Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Ήταν ο αγαπημένος μου launcher επί gingerbrad εποχής. Αλλά έχει καταντήσει απαράδεκτος εδώ και ποοολύ καιρό

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Flandra ειναι θεμα του κινητου μας αυτό και πιο συγκεκριμένα της ram. Έχει ένα θεματακι το κινητό μας με το re-draw της αρχικής οθόνης.

 

Τελικά δεν είναι θέμα του κινητού αλλά του nova.. Έχει και το κινητό ένα θεματακι αλλά ο apex κάνει δύο δευτέρα να φορτώσουν οι σελίδες και ο nova έξι!!!!!! Παρά πολύ σπαστικό.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τον Go Launcher για να τον ξεκλειδώσω με τον κωδικό ώστε να μην έχει διαφημίσεις. Τον θυμόμουν χειρότερο, μια χαρα smooth πήγαινε... ίσως βέβαια οφείλεται στο Note 3. Γύρισα στον Nova Prime αλλά θα ξαναδοκιμάσω τον Go έτσι για αλλαγή κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τον Go Launcher για να τον ξεκλειδώσω με τον κωδικό ώστε να μην έχει διαφημίσεις. Τον θυμόμουν χειρότερο, μια χαρα smooth πήγαινε... ίσως βέβαια οφείλεται στο Note 3. Γύρισα στον Nova Prime αλλά θα ξαναδοκιμάσω τον Go έτσι για αλλαγή κάποια στιγμή.

 

και σε ταπεινότερο κινητο (inew v3) καλός φαίνεται ...

Link to comment
Share on other sites

Στα core, core duos, στο mls iq tab αλλά ακόμη και στο pocket, μια χαρά πάει o go launcher.

Αν εξαιρέσουμε το τελευταίο που είναι πολύ αδύναμο κινητάκι, στα υπόλοιπα μπορώ να πω ότι πετάει και δεν έχω δεί κολλήματα εδώ και μήνες που τον χρησιμοποιώ. Πριν καταλήξω είχα δοκιμάσει και 2-3 ακόμη. Επιπλέον διαβάζω διάφορα εδώ μέσα, αλλά πραγματικά όσο συμπεριφέρεται έτσι άψογα, δε βρίσκω κάποιο λόγο για να ξαναρχίσω τις δοκιμές για κάποιον άλλο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τον έχουν βελτιώσει γιατί παλιά έκανε εμφανή σπασίματα. Αν εξαιρέσεις την μπούρδα με τα jars σε πολλά themes, είναι πολύ ευχάριστος launcher.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τον έχουν βελτιώσει γιατί παλιά έκανε εμφανή σπασίματα. Αν εξαιρέσεις την μπούρδα με τα jars σε πολλά themes, είναι πολύ ευχάριστος launcher.

 

Tι ειναι τα jars?

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι τα jars?

 

Μια βλακεία σαν τα coins που έχουν κάποιες εφαρμογές και τα παίρνεις νομίζω εγκαθιστώντας άλλες εφαρμογές στο κινητό σου και τότε μπορείς να αγοράσεις κάποια θέματα δωρεάν, διαφορετικά πρέπει να πληρώσεις. Είναι το μόνο αρνητικό που βρίσκω στον Go πέρα από το οτι είναι βαρύς για low end συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Μια βλακεία σαν τα coins που έχουν κάποιες εφαρμογές και τα παίρνεις νομίζω εγκαθιστώντας άλλες εφαρμογές στο κινητό σου και τότε μπορείς να αγοράσεις κάποια θέματα δωρεάν, διαφορετικά πρέπει να πληρώσεις. Είναι το μόνο αρνητικό που βρίσκω στον Go πέρα από το οτι είναι βαρύς για low end συσκευές.

 

 

Απλά έχεις την δυνατότητα να έχεις κάποια θέματα που ειναι επι πληρωμη ,δωρεάν .

Δεν νομίζω οτι ειναι κακό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Update στο update ο Nova, beta νούμερο 6 σήμερα..

 

Νομίζω ότι εξαφανίστηκε το redraw που μου έκανε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εξαφανίστηκε το redraw που μου έκανε.

 

Εξαφανίστηκε όμως έστω και η ελάχιστη ταξινόμηση που είχε στο app drawer (νέες εφαρμογές κλπ), μόνο αλφαβητικά τίποτα άλλο........!!!!!!!!!!!!!!! Άντε γεια υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε όμως έστω και η ελάχιστη ταξινόμηση που είχε στο app drawer (νέες εφαρμογές κλπ), μόνο αλφαβητικά τίποτα άλλο........!!!!!!!!!!!!!!! Άντε γεια υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.!!!

 

Είναι beta ακόμα. Μη βιαζεστε να βγάλετε συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε όμως έστω και η ελάχιστη ταξινόμηση που είχε στο app drawer (νέες εφαρμογές κλπ), μόνο αλφαβητικά τίποτα άλλο........!!!!!!!!!!!!!!! Άντε γεια υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.!!!

 

Προσωπικά δεν με νοιάζει... Με ένοιαζε όμως που έκαναν τρεις ώρες να φορτώσουν οι σελίδες...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε όμως έστω και η ελάχιστη ταξινόμηση που είχε στο app drawer (νέες εφαρμογές κλπ), μόνο αλφαβητικά τίποτα άλλο........!!!!!!!!!!!!!!! Άντε γεια υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.!!!

 

Τι εννοείς;

Δεν άλλαξε κάτι σε μένα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το πολύ αναμενόμενο update του Nova τι προστέθηκε; όχι πως μου έλειπε κάτι.. Απλά πληροφοριακά..
Link to comment
Share on other sites

Χρώματα στα ονόματα των φακέλων που πλέον μπαίνουν και στο dock και ότι αλλάζει η ημερομηνία στο shortcut του Google calendar εάν και εφόσον το υποστηρίζει το icon θέμα που έχεις.

Εγώ ουσιαστικά μόνο αυτά είδα ή κατάλαβα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το πολύ αναμενόμενο update του Nova τι προστέθηκε; όχι πως μου έλειπε κάτι.. Απλά πληροφοριακά..

 

  1. Ok, Google - Google Voice Search hotword support
  2. ubgrid positioning - More flexible layouts by snapping items halfway through the grid
  3. Dynamica Calendar Icons - Supports Today Calendar's Dynamic Calendar Icon, also supported by icon themes such as Domo by kovdev or KEX by Phlash
  4. Color options -for icon labels, folder backgrounds, drawer tabs and background
  5. Show App Labels option for dock and drawer
  6. Colorblock drawer tab style, with individual color controls for each tab
  7. Backup/Restore using KitKat’s Document Provider (Supports external sdcard and Google Drive)
  8. Full widgets in dock support (1x1 as before, but now with 4x1 as well)
  9. Individually toggle widget padding (long-press on a widget and select Enable/Disable Padding)
  10. Changes since 3.0beta6
  11. Ok, Google
  12. Fix adjacent pages showing in landscape on some devices
  13. Fix drop in place of icons moving down the grid

Link to comment
Share on other sites

Το ok Google δουλεύει καλά σε εσάς; σε μένα, πολλές φορές έχει αρκετή καθυστέρηση.

Edit: μιλάω για τον nova έτσι;

 

Edit2: η συμπεριφορά άλλαξε μόλις πέρασα την μπάρα αναζήτησης της Google. Ανοίγει αμέσως μόλις ακουστεί το ok google. Παράξενο δεν είναι;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτο με το ok google. Από κατανάλωση τι λέει όμως?

Off topic (μακάρι να δούμε το google now στα Ελληνικά κάποια στιγμή,η εφαρμογή δεν συγκρίνεται ούτε με το Siri ούτε με το s voice. Είναι μιλά μπροστά!)

Link to comment
Share on other sites

Είναι beta ακόμα. Μη βιαζεστε να βγάλετε συμπεράσματα.

 

και όμως στην τελική έκδοση 3.0 του Nova ΔΕΝ υπάρχει ταξινόμηση στο app drawer. οκ, για άλλους δεν είναι κάτι σοβαρό για άλλους όπως και για 'μένα είναι απαραίτητο. Θέλω να έχω πρώτες τις τελευταίες εγκατεστημένες εφαρμογές ή να μπορώ να επιλέξω νέες εφαρμογές (όπως το είχε πριν) και να μην τις ψάχνω στο μπούγιο των 135 που έχω εγκατεστημένες. Έτσι χρησιμοποιώ τον Apex που δουλεύει άψογα και έχει αυτό το feature, εξάλλου τους έχω αγορασμένους και τους δύο, προς το παρόν δεν με καλύπτει ο Nova και θεωρώ εν μέρη ανούσιες τις τελευταίες αλλαγές που έκανε.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...