Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εργονομικά, μπορείς να το χειριστείς με το ένα χέρι, αλλά οριακά. Στο 90% των περιπτώσεων το χρησιμοποιώ με τα 2. Μην το τυραννάς πολύ... είναι μεγάλο για κινητό και αυτό είναι το πλεονέκτημα του και το μειονέκτημα του. Στη μπροστινή τσέπη του παντελονιού δε μπαίνει. Πήγαινε να το δεις και πιαστο στα χέρια σου για σίγουρα.

 

Ναι, θέλει θήκη, θα σου πέσει κάποιες φορές. Οι gel προστατεύουν περισσότερο.

 

Μπαταρία 1 ημέρα με normal χρήση σε όλα (Ιnternet, κάμερα κλπ), αλλά κι αυτό σχετικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης, απο αυτονομια μπαταριας τι λεει;

 

Με το ζόρι μια ημέρα μου βγάζει εμένα. Κάνω χρήση κανονικού τηλεφώνου (κλήσεις, sms) και αρετή χρήση email.

 

Ναι, θέλει θήκη, θα σου πέσει κάποιες φορές. Οι gel προστατεύουν περισσότερο.

 

Σε ποιο κατάστημα στην Αθήνα μπορώ να βρω τέτοια θήκη;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη πληροφορια θα το κοιταξω.

Τι εννοεις ? Υπαρχει στο τηλεφωνο μια που τα εχεις ολα μαζεμενα.

 

aqua mail.βάζεις πολλούς λογαριασμούς μαζί!

 

σωστά αλλά γμτ πρέπει να πληρώσεις για πάνω από 2 λογαριασμούς :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είδα το κινητό προχθές στο πλαίσιο. Παιδιά η οθόνη του μια χαρά μου φάνηκε, βέβαια ίσως ρόλο παίζει και ο φωτισμός που έχουν εκεί. Αλλά δεν μου φάνηκε ούτε να πιξελιάζει έντονα, ούτε να θαμπώνει, έπρεπε να πλησιάσεις κοντά στην οθόνη για να δεις πιξέλιασμα. Και αναρωτιέμαι μήπως από ένα σημείο και μετά είναι και μαρκετινίστικα κόλπα των εταιρίών για να μας παίρνουν λεφτά, οι οθόνες full hd κτλ; Μην παρεξηγηθώ, σίγουρα τα τετραπύρηνα κλτ είναι καλύτερα αλλά μήπως και με αυτό κάνω την δουλειά μου; Θέλω ένα κινητό με μεγάλη οθόνη για σερφάρισμα στο ίντερνετ, βιντεάκια και απλά παιχνιδάκια (fruit ninja πχ). Με νοιάζει να έχει και καλό/δυνατό ηχείο και ακουστικό βέβαια. Η πρώτη μου σκέψη είναι το note 2 αλλά δυσκολεύομαι να βρώ τα 395, οπότε εναλλακτικά σκέφτομαι το grand duos. Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο σκέφτομαι να του βάλω 2 νούμερα, ένα wind για κλήσεις και ίντερνετ σαν κύριο νούμερο χρήσης και ένα δεύτερο κοσμοτέ απλά για να με παίρνουν, μπορώ;; Εσείς τι λέτε γενικά; Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

μην το κουραζεις.αγόρασε το. από το Μάρτιο το έχω και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. η οθόνη είναι Σούπερ. στον ήλιο βλέπεις άνετα ενώ με το νοτε τίποτε. στην ουσία στα ποιο ακριβά κινητά πληρωνεις νούμερα στα χαρτιά. είναι μεγάλο για κινητό και μικρό για ταμπλετ. στην χερουκλα την δική μου κάθεται καλά, όχι βέβαια σαν το ν8 μου που είναι το μισό αλλά ...το τίμημα της μεγάλης οθόνης. από πιξελιασμα τίποτε!
Link to comment
Share on other sites

Το έφερε και επίσημα δηλαδή η εταιρεία γιατι διαβάζω οτι το είδατε στο πλαίσιο. . .

 

Μη διστάζεις φίλτατε ειναι εξαιρετική επιλογή! !

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και το public το χει φέρει. Τέλος του μήνα θα κάνω την κίνηση αναλόγως των χρημάτων που θα έχω. Αυτή τη στιγμή πάντως στα 268 είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει μεγάλη οθόνη. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα μπορώ να έχω την wind στη μια θέση για κλήσεις/ιντενετ και στην άλλη κοσμοτέ μόνο για εισερχόμενες; Απλά επειδή έχω διαβάσει το νήμα μου δίνεται η εντύπωση πως μπορείς να έχεις μια κάρτα μόνο για κλήσεις και μια άλλη μόνο για ίντερνετ. Τι ισχύει; :O
Link to comment
Share on other sites

αφου το φερανε και τα μεγαλα καταστηματα καταλαβαινετε οτι το κινητο αξιζει τα λεφτα του ...

 

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στο πλαισιο ζητανε 100 ευρω παραπανω απο αλλα μαγαζια

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν κυκλοφορει στην Ελλαδα η μονοκαρτη εκδοση?

 

προσωπικα δεν νομιζω να ασχοληθει καποιο καταστημα με την μονοκαρτη εκδοση ...

 

η ολη φαση του Grand στηριζεται στην dual sim ικανοτητα

 

οποτε μαλλον κοιτας για SIII , Mega , note 1 & 2

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Το είδε χθες και ένας φίλος μου και ενθουσιάστηκε και γω προς τα κει κλείνω αλλά είμαι λίγο αγχωμένος με τις 2 κάρτες, δεν ξέρω πως δουλεύουν, θα είναι, αν το πάρω, το πρώτο μου δίκαρτο. Μπορεί καποιος να μπεί στο κόπο να μου το εξηγήσει; Θα έχω κλήσεις και στις 2 και ίντερνετ μόνο στη μία; Όταν σερφάρω στο ίντερνετ θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις; Και τέλος μια άλλη απορία, από γωνία θέασης πώς τα πάει η οθόνη, γκριζάρει;
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα στην Αθήνα μπορώ να βρω τέτοια θήκη;

 

Εγώ την πήρα από e-Bay Με κάτω από 7€ (όλα, με τα μεταφορικά) και είναι πολύ καλή!

http://viewitem.eim.ebay.gr/BLUE-SLiNE-CANDY-GEL-CASE-COVER-POUCH-HOLSTER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-GRAND-i9082/181138242363/item

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πήρα από e-Bay Με κάτω από 7€ (όλα, με τα μεταφορικά) και είναι πολύ καλή!

http://viewitem.eim.ebay.gr/BLUE-SLiNE-CANDY-GEL-CASE-COVER-POUCH-HOLSTER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-GRAND-i9082/181138242363/item

 

Τέλεια, θα πάρω την ίδια. Επίσης θέλω:

1. Ζελατίνη προστασίας οθόνης.

2. Φορτιστή αυτοκινήτου.

3. Βάση στήριξης αυτοκινήτου.

 

Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήρα ένα flip cover το οποίο ουσιαστικά αλλάζει το καπάκι της μπαταρίας και έχει κάλυψη από πάνω στην οθόνη.

 

Φοβάμαι ότι σε πέσιμο το κινητό που έχει τα μεταλλικά στο πλάι θα καταστραφούν. Και παρήγγειλα άλλη από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, θα πάρω την ίδια. Επίσης θέλω:

1. Ζελατίνη προστασίας οθόνης.

2. Φορτιστή αυτοκινήτου.

3. Βάση στήριξης αυτοκινήτου.

 

Προτάσεις;

 

μια αναζητηση με i9082 στο ebay στα βγαζει ολα αυτα... και σε σχεση με Ελλαδα ειναι παμθηνα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, θα πάρω την ίδια. Επίσης θέλω:

1. Ζελατίνη προστασίας οθόνης.

 

Ζελατίνη έχει μέσα στο πακέτο η gel θήκη που σου έστειλα link από ebay και μάλιστα καλής ποιότητας και με καλό σύστημα εφαρμογής.

 

Πάντως πήρα ένα flip cover το οποίο ουσιαστικά αλλάζει το καπάκι της μπαταρίας και έχει κάλυψη από πάνω στην οθόνη.

 

Φοβάμαι ότι σε πέσιμο το κινητό που έχει τα μεταλλικά στο πλάι θα καταστραφούν. Και παρήγγειλα άλλη από το ebay.

 

Αν θέλουμε να έχουμε προστασία, τότε οι gel παρέχουν καλύτερη ασφάλεια. Πρόσφατα φίλος έσπαε την οθόνη του S3 του από πέσιμο. Είχε flip cover (καπάκι μπαταρίας) που καθώς έπεσε άνοιξε και έσπασε την οθόνη του (160€ έδωσε να την αλλάξει).

 

Εμένα, αντιθέτως, το ipod που έχω μου έχει πέσει 2-3 φορές (και με την οθόνη τούμπα) και δεν έχει πάθει τίποτε με τη gel θήκη. Γι'αυτό και πήρα μια ίδια για το grand.

 

Βέβαια τα πεσίματα είναι και τύχη...

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνη έχει μέσα στο πακέτο η gel θήκη που σου έστειλα link από ebay και μάλιστα καλής ποιότητας και με καλό σύστημα εφαρμογής.

 

Κρίμα! Ενώ παρήγγειλα αυτή που μου έδειξες, πήρα και μια ζελατίνη. Δεν το ήξερα. :(

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγω κάτι στους έχοντες ήδη το τηλέφωνο μια και είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην αγορά του. Με την μπροστινή καμερα μπορείς να κανεις βιντεοκλήσεις η κλήσεις μεσω skype? Ειναι ένα στοιχείο αρκετά σημαντικό για τη δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγω κάτι στους έχοντες ήδη το τηλέφωνο μια και είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην αγορά του. Με την μπροστινή καμερα μπορείς να κανεις βιντεοκλήσεις η κλήσεις μεσω skype? Ειναι ένα στοιχείο αρκετά σημαντικό για τη δουλειά μου.

 

Και με skype μπορείς αλλα κυρίως με το ενσωματωμενο Hangouts της Google. Κανεις βιντεοκληση σε εως και 10 ατομα ταυτοχρονα. Τωρα ποιος θα ακούγεται αν μιλανε ολοι μαζι, δεν ξερω. Παντως για 1 ατομο ειναι γρηγορο, καθαρη οθόνη και φωνή χωρις σπασίματα. Αυτα με συνδεση wifi.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! Ενώ παρήγγειλα αυτή που μου έδειξες, πήρα και μια ζελατίνη. Δεν το ήξερα. :(

 

Το έγραφε στα details της περιγραφής... "Pack Of : 1X Gel Case, 1X Screen Protector"

 

Πάντως χαμένη δεν πάει, οι ζελατίνες δεν είναι για μια ζωή...

Link to comment
Share on other sites

κλήσεις βίντεο κανείς με οποίον τρόπο θέλεις. και μέσω παροχου, όταν είμαι επαρχία κάνω τακτικά στην γυναίκα μου που επιλέξει σε αρχαίο ΝΟΚΙΑ ν 95, και με Skype και όπως θέλεις. τα καλά των galaxy και των παλαιών νοκια.
Link to comment
Share on other sites

και μια τελευταια ερωτηση, οι συσκευες που βρισκεις απο γνωστο μαγαζι στα 266 ευρω φανταζομαι υποστηριζουν Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

πηρα και εγω αυτο το τηλεφωνο αλλα γενικα δεν εχω ιδεα απο τετοια.

εχω εταιρια q ,αγορασα πακετο ιντερνετ αλλα δε δουλευει.

παω σε 2 καταστηματα wind τους ζηταω να μου φτιαξουν τις ρυθμισεις ιντερνετ και μου λενε να παρω στην εξυπηρετηση πελατων.

εχω παρει δυο φορες ,ολο λενε οτι θα μου στηλουν τις ρυθμισεις ιντερνετ για το τηλεφωνο μου και δεν μου τις στελνουν ποτε.

αν καποιος θα μπορουμε να με βοησει θα ημουν υποχρεως.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

πηρα και εγω αυτο το τηλεφωνο αλλα γενικα δεν εχω ιδεα απο τετοια.

εχω εταιρια q ,αγορασα πακετο ιντερνετ αλλα δε δουλευει.

παω σε 2 καταστηματα wind τους ζηταω να μου φτιαξουν τις ρυθμισεις ιντερνετ και μου λενε να παρω στην εξυπηρετηση πελατων.

εχω παρει δυο φορες ,ολο λενε οτι θα μου στηλουν τις ρυθμισεις ιντερνετ για το τηλεφωνο μου και δεν μου τις στελνουν ποτε.

αν καποιος θα μπορουμε να με βοησει θα ημουν υποχρεως.

ευχαριστω.

 

Νομίζω ότι η wind έχει κάποιο θέμα με το 3g και πως για να δουλέψει πρέπει να έχεις ενεργοποιησει την περιαγωγή (roaming). Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό, δεν έχω ιδέα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...