Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία στον octa ειναι απλα υπεροχη.απιστευτη αναμονή και διάρκεια.

 

Δώσε μας λίγα στοιχεία αν μπορείς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στον octa ειναι απλα υπεροχη.απιστευτη αναμονή και διάρκεια.

 

Θα κανονίσεις κανένα octa και για εμάς?

;-)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις ξεχασει την μεβρανη πισω κολημενη ,, ειναι λιιγο θολες .

 

Στην μυκονο δεν λες? Ναι και εμενα μου φανηκαν λιγο θολες. Καμμια σχεση με του paok4270

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Το κινητο το εχω απο την Τριτη και ειναι ελληνικο.

Θα γραψω μονο τα αρνητικα που εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα:

1) κακιστη αυτονομια, πρεπει να διορθωθει αμεσα με update

2) ειναι τραγικα χειροτερο σε smoothness σε σχεση με ενα S III στην 4.1.2. Πρεπει να διορθωθει και αυτο.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο απο μυκονο ξεκαθαρα ειναι θολες , ουτε καν αποδεκτες σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Ο galanakop δε θα την εχει αφαιρεσει ;)
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι από τα πράγματα που με καλύπτουν απόλυτα στο s4...

Myconos Ornos hotel Amos...

Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση σε όλους!!!

 

Αυτες οι φωτογραφιες που βλεπω...δεν ειναι επιπεδου Galaxy S4.

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Το κινητο το εχω απο την Τριτη και ειναι ελληνικο.

Θα γραψω μονο τα αρνητικα που εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα:

1) κακιστη αυτονομια, πρεπει να διορθωθει αμεσα με update

2) ειναι τραγικα χειροτερο σε smoothness σε σχεση με ενα S III στην 4.1.2. Πρεπει να διορθωθει και αυτο.

 

Βλεπω οτι υπαρχουν και χρηστες εμπειροι να κρινουν μια νεα συσκευη.

Ναι, ετσι ειναι, θεωρω οτι και στα 2 θα δουμε μεγαλη βελτιωση στη συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω μέσα στο μήνα θα βγει update που να λύνει οριστικά τέτοια ζητήματα με λαγκ και μπαταρία.

Δεν χρειάζεται να κατηγορουμε την Samsung γιατι θεωρω οτι έδωσε μια πολυ υψηλού επιπέδου συσκευη.

Αυτη τουλάχιστον την έδωσε στην αγορά,οχι με το τσιγγελι,βλέπε Ταιβαν μεριά.:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φωτογραφιες που βλεπω...δεν ειναι επιπεδου Galaxy S4.

Φιλικα παντα.

 

Πως μπορούμε με πιστοποιήσουμε ότι οι φωτογραφίες που ανεβάζεις εδώ και μέρες προέρχονται από GS4?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε με πιστοποιήσουμε ότι οι φωτογραφίες που ανεβάζεις εδώ και μέρες προέρχονται από GS4?

 

Γράψε λάθος:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε με πιστοποιήσουμε ότι οι φωτογραφίες που ανεβάζεις εδώ και μέρες προέρχονται από GS4?

 

που θελεις να στις ανεβασω να δεις τα EXIF data?

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φωτογραφιες που βλεπω...δεν ειναι επιπεδου Galaxy S4.

Φιλικα παντα.

 

Τις άνοιξα στο pc και είναι εξαιρετικές...

Την πίσω ζελατίνα δεν την έχω βγάλει γιατί το μάτι στο κέντρο είναι χωρίς ζελατίνα, απλά γύρω από το μάτι πιάνει η ζελατίνα, και περιμένω την θήκη της sgp που έχω παραγγείλει για να την βγάλω τελείως, για να γλυτώσω τυχόν γρατσουνιές...

Με λίγα λόγια δεν επηρεάζει την φωτογραφία η ζελατίνα γιατί είναι γύρω από τον φακό και όχι στη μέση που είναι ο φακός

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

που θελεις να στις ανεβασω να δεις τα EXIF data?

 

φιλε τουμπα μενεις μηπως ; Απο εκει μου θυμιζει η περιοχη. Exif με ενδιαφερει πολυ να δω και εγω για να δω διαφραγματα και iso που βαζει. sendspace βαλε

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Τις άνοιξα στο pc και είναι εξαιρετικές...

Την πίσω ζελατίνα δεν την έχω βγάλει γιατί το μάτι στο κέντρο είναι χωρίς ζελατίνα, απλά γύρω από το μάτι πιάνει η ζελατίνα, και περιμένω την θήκη της sgp που έχω παραγγείλει για να την βγάλω τελείως, για να γλυτώσω τυχόν γρατσουνιές...

Με λίγα λόγια δεν επηρεάζει την φωτογραφία η ζελατίνα γιατί είναι γύρω από τον φακό και όχι στη μέση που είναι ο φακός

 

φιλε ως φωτογραφος μπορω να πω οτι δεν ειναι αποδεκτες ειδικα απο ενα s4 που εχουμε δει κιολας και αλλα δειγματα. Δε θελω να στο παιξω εξυπνος αλλα ισως τελικα επηρεαζει με καποιο τροπο η ζελατινα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

φορουσα το MDE firmware και οι φωτογραφιες την ημερα ηταν φανταστικες αλλα την νυχτα ηταν τραγικες.

Μολις περασα το γερμανικα MDM και με το που ανοιξα την καμερα , που εβγαλε μηνυμα οτι κάνει αναβαθμιση του firmware της καμερας.

Περιμένω να νυχτωση για να δω αν βελτιωθηκαν οι βραδινες ληψεις

Link to comment
Share on other sites

που θελεις να στις ανεβασω να δεις τα EXIF data?

 

Είσαι διαφήμιση για το τηλέφωνο.

Νομίζω θα βοηθούσε πολύ κόσμο αν δημιουργούσες ένα νήμα στο κατάλληλο section με ένα mini guide για καλή φωτογραφία με το s4.

Ρυθμίσεις ανάλογα το φωτισμό,τις σκιασεις,την ώρα κλπ

 

Δεν νομίζω να έχω δει καλύτερες από τις δικές σου εδώ.

Σκέψου το,θα το εκτιμούσα!

me > you
Link to comment
Share on other sites

φιλε ως φωτογραφος μπορω να πω οτι δεν ειναι αποδεκτες ειδικα απο ενα s4 που εχουμε δει κιολας και αλλα δειγματα. Δε θελω να στο παιξω εξυπνος αλλα ισως τελικα επηρεαζει με καποιο τροπο η ζελατινα.

 

Δεν πρέπει να είναι είναι ανεβασμένες με την full ανάλυση.

Για αυτό ο Νίκος τις βλέπει άψογες στον υπολογιστή του αλλά όχι εμείς από εδώ.

 

Edit: Και έχω δίκιο, κατέβασα μία και η ανάλυση της είναι 1024x576.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω μέσα στο μήνα θα βγει update που να λύνει οριστικά τέτοια ζητήματα με λαγκ και μπαταρία.

Δεν χρειάζεται να κατηγορουμε την Samsung γιατι θεωρω οτι έδωσε μια πολυ υψηλού επιπέδου συσκευη.

Αυτη τουλάχιστον την έδωσε στην αγορά,οχι με το τσιγγελι,βλέπε Ταιβαν μεριά.:p

Ξέρεις τι με κάνει να ανησυχώ? Οτι και το S3 πότε δεν "έστρωσε" όπως θα έπρεπε (εκεί βέβαια έλειπε και 1γιγα ram..) αλλά από την άλλη το note2 από την αρχή έτρεχε σωστά. Ας ελπίσουμε να βγει όντως update που να διορθώσει αυτά που ενοχλούν τους χρήστες γιατί είναι καλή συσκευή σε όλα της και έπρεπε από την αρχή να πρωταγωνιστει και να σαρώνει σε εντυπώσεις.. Δεν ξέρω κι αυτή η 4.2.2 αν φταίει και πόσο!! Τώρα για το άλλο που λες το σωστό είναι και διαθεσιμοτητα και σωστή υλοποίηση εξ αρχής όταν σκαμε τα ωραία μας 700άρια, period!!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε wind. Δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ ψεύτικη η όλη κατασκευή. Ειχα ολα τη σειρα των galaxy S ( πλην το πρώτο μοντέλο) και το 4αρι δεν πρόκειται να το αποκτήσω. Στρεφομαι προς xperia Z λογικά. Μπορεί να ναι lcd αλλα τουλάχιστον θα βλέπω το καλοκαίρι στον ήλιο.. :p

 

ΥΓ @nlampros που ζεις ρε φιλε, πωωω ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

το κινιτο το εχω 10 μερες ...

ειναι αγγλικο χορις την αναβαθμηση ....δεν εχω δει κανενα λαγκ ...

επισεις αυτην την καραμελα με την αυτονομια ΕΛΕΟΣ ...δεν ειχατε ποτε smarphone?αμα το δουλευεις ναι καταπινει μπαταρια αμα το εχεις για απλη χρηση κραταει

εγω προσοπικα κλινο ολες τις high end χαζομαρουλες που δεν δουλεβουνε και πολυ καλα ...ιδιετερα αυτο με τα ματια ....και φυσικα κραταει μια χαρα η μπαταρια ...τωρα που ειναι καινουργιο το σκαλιζεται συνεχια γιαυτο τελιονει η μπαταρια .....

 

υ.γ. η καμερα σκωτονει

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντικη ερωτηση για μενα.η flip cover θηκη για το S4 αυτη πυ εχει και το παραθυρακι απο τι υλικο ειναι φτιαγμενη? Ειναι οπως τα μπλε τετραδια? Δηλαδη αμα την κανεις με το νυχι καταλαβενεις οτι εχει πολυ λεπτες γραμμες?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...