Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.Κατοχος huawei w1 εγω αλλα εχει η κοπελα μου το 520 . ΣΥγνωμη εξ αρχης μιας και δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το Thread .Πειτε μου λιγο αν ξερει καποιο τι ακριβως ειναι τα πολυμεσα ροης γιατι αυτα καταναλωσαν/καταναλωνουν απειρα mb και πως τα κλεινουμε να το πω για να μην τα καταναλωνουν.ΕΥχαριστω εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.Κατοχος huawei w1 εγω αλλα εχει η κοπελα μου το 520 . ΣΥγνωμη εξ αρχης μιας και δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το Thread .Πειτε μου λιγο αν ξερει καποιο τι ακριβως ειναι τα πολυμεσα ροης γιατι αυτα καταναλωσαν/καταναλωνουν απειρα mb και πως τα κλεινουμε να το πω για να μην τα καταναλωνουν.ΕΥχαριστω εκ των προτερων .

 

streaming media= YouTube, διαδικτυακό ραδιόφωνο-τηλεόραση κλπ

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη το data sence τι ειναι? Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση...Δηλαδη δεν θα εχω θεμα ε?ελληνικο μενου κανονικα!Και οταν κανω ενημερωση λογισμικου δεν θα γυρναει στην γλωσσα του την αρχικη(ετσι μου ειπαν και με επηρεασαν)τωρα τι να πω μπορει να μου ειπαν και μουφες!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη το data sence τι ειναι? Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση...Δηλαδη δεν θα εχω θεμα ε?ελληνικο μενου κανονικα!Και οταν κανω ενημερωση λογισμικου δεν θα γυρναει στην γλωσσα του την αρχικη(ετσι μου ειπαν και με επηρεασαν)τωρα τι να πω μπορει να μου ειπαν και μουφες!

 

Το data sense σου μετράει πόσα δεδομένα καταναλώνουν ,από τα mb που έχεις, οι διάφορες εφαρμογές που χρησιμοποιείς! Επίσης χρησιμοποιείται από τον Internet Explorer ώστε στο σερφάρισμα να καταναλώνεις λιγότερα mb!

Δεν θα έχεις κανένα θέμα με την γλώσσα! Ούτε θα σου γυρνάει την γλώσσα στην αρχική του μετά από ενημερώσεις του λογισμικού για τον απλό λόγο ότι τα WP έρχονται με όλες τις γλώσσες προεγκατεστημένες! Οπότε σε καμία περίπτωση δεν χάνονται τα ελληνικά! Δεν χρειάζεται δηλαδή διαφορετική rom για ελληνικά και διαφορετική για γερμανικά παραδείγματος χάρην! Όλες οι γλώσσες είναι περασμένες στο λειτουργικό και επιλέγεις αναπάσα στιγμή ποιά θέλεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ιταλικο!καθαρο φαινεται οχι branded.εχει amber.η black ειναι η επομενη?μαλλον δεν την κανει γιατι εχει χαμηλη μπαταρια!λετε να μην κατεβασω εφαρμογες?να κανω αναβαθμιση και μετα?
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ιταλικο!καθαρο φαινεται οχι branded.εχει amber.η black ειναι η επομενη?μαλλον δεν την κανει γιατι εχει χαμηλη μπαταρια!λετε να μην κατεβασω εφαρμογες?να κανω αναβαθμιση και μετα?

 

Καλορίζικο! Κάνε το update τώρα που είναι "καθαρό" από εφαρμογές και για να γλιτώσεις την όποια ταλαιπωρία για να τις ξαναβάλεις σε περίπτωση που δεν κάτσει καλά το update και χρειαστεις επαναφορά!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.ισως μετα το 50% να μου την κανει.εχει notificatons η black?δεν βγαζει κανενα λογοτυπο στην αρχη και εχει data sense στα γρηγορα που ειδα!πολυ καλο για δευτερη συσκευη...μην πω και για πρωτη!

edit.την κανει τωρα την αναβαθμιση

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.ισως μετα το 50% να μου την κανει.εχει notificatons η black?δεν βγαζει κανενα λογοτυπο στην αρχη και εχει data sense στα γρηγορα που ειδα!πολυ καλο για δευτερη συσκευη...μην πω και για πρωτη!

edit.την κανει τωρα την αναβαθμιση

 

Αν εννοείς notification center όχι δεν έχει η black! Τα 8.1 θα έχουν! Είτε βάζεις την developer preview με τον τρόπο που αναφέρει ο φίλος εδώ αν θέλεις να το έχεις από τώρα, είτε περιμένεις να βγούν επίσημα στους επόμενους 1-2 μήνες!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς notification center όχι δεν έχει η black! Τα 8.1 θα έχουν! Είτε βάζεις την developer preview με τον τρόπο που αναφέρει ο φίλος εδώ αν θέλεις να το έχεις από τώρα, είτε περιμένεις να βγούν επίσημα στους επόμενους 1-2 μήνες!

 

χμμμ ιδου η απορια!ευχαριστω παντως.τελικα επελεξα να βαλω τα 8.1.θελει hard reset μολις τα περασω?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Μετά απλα απολαμβάνεις :)

 

κανω κατι λαθος.κανει αναβαθμιση και ολο την black μου περναει!

Link to comment
Share on other sites

κανω κατι λαθος.κανει αναβαθμιση και ολο την black μου περναει!

 

η black είναι η τελευταία αναβάθμιση , δεν κάνεις κάτι λάθος . Μην μπλέκεσαι η 8.1 το καλοκαίρι θα βγεί

Link to comment
Share on other sites

η black είναι η τελευταία αναβάθμιση , δεν κάνεις κάτι λάθος . Μην μπλέκεσαι η 8.1 το καλοκαίρι θα βγεί

 

πηγα να τα περασω ετσι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5329651#post5329651

Link to comment
Share on other sites

 

Θα χρειαστεί να ψάξεις 2 φορές στην ενημέρωση τηλεφώνου για να σου περάσει την 8.1. Θα κάνει ουσιαστικά 2 ενημερώσεις. Με την πρώτη μόνο θα είσαι ακόμα στην black και μόλις ολοκληρωθεί και η δεύτερη θα είσαι στα 8.1.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να ψάξεις 2 φορές στην ενημέρωση τηλεφώνου για να σου περάσει την 8.1. Θα κάνει ουσιαστικά 2 ενημερώσεις. Με την πρώτη μόνο θα είσαι ακόμα στην black και μόλις ολοκληρωθεί και η δεύτερη θα είσαι στα 8.1.

 

μαλλον ειμαι στην δευτερη τωρα οποτε ολα καλα!να κανω επαναφορα η δεν χρειαζεται?ειχα βαλει λογαριασμους κτλ

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειμαι στην δευτερη τωρα οποτε ολα καλα!να κανω επαναφορα η δεν χρειαζεται?ειχα βαλει λογαριασμους κτλ

 

Όχι δεν χρειάζεται!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι στο ομορφο και πρακτικο site.Που λετε πηγα σημερα public να παρω το 520 στα 139 ευρω και διπλα ειχε σε προσφορα το 620 στα 129 για λιγες μερες!!σαστισα και δεν πηρα τιποτα εντω μεταξυ μου ειπε ενας φιλος να παω να παρω το 625 απο το kaizer στα 140 που το εχει αλλα ευρωπαικο(ξαναλεω)....Τωρα δεν πηρα τιποτα και αν προβληματιστω κι αλλο θα νευριασω κ θα τα φαω τα λεφτα!!χεχεχε!Ανθρωπο ζητω για βοηθεια!:lol: τι να αποφασισω???περιμενω εναγωνιως την ειλικρινη σας απαντηση διοτι σας εχω εμπιστοσυνη!!ασε που με ρωτησαν LUMIA????μα γιατι να αφησεις τα android??και προσπαθουσε να με πεισει να παρω παλι android αλλα οκ δεν μασαω!Θελω να δοκιμασω και lumia!Τι σκατα ποσοστα παιρνουν??φιλακια σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.Βεβαια τα χρωματα και η φωτεινοτητα του 625 δεν με εντυπωσιασαν οσο το 620 που ηταν καθαρα και φωτεινα!Ακριβο το 520 ε?Χμμμμ σε ευχαριστω πολυ και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Το 620 οντως ειχε καταμαυρη οθονη και πολυ καθαρα χρωματα..Απο οθονη?ανθεκτικη?κολληματα τρωει?ειναι η πρωτη μου φορα σε wp γι αυτο και ρωταω τοσα συγγνωμη.επισης δεν υπαρχουν κ χρηματα για πεταμα γι αυτο κ θελω να κανω σωστη αγορα...απο την αλλη σας ειπα εμπιστευομαι το site και ενημερωνομαι διαρκως!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ρώτα τα στο θέμα της συσκευής. Το 625 έχει Gorilla Glass 2 ενώ το 520/620 έχουν απλά hardened glass.

Τέρμα το off topic γιατί θα μας μαζέψουν !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...