Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να μπείς στο site της 1Mobile και να δοκιμάσεις τις αγορές σου από εκεί; Εμένα δε με έχει ενοχλήσει το κατάστημά της με παρασκηνιακή λειτουργία. Εκτός αν συνδεθώ με δεδομένα οπότε μπορεί να θυμηθεί κάποια ενημέρωση. Που και αυτές τις έχω κόψει με ρύθμιση εντός του Store.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω. Θα το παλέψω, βέβαια, λίγο ακόμα με το amazon.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον αυτό θα κάνω. Θα το παλέψω, βέβαια, λίγο ακόμα με το amazon.

 

Απ' ότι κατάλαβα θέλει φυσική διεύθυνση. Εγώ ήμουν ήδη πελάτης στο Άμαζον όταν έκανα λογαριασμό στο appstore και δεν μου τα έβγαλε αυτά.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό θέλει, mr_47 πρέπει να μπεις στο amazon και να δηλώσεις τη διεύθυνσή σου (ή κάποια διεύθυνση τέλος πάντων... ), ή απλά να δώσεις τα στοιχεία στην εφαρμογή. Δεν εννοεί διεύθυνση email.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα θέλει φυσική διεύθυνση. Εγώ ήμουν ήδη πελάτης στο Άμαζον όταν έκανα λογαριασμό στο appstore και δεν μου τα έβγαλε αυτά.

 

Ακριβώς αυτό θέλει, mr_47 πρέπει να μπεις στο amazon και να δηλώσεις τη διεύθυνσή σου (ή κάποια διεύθυνση τέλος πάντων... ), ή απλά να δώσεις τα στοιχεία στην εφαρμογή. Δεν εννοεί διεύθυνση email.

 

Αυτό δε θα το έβρισκα όσο κι αν το έψαχνα.. Σας ευχαριστώ και τους δύο. :)

 

Edit ( 25/9 ): Κατεβάζοντας την εφαρμογή του 1Mobile, από την επίσημη ιστοσελίδα του, στη συσκευή, θα έχω κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας;

 

Αν είναι off-topic ή δεν επιτρέπεται να ρωτάμε κάτι τέτοιο, να διαγραφεί.

 

Edit.2: Όσοι πληρώνετε για τις εφαρμογές σας, μέσω του λογαριασμού σας, έχετε περάσει ως τρόπο πληρωμής την κάρτα του παρόχου σας, από τις ρυθμίσεις της συσκευής;

 

Edit ( 26/9 ): Κατά τη χρήση του gps, σας έχει εμφανιστεί η παρακάτω εικόνα; Πριν εμφανιστεί, έχω χρησιμοποιήσει το gps, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά είμαι καινούριος στις Blackberry συσκευές... :O

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή viber από ποιά έκδοση και μετά είναι διαθέσιμη...

Προσπάθησα να την ''κατεβάσω'' από την ιστοσελίδα και μου ανέφερε ότι δεν είναι διαθέσιμη για το τηλέφωνο μου...

Επίσης το Snap υπάρχει στο bb world?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εκδόσεις viber είναι διαθέσιμες, αλλά θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση μέσω snap ή 1market ή amazon. Εναλλακτικά μπορείς να βρεις το .apk της εφαρμογής και να το τρέξεις στο τηλέφωνό σου.

 

Όχι, το snap μπορείς να το βάλεις μόνο μέσω sideloading.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

http://redlightoflove.com/snap/

 

Εδώ θα το βρεις - κάτω από το κουμπί "Download" έχει και δύο guides για το πώς να κάνεις sideload το αρχείο .bar.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω, αφού ακολούθησα σχεδόν ό,τι είχε και δεν είχε το link του thief. Στην περίπτωσή μου δούλεψε ο πρώτος τρόπος, γιατί κατά τη σύνδεση με τον υπολογιστή, στην εγκατάσταση των απαραίτητων λογισμικών, για σύνδεση της συσκευής με τον υπολογιστή, εμφανίστηκε μήνυμα που ανέφερε ότι τα "έγγραφα" δεν είναι έγγυρα και με προέτρεπε να πάω στη σελίδα της Blackberry, ώστε να τα κατεβάσω ( άσχετα αν αυτά δεν υπήρχαν ).

 

Τώρα, σχετικά με το Snap, όλα δούλεψαν τέλεια. Η εγκατάσταση χωρίς προβλήματα, η σύνδεση με το google mail moy το ίδιο, όπως και η εγκατάσταση του viber. Εκεί αρχίζουν τα προβλήματα ή μάλλον το ένα και μοναδικό πρόβλημα. Ο σχεδιασμός της εφαρμογής είναι αποκλειστικά για κάθετες οθόνες, με αποτέλεσμα η μισή εφαρμογή να μη φαίνεται, καθώς και τα πλήκτρα με τις επιλογές, αφού βρίσκονται στο χαμηλότερο σημείο της εφαρμογής. Σε λίγο θα βάλω και screenshot.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν θα σου δουλέψει σωστά να ξέρεις.. και μάλιστα το viber δουλεύει και καλύτερα απτις άλλες μη σου πω..
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν θα σου δουλέψει σωστά να ξέρεις.. και μάλιστα το viber δουλεύει και καλύτερα απτις άλλες μη σου πω..

 

Δεν χρησιμοποιω πολλες sideloaded εφαρμογες , αλλα απο αυτες που εχω το viber ειναι το μονο προβληματικο (προβλημα στην απεικονιση των ονοματων επαφων )

Link to comment
Share on other sites

Γενικα πιστευω οι εφαρμογες android δουλευουν καλα στο bb. Mαλιστα το viber δουλευει πιο αξιοπιστα εδω απο ο,τι π.χ. στα windows phone.

 

Να θυμαστε δυο gestures στις εφαρμογες αυτες που διευκολυνουν: η μια ειναι ειναι το συρσιμο της οθονης απο την κορυφη. Μπορει να σου βγαλει τις ρυθμισεις της εφαρμογης,τα κουμπια απο κατω ή την επιλογη fullscreen ή οχι. Η αλλη ειναι συρσιμο απο το κατω μερος της οθονης διαγωνια προς τα αριστερα ή τα δεξια, η οποια σε παει στην προηγουμενη οθονη αντικαθιστωντας το πληκτρο back.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι στα του viber. Στην αρχή ήταν το θέμα της οθόνης, ΑΛΛΑ με swipe από το πάνω μέρος της οθόνης, κατάφερα να περάσω την οθόνη "καλωσορίσματος", που ήταν και η μόνη που δεν ταίριαζε στο q10. Μετά, έκανα ενεργοποίηση του viber με τον κωδικό, αλλά μου βγάζει στο hub ότι η υπηρεσία αποσυνδέθηκε. Όμως, την πρώτη φορά, είχε ενεργοποιηθεί επιτυχώς και μου είχε εμφανίσει και τις επαφές, με τα γνωστά "κινέζικα" στις επαφές. Θα δοκιμάσω και σήμερα κι αν δε δουλέψει κι αυτό, θα δοκιμάσω το viber από 1mobile.

 

@KonKart, και να σκεφτείς ότι μόνο το viber θέλω να κάνω sideload. Ό,τι θέλω το έχω βρει στο BBW.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι στα του viber. Στην αρχή ήταν το θέμα της οθόνης, ΑΛΛΑ με swipe από το πάνω μέρος της οθόνης, κατάφερα να περάσω την οθόνη "καλωσορίσματος", που ήταν και η μόνη που δεν ταίριαζε στο q10. Μετά, έκανα ενεργοποίηση του viber με τον κωδικό, αλλά μου βγάζει στο hub ότι η υπηρεσία αποσυνδέθηκε. Όμως, την πρώτη φορά, είχε ενεργοποιηθεί επιτυχώς και μου είχε εμφανίσει και τις επαφές, με τα γνωστά "κινέζικα" στις επαφές. Θα δοκιμάσω και σήμερα κι αν δε δουλέψει κι αυτό, θα δοκιμάσω το viber από 1mobile.

 

@KonKart, και να σκεφτείς ότι μόνο το viber θέλω να κάνω sideload. Ό,τι θέλω το έχω βρει στο BBW.

 

Υπαρχει και εκδοση του Viber στο BBW αλλα δεν την εχω δοκιμασει ... Ακουγοτανε οτι ειχε προβληματα ..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και εκδοση του Viber στο BBW αλλα δεν την εχω δοκιμασει ... Ακουγοτανε οτι ειχε προβληματα ..

 

Η ειρωνεία με τη συγκεκριμένη έκδοση είναι ότι δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μου. Έτσι γράφει στο BBW.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία με τη συγκεκριμένη έκδοση είναι ότι δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μου. Έτσι γράφει στο BBW.

 

:blink: Αν ειναι δυνατον ... Επισημη εφαρμογη του Viber να μην τρεχει στα 2/5 των OS10 συσκευων ( Q10 και Q5 λογικα )

Link to comment
Share on other sites

:blink: Αν ειναι δυνατον ... Επισημη εφαρμογη του Viber να μην τρεχει στα 2/5 των OS10 συσκευων ( Q10 και Q5 λογικα )

 

Είναι να απορείς. Και δεν ξέρουμε και ποιος φταίει για την ασυμβατότητα, η "Viber" ή η BlackBerry. Πάντως, το WhatsApp μια χαρά native εφαρμογή έχει. Στο WhatsApp, μπορείτε να κάνετε την ετήσια πληρωμή μέσω του υπολοίπου της καρτοκινητής σας; Και αν ναι, μπορείτε να μου πείτε τον τρόπο; :O

 

Τα "μηνύματα" που μου εμφανίζει το viber ( από snap ) και τελικά δε λειτουργεί είναι στις συνημμένες εικόνες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση από το viber σχετικά με τις επαφές και την εφαρμογή γενικότερα:

Πάντως άτομα με 10.3 leaked αναφέρουν την σωστή λειτουργία του viber.

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

το snap δεν υπαρχει στο bb world.στο crackberry υπαρχει αναλυτικος οδηγος.ειναι υποθεση 5 λεπτων.
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση από το viber σχετικά με τις επαφές και την εφαρμογή γενικότερα:

Πάντως άτομα με 10.3 leaked αναφέρουν την σωστή λειτουργία του viber.

 

Thanks! :)

 

το snap δεν υπαρχει στο bb world.στο crackberry υπαρχει αναλυτικος οδηγος.ειναι υποθεση 5 λεπτων.

 

Το ξέρω. Το έχω κατεβάσει το snap, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν θα σου δουλέψει σωστά να ξέρεις.. και μάλιστα το viber δουλεύει και καλύτερα απτις άλλες μη σου πω..

 

 

Πληροφοριακά, ποιες είναι αυτές που δεν σου δουλεύουν;

 

Το viber πάντως στη 10.3 παίζει κανονικά, έχει λυθεί το πρόβλημα των επαφών με τα κινέζικα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, ποιες είναι αυτές που δεν σου δουλεύουν;

 

Το viber πάντως στη 10.3 παίζει κανονικά, έχει λυθεί το πρόβλημα των επαφών με τα κινέζικα.

 

Το viber, ανέφερα πως είναι από τα λίγα που δουλεύει καλά, με εξαίρεση κάτι κολλήματα που τρώει, όταν χρησιμοποιείς το back button του τηλεφώνου και όχι της εφαρμογής, είτε κάποιες φορές όταν το ανοίγεις δείχνει μαύρη οθόνη και χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να λειτουργήσει. Μιλάω για το viber από android και όχι το native.

Τώρα όσον αφορά άλλες εφαρμογές, σχεδόν όλες χρειάζονται sources από το android market για να δουλέψουν. Σχεδόν ΚΑΝΕΝΑ πρόγραμμα GPS δεν θα σου ανοίξει με εξαίρεση το copilot και αυτό σε παλιά έκδοση η οποία κολλούσε. Αλλά και άλλες εφαρμογές όπως call blockers, τα περισσότερα παιχνίδια, μέχρι και το relax and sleep :lol:, δεν είναι γραμμένα για την οθόνη του q10. Εδώ καλά καλά στο Ζ30 μου δεν λειτουργεί...

Δεν έχω χρόνο να ονοματίσω όλες όσες έχω δοκιμάσει, πάντως το 80% υπολειτουργούν ή δεν δουλεύουν καθόλου..

 

Έχω περασμένη 10.3 σε 2 Ζ30 και σε 1 Q10

Edited by KonKart
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη 10.3 σε 2 Ζ30 και σε 1 Q10

 

Στο Q10 σου δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα; Π.χ. υπερθέρμανση, αρκετά μειωμένη διάρκεια μπαταρίας, αρκετά μειωμένος εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο Q10 σου δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα; Π.χ. υπερθέρμανση, αρκετά μειωμένη διάρκεια μπαταρίας, αρκετά μειωμένος εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος;

 

Καμία διαφορά σε τπτ... μόνο ο χωρο δν εχω τσεκάρει γιατί ποτέ δεν το γεμίζω άλλωστε..

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά σε τπτ... μόνο ο χωρο δν εχω τσεκάρει γιατί ποτέ δεν το γεμίζω άλλωστε..

 

Μια χαρά, δηλαδή! Καλώς να έρθει, τότε. Thanks! :)

 

Edit: Και μια απορία που ξέχασα να γράψω πριν. Έχω ενώσει τους αριθμούς των επαφών μου με τα προφίλ τους στο facebook, για να παίρνουν αυτόματα φωτογραφία, και τις έχω ανεβάσει στο hotmail account μου. Μέχρι στιγμής δεν τις έχω συγχρονίσει με το Q10. Αν το κάνω, θα έχω κάποιο θέμα ή διορθώθηκαν αυτά που έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...