Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Με τον Nova όταν πηγαίνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου για κλήση, μου λέει permission denied.. Ξέρει κανείς τι ρύθμιση χρειάζεται?

 

Δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση φίλε...

Σβήσε το shortcut και ξαναφτιάξτο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

στον dodol εχουμε ενα εικονιδιο στην αρχικη οθονη που μπορεις να ενεργοποιησεις το wifi η τα δεδομενα κινητης, η το φακο.

γινεται κατι τετοιο αντιστοιχο στον nova?

Link to comment
Share on other sites

στον dodol εχουμε ενα εικονιδιο στην αρχικη οθονη που μπορεις να ενεργοποιησεις το wifi η τα δεδομενα κινητης, η το φακο.

γινεται κατι τετοιο αντιστοιχο στον nova?

 

με οποιοδήποτε απο τα πολλά widgets που υπάρχουν στο play

 

πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα τον go launcer και go notifier αλλά οι ειδοποιήσεις δεν λειτουργούν στα εικονίδια των εφαρμογών.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα τον go launcer και go notifier αλλά οι ειδοποιήσεις δεν λειτουργούν στα εικονίδια των εφαρμογών.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Για notifications ίσως θέλει να ενεργοποιήσεις το go notifier σαν device administrator, στο security των settings.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν βρίσκω κάποια σχετική ρύθμιση.. μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμενος?

 

Όχι και πάρα πολύ... settings τηλεφώνου, device administrators. Αν υπάρχει εκεί, τότε αυτό είναι το πρόβλημα. Αν όχι, κάτι άλλο φταίει..

 

Δοκίμασ και Settings< Accessibility. Και εκεί ίσως υπάρχει επιλογή ενεργοποίησεις του Go notifier.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πάρα πολύ... settings τηλεφώνου, device administrators. Αν υπάρχει εκεί, τότε αυτό είναι το πρόβλημα. Αν όχι, κάτι άλλο φταίει..

 

Δοκίμασ και Settings< Accessibility. Και εκεί ίσως υπάρχει επιλογή ενεργοποίησεις του Go notifier.

 

Ευχαριστώ, ήταν στο Accessibility τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα τουλαχιστον οτι launcher βαλω στον καθαρισμο ραμ χανεται και επιπλεον μετα το restart πρεπει παλι να το ανοιξω!

 

Ετσι δουλευουν; Δεν υπαρχει καποιος που να ειναι συνεχεια επανω χωρις ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα τουλαχιστον οτι launcher βαλω στον καθαρισμο ραμ χανεται και επιπλεον μετα το restart πρεπει παλι να το ανοιξω!

 

Ετσι δουλευουν; Δεν υπαρχει καποιος που να ειναι συνεχεια επανω χωρις ρουτ;

κάνε τον exclude στον task killer σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

κάνε τον exclude στον task killer σου...

Οκ θα δοκιμασω! Θενκς!

 

Οταν αναβει θα ειναι on?

 

Επισης ποιον προτεινεται? Ελαφρυ και να μην τρωει μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Ή θα μπορούσες να μη χρησιμοποιείς καθόλου task killer.. Καλύτερα θα ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Ή θα μπορούσες να μη χρησιμοποιείς καθόλου task killer.. Καλύτερα θα ήταν.

Αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα ετσι?

 

τι προτεινετε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα ετσι?

 

τι προτεινετε παιδια?

 

Δεν έχει σχέση με το παρόν θέμα, αλλά όποιος ξέρει από Android ξέρει ότι δεν χρειάζονται οι Task killers.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το παρόν θέμα, αλλά όποιος ξέρει από Android ξέρει ότι δεν χρειάζονται οι Task killers.

Γι αυτο δεν το προχωρησα!!

 

Προτασεις παιδια κυριως να μην καιει μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο δεν το προχωρησα!!

 

Προτασεις παιδια κυριως να μην καιει μπαταρια!

Δοκίμασε το Greenify.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο δεν το προχωρησα!!

 

Προτασεις παιδια κυριως να μην καιει μπαταρια!

 

Nova κατά τη γνώμη μου. Ελαφρύς, απίστευτα smooth και σχεδόν μηδενική κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Nova κατά τη γνώμη μου. Ελαφρύς, απίστευτα smooth και σχεδόν μηδενική κατανάλωση μπαταρίας.

 

Θενκς!! Δοκιμασα apex και τον εσβησα!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά ρωτάω μπας και υπάρχει τίποτα νεότερο.

Θέλω για ένα παλιό κινητό έναν λαουντσερ πάρα πολύ ελαφρύ το μόνο που θέλω να έχει είναι να μπορώ να κρύψω εφαρμογές που δεν δουλεύω από την σελίδα με τις εφαρμογές.

. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά ρωτάω μπας και υπάρχει τίποτα νεότερο.

Θέλω για ένα παλιό κινητό έναν λαουντσερ πάρα πολύ ελαφρύ το μόνο που θέλω να έχει είναι να μπορώ να κρύψω εφαρμογές που δεν δουλεύω από την σελίδα με τις εφαρμογές.

. Ευχαριστώ.

 

Αν είναι κάτω από τη 4.0 προτείνω holo launcher, για 4.0 σίγουρα nova :)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για τον tsf οσον αφορα την καταναλωση μπαταρίας ? Εγκατεστησα τη beta χθες και μπορω να πω πως μου αρεσε πολυ. Ενα θεματάκι μονο...κατεβασα κατι μουρατα widget που εχει, αλλα μου λεει πως πρέπει να κατεβασω τα τελευταία πιο ενηνερωμενα... αλλα δεν εχει αλλα!
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για τον tsf οσον αφορα την καταναλωση μπαταρίας ? Εγκατεστησα τη beta χθες και μπορω να πω πως μου αρεσε πολυ. Ενα θεματάκι μονο...κατεβασα κατι μουρατα widget που εχει, αλλα μου λεει πως πρέπει να κατεβασω τα τελευταία πιο ενηνερωμενα... αλλα δεν εχει αλλα!

Τα widgets της beta είναι στο Google drive. Αν μπεις στο site θα βρεις link. Εγώ έκανα τον φάκελο κοινόχρηστο με τον εαυτό μου και πλέον μπαίνω στο δικό μου drive για τις ενημερώσεις.

 

Όσο για τη μπαταρία. Μηδέν. Ποτέ και σε κανένα τηλέφωνο δεν με έχει απασχολήσει αυτό το θέμα. Τον έχω αγοράσει εδώ και δυο χρόνια και έχει μπει σε 5 συσκευές. Huawei ideos x5, Sony Xperia p, nexus 4, nexus 10 και τώρα το note 3.

 

Έδωσα 10 κάτι ευρώ και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Φαντάσου ότι από τη μέρα που τον αγόρασα τον έβγαλα μόνο για δύο μήνες το καλοκαίρι. Ουσιαστικά από την πρώτη beta που ήταν απαράδεκτη μέχρι και αυτή που υπάρχει τώρα που είναι εξαιρετική. Και στο ενδιάμεσο δεν μπορούσα να βολευτω. Έβαζα λίγο nova, λίγο apex, λίγο gel, λίγο next και πάλι από την αρχή. Αφού οι συνάδελφοι στη δουλειά είχαν παλαβωσει. Έπαιρναν το τηλέφωνο μου για να δουν κάτι και δεν έβρισκαν άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...