Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα για Hands Free αλλά για κλασσικά ακουστικά, σαν αυτά που έχουν τα mp3/cd players. 3,5χιλ με 3 αγωγούς, στερεοφωνικά, όχι μικρόφωνο. Γιατί υποψιάζομαι πως ο φίλος χρησιμοποιεί άλλα καρφιά. Αυτά στο ebay φαίνονται κλασσικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είπα για Hands Free αλλά για κλασσικά ακουστικά, σαν αυτά που έχουν τα mp3/cd players. 3,5χιλ με 3 αγωγούς, στερεοφωνικά, όχι μικρόφωνο. Γιατί υποψιάζομαι πως ο φίλος χρησιμοποιεί άλλα καρφιά. Αυτά στο ebay φαίνονται κλασσικά.

 

Το κατάλαβα.... Δε δουλεύουν ολα τα 3.5αρια δυστυχώς ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και συγνωμη για την καθυστερηση στην απαντηση μου, αλλα ολη μερα στη δουλεια...

Εχω δοκιμασει ολες τις λυσεις που προτεινετε αλλα χωρις αποτελεσμα. Και το καλωδιο απο aux σε rca το οποιο ετυχε να εχω, αλλα δυστυχως δεν καταφερα αναπαραγωγη σε καποιο hi-fi του σπιτιου. Θα στειλω και ενα μηνυμα στη Samsung να δω τι θα μου πουνε και θα περιμενω και το καλωδιο απο ebay για να το δοκιμασω. Εχει καταφερει κανεις απο εσας να το συνδεσει σε καποιο στερεοφωνικο μεσω aux?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Φίλος που έχει το κινητό μου ζήτησε να τον βοηθήσω να το ρουτάρουμε. Διάβασα στα γρήγορα τις πρώτες και τις τελευταίες σελίδες εδώ, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό.

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για ρουτ;

Ευχαριστώ, και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν αυτή η ερώτηση έχει γίνει ήδη πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και γω το τηλέφωνο αυτό. Η οθόνη έχει γεμίσει με εφαρμογές και δε μπορώ να τις αφαιρέσω.

Με τη παρατεταμένη επαφή δεν μετακινούνται σε κάδο , απλώς ανοίγει η εφαρμογή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και γω το τηλέφωνο αυτό. Η οθόνη έχει γεμίσει με εφαρμογές και δε μπορώ να τις αφαιρέσω.

Με τη παρατεταμένη επαφή δεν μετακινούνται σε κάδο , απλώς ανοίγει η εφαρμογή. Ευχαριστώ.

 

κρατας παρατεταμενα και το μετακινεις στο καδο ψηλα στην οθονη

 

δεν βγαινει κανενα μενου που να σου λεει delete

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά..

συνειδητοποίησα ότι όταν η συσκευή μου είναι απενεργοποιημένη και μου γίνει κάποια κλήση , "δείχνει" σαν να μην υπάρχουν οι εν λόγω αριθμοί(χαρακτηριστικός γρήγορος διακοπτόμενος ήχος!!).Βέβαια το κακό είναι ότι δεν έρχεται ποτέ μήνυμα για τις κλήσεις που δέχτηκα και στα 2 νούμερα κατα τη διάρκεια που το κινητό ήταν κλειστό :!: Έχω vodafone και what's up - αν και νομίζω πως δεν έχει και πολύ σημασία!! Το χει πάθει κάνεις από σας?? {αν μπορεί κάποιος να μου δώσει το e-mail ή κάποιο τηλέφωνο(προτιμότερο) για να επικοινωνήσω με τη samsung!!ευχαριστώ}

 

Επίσης , υπάρχει κάποια εφαρμογή για ραδιόφωνο γιατί το ήδη υπάρχων με ξενερώνει χρήση με τη χρήση!! ??

 

ΧΡΗΣΙΜΟ!!!

πήγα ρυθμίσεις>επιλογές προγραμματιστή>εφαρμογές>όριο διεργασιών παρασκηνίου>χωρίς διεργασίες στο παρασκήνιο

και νομίζω πως είδα κάποια στοιχειώδη βελτίωση στην κατανάλωση μπαταρίας !!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από έμενα....πέρασα τελευταία την 4.2.2 και μπορώ να πω οτι το κινητό μεταμορφωθηκε τελείως αυτο που παρατηρώ τελευταία ειναι το εχεις.οτι ενω εχω στη νουμερο 1 καρτα myq και στη 2 f2g ενω εχω παντα προεπιλογη την 1(myq) και με καλεσουν στην 2(f2g) μετα το τελος της κλησης δεν γυρναει στην αρχικη καρτα.δηλ μενει στην καρτα που μου κανουν την κληση...περιεργο ....εχει συμβει και σε εσας...σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια;ολο και περισσοτερο κοσμο βλεπω τωρα τελευταια να εχει προχωρησει σε αναβαθμιση σε 4.2.2.Τελικα αξιζει τον κόπο; Τα δεδομενα του κινητου τα χανουμε ολα; Υποστηριζει πλήρως Ελληνικά; και τελικά ποια αρχεια χρησιμοποιουμε για να κανουμε την αναβαθμιση; Αν μπορει να μας πει καποιος μερικες πληροφοριες;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια;ολο και περισσοτερο κοσμο βλεπω τωρα τελευταια να εχει προχωρησει σε αναβαθμιση σε 4.2.2.Τελικα αξιζει τον κόπο; Τα δεδομενα του κινητου τα χανουμε ολα; Υποστηριζει πλήρως Ελληνικά; και τελικά ποια αρχεια χρησιμοποιουμε για να κανουμε την αναβαθμιση; Αν μπορει να μας πει καποιος μερικες πληροφοριες;

 

προσωπικα αν και εχω διαβασει ολη τη διαδικασια... δεν ειναι δυσκολη , δεν το εχω κανει ακομα 4.2.2 ...

 

περιμενω μπας και παρει κανονικα μεσω kies την αναβαθμιση... αν περασει πολυς καιρος θα δουμε

 

δυο ιστοσελιδες που βρηκα καλες πληροφοριες...

 

http://www.nairatech.net/2013/09/update-samsung-galaxy-grand-i9082-to.html

http://droidfirmwares.com/update-galaxy-grand-duos-i9082-via-xxubmhd-android-4-2-2-jelly-bean-official-firmware.html

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αν και εχω διαβασει ολη τη διαδικασια... δεν ειναι δυσκολη , δεν το εχω κανει ακομα 4.2.2 ...

 

περιμενω μπας και παρει κανονικα μεσω kies την αναβαθμιση... αν περασει πολυς καιρος θα δουμε

 

δυο ιστοσελιδες που βρηκα καλες πληροφοριες...

 

http://www.nairatech.net/2013/09/update-samsung-galaxy-grand-i9082-to.html

http://droidfirmwares.com/update-galaxy-grand-duos-i9082-via-xxubmhd-android-4-2-2-jelly-bean-official-firmware.html

 

φανταζομαι να υποστιριζει Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

εχω καθε μηνα 500 ΜΒ ιντερνετ στο κινητο μου. Ομως οποτε μπαινω ιντερνετ απο wi-fi μου καταναλωνει απο τα 500 ΜΒ της καρτας. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο ωστε να μην καταναλωνω τα δικα μου?

 

Υπαρχει επιλογη να μενει αποθηκευμενος ο κωδικος του Φεησμπουκ?

Edited by geo_chania
Link to comment
Share on other sites

εχω καθε μηνα 500 ΜΒ ιντερνετ στο κινητο μου. Ομως οποτε μπαινω ιντερνετ απο wi-fi μου καταναλωνει απο τα 500 ΜΒ της καρτας. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο ωστε να μην καταναλωνω τα δικα μου?

 

Υπαρχει επιλογη να μενει αποθηκευμενος ο κωδικος του Φεησμπουκ?

 

Για να συνεχίσει να σου τρώει από τα mb της κάρτας σημαίνει ότι παρόλο που ανοίγεις το wifi δεν συνδέεσαι με κάποιο router.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αν και εχω διαβασει ολη τη διαδικασια... δεν ειναι δυσκολη , δεν το εχω κανει ακομα 4.2.2 ...

 

περιμενω μπας και παρει κανονικα μεσω kies την αναβαθμιση... αν περασει πολυς καιρος θα δουμε

 

δυο ιστοσελιδες που βρηκα καλες πληροφοριες...

 

http://www.nairatech.net/2013/09/update-samsung-galaxy-grand-i9082-to.html

http://droidfirmwares.com/update-galaxy-grand-duos-i9082-via-xxubmhd-android-4-2-2-jelly-bean-official-firmware.html

όντως το τηλέφωνο γινετε καλυτερο μετα την αναβαθμιση σε 4.2.2. Αξιζει τον κόπο και με τις οδηγιες που που υπαρχουν στα link που παρεθεσε ο φιλος μας η διαδικασια γινετε πανευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα στη βδομάδα θα παραλάβω, κι έχω ψιλοαπορίες,

Α) Χρησιμοποιείτε κάποιον launcher (ποιόν) ή τον Stock ? Λίγο που έψαξα ο Nova παίζει πολύ...(Στο παλιό dell streak είχα τον Holo....)

Παρόλο που το dell είχε την ίδια ανάλυση ο Holo είχε μικρά εικονίδια και ξεγέλαγε, ένας φίλος με Note είχε παραξενευτεί γιατί στο note τα εικονιδια/μενου ήταν μεγάλα

B) έχει πάρει κάποιος γυάλινο screen protector ?! Το είδα και είπα ρε λες???!...Προτείνετε κάποια ή να πάρω του κιλού από το eBay ?

Γ) Υστερα από επικοινωνία με την Samsung Hellas μου είπαν το μαγαζί να μου σφραγίσει την ευρωπαική κάρτα που έχει μέσα το κουτί, χρειάστηκε να το κάνετε εσείς ?

Δ) Αν και παίζει να έχει απαντηθεί, με την 4.2.2, εκτός από τη μεταφορά των app στην κάρτα τί άλλο είναι θετικό θετικό ?

Link to comment
Share on other sites

καμία απάντηση ως προς την απορία μου για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειστό ???? Edited by kostadis
Link to comment
Share on other sites

καμία απάντηση ως προς την απορία μου για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειστό ????

 

Φιλε μου επειδη το ειχα και γω αυτο το θεματακι με τις χαμενες κλησεις οταν το εχουμε κλειστο το κινητο υπαρχει ενα τετραψηφιο νουμερο που παιρνεις και ενεργοποιεις την υπηρεσια αυτη δωρεαν φυσικα. 1285 vodafone για cosmote εχουν ενα αρχειο pdf που σου λεει τι να κανεις (google it) και wind αυτο (Ένα ναι ή όχι!

Για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία, στείλε ένα γραπτό μήνυμα χωρίς χρέωση με την εντολή “ΝΑΙ” στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση της, στείλε ένα γραπτό μήνυμα με την εντολή “ΟΧΙ” στο 1265.

 

Για την ενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης ενημέρωσης για την ύπαρξη της υπηρεσίας, στείλε την εντολή “KΡΥΦΑ NAI” στο 1265, ενώ για την απενεργοποίηση του μηνύματος απόκρυψης, στείλε στο ίδιο νούμερο την εντολή “ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ”.):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας.Είμαι νέος στο forum αν και παρακολουθώ πολύ καιρό τις όποιες δημοσιεύσεις.Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το samsung και σήμερα κατάφερα να μου πέσει από τα χέρια...η οθόνη θρύψαλα!!!Έχει κάποιος να μου προτείνει service που να αντικαθιστά την οθόνη;;;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας.Είμαι νέος στο forum αν και παρακολουθώ πολύ καιρό τις όποιες δημοσιεύσεις.Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το samsung και σήμερα κατάφερα να μου πέσει από τα χέρια...η οθόνη θρύψαλα!!!Έχει κάποιος να μου προτείνει service που να αντικαθιστά την οθόνη;;;Ευχαριστώ

 

http://www.smartec.gr/points.php

 

Ειναι εξουσιοδοτημενο για samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας και για το κόστος της. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...