Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

μπα,δυστυχως τιποτα. δεν μπορω να καταλαβω τι κουλο ειναι αυτο

 

Μην τα παρατάς. Δοκίμασε με διάφορες ρυθμίσεις από το Nova και κλειδώνοντας-ξεκλειδώνοντας την αυτόματη περιστροφή οθόνης από το Android. Και κανένα restart της συσκευής ή του Nova launcher ενδιάμεσα. Λογικά κάπου θα κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Το link που έβαλες δεν οδηγεί πουθενά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Όντως είχε ένα θέμα με την Google. Γιατί ο launcher οδηγούσε τον χρήστη να εγκαταστήσει μια συμπληρωματική εφαρμογή (την Rootless Pixel Bridge, για την χρήση του "at a glance" και Google now) πράγμα που δεν δεχόταν η Google.

Από ότι λέει στο κανάλι του στο Telegram ο developer προσπαθεί να βρει λύση.

 

Σε εμένα είναι πολύ γρήγορος και ελαφρύς!

Link to comment
Share on other sites

Για ηλικιωμένους πολύ καλοί είναι οι Big Launcher και Large launcher. Τον πρώτο τον είχα χρησιμοποιήσει για λίγο, μέχρι να εξοικειωθούν οι δικοί μου με το αντρόιντ, αλλά δεν θυμάμαι αν έχει Ελληνικά στο μενού, μπορείς όμως να το δεις στη δωρεάν έκδοση του. Τον δεύτερο δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά μοιάζει αρκετά ίδιος. :)

 

Τον είχα δοκιμάσει το big αλλα παραήταν απλός, δεν εψαχνα κατι τετοιο. Πάντως, εστω και καθυστερημένα θα σε ευχαριστήσω για την απαντηση σου! Του έβαλα τον Νova και αφου ρύθμισα τις παραμέτρους το δουλευει σχετικά καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα σφάλμα το οποίο δεν ξέρω αν αφορά τον Nova launcher ή το tapatalk. Αυτό που έχω βρει ως σφάλμα είναι ότι όταν θέλεις να βάλεις μία συντόμευση φόρουμ στην επιφάνεια του Nova και έχεις αλλάξει το πλέγμα της αρχικής οθόνης στο nova μετά την εγκατάσταση του tapatalk τότε η συντόμευση δεν εμφανίζεται. Αν όμως κάνεις εγκατάσταση το tapatalk, μετά τις ρυθμίσεις του nova, τότε όλα οκ.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα σφάλμα το οποίο δεν ξέρω αν αφορά τον Nova launcher ή το tapatalk. Αυτό που έχω βρει ως σφάλμα είναι ότι όταν θέλεις να βάλεις μία συντόμευση φόρουμ στην επιφάνεια του Nova και έχεις αλλάξει το πλέγμα της αρχικής οθόνης στο nova μετά την εγκατάσταση του tapatalk τότε η συντόμευση δεν εμφανίζεται. Αν όμως κάνεις εγκατάσταση το tapatalk, μετά τις ρυθμίσεις του nova, τότε όλα οκ.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μικρυνεις το πλεγμα, τοτε ολες οι εφαρμογες και συντομευσεις που εχεις στις θεσεις που κοβονται, θα "εξαφανιστουν"

 

Αν δηλαδη το 5*5 το κανεις 4*5, τοτε ολες οι εφαρμογες που ειχες στην ακριανη στηλη (νομιζω απο δεξια αφαιρει), θα κρυφτουν. Αν το ξανακανεις 5*5, θα εμφανιστουν ξανα

Link to comment
Share on other sites

Η δε διάβασες αυτό που έγραψα ή δεν το έγραψα και δεν το μετέφερα σωστά αυτό που θέλω να γράψω.

Αυτό που περιγράφεις είναι διαφορετικό (αλλά και σωστό) από αυτό που θέλω να περιγράψω.

Κανείς εγκατάσταση το Nova, κανείς εγκατάσταση και του Tapatalk, στη συνέχεια αλλάζει στις ρυθμίσεις του Nova όσον αφορά την επιφάνεια, το πλέγμα, και πας να βάλεις μία συντόμευση του φόρουμ από το Tapatalk, αφού έχεις αλλάξει την επιφάνεια του πλέγματος, ε η συντόμευση δεν εμφανίζεται.

Δεν είναι δηλαδή θέμα ότι κρύβεται κάπου η συντόμευση επειδή έχεις αύξηση ή μείωση στο πλέγμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δε διάβασες αυτό που έγραψα ή δεν το έγραψα και δεν το μετέφερα σωστά αυτό που θέλω να γράψω.

Αυτό που περιγράφεις είναι διαφορετικό (αλλά και σωστό) από αυτό που θέλω να περιγράψω.

Κανείς εγκατάσταση το Nova, κανείς εγκατάσταση και του Tapatalk, στη συνέχεια αλλάζει στις ρυθμίσεις του Nova όσον αφορά την επιφάνεια, το πλέγμα, και πας να βάλεις μία συντόμευση του φόρουμ από το Tapatalk, αφού έχεις αλλάξει την επιφάνεια του πλέγματος, ε η συντόμευση δεν εμφανίζεται.

Δεν είναι δηλαδή θέμα ότι κρύβεται κάπου η συντόμευση επειδή έχεις αύξηση ή μείωση στο πλέγμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1) Γινεται και οταν κανεις μεγαλυτερο το πλεγμα;

2) Μηπως μικραινεις το πλεγμα, αλλα δεν εχει "ενημερωθει" το tapatalk και στελνει το shortcut στο αποκομενο σημειο του πλεγματος; Αν πχ αλλαξεις το πλεγμα αλλα κανεις restart τον nova launcher και το κινητο, τοτε δουλεψει κανονικα το shortcut του tapatalk?

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ο Apex pro:

https://www.androidauthority.com/apex-launcher-pro-free-download-903964/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ο Apex pro:

https://www.androidauthority.com/apex-launcher-pro-free-download-903964/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι είδα δεν είναι για πάντα δηλαδή ναι μεν σου δίνει την εκδοσή pro τώρα δωρεάν αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα μόλις λήξει αυτό χάνεις τα pro δικαιώματα, δεν είναι για πάντα η Pro έκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα δεν είναι για πάντα δηλαδή ναι μεν σου δίνει την εκδοσή pro τώρα δωρεάν αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα μόλις λήξει αυτό χάνεις τα pro δικαιώματα, δεν είναι για πάντα η Pro έκδοση....
Από ότι διάβασα σου δίνει local key license ας πούμε.Που σημαίνει και φορμάτ να κάνεις τον έχασες,συν βέβαια ότι δεν τον έχεις ποτέ στην ουσία αγορασμενο στην βιβλιοθήκη σου

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ο Apex pro:

https://www.androidauthority.com/apex-launcher-pro-free-download-903964/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον έβαλα για τεστ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα! Έσβησα κατά λάθος το εικονίδιο του κάδου εφαρμογών που βρισκόταν στο κέντρο της μπάρας Γρηγόρης πρόσβασης του nova launcher. Πως μπορώ να το επαναφέρω χωρίς να χαλάσουν οι ρυθμίσεις που έχω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμενο πατημα στην οθονη -> γραφικα στοιχεια -> Ενεργεια Nova -> Καρτελα εφαρμογων. Το εικονιδιο που δημιουργηθηκε το σερνεις και το βαζεις στην γραμμη γρηγορης προσβασης
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμενο πατημα στην οθονη -> γραφικα στοιχεια -> Ενεργεια Nova -> Καρτελα εφαρμογων. Το εικονιδιο που δημιουργηθηκε το σερνεις και το βαζεις στην γραμμη γρηγορης προσβασης
σ ευχαριστώ! Εγώ έψαχνα στις ρυθμίσεις του nova. :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.gizchina.com/2018/09/29/get-the-pixel-3-launcher-running-on-your-android-8-0-smartphone/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χθες για δοκιμή τον Microsoft launcher, έβαλα widget ρολόι και καιρός, μα δεν μπορώ να βρω επιλογή για αυτόματη ανανέωση του καιρού.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.whatau.cpl

CPL Launcher

Μια παραλλαγή του Rootless Pixel Launcher.

Για να έχετε Google feed και "at a glance" θα πρέπει να κατεβάσετε την συνοδευτική εφαρμογή από το GitHub του developer και να ακολουθήσετε τις οδηγίες εγκατάστασης.

Πολύ καλός δείχνει

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.whatau.cpl

CPL Launcher

Μια παραλλαγή του Rootless Pixel Launcher.

Για να έχετε Google feed και "at a glance" θα πρέπει να κατεβάσετε την συνοδευτική εφαρμογή από το GitHub του developer και να ακολουθήσετε τις οδηγίες εγκατάστασης.

Πολύ καλός δείχνει

έχει αλλαγή grid σε μεγάλο νούμερο; πχ 12χ7;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλαγή grid σε μεγάλο νούμερο; πχ 12χ7;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

9χ9 το μεγαλύτερο....

 

Τον δοκιμάζω από χθες. Μου αρέσει αρκετά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα info λέει ότι καλύτερο είναι να χρησιμοποιείται με συσκευές που έχουν Vanilla Android.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα info λέει ότι καλύτερο είναι να χρησιμοποιείται με συσκευές που έχουν Vanilla Android.
Από ότι κατάλαβα έχει κάποια θέματα με emui .. στο LG G6 μου τρέχει μία χαρά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλος ένας πολύ φρέσκος με πάνω κάτω το ίδιο team να τον εξελίσσει...

Η πλήρης εμπειρία δίνεται με την pro έκδοση αλλά δείχνει πολύ καλός με περισσότερα features από τους άλλους. Μάλλον χωρίς περιορισμούς vanilla κλπ.

Hyperion Launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.launcher

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...