Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να βαλω ηχητικες ειδοποιησεις,στα μηνυνατα και e-mail,εχω κανει καποιες αποπειρες απο ηχητικες ειδοποιησεις,αλλα δεν...μια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - επιλέγεις το προφίλ - προσαρμογή ειδοποιήσεων εφαρμογών - επιλέγεις την εφαρμογή που θέλεις.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θελω να βαλω android,και για τις λιγες μερες που εχω το τηλεφωνο,το εχω ερωτευτει κυριολεκτικα.

Χρειαζομαι δυο εφαρμογες,winbank και cosmote cost control,προκειμενου να ελεγχω το λογαριασμο μου.

Το winbank το εβαλα μεσω browser,αλλα οταν συνδεεται μου κοβει τη σελιδα,και δεν εντοπιζω ποσα κτλ.

Πως με συμβουλευετε να κινηθω?

Σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η διαδικασία είναι σχετικά απλή ακολούθησε το σύνδεσμο να δεις τα βήματα http://forums.crackberry.com/android-apps-amazon-store-apk-files-f413/google-play-store-blackberry-10-read-first-post-instructions-985344/, και εδω ενα βιντεάκι για να παρεις μια ιδέα πως είναι https://m.youtube.com/watch?v=l7sZg6rvpak. Τώρα αν θες μόνο 2 εφαρμογές κατέβασε απλα τα apk απο κάποιο site η απο κάποια android συσκευή και κάνε μόνο αυτά εγκατάσταση. Όσο για προσωρινή μνήμη που θα αφήσει κάποια εφαρμογή αν περάσεις το play store και καμια δυο εφαρμογές ακόμα που ζητάει θα περάσεις και τις ρυθμίσεις και μεσα απο εκεί θα μπορείς να τα σβήσεις χειροκίνητα, καθώς θα έχεις επίσης και την δυνατότητα να ελέγχεις τα permissions. Ελπίζω να μην σου φάνηκε βουνό. :) Edited by player21
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω τραγουδια,και να μπορω να τα ακουω,μεσω του blackberry link, δεν το κανω?

Τα κανω drag and drop?

Στο pc μου εχω φακελο blackberry,στα music,αλλα δεν τα καταφερα.

Τα τραγουδια ειναι mp4,μηπως φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει το led χρώμα από ρυθμίσεις, η θέλει app?

Θέλει app.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει το led χρώμα από ρυθμίσεις, η θέλει app?

 

Θέλει app.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε θέλει app.

 

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις -> Προφίλ -> Ειδοποιήσεις

 

Και επιλέγεις για κάθε app ξεχωριστά το χρώμα του led.

 

Αλλά, δεν έχει πολλά χρώματα.

 

Κόκκινο, πράσινο, κυανό, λευκό, κίτρινο, κόκκινο, ροζ.

 

Δε θυμάμαι αν έχει μπλε σκούρο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει το led χρώμα από ρυθμίσεις, η θέλει app?

 

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - επιλέγεις το προφίλ - προσαρμογή ειδοποιήσεων εφαρμογών - επιλέγεις την εφαρμογή και βάζεις ξεχωριστά σε κάθε μία ήχο και χρώμα για led.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!

Θέλω να δοκιμάσω την bb και συγκεκριμένα με ενδιαφέρει το q10.

Είναι κάποιος από εδώ που έχει κάποιο διαθέσιμο για αγορά;

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να δοκιμάσω την bb και συγκεκριμένα με ενδιαφέρει το q10.

Είναι κάποιος από εδώ που έχει κάποιο διαθέσιμο για αγορά;

 

Καλησπέρα φίλε ρίξε μια ματιά σε ebay-amazon θα το βρεις σε καλή κατάσταση κάτω απο 150€. Πάντως να ξέρεις αν είσαι φαν των social apps θα έχεις κάποιες ελλείψεις.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Facebook δεν με ενδιαφερει, είχα και το έχω απενεργοποιήσει πλέον. Άντε κανα twitter ίσως...

Εκτός από κλήσεις, sms με ενδιαφέρει να έχω μια καλή εμπειρία στη διαχείριση των mail μου, να διαβάζω τα rss feeds στα οποία είμαι γραμμένος και να χρησιμοποιώ και voip.

Σε offline χάρτες ξέρω ότι υπάρχει μια δυσκολία αλλά κάποιο προιόν θα βρω...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Facebook δεν με ενδιαφερει, είχα και το έχω απενεργοποιήσει πλέον. Άντε κανα twitter ίσως...

Εκτός από κλήσεις, sms με ενδιαφέρει να έχω μια καλή εμπειρία στη διαχείριση των mail μου, να διαβάζω τα rss feeds στα οποία είμαι γραμμένος και να χρησιμοποιώ και voip.

Σε offline χάρτες ξέρω ότι υπάρχει μια δυσκολία αλλά κάποιο προιόν θα βρω...

 

Το twitter υπάρχει. Όπως και το WhatsApp.

 

Για mails είναι ΤΟ καλύτερο λειτουργικό. Χρησιμοποιώ παράλληλα bbos10, android, wm10 και πραγματικά η διαφορά υπέρ του πρώτου είναι πολύ μεγάλη. Οι κλήσεις επίσης είναι άψογες.

 

Rss feeds δε χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω.

 

Έχεις μερικές επιλογές χαρτών στο BBW, αλλά δε θυμάμαι αν κάποια από αυτές έχει offline επιλογή.

 

P.S.: Facebook και Viber κατεβάζεις και από το Play Store (ή 1Mobile, Amazon, Snap).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Facebook δεν με ενδιαφερει, είχα και το έχω απενεργοποιήσει πλέον. Άντε κανα twitter ίσως...

Εκτός από κλήσεις, sms με ενδιαφέρει να έχω μια καλή εμπειρία στη διαχείριση των mail μου, να διαβάζω τα rss feeds στα οποία είμαι γραμμένος και να χρησιμοποιώ και voip.

Σε offline χάρτες ξέρω ότι υπάρχει μια δυσκολία αλλά κάποιο προιόν θα βρω...

 

Για το Facebook οπως είπαν και τα παιδιά μπορείς μέσω playstore να περάσεις το lite. Για το twitter υπάρχει native εφαρμογή, σε χάρτες μπορείς να περάσεις της google ή και το maps.me, όπου και τα δυο έχουν επιλογή για offline maps. Τώρα αν τα βασικά σου είναι mail, κλήσεις, μηνύματα θα τρελαθείς με το hub καθώς θα τα έχεις όλα τακτοποιημένα και ταξινομημένα σε ενα σημείο. Για voip κλήσεις υπάρχει viber και skype, για rss feeds θα βρεις πολλές λύσεις σε bbworld και playstore.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...