Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gsmarena παντως την εκθειαζει την αυτονομια του. Εσας που το ζειτε καθε μερα, σας βλεπω συγκρατημενους. Υποθετω ομως οτι κανετε δυνατη χρηση. Δεν το εχετε και καθεται ε;

 

Εγώ όπως ανέφερα και πριν μερικές μέρες κάνω φυσιολογική χρήση δηλαδή εισερχόμενα sms και κλήσεις, καθώς και αρκετά emails που απαντάω. Ούτε σερφάρισμα, ούτε βίντεο, ούτε παιχνίδια. Κάθε βράδυ η μπαταρία είναι στο 30-40%, οπότε αναγκαστικά το φορτίζω αλλιώς δεν θα με βγάλει 2η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ όπως ανέφερα και πριν μερικές μέρες κάνω φυσιολογική χρήση δηλαδή εισερχόμενα sms και κλήσεις, καθώς και αρκετά emails που απαντάω. Ούτε σερφάρισμα, ούτε βίντεο, ούτε παιχνίδια. Κάθε βράδυ η μπαταρία είναι στο 30-40%, οπότε αναγκαστικά το φορτίζω αλλιώς δεν θα με βγάλει 2η μέρα.

 

Ακριβως το ίδιο ισχυει και με το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: Text editor / Σημειωματάριο για σημειώσεις έχει αυτό το κινητό και δεν το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

αντί για κλείσιμο εννοείς? τόσο πολύ τραβάει η κεραία? που είναι το ίδιο με το κλειστό όταν είναι σε λειτουργία πτήσης?
Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αναβαθμίσω τη rom του κινητού μου(πορτογαλικό μοντέλο).Η έκδοση βασικού φάσματος μου είναι XXAMC4.

Εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/ βρίσκω την ελληνική έκδοση(May 2013) XXAME1

Όποιος μπορεί και ξέρει μπορεί να μου απαντήσει:

1. αν παίζει ρόλο που δεν είναι ίδου φάσματος-δηλαδή δεν είναι για παράδειγμα XXAMC7 όπου διατίθεται επίσης στο site

2.αν για οποιοδήποτε λόγο το μετανιώσω μπορώ να επιστρέψω στην προηγούμενη official rom(XXAMC4)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: Text editor / Σημειωματάριο για σημειώσεις έχει αυτό το κινητό και δεν το βρίσκω;

 

Το S MEMO και μαλιστα ειναι πολύ καλο (για μενα)

Link to comment
Share on other sites

Το S MEMO και μαλιστα ειναι πολύ καλο (για μενα)

 

Δεν μπορώ όμως να ανοίξω ένα υπάρχον txt αρχείο που βρίσκεται αποθηκευμένο στα Documents. Πώς ανοίγεις ένα υπάρχον αρχείο με το SMEMO;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όμως να ανοίξω ένα υπάρχον txt αρχείο που βρίσκεται αποθηκευμένο στα Documents. Πώς ανοίγεις ένα υπάρχον αρχείο με το SMEMO;

 

Δοκιμασε το ενσωματωμενο Polaris viwer ή κατεβασε το δωρεαν polaris office 4.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το ενσωματωμενο Polaris viwer ή κατεβασε το δωρεαν polaris office 4.0

 

Το Polaris View όντως ανοίγει το txt αρχείο αλλά δεν μπορεί να το τροποποιήσει. Μόνο ανάγνωση!

Link to comment
Share on other sites

To χτυπησα σημερα παλικαρια! απο ebay καινουργιο απο κυπρο (χθες αγορασμενο.. με αποδειξη) μαζι με μεταφορικα στα 226€

αλλη φαση η τιμη ;)

καλη αγορα ετσι??

 

προβληματιστηκα λιγο με τα 4gb εσωτερικης μνημης και θα ηθελα να μου πειτε αν ''τελειωνουν'' ευκολα..

διαβασα επισης οτι δεν γινεται να μεταφερεις τα apps στην καρτα micro sd.. ισχυει?

πως αυτο αντιμετωπιζεται?

κατι για root διαβασα... καποιος να βοηθησει..!?!?!?

 

ευχαριστω πολυ

φωτης!

Link to comment
Share on other sites

To χτυπησα σημερα παλικαρια! απο ebay καινουργιο απο κυπρο (χθες αγορασμενο.. με αποδειξη) μαζι με μεταφορικα στα 226€

αλλη φαση η τιμη ;)

καλη αγορα ετσι??

 

προβληματιστηκα λιγο με τα 4gb εσωτερικης μνημης και θα ηθελα να μου πειτε αν ''τελειωνουν'' ευκολα..

διαβασα επισης οτι δεν γινεται να μεταφερεις τα apps στην καρτα micro sd.. ισχυει?

πως αυτο αντιμετωπιζεται?

κατι για root διαβασα... καποιος να βοηθησει..!?!?!?

 

ευχαριστω πολυ

φωτης!

 

παρτο πρωτα με το καλο... κατσε και σκαλισε το αλλα αστο οπως ειναι...

 

το μονο καλο πειραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να εγκαταστησεις την leaked 4.2.2 εκδοση που βγηκε πριν απο κατι μερες

 

αλλα και παλι εγω προτινω να περιμενεις official αναβαθμισεις

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά πρόταση για δωρεάν εφαρμογή για shopping list σε super market κλπ;
Link to comment
Share on other sites

379 to grand se koτσωβολο

 

Πανάκριβα το εχουν τα μεγάλα μαγαζιά..

 

266 αρχιζει στο σκρουτζ.:D

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

266 αρχιζει στο σκρουτζ.:D

 

Στο τσάκ ειμαι να πουλήσω το s7562 και να πάρω αυτο...

Δεν έχω ενα μηνα που πήρα το άλλο.... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα σοβαρά, κάνει ΠΡΟΩΘΗΣΗ κλήσης στην δεύτερη sim οταν σε καλεί???? Αυτό είναι το DUAL SIM ACTIVE? Ντροπή για την Samsung. Έχει την τεχνολογία η π*υτ@ν@!! Τόσα χρόνια χρησιμοποιώ dual sim κινητά της και μετά το B7722 δεν έβγαλε άλλο active μετά που πήγε σε Android. Τώρα ακούω πρώτη φορά για αυτήν την π@υστιά. Κρίμα γιατί ήμουν έτοιμος να το αγοράσω (έχω ήδη ένα ZTE dual sim standby και δεν θέλω πάλι τα ίδια). Γνωρίζει κανείς αν ισχύει το ίδιο για το νέο S4 Mini duos? Φαίνεται αρκετά καλό αλλά είναι και 200 ευρώ πάνω... :blink:

 

3 πράγματα με ενόχλουν περισσότερο

 

1) Dual Sim Active μούφα

2) Έλλειψη notification led (έλεος δηλαδή!!!)

3) Πλαστική οθόνη και όχι gorilla

 

Τα χαμηλά dpi και τα υπόλοιπα τα θεωρώ και εγώ δευτερεύοντα και για τους ψείρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα σοβαρά, κάνει ΠΡΟΩΘΗΣΗ κλήσης στην δεύτερη sim οταν σε καλεί???? Αυτό είναι το DUAL SIM ACTIVE? Ντροπή για την Samsung. Έχει την τεχνολογία η π*υτ@ν@!! Τόσα χρόνια χρησιμοποιώ dual sim κινητά της και μετά το B7722 δεν έβγαλε άλλο active μετά που πήγε σε Android. Τώρα ακούω πρώτη φορά για αυτήν την π@υστιά. Κρίμα γιατί ήμουν έτοιμος να το αγοράσω (έχω ήδη ένα ZTE dual sim standby και δεν θέλω πάλι τα ίδια). Γνωρίζει κανείς αν ισχύει το ίδιο για το νέο S4 Mini duos? Φαίνεται αρκετά καλό αλλά είναι και 200 ευρώ πάνω... :blink:

 

3 πράγματα με ενόχλουν περισσότερο

 

1) Dual Sim Active μούφα

2) Έλλειψη notification led (έλεος δηλαδή!!!)

3) Πλαστική οθόνη και όχι gorilla

 

Τα χαμηλά dpi και τα υπόλοιπα τα θεωρώ και εγώ δευτερεύοντα και για τους ψείρες.

 

εσυ που διαβασες για dual sim active ???

 

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G Network HSDPA 850 / 1900 / 2100 - SIM 1 only

HSDPA 900 / 1900 / 2100 - SIM 1 only

SIM Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_grand_i9082-5163.php

 

εχει το λινκ και στην αρχη της συζητησης...

 

αυτο για την πλαστικη οθονη θα το προσπερασω.........

 

για το notification led μπορεις να ψαξεις λιγακι και να δεις οτι υπαρχουν ωραια apps για να κανεις οτι θελεις

Edited by chrisly

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena και από την φωτογραφία του εσωτερικού του, το s4 mini είναι dual sim active. Διακρίνω δύο κεραίες. Το grand απέκτησε σοβαρό αντίπαλο.

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-i9190-galaxy-s4-mini/gal/gsmarena_009.jpg&idPhone=5375

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena και από την φωτογραφία του εσωτερικού του, το s4 mini είναι dual sim active. Διακρίνω δύο κεραίες. Το grand απέκτησε σοβαρό αντίπαλο.

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-i9190-galaxy-s4-mini/gal/gsmarena_009.jpg&idPhone=5375

 

και μετα απο 6 μηνες δυσκολα να εχει πεσει στη τιμη του Grand ...

 

οποτε αναλογως τα γουστα , την τσεπη και την δουλεια που θελεις να κανεις...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...