Jump to content

Amoi N821


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που το έχω σε πορτοκαλί πάντως, το πίσω κάλυμμα τρίζει, εσένα είναι οκ;

(αυτό που λες με το on/of και το volume σε εμένα δε βγαίνει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατώντας το στα πλάγια κάνει κατι μικροτριξίματα, μεγάλη επιφάνεια πλαστικού κια γιαυτό, μάλλον έχει κάποιο κενό πεταξυ του πλαστικού και της μπαταρίας.

Για το backup ίσως δεν έχει την ίδια ρομ περασμένη, μάλλον έχει σχέση με το από που το πήρες.

Μάλλον είναι δικό μου το λαθος, δεν το εξήγησα σωστο. Κλέισε το κινητό και όταν είναι να το ανοίξεις κράτα παρατημένο το volume+ και άνοιξε το.

Link to comment
Share on other sites

α, ναι το βγάζει...

Μάλλον όλα τα μοντέλα το έχουν αυτό με το τρίξιμο...

σκεφτόμουν να πάρω ένα άλλο αυθεντικό κάλυμμα μήπως και διορθωθεί το θέμα, αλλά χλωμό το βλέπω...

τζάμπα θα πάει το 15άρι...

 

Γενικά έχεις δοκιμάσει να στείλεις κενό sms?

Εγώ αδυνατώ, παρότι πατάω το spacebar δεν το στέλνει...

Link to comment
Share on other sites

κενο sms; όχι γιατί;

το να υπάρχει δεύτερο καλύμα δεν είναι άσχημη ιδέα, αλλά δεν πιστεύω ότι θα διορθωθεί το τρίξιμο. Του πέρασα και το μπλακ μαρκετ εαν σε ενδιαφέρει για εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Τα κενά sms είναι απαραίτητα για να μαθαίνεις υπόλοιπο mb, sms κ.τ.λ...

σε άλλα μοντέλα απ΄ότι έψαξα αυτό γίνεται πατώντας το spacebar αλλά εδώ δεν γίνεται... :(

Γενικά είμαι νέος στο android (έρχομαι από symbian)και έχω τα γνωστά προβλήματα του πρωτάρη.

 

Για μπλακ μάρκετ δεν είμαι ενήμερος, θα το ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Βρηκα το ανιστοιχο amoi n828 στα 189 δολαρια ( 144.50 euro)

http://hotmid.com/amoi-n828-quad-core-mt6589-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

Λογικα ειναι κατι σαν την αναβαθμιση του n821.Eσεις πιστευετε οτι αξιζει σαν κινητο?Γεια 140 ευρω με τετραπυρινο και 1 γιγα ραμ ακουγεται πολυ δελεαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Βρηκα το ανιστοιχο amoi n828 στα 189 δολαρια ( 144.50 euro)

http://hotmid.com/amoi-n828-quad-core-mt6589-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

Λογικα ειναι κατι σαν την αναβαθμιση του n821.Eσεις πιστευετε οτι αξιζει σαν κινητο?Γεια 140 ευρω με τετραπυρινο και 1 γιγα ραμ ακουγεται πολυ δελεαστικο...

 

πιστεύω πως ναι

το κατάστημα δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Βρηκα το ανιστοιχο amoi n828 στα 189 δολαρια ( 144.50 euro)

http://hotmid.com/amoi-n828-quad-core-mt6589-wcdma-gsm-dual-sim-4-5-inch-ips-android-phone.html

Λογικα ειναι κατι σαν την αναβαθμιση του n821.Eσεις πιστευετε οτι αξιζει σαν κινητο?Γεια 140 ευρω με τετραπυρινο και 1 γιγα ραμ ακουγεται πολυ δελεαστικο...

 

Αγορασε το απο εδω για σιγουρια.

http://www.etotalk.com/advanced_search_result.html?keyword=amoi+n828&search_in_description=1&inc_subcat=1

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2.

Επισης αν μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω απο αυτα τα site? (με το τελωνειο αμα ειναι κινεζικα site)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω αγοράσει απο κίνα προς το παρόν (σημερα-αυριο θα παραγγείλω μάλλον το n828 απο minideal).

Το minideal (απ οτι διάβασα και εδω στο forum) είναι αρκετά καλο στέλνει με singapore post δωρεάν (και γρήγορα) και δεν νομίζω οτι παίζει να περάσει απο τελωνείο.

Επίσης είναι και πιο φθηνό και δίνει και μερικά extras. (πάντα αγορές με paypal)

Μιλα τους και στο chat αν θες ειναι αρκετά εξυπηρετικοί.

 

 

Μήπως μπορεί κάποιος κάτοχος του n821 να ανεβάσει κάποια φωτο απο την camera του;Να δουμε πως τα πηγαινει σε photos με καλη φωτεινότητα.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2.

Επισης αν μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω απο αυτα τα site? (με το τελωνειο αμα ειναι κινεζικα site)

 

Aν το minideal.net το δινει ρουταρισμενο και με play store παρε το απο εκει,διοτι το etotalk χρεωνει αποστολη,ιδια χρηματα θα σου ερθει.

Ζητα να γραψουν χαμηλη αξια στο πακετο,με singapore post θα σου ερθει στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Aν το minideal.net το δινει ρουταρισμενο και με play store παρε το απο εκει,διοτι το etotalk χρεωνει αποστολη,ιδια χρηματα θα σου ερθει.

Ζητα να γραψουν χαμηλη αξια στο πακετο,με singapore post θα σου ερθει στο σπιτι.

 

Ξέχασα να το ποσταρω στο minideal το n828 εχει κουπόνι -15$: 28ABED

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.Απο τι βλεπω καταληγω στο minideal.

1oν το κουπονι πως το εμφανιζουμε?(που το βαζουμε)

2ον στο chat για την singapore post τι θα τους πω να μου το φτιαξουν για μην περασει τελωνειο...

3ον απο εγγυηση τι παιζει με την κινα?

Edited by Deponakias
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.Απο τι βλεπω καταλιγο στο minideal.

1oν το κουπονι πως το εμφανιζουμε?(που το βαζουμε)

2ον στο chat για την singapore post τι θα τους πω να μου το φτιαξουν για μην περασει τελωνειο...

3ον απο εγγυηση τι παιζει με την κινα?

 

μετα το κλικ στην αγορα λογικα εκει η στην επομενη σελιδα πρεπει να εχει χωρο για το κουπονι,να τους ζητησεις χαμηλη τιμη για το τελωνειο low price for customs in the parcel, συνηθως ενα χρονο ειναι η εγγυηση τους,να μην σου τυχει φυσικα,πρεπει να το στειλεις να στο επισκευασουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Το τηλεφωνο το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα και μεχρι στιγμης δεν μπορω να πω οτι εχω παραπονα.Βεβαια το θεμα δεν ξερω κατα ποσο μενει επικαιρο αφου οπως βλεπω τα μοντελα και οι τεχνολογιες αλλαζουν με κινηματογραφικη ταχυτητα.Στο προκειμενο παντως το τηλεφωνο ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης.Δεν το εχω δοκιμασει ακομα με 2 καρτες, οταν θα το κανω ομως θα σας πω.Σαν συσκευη τηλεφωνου,δηλαδη κλησεις,ακουστικη κτλ δεν μπορω να πω οτι λειτουργει χειροτερα απο την παλαια μου συσκευη.Εχω το xperia x10 mini pro (με το πτυσομενο πληκτρολογιο) και συνεπως ολες μου οι εντυπωσεις θα ειναι παντα σε σχεση με αυτη τη συσκευη. Η καμερα του ειναι αρκετα καλη και δεν μπορω να πω οτι δεν βγαζει ασχημες φωτογραφιες ή τουλαχιστον χειροτερες απο το προηγουμενο.Βεβαια ενα τεστ με προβολη των εικονων σε μεγαλυτερη οθονη (λαπτοπ) θα λυσει ολες τις αποριες. Το wifi αρκετα πιο γρηγορο απο την προηγουμενη συσκευη ενω δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης απο τις εφαρμογες που κατεβασα απο το καταστημα.Ακομα ψαχνω ενα καλο προγραμμα για πλοηγηση (τζαμπανταν please) και οποιος μπορει να με βοηθησει θα ηταν ευπροσδεκτος!Δεν προκειται να φτασω την συσκευη στα ορια της ομως μπορω να πω οτι για καθημερινη χρηση ειναι μια αξιοπρεπεστατη συσκευη και το ζητουμενο απο εδω και περα ειναι η διαρκεια ζωης του σε βαθος χρονου καθως δεν συνηθιζω να αλλαζω συσκευες συχνα.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν θα εκανα ποτε τετοια δοκιμη αλλα αφου πρεπει να σου απαντησω να σου πω οτι το ζουληξα λιγο αλλα δεν μου εκανε κατι τετοιο.Επισης να σου πω οτι με το καλημερα πηρα και θηκη για να το βαλω.Το τεστ ζουληγματος το εκανα χωρις θηκη.Μην με ρωτησεις αν ειναι αδιαβροχο γιατι κατω απο τη βρυση δεν το βαζω.φαινομενικα επειδη ειναι αρκετα μαλακο το υλικο του καλυματος ισως υπο προυποθεσεις να παρουσιαζει το φαινομενο αυτο.Υπαρχει βεβαια και η αστοχια υλικου ή να έχει σπάσει κάποιο απο τα δοντακια στιριξης και να μην παταει καλα......Δεν μπορω να πω οτι τριζει.Ελπιζω να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

Με την μεχρι τωρα χρηση δεν εχω κανενα παραπονο.Ουτε το εχω συλλαβει να κολαει,τωρα αν χασει και ενα αγγιγμα στο τοσο δεν θα το πεταξω κιολας,αλλα σου λεω δεν κανω extreme χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Εχετε περασει κανενα προγραμμα πλοηγησης? Εχω προσπαθησει να περασω 3 αλλα αναγνωριζει οτι ειναι σπασμενα και δεν τα περναει.Μπορει να με βοηθησει καποιος στο που μπορει να οφειλεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσςο το Νdrive εδώ και μερικές μέρες, εκτός από το να δω εαν δουλεύει και βγάζει την θέση μου στον χάρτη δεν δοκίμασα περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...