Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω μπορεί να είναι σύμπτωση, αλλά και σ εμένα το πρόβλημα εμφανίστηκε απο τότε που έβαλα στο κινητό αυτή την κάρτα (την είχα κάνει κανονικά φορμάτ) και την αναγνωρίζει κανονικά. Στην αρχή θεώρησα οτι φταίει η κάρτα αλλά μετά δούλευε κανονικά , τώρα δε ξέρω τι να υποθέσω , το αναφέρω γιατί κι εσύ έχεις την ίδια κάρτα. Για παρακολούθησε το λίγο καιρό και πες μου. Πάντως το φαινόμενο των ανεξήγητων εκφορτίσεων είναι συχνό στο εξωτερικό όπως φαίνεται σ αυτό το φορουμ http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/238706-do-you-have-random-battery-drain.html
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καμιά μπαταρία περισσότερων mah μπορούμε να κουμπώσουμε επάνω χωρίς να κάνει μπαμ; :lol: Ζεσταίνεται που ζεσταίνεται με την original δεν θέλω καν να σκεφτώ τι θα γίνει αν μπει noname. Αλλά και κάθε 12 ώρες πρίζα πάει πολύ! :X
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα τα mah. Τα volts αν αυξηθούν θα υπάρχει πρόβλημα...

Τόσο πολύ χρησιμοποιείς την συσκευή που δεν σου βγάζει μέρα?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα τα mah. Τα volts αν αυξηθούν θα υπάρχει πρόβλημα...

Τόσο πολύ χρησιμοποιείς την συσκευή που δεν σου βγάζει μέρα?

 

τα βόλτ και στις noname 3,7 σταθερά δεν είναι;

Μερικές μέρες ναι, μπορεί να το φορτίσω και 2 φορές στο 24ωρο :/

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος που να πάω για να ρυθμίσω το μπλοκάρισμα αριθμών μέσω call filter.

 

Ρυθμίσεις->φίλτρο κλήσεων+SMS

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Δεν υπάρχει μετά τις ρυθμίσεις επιλογή για ->φιλτρο κλησεων και sms. Μηπως σε κάποιο άλλο υπομενού;

 

Έχεις αναβαθμιστεί στην Amber; Κατεβασε το sysapp pusher και κοίτα μήπως έχει καμιά αναβάθμιση στις εφαρμογες της νοκια!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την αμπερ εχω, αλλά δεν εχει αυτο που λες. Τωρα κατεβαζω την εφαρμογη που μου ειπες...

 

Βάλ΄την και θα σου βρεί σίγουρα αναβαθμίσεις να κάνεις και λογικά θα το βρείς μετά στις ρυθμίσεις που σου είιπα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Πολύ χρήσιμη εφαρμογή αυτή μιας και σε ενημερώνει για ενημερώσεις που αλλιώς θα έπρεπε να ψάξεις να βάλεις χειροκίνητα. Με το που την έβαλα βρήκε 5 ενημερώσεις μεταξύ των οποίων και αυτή που ήθελα. Ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αναβαθμιστεί στην Amber; Κατεβασε το sysapp pusher και κοίτα μήπως έχει καμιά αναβάθμιση στις εφαρμογες της νοκια!

 

Την ίδια δουλειά κάνει και το nokia app updates

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες ερώτηση και πάλι:

Πατώντας πίσω πολλές φορές το βελάκι κάτω αριστερά είναι ο μόνος τρόπος να κλείσεις τις εφαρμογές που έχεις ανοιχτές ή τις σελίδες που έχεις μπει στο ίντερνετ ή υπάρχει και κάτι άλλο;;;; Εάν έχεις φάει ώρα στο ίντερνετ είναι λίγο σπαστικό να πατάς τόσες φορές το βελάκι για να βγεις στην αρχική..

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες ερώτηση και πάλι:

Πατώντας πίσω πολλές φορές το βελάκι κάτω αριστερά είναι ο μόνος τρόπος να κλείσεις τις εφαρμογές που έχεις ανοιχτές ή τις σελίδες που έχεις μπει στο ίντερνετ ή υπάρχει και κάτι άλλο;;;; Εάν έχεις φάει ώρα στο ίντερνετ είναι λίγο σπαστικό να πατάς τόσες φορές το βελάκι για να βγεις στην αρχική..

 

Για τον IE πατάς τις 3 τελείες->καρτέλες και κλείνεις όσες καρτέλες έχεις ανοίξει όλη αυτή την ώρα που σερφάρεις. Πατάς μια το πίσω και βγήκες!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα,στις περισσότερες εφαρμογές κανείς κάτι αντιστοιχο για να μην πατάς συνέχεια πίσω.Πατάς πρώτα την επιλογή να βγεις στην αρχική σελίδα και μετά το βελάκι.
Link to comment
Share on other sites

Για τον IE πατάς τις 3 τελείες->καρτέλες και κλείνεις όσες καρτέλες έχεις ανοίξει όλη αυτή την ώρα που σερφάρεις. Πατάς μια το πίσω και βγήκες!

 

Η βάζεις για shortcut, αντι για το κουμπακι του refresh που έχει στα αριστερά των διευθύνσεων, να σου ανοίγει τις καρτέλες... :cool:

Έχει επιλογή απ' τις ρυθμίσεις του ΙΕ για όποιον θέλει.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Προφανώς δεν έχω την amber γιαυτό και δεν εμφανιζεται το μενού του φίλτρου κλήσεων που αναφέρετε παραπανω. Παρολαυτά, στην ενημέρωση λογισμικού γράφει πως δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη. Με ποιον τροπο θα δω εαν όντως δεν έχω την amber και με ποιον θα την εγκαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα προχτές (και είχα και την amber). Λύνεται εύκολα αν έχεις την amber.

 

Πήγαινε πρώτα ρυθμίσεις --> προσθετά + πληροφορίες. Εκεί θα δεις αν γράφει lumia amber. Αν έχεις την amber, τότε πήγαινε στο store και κατέβασε το SysApp Pusher. Αυτό θα αναγκάσει τις εφαρμογές της amper να κάνουν ενημέρωση. Θα σου εμφανιστούν όλα μετά.;)

 

 

Αν πάλι δεν έχει amber, τότε περιμένεις να πάρεις την ενημέρωση ή αν ξέρει άλλος τρόπο να κάνεις ενημέρωση χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Lumia amber γράφει. Βρήκα το φίλτρο κλήσεων και SMS στο sysapp pusher αλλά γράφει πως δεν είναι διαθεσιμο για την συσκευή μου... Και κάτι τελευταιο. Ραδιόφωνο δεν έχει η συσκευή; πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον; υποτίθεται πως θα το έπαιρνε με την amber ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Lumia amber γράφει. Βρήκα το φίλτρο κλήσεων και SMS στο sysapp pusher αλλά γράφει πως δεν είναι διαθεσιμο για την συσκευή μου... Και κάτι τελευταιο. Ραδιόφωνο δεν έχει η συσκευή; πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον; υποτίθεται πως θα το έπαιρνε με την amber ή κάνω λάθος;

 

Ασε τι λέει. Δεν σου ειπα να μπεις στο sysapp pusher, είπα να το κετεβάσεις. Σε λιγο, χωρις να κάνεις τιποτα εσυ, θα σου βγάλει ειδοποιηση για ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρανοησα. Μέχρι στιγμής πάντως, δεν έχει ερθει κάτι. Αυτό με το ραδιόφωνο που αναφερα, τι ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο είναι στην εφαρμογή : μουσική + βιντεο.

 

Τώρα αν έχει μπλοκάρει το sysapp και δεν σου εμφανίζει ενημερώσεις, δοκίμασε να κατεβάσεις κάτι μέσα από το sysapp. Οτι να 'ναι, για να κάνει έλεγχο του συστήματος τώρα. Ή πάτα απλά το αριστερό πλήκτρο για να κάνει checking. Λογικά κάνει έλεγχο κάθε ορισμένο χρόνο από μόνο του, αλλά το λέω για να μην περιμένεις. Μετά αν θες διαγράφεις την εφαρμογή που θα κατεβάσεις.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...