υ300 απο Κίνα. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. Μου έστειλαν το Υ300-0000 (τα έλαβα πριν 10 μέρες) και δεν μου διαβάζουν την κάρτα sim. Και τα τρία. έχω φτάσει σε απόγνωση. 250€ χαμένα???? Και που δεν τα πήγα... μου λένε οτι δεν γίνεται τίποτα. Ψάχνω sites κλπ και πραγματικά όλα μου φαίνονται "κινέζικα". Δεν σκαμπάζω καθόλου απο τέτοια. Μάλλον περισσότερο φοβάμαι μην μπλοκάρω εντελώς τα κινητά ή το pc μου. Πραγματικά έχω τρελαθεί και είμαι στο τσακ να τα πετάξω στα σκουπίδια. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Edited by Kelly1980
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και παλι!

ευχαριτω καταρχην για την βοηθεια που μου δινεται,

εκανα το backup, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ τα σχετικα αλλα λαμπακι ακομα αχνοφαινεται κοκκινο..! μαλλον η επομενη κινηση εινια για σερβις αλλα που να το πας τωρα μεσα στις γιορτες...

Link to comment
Share on other sites

Κελλυ, πραγματικα δεν ξερω να σε βοηθησω, μηπως να μιλησεις με το καταστημα-πωλητη που τα αγορασες αν μπορουν να αλλαχθουν με τα 0100;

 

chingos, ασε γιατι εχω στειλει και εγω το δικο μου πριν 10 μερα (μαζι με Σ/Κ), σημερα θα τους παρω τηλεφωνο να δω τι γινεται, γιατι αν ερθουν τα Χριστουγεννα, κλαφτα ...

Link to comment
Share on other sites

kelly καταρχήν να υποθέσω ότι την παραγγελια την έκανες από εδώ Eλλάδα και την παρέλαβες πάλι εδώ , αν την έκανες από εδώ τότε το λάθος είναι δικό τους επειδή το Y300-0000 είναι για την κινεζικη αγορά , γράψε ένα email και πιστεύω ότι θα καταλάβουν το λάθος τους
Link to comment
Share on other sites

γιατι αλλα εχουν 1730

κι αλλα 1930;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν απο μια βδομαδα το κινητο απο το αμαζον γερμανιας, ομως απο τη πρωτη στιγμη εχω σοβαρα προβληματα.

Το κινητο αρχισε να κλεινει και να ξανανοιγει μονο του. Εντωμεταξυ η μπαταρια διχνει 100% για ώρες χρησης και μετα πεφτει αυτοματα στο 20% η κανει μια επανεκκινηση και πηγαινει σε μια πιο κοντινη στη πραγματικοτητα ενδειξη. Και βεβαια αν το βαλω στη πριζα ανεβαινει αυτοματα πανω απο 80%...

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοια θεματα. Εντωμεταξυ εκανα μια φορα επαναφορα εργ ρυθμισεων αλλα το θεμα συνεχιζεται.

Θα επικοινωνησω αρχικα νομιζω με το αμαζον μπας και μου στειλει αλλο. Λετε να επικοινωνισω με το σερβις εδω? και το τηλεφωνο πoιο ειναι γιατι στο huaweidevice.gr το τηλεφωνο δεν απαντουσε σημερα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν μ'αρεσει καθολου αυτο που σου κανει το κινητο, αυτα τα προβληματα τα κανουν κυριως οι παλιες συσκευες. Σου προτεινω να επικοινωνισεις με το ΑΜΑΖΟΝ και μετα βλεπεις τι κανεις με τα εδω σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Ενα προβληματάκι μόνο που με ξενίζει και δε ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κανένας σας: Οταν μιλάω στη κλήση του, απο κάποια ώρα και μετά ο συνομιλιτής με χάνει, δε με ακούει καθόλου...Σας λέει κάτι αυτό;

Το έχει συναντήσει κανείς ή είναι μόνο στο δικό μου τηλέφωνο το πρόβλημα;

 

Επίσημη απάντηση απο Huawei Hellas μέσω της σελίδας της στο Facebook. Δε με κάλυψε... Παραθέτω:

 

Καλησπέρα ,

 

Θα σου προτείναμε να παραδώσεις τη συσκευή σου για έλεγχο στο service μας. Αν την έχεις αγοράσει από κάποιο κατάστημα Wind, θα πρέπει να σταλεί μέσω αυτού στο επισκευαστικό κέντρο μας TELEMAX. Εάν έχει αγοραστεί από κατάστημα Cosmote, θα πρέπει να σταλεί στο επισκευαστικό κέντρο ARVATO. Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς, είμαστε στη διάθεσή σου.

 

Φιλικά, Η ομάδα της Huawei

Link to comment
Share on other sites

Για root βρήκα αυτό:

http://huawei-y300.tumblr.com/

το δοκιμασες και λειτουργησε? ειναι ευκολο για να κανεις root γιατι πρωτη φορα θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Y300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...