Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Huawei Ascend Mate


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερευνα αγορας σε sites εξωτερικου:

1:Seller στο Alliexpress στα 425ευρω σε Λευκο χρωμα με gifts :case and protector.

2:Seller στο merimobiles στα 440ευρω σε Λευκο χρωμα με protector και Rooted

Oλες οι παραπανω τιμες που βρηκα ειναι τελικες με την EMS.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ευρωπαικες εκδοσεις και δεν ξερουμε τι παιζει με την εγγυηση. Εν αναμονη και βλεπουμε.

 

 

Και αυτοί απο οτι καταλαβα το περιμενουν αλλα μαλλον δεν στελνουν Ελλαδα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ευρωπαικες εκδοσεις και δεν ξερουμε τι παιζει με την εγγυηση. Εν αναμονη και βλεπουμε.

 

Eγγυηση στην Ελλαδα δε θα εχει σιγουρα γιατι ειναι παραεισαγωγης..

Για τις εκδοσεις που λες...ειναι multilanguage οποτε δε παιζει προβλημα!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει βρε παιδια, υπαρχει θεμα στον ηλιο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει βρε παιδια, υπαρχει θεμα στον ηλιο?

 

Kαταρχην :

1)δε μας δειχνει πουθενα στο βιντεακι , που εχει τη φωτεινοτητα της οθονης...

2)Προσωπικα δε με ενδιαφερει καν το συγκεκριμενο στοιχειο(αν θα εχω ευκρινεια στον ηλιο)

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει βρε παιδια, υπαρχει θεμα στον ηλιο?

 

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αντιθέτως λέει ότι ανταπακρίνεται άψογα στον ήλιο, μπορεί να δεί και να διαβάσει τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Μονο όταν έχει στο αυτόματο την φωτεινότητα υπάρχει κάποιο ψιλοπροβλημα αλλά όχι πολύ σοβαρό. Γενικά ειναι ευχαριστημένος με την οθόνη. Είναι κινητάρα παιδιά, δεν έχει αναφερθεί κανένα αρνητικό σχόλιο μέχρι στιγμής για το τηλ. Και στα τεστ που του κάνουν διάφορα περιοδικά και sites παίρνει πολύ καλές βαθμολογίες. Και η κάμερα του (που σχολιάσαμε πιο πάνω) παίρνει θετικά σχόλια. Το μόνο κακό είναι ότι θα αργήσει και άλλο να μας έρθει. Καθυστερεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι θα αργήσει και άλλο να μας έρθει. Καθυστερεί πολύ.

 

Ναι και καπου διαβασα οτι το περιμενουν στη Γερμανια μεσα Μαιου..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι και καπου διαβασα οτι το περιμενουν στη Γερμανια μεσα Μαιου..

Ηταν να κυκλοφορήσει μαζικά στην Γερμανία σήμερα 12/4 και πηγε για 10/5. Οπότε για Ελλάδα το βλέπω αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ενδιαφερει το κινητο...το εχω δει εδω...http://hotmid.com/huawei-ascend-mate-quad-core-wcdma-gsm-6-1-inch-ips-android-phone.html και βγαινει στα 390 ευρω σε ασπρο με επιβαρυνση....ροοτ με επιβαρυνση και safe insurance για το προιον...με μεταφορικα βγαινει η τιμη που σας ειπα...

Θα εχει ελληνικα και πληκτρολογιο το ρωτησα...αλλα δεν ξερω με την εγγυηση..με καλυπτει.....να το ρισκαρω...παντως οσα κινητα ειχα ποτε δεν χρειασηκα εγγυηση.....

Δεν ξερω..να το παρω απο εκει...εχετε δει αλλου...γιατι στο Ελλαδιστα το βλεπω παραεισαγωγης κανα 470 ευρω....

Α κατι ακομα..δεν ξερω αν εχω τελωνειο....να χρησιμοποιησω paypal..η DHL Εχει αγορασει κανεις απο τετοια μαγαζια...διοτι 1η φορα το κανω...παντως αν αγορασετε αομαδικα μεσα ειμαι εγω να μοιραστουμε εξοδα αποστολης...κτλ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ενδιαφερει το κινητο...το εχω δει εδω...http://hotmid.com/huawei-ascend-mate-quad-core-wcdma-gsm-6-1-inch-ips-android-phone.html και βγαινει στα 390 ευρω σε ασπρο με επιβαρυνση....ροοτ με επιβαρυνση και safe insurance για το προιον...με μεταφορικα βγαινει η τιμη που σας ειπα...

Θα εχει ελληνικα και πληκτρολογιο το ρωτησα...αλλα δεν ξερω με την εγγυηση..με καλυπτει.....να το ρισκαρω...παντως οσα κινητα ειχα ποτε δεν χρειασηκα εγγυηση.....

Δεν ξερω..να το παρω απο εκει...εχετε δει αλλου...γιατι στο Ελλαδιστα το βλεπω παραεισαγωγης κανα 470 ευρω....

Α κατι ακομα..δεν ξερω αν εχω τελωνειο....να χρησιμοποιησω paypal..η DHL Εχει αγορασει κανεις απο τετοια μαγαζια...διοτι 1η φορα το κανω...παντως αν αγορασετε αομαδικα μεσα ειμαι εγω να μοιραστουμε εξοδα αποστολης...κτλ

 

Φιλε μου καλως ηρθες στη παρεα μας που μεγαλωνει...

1)Μαγαζια αξιοπιστα ειναι alliexpress,merimobiles..(εχω κανει ποστ παραπανω,τσεκαρε)

2)Ποτε μη παραγγειλεις με DHL...περναει τελωνειο...Μονο με EMS θα παραγγελνεις και παντα με paypal!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλως ηρθες στη παρεα μας που μεγαλωνει...

1)Μαγαζια αξιοπιστα ειναι alliexpress,merimobiles..(εχω κανει ποστ παραπανω,τσεκαρε)

2)Ποτε μη παραγγειλεις με DHL...περναει τελωνειο...Μονο με EMS θα παραγγελνεις και παντα με paypal!

 

Θεμα εγγυησης...??? Να περιμενω για παραεισαγωγη..τι να κανω..εχω μεινει απο κινητο....:( Το εχω ερωτευτει....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θεμα εγγυησης...??? Να περιμενω για παραεισαγωγη..τι να κανω..εχω μεινει απο κινητο....:( Το εχω ερωτευτει....:rolleyes:

Εγώ είμαι της άποψης να περιμένουμε λίγο ακόμα και να το πάρουμε απο Ελλαδα η απο Γερμανία (για πιο γρήγορα) εστω και λίγο πιο ακριβά , αλλά θα έχουμε εγγύηση, πλήρη υποστήριξη Ελληνικών και θα είναι και σφραγισμένο. Ακόμη και τα υλικά κατασκευής της Ευρωπαικής εκδοσης είναι άλλα (πιο καλά).

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αντιθέτως λέει ότι ανταπακρίνεται άψογα στον ήλιο, μπορεί να δεί και να διαβάσει τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Μονο όταν έχει στο αυτόματο την φωτεινότητα υπάρχει κάποιο ψιλοπροβλημα αλλά όχι πολύ σοβαρό. Γενικά ειναι ευχαριστημένος με την οθόνη. Είναι κινητάρα παιδιά, δεν έχει αναφερθεί κανένα αρνητικό σχόλιο μέχρι στιγμής για το τηλ. Και στα τεστ που του κάνουν διάφορα περιοδικά και sites παίρνει πολύ καλές βαθμολογίες. Και η κάμερα του (που σχολιάσαμε πιο πάνω) παίρνει θετικά σχόλια. Το μόνο κακό είναι ότι θα αργήσει και άλλο να μας έρθει. Καθυστερεί πολύ.

Ωραίος φίλε ευχαριστώ για την "μετάφραση".

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης να περιμένουμε λίγο ακόμα και να το πάρουμε απο Ελλαδα η απο Γερμανία (για πιο γρήγορα) εστω και λίγο πιο ακριβά , αλλά θα έχουμε εγγύηση, πλήρη υποστήριξη Ελληνικών και θα είναι και σφραγισμένο. Ακόμη και τα υλικά κατασκευής της Ευρωπαικής εκδοσης είναι άλλα (πιο καλά).

 

Θα έρθει Ελλάδα και μάλιστα σε πολύ καλή τιμή. Προσωπικά θα το περιμένω να κυκλοφορήσει στη χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει Ελλάδα και μάλιστα σε πολύ καλή τιμή. Προσωπικά θα το περιμένω να κυκλοφορήσει στη χώρα μας.

 

Και εγω τελικα θα το περιμενω να το παρω απο Ελλαδα!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτιμώ ότι εδώ θα είναι τουλάχιστον 50 ευρώ πιο ακριβό από Γερμανία δηλ 530 (529) ευρώ, και θα αργήσει τουλαχιστον 2 εβδομάδες απο ότι στην Γερμανία. Δεν μπορώ να περιμένω, μόλις κυκλοφορήσει μαζικά στην Γερμανία (10 Μαιου το περιμένουν) θα το παραγγείλω απο εκεί και σε 2-3 μέρες θα το έχω στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Eνα πολυ καλο review παιδια :
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Eνα πολυ καλο review παιδια :

 

Όντως πολύ καλό και αναλυτικότατο. Η τιμή του πάντως έπεσε στα 449 στο amazon.de (πέφτει η τιμή του πριν ακόμη κυκλοφορήσει) αλλά αργεί πολύ παρα πολύ και έχω ξεμείνει απο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό και αναλυτικότατο. Η τιμή του πάντως έπεσε στα 449 στο amazon.de (πέφτει η τιμή του πριν ακόμη κυκλοφορήσει) αλλά αργεί πολύ παρα πολύ και έχω ξεμείνει απο κινητό.

 

 

Λογικα μετα τα μεσα Μαιου θα το εχουμε..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό και αναλυτικότατο. Η τιμή του πάντως έπεσε στα 449 στο amazon.de (πέφτει η τιμή του πριν ακόμη κυκλοφορήσει) αλλά αργεί πολύ παρα πολύ και έχω ξεμείνει απο κινητό.

 

Δε θα ειναι πολυ μακρια απο αυτο η τιμη του στην Ελλαδα. Επαιξα μαζι του. Παρα πολυ καλη συσκευη, εξαιρετικη ποιοτητα, οθοναρα. Και εκπληκτικη αυτονομια.

Μπραβο στη Huawei...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αυτο το TBD που γράφει στα χαρακτηριστικά στο "Ραδιόφωνο" (απο το gsmarena) τι είναι?

 

Κατα τα αλλα σε αυτή τη τιμή φαίνεται super! :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αυτο το TBD που γράφει στα χαρακτηριστικά στο "Ραδιόφωνο" (απο το gsmarena) τι είναι?

 

Κατα τα αλλα σε αυτή τη τιμή φαίνεται super! :cool:

 

Ραδιόφωνο fm έχει σίγουρα το έχω δει σε κάποιο βίντεο. (δεν θυμάμαι σε ποιο). Άλλο ένα καλό βιντεακι:

και αυτό
Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Δε θα ειναι πολυ μακρια απο αυτο η τιμη του στην Ελλαδα. Επαιξα μαζι του. Παρα πολυ καλη συσκευη, εξαιρετικη ποιοτητα, οθοναρα. Και εκπληκτικη αυτονομια.

Μπραβο στη Huawei...

 

Η τιμή του θα είναι στα 449 ευρώ και θεωρώ ότι στην κλάση του θα παίζει χωρίς αντίπαλο. Η οθόνη του είναι πραγματικά αναφοράς και σαφώς ανώτερη του Note 2...

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να το παραγγλενω απο Εξωτερικο..γιατι Ελλαδα ακομη δε το βλεπω παιδια..
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε μου "αρέσει" οπως βλεπω να προεξέχει στο πισω μέρος η κάμερα. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...