Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΠΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΙΤΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Σ4 Κ ΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗΣΗ DOA Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΕΜΑΤΑΕΙ....ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΛΗΣΗ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ Κ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ SAMSUNG MOY EIΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ....ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ?ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου τι να τα κανεις τα benchmarks ;

οταν στην πραξη τα πραγματα ειναι διαφορετικα ;

φιλικα και χωρις καμια κακια.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ ομως δεν ειναι μονο τα benchmarks γιαυτο το ψαχνουμε .αλλιως θα πουλουσε μονο το πιο δυνατο ολα τα αλλα θα πατοναν.το καλητερο βεβαια ειναι να μπορεις να τα παρεις και τα δυο αλλα τη να κανουμε:)

 

Τα bench δείχνουν τις δυνατότητες.. Συμφωνείς ή διαφωνεις;

Επειδή μιλάμε πάνω κάτω για την ίδια τιμή δε ξέρω το βλέπω χαζό να μην πάρω το πιο δυνατό.. Είναι κ θέμα γουστου του βέβαια..

Αν ήθελα να είχα 2 θα έπαιρνα και ένα iPhone 5.. Δε υπάρχει λόγος να έχω 2 παρόμοια πράγματα..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριόμουν να περιμένω αναβάθμιση στην ελληνική, πέρασα τη γερμανική rom με το update. Μένει να δούμε στην πράξη αν υπάρχουν αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι να τα κανεις τα benchmarks ;

οταν στην πραξη τα πραγματα ειναι διαφορετικα ;

φιλικα και χωρις καμια κακια.

 

Αν δεις το s4 μου τα πράγματα δεν είναι διαφορετικά..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να μπω σε vs τον δυο κινητων γιατι δεν εχω ορεξη να σχολιαζω αυτα που θα μου ερθουν μετα!!!!!

και μου εκατσε και το τζατζικη καπως......:)

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κ χρόνια πολλά..

Είναι άκυρο να του λες να πάρει το htc καθώς σε όλα τα benchmarks είναι πίσω με διαφορα..

Είναι θέμα χρόνου σε κάποιους που lagάρει να το δείξει κ στη πράξη το s4 πόσο πιο δυνατό είναι.. Γιατί είναι..

 

Τα benchmarks?

Χμμμ οκ 10 χρόνια εδώ μέσα τα ίδια και τα ίδια.

Ας είναι.

Χρόνια Πολλά παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει κάποια πράγματα που θα μου λείψουν...(μάλλον θα εχει πουληθεί το δικό μου μεχρι αύριο..)

 

Δεν είχα ποτε android ξανά , αλλα το notification center του s4 δεν πιστεύω οτι θα το ξαναβρώ..

Ακομα και μικρά πράγματα όπως το οτι ,εκτός απο το led που αναβοσβηνει σε κάθε ειδοποίηση, όταν παίρνεις το κινητο στα χέρια σου και εχει έρθει πχ ένα mail ή ένα SMS , φροντίζει να σε ενημερώσει με μια μικρή δόνηση , εκτός απο το led (με την οθόνη κλειστή)

Το πόσο αρμονικά συνδέονται όλα...επαφές με Facebook , photos με email κτλ...

 

Κατι τέτοιες λεπτομέρειες με κάνουν να το ξανασκεφτώ και να το κρατησω,,,

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει κάποια πράγματα που θα μου λείψουν...(μάλλον θα εχει πουληθεί το δικό μου μεχρι αύριο..)

 

Δεν είχα ποτε android ξανά , αλλα το notification center του s4 δεν πιστεύω οτι θα το ξαναβρώ..

Ακομα και μικρά πράγματα όπως το οτι ,εκτός απο το led που αναβοσβηνει σε κάθε ειδοποίηση, όταν παίρνεις το κινητο στα χέρια σου και εχει έρθει πχ ένα mail ή ένα SMS , φροντίζει να σε ενημερώσει με μια μικρή δόνηση , εκτός απο το led (με την οθόνη κλειστή)

Το πόσο αρμονικά συνδέονται όλα...επαφές με Facebook , photos με email κτλ...

 

Κατι τέτοιες λεπτομέρειες με κάνουν να το ξανασκεφτώ και να το κρατησω,,,

 

Αυτό ισχύει γενικά στο android, δεν υπάρχει μόνο στο s4 ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks?

Χμμμ οκ 10 χρόνια εδώ μέσα τα ίδια και τα ίδια.

Ας είναι.

Χρόνια Πολλά παιδιά...

 

Ωραία θες vs για να πιστεις; YouTube τότε.. Εγώ ξέρω ήδη τι θα δεις αλλά ας είναι..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Πχ το να "σερνεις" το δάχτυλο προς τα δεξιά πάνω σε μια επαφή για να πάρεις τηλ ή αριστερά για να στείλεις SMS , δεν υπάρχει στο ΟΝΕ....

Μικροπράγματα αλλα πολύ βολικά στην καθημερινότητα νομίζω....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θες vs για να πιστεις; YouTube τότε.. Εγώ ξέρω ήδη τι θα δεις αλλά ας είναι..

 

Δεν θέλω τίποτα άλλο για να πειστω εκτός από τα ίδια μου τα μάτια.

Μεγάλωσα για να ασχολούμαι με αυτά.

Ο κύβος ερρίφθη στα 15 πρώτα λεπτά χρήσης των 2 τηλεφωνων.

Όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι πολλοι εδω μεσα δεν πιστευετε οτι οι φωτογραφιες που ανεβαζω προερχονται απο το S4 και οτι εχουν υποστει επεξεργασια...απο δω και στο εξης ανεβαζω στο imagebam οπου μπορειτε να δειτε τα παντα...EXIF data, full res κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω τίποτα άλλο για να πειστω εκτός από τα ίδια μου τα μάτια.

Μεγάλωσα για να ασχολούμαι με αυτά.

Ο κύβος ερρίφθη στα 15 πρώτα λεπτά χρήσης των 2 τηλεφωνων.

Όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε...

 

Αν εσένα σ αρέσει περισσότερο πάσο.. Απλά ανακρίβειες του στυλ ότι το one είναι καλύτερο γενικά απ το s4 δεν είναι αλήθεια ειδικά για μια συσκευή που βγήκε επίσημα Ελλάδα την Πέμπτη ενώ το άλλο μετράει κάποιο καιρό..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Αν εσένα σ αρέσει περισσότερο πάσο.. Απλά ανακρίβειες του στυλ ότι το one είναι καλύτερο γενικά απ το s4 δεν είναι αλήθεια ειδικά για μια συσκευή που βγήκε επίσημα Ελλάδα την Πέμπτη ενώ το άλλο μετράει κάποιο καιρό..

 

Εντάξει είναι ανακρίβειες, το s4 είναι το καλύτερο (στον υπερθετικό βαθμό).

Κάποιος mod ας κάνει ένα κόπο να τα σβήσει όλα αυτά.

Σαν να μην πέρασε μια μέρα στο φορουμ, για αυτά όλοι οι έμπειροι χρήστες έπαψαν να ποσταρουν.

Link to comment
Share on other sites

το one είναι καλύτερο γενικά απ το s4 δεν είναι αλήθεια

 

Καλα μην παίρνεις και όρκο :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι ανακρίβειες, το s4 είναι το καλύτερο (στον υπερθετικό βαθμό).

Κάποιος mod ας κάνει ένα κόπο να τα σβήσει όλα αυτά.

Σαν να μην πέρασε μια μέρα στο φορουμ, για αυτά όλοι οι έμπειροι χρήστες έπαψαν να ποσταρουν.

 

Ωραία Οκ.. Σταματώ να πόσταρω τώρα.. Πριν όμως θα πω κάτι τελευταίο απ τη καλή μου τη καρδιά..

Ενα απλό search και θα καταλάβεις. Δε θέλει τίποτα ένα απλό search μόνο..

Επειδή εμμέσως κατηγορεις και εμένα που όλοι οι ´´εμπειροί´´ χρήστες δε ποστάρουν πια θα σου πω μόνο ότι δε με ξέρεις ούτε την ηλικία μου, ούτε πόσο ασχολούμαι..

Οπότε δε γράφω για να ποστάρουν οι έμπειροι και οι πιο γνωστες..

Καλό Πάσχα σε όλους..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Πχ το να "σερνεις" το δάχτυλο προς τα δεξιά πάνω σε μια επαφή για να πάρεις τηλ ή αριστερά για να στείλεις SMS , δεν υπάρχει στο ΟΝΕ....

Μικροπράγματα αλλα πολύ βολικά στην καθημερινότητα νομίζω....

 

Καλά αυτό λύνεται εύκολα, βάζεις τον exdialer που είναι κλασεις ανώτερος και καθάρισες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Οκ.. Σταματώ να πόσταρω τώρα.. Πριν όμως θα πω κάτι τελευταίο απ τη καλή μου τη καρδιά..

Ενα απλό search και θα καταλάβεις. Δε θέλει τίποτα ένα απλό search μόνο..

Επειδή εμμέσως κατηγορεις και εμένα που όλοι οι ´´εμπειροί´´ χρήστες δε ποστάρουν πια θα σου πω μόνο ότι δε με ξέρεις ούτε την ηλικία μου, ούτε πόσο ασχολούμαι..

Οπότε δε γράφω για να ποστάρουν οι έμπειροι και οι πιο γνωστες..

Καλό Πάσχα σε όλους..

 

Δεν κατηγορησα κανενα.

Δεν ειμαι αυτος που θα το κανει.

Ειναι πολλα περισσοτερα πραγματα απο ενα vs στο youtube που οριζει αν μια συσκευη ειναι ανωτερη στην καθημερινοτητα καποιου.

Ειναι μεγαλη η κουβεντα, αλλα

1) ειμαστε off topic

2) Δεν εχω χρονο και διαθεση (εχω παψει απο καιρο να ποσταρω αναλυτικα τις σκεψεις μου για μια νεα συσκευη, δεν εχει νοημα πλεον)

3) Δεν εχετε χρονο και διαθεση να με διαβαζετε

Φιλικα, Βαγγελης

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα μου παιδια,ακόμα δεν χωνεψατε το αρνάκι σταματήστε να μαλωνετε λες και είστε μέτοχοι της Htc και της Sammy.Ο καθένας βάζοντας κατω τις ανάγκες του και με τα δικά του αντικειμενικά και υποκειμενικα του κριτήρια αποφασίζει.Ειλικρινα εγω σαν χρήστης εύχομαι το Σ4 να παει απατο απο πωλήσεις για πέσει η τιμη του γρήγορα και το τσιμπησω στη τιμη που θέλω.Καλα και τα αλουμίνια και τα premium υλικά αλλα εμένα τόσα χρονια στο Ν8 τα βαρέθηκα.Ασε που απο πτώση τα πλαστικά μέρη δεν παθαν τίποτα αλλα το αλουμίνιο του Ν8 γέμισε μικρά μικρά βαθουλωματα.Χαρειτε τις συσκευές σας.Μπειτε σε μια ήπια αντιπαράθεση αλλα μην φαγωνεστε λες και είστε εργαζόμενοι στις παραπανω εταιριες και υπερασπίζεστε τις συσκευές σας.

 

χρονια πολλα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατηγορησα κανενα.

Δεν ειμαι αυτος που θα το κανει.

Ειναι πολλα περισσοτερα πραγματα απο ενα vs στο youtube που οριζει αν μια συσκευη ειναι ανωτερη στην καθημερινοτητα καποιου.

Ειναι μεγαλη η κουβεντα, αλλα

1) ειμαστε off topic

2) Δεν εχω χρονο και διαθεση (εχω παψει απο καιρο να ποσταρω αναλυτικα τις σκεψεις μου για μια νεα συσκευη, δεν εχει νοημα πλεον)

3) Δεν εχετε χρονο και διαθεση να με διαβαζετε

Φιλικα, Βαγγελης

 

Φιλε οσον αφορα τα 2,3 θα σε παρακαλουσα να αναθεωρησεις αν θελεις και να προσφερεις τις γνωσεις σου απλοχερα καθως πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που και χρονο και διαθεσει θα διαθεσω/ουμε για τεκμηριωμενες και εμπειρες αποψεις.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα μου παιδια,ακόμα δεν χωνεψατε το αρνάκι σταματήστε να μαλωνετε λες και είστε μέτοχοι της Htc και της Sammy.Ο καθένας βάζοντας κατω τις ανάγκες του και με τα δικά του αντικειμενικά και υποκειμενικα του κριτήρια αποφασίζει.Ειλικρινα εγω σαν χρήστης εύχομαι το Σ4 να παει απατο απο πωλήσεις για πέσει η τιμη του γρήγορα και το τσιμπησω στη τιμη που θέλω.Καλα και τα αλουμίνια και τα premium υλικά αλλα εμένα τόσα χρονια στο Ν8 τα βαρέθηκα.Ασε που απο πτώση τα πλαστικά μέρη δεν παθαν τίποτα αλλα το αλουμίνιο του Ν8 γέμισε μικρά μικρά βαθουλωματα.Χαρειτε τις συσκευές σας.Μπειτε σε μια ήπια αντιπαράθεση αλλα μην φαγωνεστε λες και είστε εργαζόμενοι στις παραπανω εταιριες και υπερασπίζεστε τις συσκευές σας.

 

χρονια πολλα σε όλους!

 

+111111 .Στο κάτω κάτω αν μια συσκευή ήταν αντικειμενικά καλύτερη από την άλλη, τότε οι άλλες εταιρείες θα είχαν μηδενικές πωλήσεις.το καλό ή το κακό είναι υποκειμενικό σύμφωνα με τις ανάγκες του καθένα.κάποιοι κοιτάνε την εμφάνιση, κάποια τα benchmark και κάποιοι άλλοι την χρηστικότητα σε μια συσκευή.Ο καθένας διαλέγει και παίρνει την συσκευή που του ταιριάζει καλύτερα.Εγώ σαν κάτοχος του sgs 4 προτιμώ να θάβουν το κινητό μου παρά κάποιο άλλο, μόνο έτσι βελτιώνονται τα κινητά και οι εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οσον αφορα τα 2,3 θα σε παρακαλουσα να αναθεωρησεις αν θελεις και να προσφερεις τις γνωσεις σου απλοχερα καθως πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που και χρονο και διαθεσει θα διαθεσω/ουμε για τεκμηριωμενες και εμπειρες αποψεις.

 

Είναι αστείο πάντως μια συσκευή να κρίνεται μόνο από έναν αριθμό. Είναι σαν να λέω ότι θα πάρω τη veyron επειδή έχει τα περισσότερα άλογα κι ας μην στρίβει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : οταν μπαινω στiς ρυθμησεις κανω με το δακτυλο πανω κατω και βλεπω τα γραμματα στο μενου να θαμπωνουν ξερει καποιος αν εχει βγει τιποτα που να το διορθωνει ;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...