Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

ston nova οταν πατησουμε να δουμε τις εφαρμογες , αυτες ειναι σε μαυρο φοντο. αλλαζει το χρωμα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ston nova οταν πατησουμε να δουμε τις εφαρμογες , αυτες ειναι σε μαυρο φοντο. αλλαζει το χρωμα αυτο?

στον αγορασμένο ναι έχει στις ρυθμίσεις αλλαγή φόντου στο συρτάρι εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το screenshot απο την ....ροζ lock screen που θελω να αλλαξω:

Πως μπορω να κανω την αλλαγη λοιπον;

 

Εικόνα είναι, δεν είναι χρώμα. Πήγαινε πάλι στις εικόνες σου, διάλεξε μια και όρισε τη ως "κλείδωμα οθόνης". :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εικόνα είναι, δεν είναι χρώμα. Πήγαινε πάλι στις εικόνες σου, διάλεξε μια και όρισε τη ως "κλείδωμα οθόνης". :)

 

Ειχες δικιο, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Ποια είναι η άποψη σας για launchers τύπου aviate και everything me; Υπαρχει καποιο αντίστοιχο thread;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Ποια είναι η άποψη σας για launchers τύπου aviate και everything me; Υπαρχει καποιο αντίστοιχο thread;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχο thread.. Εγώ παρότι έχω αγορασμενους Nova, apex, tsf χρησιμοποιώ aviate. Τώρα που έβαλε διάφανο θέμα και βάζεις ότι ταπετσαρία θέλεις μου αρέσει ακόμα περισσότερο. Με βολεύει η οργάνωση που έχει. Είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσεις μόνος σου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχο thread.. Εγώ παρότι έχω αγορασμενους Nova, apex, tsf χρησιμοποιώ aviate. Τώρα που έβαλε διάφανο θέμα και βάζεις ότι ταπετσαρία θέλεις μου αρέσει ακόμα περισσότερο. Με βολεύει η οργάνωση που έχει. Είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσεις μόνος σου.

 

Το έχω δοκιμάσει όπως και το Everything me. Πολύ καλά και τα δύο, η οργάνωση τους πολύ βολική. Νομίζω ότι το aviate υπάρχει σε σχεδίαση (απλότητα) αλλά όπως και να έχει χρειάζεται λίγο καλύτερη υποστήριξη από τους developers για να δουλέψει άψογα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, sorry για το σχόλιο, αλλά ο Go είναι σκουπίδι... Βάλε έναν Nova να χαρείς την καινούργια σου συσκευή!

 

Τρομαξα να τον σεταρω τον go, πες μου οτι υπαρχει transition-migration τροπος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

===============

Στον go launcher υπαρχει τροπος να κανω να μην εμφανιζονται στο app drawer οι εφαρμογες που δεν θελω;

Link to comment
Share on other sites

Τρομαξα να τον σεταρω τον go, πες μου οτι υπαρχει transition-migration τροπος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

===============

Στον go launcher υπαρχει τροπος να κανω να μην εμφανιζονται στο app drawer οι εφαρμογες που δεν θελω;

 

O Go είναι γεμάτος bloatware, ίσως πριν απο 4-5 χρόνια να ήταν ο καλύτερος, αλλά τώρα δεν...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

O Go είναι γεμάτος bloatware, ίσως πριν απο 4-5 χρόνια να ήταν ο καλύτερος, αλλά τώρα δεν...

 

Ok, μαλλον θα κανω μια προσπαθεια εκ νεου σεταρισματος με nova.

Μετα απο που οριζω ως default για ολα τον nova;

Μπορω να αφαιρεσω εναν launcher μη γινει κανενα conflict? Απο που;

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova είναι μάλλον ο ταχύτερος. Μια εναλλακτική του Go είναι ο Next Launcher (που χρησιμοποιώ). Είναι λίγο πιο βαρύς από το Nova, αλλά πολύ πιο φινετσάτος κατ' εμέ και με αρκετά ωραία free themes και icons.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

Έχω το LG L9 II αρουτάριστο με KitKat και νομίζω ότι θα ήθελα να μπω στη λογική των launchers.

Δοκίμασα να βάλω το Nova Launcher, αλλά έχει ένα πράγμα που με ενοχλεί αρκετά. Το ότι δεν μπορώ μέσα στο συρτάρι των εφαρμογών να τακτοποιήσω τις εφαρμογές όπως ακριβώς θέλω εγώ. Γίνεται με φακέλους κλπ, αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω εν τέλει.

Στη συνέχεια έβαλα το Apex, αλλά εκεί διαπίστωσα ότι έχει ένα θέμα ο συγκεκριμένος launcher με τα widgets γιατί θέλει να ειναι rooted το κινητό.

Οπότε αναρωτιέμαι το εξής.

 

Μπορεί κάποιος launcher να είναι όσο γρήγορος και αποτελεσματικός με τα widgets, όσο είναι ο Nova Launcher, αλλά να επιτρέπει και την αλλαγή της σειράς των εφαρμογών του drawer;

Είμαι σίγουρος ότι με κάποιο τρόπο μπορεί να γίνει αυτό, οπότε γι'αυτό καταλήγω σε σας τους guru! :)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Μην το σκεφτεσαι καν φιλε μου! Βαλε νοβα οπως εισαι! Απλος και ο πιο γρηγορος πιστευω! Και αυτο με το συρταρι απλα θα το συνηθισεις πιστεψε με! Και γω ημουν στην αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova είναι μάλλον ο ταχύτερος. Μια εναλλακτική του Go είναι ο Next Launcher (που χρησιμοποιώ). Είναι λίγο πιο βαρύς από το Nova, αλλά πολύ πιο φινετσάτος κατ' εμέ και με αρκετά ωραία free themes και icons.

 

δεν σου τρωει μπαταρια πιο γρηγορα? απο το πρωι που τον χρησιμοποιησα σημερα ηταν 100% το τηλεφωνο και σε 3 ωρες ειχα 9% καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο . Τσέκαρες τη χρήση μπαταρίας ; Εγώ τον έχω memory persistent , τρώει λίγο παραπανω μνήμη αλλά είναι σφαίρα !

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο . Τσέκαρες τη χρήση μπαταρίας ; Εγώ τον έχω memory persistent , τρώει λίγο παραπανω μνήμη αλλά είναι σφαίρα !

 

και ηταν standby , ουτε τηλεφωνο δεν ειχα κανει. ειχα για 40 λεπτα το bt ανοικτο και ακουγα μουσικη απο το sony sbh 50. τον εβγαλα με τετοια καταναλωση. τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το BT ήταν... Τσέκαρε nova (με ίδια χρήση )να δεις αν δε βαριέσαι .

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το BT ήταν... Τσέκαρε nova (με ίδια χρήση )να δεις αν δε βαριέσαι .

 

μπα με νοβα που το εχω συνεχεια δεν καταναλωνει τιποτα. το θεμα ειναι οτι επρεπε να δω την μπαταρια πριν βγαλω τον next. μετα που την ειδα δεν καταλαβα τι εκανε την καταναλωση. εδειξε το android weather το.οποιο δεν ειχα ανοιξει καν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο καιρός ,μας τα έχει κάνει μαντάρα... :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Τρομαξα να τον σεταρω τον go, πες μου οτι υπαρχει transition-migration τροπος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

===============

Στον go launcher υπαρχει τροπος να κανω να μην εμφανιζονται στο app drawer οι εφαρμογες που δεν θελω;

 

Μέσα στο app-drawer, πατάς το "Apps" πάνω αριστερά και ... "Hide App". Επιλέγεις και έτοιμος.:)

 

 

Ο Nova είναι μάλλον ο ταχύτερος. Μια εναλλακτική του Go είναι ο Next Launcher (που χρησιμοποιώ). Είναι λίγο πιο βαρύς από το Nova, αλλά πολύ πιο φινετσάτος κατ' εμέ και με αρκετά ωραία free themes και icons.

 

Και εγώ τον next χρησιμοποιώ και δεν τον συγκρίνω με κανέναν...

Στο προηγούμενο κινητό μου έχω εγκατεστημένους τους ace, AWD, Apex, Buzz, dodol, Go, Next, Nova και Solo. Εκτός του Next, όλοι οι άλλοι κοντράρονται μεταξύ τους και ξεχωρίζουν κάπως οι Go και Nova. Ο Next είναι απλά εκτός σύγκρισης...

Αυτό βέβαια είναι μόνο η άποψη μου, δεν σημαίνει ότι είναι και απαραίτητα σωστή, ούτε θέλω να ανοίξω διαμάχες για τους launchers, το θεωρώ πολύ αστείο άλλωστε. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

Έχω το LG L9 II αρουτάριστο με KitKat και νομίζω ότι θα ήθελα να μπω στη λογική των launchers.

Δοκίμασα να βάλω το Nova Launcher, αλλά έχει ένα πράγμα που με ενοχλεί αρκετά. Το ότι δεν μπορώ μέσα στο συρτάρι των εφαρμογών να τακτοποιήσω τις εφαρμογές όπως ακριβώς θέλω εγώ. Γίνεται με φακέλους κλπ, αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω εν τέλει.

Στη συνέχεια έβαλα το Apex, αλλά εκεί διαπίστωσα ότι έχει ένα θέμα ο συγκεκριμένος launcher με τα widgets γιατί θέλει να ειναι rooted το κινητό.

Οπότε αναρωτιέμαι το εξής.

 

Μπορεί κάποιος launcher να είναι όσο γρήγορος και αποτελεσματικός με τα widgets, όσο είναι ο Nova Launcher, αλλά να επιτρέπει και την αλλαγή της σειράς των εφαρμογών του drawer;

Είμαι σίγουρος ότι με κάποιο τρόπο μπορεί να γίνει αυτό, οπότε γι'αυτό καταλήγω σε σας τους guru! :)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Εγώ πάντως στον Nova επειδή έχω το ίδιο θέμα, κάνω μετονομασία την εφαρμογή που θέλω και βάζω ένα γράμμα μπροστά, έτσι ώστε να το βάλει αυτόματα εκεί που θέλω, μιας κι έχω ορίσει αλφαβητική σειρά.

Σας ευχαριστώ, το ξέρω :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα και εγω το ιδιο θεμα με τον nova, κατεληξα σε dodol launcher και go launcher.Aλλαζεις την σειρα των εικονιδιων,οπως θελεις εσυ
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με ενα φιλο, που ανηκει στους....ψαγμενους, και μου ειπε οτι προτεινει Google now.

Βεβαια, εδω βλεπω οτι δεν υπαρχει στην δημοσκοπηση καν σαν επιλογη, ισως επειδη ειναι περσινο το θεμα;

Θα ειναι λεει και ο official launcher για android 5, και ειναι πολυ καλος.

 

--------------------------

 

Το μικρο x εικονιδιακι που βγαζει στο εικονιδιο της καθε εφαρμογης στο go launcher στο app drawer, τι ακριβως κανει;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με ενα φιλο, που ανηκει στους....ψαγμενους, και μου ειπε οτι προτεινει Google now.

Βεβαια, εδω βλεπω οτι δεν υπαρχει στην δημοσκοπηση καν σαν επιλογη, ισως επειδη ειναι περσινο το θεμα;

Θα ειναι λεει και ο official launcher για android 5, και ειναι πολυ καλος.

 

--------------------------

 

Το μικρο x εικονιδιακι που βγαζει στο εικονιδιο της καθε εφαρμογης στο go launcher στο app drawer, τι ακριβως κανει;

Το Google now είναι Launcher δεν νομίζω.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...