Jump to content

Amoi N821


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε μας ρε παιδεία τι λεη από θέμα τηλεφώνου ίντερνετ μέσω wifi και 3g και gps γιατί σκέφτομαι τρελά να το πάρω γιατί ήθελα το jiayu g3 το οποίο απορρίφθηκε για λόγους gps και το newman n1 το οποίο δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ROM με 4,1,1 με υποστήριξη Ελληνικής γλώσσας για όποιον ενδιαφέρεται από τους φίλους μας τους Ρώσους για το AmoiΝ821

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72585471/N821_JB_HK_USER_2012_12_15.rar

 

Για να την περάσετε θα χρειαστεί να έχετε το SP Flash tools.

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Και μια ROM με 4,1,1 με υποστήριξη Ελληνικής γλώσσας για όποιον ενδιαφέρεται από τους φίλους μας τους Ρώσους για το AmoiΝ821

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72585471/N821_JB_HK_USER_2012_12_15.rar

 

Για να την περάσετε θα χρειαστεί να έχετε το SP Flash tools.

 

ξέρεις εαν δουλεύει καλά το τηλ με αυτή την ρομ;

το 4.1.1 death και 4.1.2 το πέρασε φίλος μου στο κινητό αλλά δεν είχε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις εαν δουλεύει καλά το τηλ με αυτή την ρομ;

το 4.1.1 death και 4.1.2 το πέρασε φίλος μου στο κινητό αλλά δεν είχε ελληνικά

Φίλε μου από ψάξιμο σε Ρώσσικο σάιτ είδα ότι δουλεύει

Από κοντά θα το δω μόλις παραλάβω το τηλέφωνο αφού το έχω παραγγείλει και το περιμένω από μέρα σε μέρα

Μόλις την περάσω θα σας ειδοποιήσω :)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω από το minideal. Θα πρέπει να κάνω register στο σαιτ η μπορώ να το παραγγείλω έτσι και να πληρώσω κατευθείαν μέσω paypal. Υπάρχει κανένα κουπόνι για έκπτωση να μου έρθει φθηνότερα ? Συγνώμη παιδεία άλλα είναι η πρώτη μου παραγγελία από τέτοια σαιτ και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θέλω να μου πείτε τι θα επιλέξω από το συγκεκριμένο σαιτ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω από το minideal. Θα πρέπει να κάνω register στο σαιτ η μπορώ να το παραγγείλω έτσι και να πληρώσω κατευθείαν μέσω paypal. Υπάρχει κανένα κουπόνι για έκπτωση να μου έρθει φθηνότερα ? Συγνώμη παιδεία άλλα είναι η πρώτη μου παραγγελία από τέτοια σαιτ και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θέλω να μου πείτε τι θα επιλέξω από το συγκεκριμένο σαιτ.

 

Μπορείς να κάνεις την αγορά σου χωρίς να χρειάζεται ρετζίστερ, για δωρεάν μεταφορικά επέλεξε SP singapore post και εννοείται με pay pal. Μίλα και μαζί τους στο chat για καλύτερη συνεννόηση. Εαν ενδιαφέρεσαι για το Ν828 έχω ένα κουπόνι στείλε πμ, Για το Ν821 δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ROM με 4,1,1 με υποστήριξη Ελληνικής γλώσσας για όποιον ενδιαφέρεται από τους φίλους μας τους Ρώσους για το AmoiΝ821

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/72585471/N821_JB_HK_USER_2012_12_15.rar

 

Για να την περάσετε θα χρειαστεί να έχετε το SP Flash tools.

 

Έψαχνα μανιωδώς μια rom με 4.1 και ελληνικά και με έσωσες, το παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και την πέρασα με το καλημέρα :). Χίλια ευχαριστώ για το find!

 

Δυστυχώς δεν έχει root, και δεν δούλευε κανένα από τα γνωστά tools, αλλά με λίγη βοήθεια από τους φίλους μας τους Γερμανούς όλα γίνονται:

 

Χρειάζεται αρχικά να αντικατασταθούν τα boot.img και recovery.img με τα σωστά,

υπάρχουν σε αυτό το post

http://chinamobiles.org/showthread.php?32983-Amoi-n821-rom&p=357309&viewfull=1#post357309

Διαλέγετε twrp ή cwm recovery και οπωσδήποτε το N821_JB_root_boot.rar.

Τα βάζω και εδώ για να υπάρχουν (για cwm μονο, αυτο το twrp δεν το κατεω ακομα)

 

https://www.dropbox.com/s/8kvpffcsln6kp5u/N821_JB_root_boot.rar

https://www.dropbox.com/s/mgts0offmullaem/cwm_recovery.rar

 

Πρέπει να αρχεία να γίνουν rename σε boot.img και recovery.img και να αντικαταστήσουν αυτά της rom.

Αφού γίνει το φλασάρισμα βάζετε το εξής zip από recovery:

Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed.zip

 

Ίσως με τα updated boot και recovery να δουλεύουν και τα υπόλοιπα rooting tools, δεν τα δοκίμασα.

 

Ο Γερμανός έχει φτιάξει και ένα πακέτο που τα περιέχει όλα για να μην ψάχνετε απο δω κι απο κει:

https://docs.google.com/file/d/0B0NOGlntBzw0SjQyZFVBR0Y2emc/edit

Λέει german αλλά απ'ότι καταλαβαίνω έχει κανει απλα τις τροποποιήσεις που προανέφερα, δε νομίζω να κάθησε να αφαιρέσει γλώσσες!

 

Τέλος να πω ότι αν έχει ήδη μπει η συγκεκριμένη rom χωρίς root, γίνεται να φλασαριστούν μόνο τα διορθωμένα boot.img και recovery.img χωρίς να χαθούν δεδομένα (τσεκάρουμε μόνο αυτά στο flash tool και πατάμε download)

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε αγορασει απο πιο καταστημα το πηρατε? τι διαφορετικα rom μπορουμε να βαλουμε? αρκει να εχει english

παιρνει cyanogenmod?

απο 3g τι ταχυτητες εχει? λειτουργει μονο σε 3g 2100MHz στην ελλαδα δεν χρησιμοποιουμε τις αλλες? 850 και 1900 για 3g?

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα μανιωδώς μια rom με 4.1 και ελληνικά και με έσωσες, το παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και την πέρασα με το καλημέρα :). Χίλια ευχαριστώ για το find!

 

 

Τα Ελληνικά υπάρχουν τελικά σε αυτή τη ROM;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τα Ελληνικά υπάρχουν τελικά σε αυτή τη ROM;

 

Ναι κανονικά, μονο το titanium νομιζε σε κάποια φάση ότι είμαι Κινέζος αλλά με ένα reinstall (του titanium, όχι της rom) έφτιαξε. Μόνο μία ορατή κινέζικη εφαρμογή έχει, φαντάζομαι θα βγαίνει αλλα δεν το έχω ψάξει ακόμα. Μεχρι στιγμής καλά δουλεύει (χωρις να έχω κανει και ιδιαίτερα εκτενείς δοκιμές). Μου φαίνεται λίγο φτωχή σε ρυθμίσεις, αλλά έρχομαι από cyanogenmod :)

 

οσοι το εχετε αγορασει απο πιο καταστημα το πηρατε? τι διαφορετικα rom μπορουμε να βαλουμε? αρκει να εχει english

παιρνει cyanogenmod?

απο 3g τι ταχυτητες εχει? λειτουργει μονο σε 3g 2100MHz στην ελλαδα δεν χρησιμοποιουμε τις αλλες? 850 και 1900 για 3g?

 

Απο minideal το πήρα, καλή τιμή, 11 μέρες έκανε, ήρθε με extra screen protector (έχει και έναν από τη μαμά του ήδη)

Cyanogen για mtk6xxx δεν υπάρχει ακόμα δυστυχώς.

Έχει μόνο 2100 3G, απ'ότι ξέρω μάλλον θα αρχίσουν να βάζουν και 900 3G για καλύτερο penetration σε αστικές περιοχές. Λογικά δε θα έχουμε πρόβλημα, απλά δε θα επωφεληθούμε από καλύτερο σήμα σε δύσκολα σημεία.

 

Δε μου λέτε, όταν η κάμερα κάνει focus ακούγεται σε εσάς ένα "κλακ" μέσα από την κατασκευή;

 

Ακούγονται διαφορα κλακ όταν κάνει focus, δε νομίζω ότι είναι ασυνήθιστο, ακριβώς τον ίδιο ήχο έκανε και το blade που είχα. Κόλλημα με τα κουμπία παντως δεν έχω παρατηρήσει (ακόμα, 2η μέρα το έχω)

 

Να πω και κάτι που προσωπικά δεν το περίμενα, το μαύρο πίσω κάλλυμα που δεν είναι γυαλιστερό δεν προσφέρει και πολλά στο πιάσιμο. Εν ολίγοις γλυστράει σα διάολος και χωρίς καποιο skin/case το βλέπω στο πάτωμα σύντομα. Αν έχει κανείς κάποιο λινκ με silicone skins ας ενημερώσει γιατι στο ebay απ'ότι βλέπω δεν παίζει κάτι.

Edited by mezger
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι που προσωπικά δεν το περίμενα, το μαύρο πίσω κάλλυμα που δεν είναι γυαλιστερό δεν προσφέρει και πολλά στο πιάσιμο. Εν ολίγοις γλυστράει σα διάολος και χωρίς καποιο skin/case το βλέπω στο πάτωμα σύντομα. Αν έχει κανείς κάποιο λινκ με silicone skins ας ενημερώσει γιατι στο ebay απ'ότι βλέπω δεν παίζει κάτι.

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=amoi+n821+case&catId=0&initiative_id=AS_20130424051737

 

[quote=mezger;4666757

Ο Γερμανός έχει φτιάξει και ένα πακέτο που τα περιέχει όλα για να μην ψάχνετε απο δω κι απο κει:

https://docs.google.com/file/d/0B0NOGlntBzw0SjQyZFVBR0Y2emc/edit

Λέει german αλλά απ'ότι καταλαβαίνω έχει κανει απλα τις τροποποιήσεις που προανέφερα, δε νομίζω να κάθησε να αφαιρέσει γλώσσες!

 

Τέλος να πω ότι αν έχει ήδη μπει η συγκεκριμένη rom χωρίς root, γίνεται να φλασαριστούν μόνο τα διορθωμένα boot.img και recovery.img χωρίς να χαθούν δεδομένα (τσεκάρουμε μόνο αυτά στο flash tool και πατάμε download)

 

Όποιος κατεβάσει το ποιο πάνω πακέτο δεν χρειάζεται να κάνει αντικατάσταση Boot.img recovery.img μια και στην ποιο πάνω έκδοση είναι ενσωματωμένα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει πώς να μην ακούγεται ο ήχος του κλείστρου κατά την φωτογράφιση;

κάποια στιγμή έκανα μια αλλάγή στις ρυθμίσεις και το απενεργοποίησα αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς έκανα. Βέβαια έχω περάσει κατην εφαρμογή silent camera αλλά θα ήθελα στην δική του εφαρμογή να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=398982

Όλα τα καλά για το κινητό μας Απλά μετάφραση με Google γιατί το site είναι Ρώσσικο:happy:

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

...

χμ, είπα να αλλάξω γραμματοσειρά στο κινητό με το font generator και ενώ το είχα κάνει 2-3 φορές πριν και όλα καλά...

την τελευταία φορά είπα να τις αντικαταστήσω όλες με μία.

Κάνω λοιπόν reboot και το κινητό έχει κολλήσει στο εισαγωγικό "amoi 360" και δεν πάει παραπέρα...

 

άσχημα τα πράγματα, έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

εύρεση λύσης τελικά

εγκατέστησα τελικά μέσω lewa το zipάκι που είχαν μέσα οι φίλοι Κινέζοι με το λειτουργικό και ξανάνοιξε.

Edited by gialatzi
εύρεση λύσης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό το έχω 2 μέρες στα χέρια μου

Το πήρα από minideal έκανε να έρθει 17 μέρες και δεν πλήρωσα τελωνείο

Το πήρα με την υπόδειξη του Σταύρου τον οποίο και ευχαριστώ πάρα πολύ μια που το τηλέφωνο "για μένα" είναι καταπληκτικό .

Δυνατό σήμα και wi-fi ,gps που κλείδωσε για πρώτη φορά σε λιγότερο από 30sec ,ποιότητα κατασκευής εξαιρετική για τα χρήματα που πλήρωσα

Ήρθε rooted με έκδοση 4,0,4 με σχεδόν πλήρη υποστήριξη Ελληνικής γλώσσας (3-4 λέξεις δεν τις μεταφράζει) google store κανονικότατα και σχεδόν κανένα κινεζικο πρόγραμμα προεγκατεστημένο

Για μένα είναι το πρώτο κινητό android αλλά στην οικογένεια τα άλλα μέλη έχουν samsung ice και alcatel ot-990 οπότε συγκρινόμενο με αυτά θεωρώ ότι το δικό μου είναι καλύτερο

Προβλήματα όσον αφορά το πίσω καπάκι εγώ δεν έχω και ούτε στιγμή δεν το είδα να κολλάει παρόλο που το "φόρτωσα" με προγράμματα και παιχνίδια

Δεν σας κρύβω ότι είχα ένα προβληματισμό για το τι θα μου "βγει" αυτό το τηλέφωνο όμως τώρα είμαι έτοιμος (που λέει ο λόγος) να αγοράσω και άλλο κινέζικο χωρίς δεύτερη σκέψη

Ευχαριστώ για μια ακόμη φορά το Σταύρο που μου το πρότεινε

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Χριστός Ανέστη και καλό Πάσχα σε όλους!έχω τη συσκευή εδώ και ένα μήνα περίπου και δεν υπάρχει κάτι κακό που να γράψω γι αυτήν. Προχτές έβαλα και δεύτερη Sim και δουλεύει μια χαρά και αυτή. Βέβαια είναι λίγο περίεργο να κάνεις τις κλήσεις από την δεύτερη κάρτα (δηλαδή πρέπει να κάνεις slide αριστερά την επιλογή κλήσης ή την αποστολή μηνύματος για να επιλέξεις ποια sim χρησιμοποιείς) αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας. Κάποια μικροπροβλήματα που δεν θεωρώ σημαντικά,αλλά ίσως και επειδή δεν ξεψαχνίζω το κινητό δεν ξέρω να τα βγάλω πέρα είναι ότι κάποια ρολόγια που δοκίμασα να βάλω widget κολάνε δηλαδή η ώρα παραμένει στάσιμη και πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη για να επανέλθει.Ισως πάλι να είναι οι εφαρμογές που κατέβασα προβληματικές αλλα δεν με απασχολεί ιδιέταιρα.Σαν συσκευή τηλεφώνου τα πάει μια χαρά και δεν έχω παράπονο από την ποιότητα των κλήσεων. Ο Κινέζος συνεχίζει ακάθεκτος!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν μπορώ να πω, ευχαριστημένος είμαι γενικά...

Το μόνο που μου τη δίνει είναι το καπάκι που τρίζει παράλογα.

 

ΙΔΕΑ http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fwholesale%2Fwholesale-amoi-n821-case.html&ei=FWeGUdDiOY7WParGgdgK&usg=AFQjCNE0pH1rTvkHHpF5GgAYsfznDJPZwQ&bvm=bv.45960087,d.ZWU

 

Αν ειναι αυτό το θέμα μόνο μπορείς να πάρεις απο εκεί καπάκια και σε οτι χρώμα θελεις ή με μια πιο σκληρή θηκη να αποφυγεις το ενοχλητικο τριξιμο (δεν θα προτεινα λαδι οπος τους μεντεσεδες) δεν ειναι και τοσο δυσβάσταχτο το κόστος. Φιλικα παντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ένα καπάκι ακόμα αυθεντικό να το δοκιμάσω, δε νομιζω όμως πως θα λυθεί το πρόβλημα...

Εσένα που δεν τρίζει τι χρώμα είναι το καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...