Jump to content

Forthnet - Κλήσεις σε κινητά με αστική χρέωση ή απεριόριστα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας για πακέτα με σταθερά βρήκα το παρακάτω. Φαίνεται πως είναι καινούριο γιατί δεν θυμάμαι να έπαιζαν τζάμπα κλήσεις σε κινητά πουθενά. Νομίζω πως είναι πολύ καλή η προσφορά ειδικά το τελευταίο πακέτο.

 

http://www.forthnetgroup.gr/media/new_services/site/forthnet_2play_aper.jpg

Καιρός να αλλάξουμε όσα ξέραμε για την επικοινωνία!

Τώρα, για πρώτη φορά μπορείς να καλείς κινητά από το σταθερό σου με αστική χρέωση ή απεριόριστα!

Με τις νέες υπηρεσίες Forthnet, όλη η οικογένεια καλεί από σταθερό σε κινητό μειώνοντας...

..σταθερά το επικοινωνιακό της κόστος, ενώ απολαμβάνει αξιόπιστες υπηρεσίες και γρήγορο internet.

 

link: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5151

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την ενημέρωση.Το τελευταίο καιρό σκεφτόμουν όλο και πιο πολύ για κάτι οικονομικό στην τηλεφωνία ίντερνετ και κινητό
Link to comment
Share on other sites

Θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν οι εταιρίες κινητής , πολλοί θα πονηρευτούν να μειώσουν

τα συμβόλαιά τους σε κινητά και το συνολικό κόστος της τηλεφωνίας τους για κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

38 ευρώ με απεριόριστα σε κινητά; Καλό! Νομίζω δεν έχει άλλος πακέτο με απεριόριστα για κινητά!

 

Όντως είναι το μοναδικό!!!(Δεν είναι ακριβώς απεριόριστα αλλά 720' με βήμα χρέωσης τα 60''). Αλλά και πάλι τα θεωρώ 38ευρώ πολλά για να τα δίνω κάθε μήνα. Πλέον με τους μισθούς που παίρνουμε κοιτάμε να κόψουμε από παντού. Αν έβαζα τώρα πακέτο θα επέλεγα το πακέτο της CYTA με 20,2ευρώ το οποίο σου δίνει απεριόριστο internet+200' σταθερά+ 45' κινητά. Βέβαια ο καθένας με τις ανάγκες του και με το πορτοφόλι του κοιτάει και το ανάλογο πακέτο. Το καλό είναι οτι έχουμε πολλές επιλογές να διαλέξουμε αυτό που μας ταιριάζει.:p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν πω αυτό το πακέτο το πω σε 2 φίλους μου θα το βάλουν την επόμενη μέρα. Υπάρχει πολύς κόσμος που μιλάει σε κινητά από σταθερά και με αυτή την προσφορά θα αλλάξει εντελώς η λογική της επικοινωνίας. Π.χ. τώρα ψάχνεςι να δεις αν κάποιος έχει wathsup για να τον πάρεις. Αν αυτό δε σε νοιάζει τότε θα επηρεαστούν και οι εταιρίες κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι πριν από κάποια χρόνια πλήρωνα 40€ για απεριόριστα σταθερά, εξωτερικό και 1 ώρα κινητά (απεριόριστο ίντερνετ εννοείται), χωρίς να μου χρειάζεται τόσο το εξωτερικό αυτή η προσφορά είναι πάρα πολύ καλή!

Εγώ από πέρσι το καλοκαίρι έχω πάει στο internet + σταθερά απεριόριστα και 30 λεπτά κινητό δώρο (που κάποια στιγμή θα λήξουν) με 25 € περίπου..

Αν δεν ανανεώσουν αυτή τη προσφορά και πάω σε μεγαλύτερο πάγιο μετά τον χρόνο μάλλον με βλέπω να φεύγω..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν πω αυτό το πακέτο το πω σε 2 φίλους μου θα το βάλουν την επόμενη μέρα. Υπάρχει πολύς κόσμος που μιλάει σε κινητά από σταθερά και με αυτή την προσφορά θα αλλάξει εντελώς η λογική της επικοινωνίας. Π.χ. τώρα ψάχνεςι να δεις αν κάποιος έχει wathsup για να τον πάρεις. Αν αυτό δε σε νοιάζει τότε θα επηρεαστούν και οι εταιρίες κινητής.

 

Off topic: Παίρνεις F2G και με 10ευρώ έχεις 700' προς όλους και καθάρισες. Ποιος ασχολείτε πλέον με το WU και τι πακέτα έχει ο άλλος; Αυτά ήταν άλλες εποχές...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

τα κινητά πλέον είναι το νουμερο 1 στην επικοινωνία οπότε ένα τέτοιο πακέτο με απεριόριστα (παντου) είναι σίγουρα μία πολύ καλή κίνηση για τους περισσότερους καταναλωτές
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι το μοναδικό!!!(Δεν είναι ακριβώς απεριόριστα αλλά 720' με βήμα χρέωσης τα 60''). Αλλά και πάλι τα θεωρώ 38ευρώ πολλά για να τα δίνω κάθε μήνα. Πλέον με τους μισθούς που παίρνουμε κοιτάμε να κόψουμε από παντού. Αν έβαζα τώρα πακέτο θα επέλεγα το πακέτο της CYTA με 20,2ευρώ το οποίο σου δίνει απεριόριστο internet+200' σταθερά+ 45' κινητά. Βέβαια ο καθένας με τις ανάγκες του και με το πορτοφόλι του κοιτάει και το ανάλογο πακέτο. Το καλό είναι οτι έχουμε πολλές επιλογές να διαλέξουμε αυτό που μας ταιριάζει.:p

 

 

Ναι σκέψου ότι το 45 με το 720 είναι μεγάλη διαφορά. Αν και μιλάμε για διαφορετικά πακέτα γιατί αυτό της forthnet δίνει απεριόριστα σε σταθερά και κινητά 720. Και καλύπτεις τις ανάγκες μιας οικογένειας χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι χρήσιμο και για όσους κάνουν προώθηση του σταθερού στο κινητό τους!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 2Play (41,24/μήνα) και έχω και το Nova fullpack το οποίο μου κοστίζει ουσιαστικα 40/μήνα (γιατί έχω και το 2Play).

Από τις νέες υπηρεσίες με καλύπτει το 2Play με τα 37,90/μήνα. Μόνο που, επειδή θα μπορώ να κάνω πολύ περισσότερες κλήσεις προς κινητά, θα μειώσω τις κλήσεις από κινητό προς κινητό. Έτσι κάτι θα γλυτώσω κι από εκεί.

Δε μπορεί, σίγουρα θα τα συνδυάσουν και με υπηρεσίες Nova. Σ' αυτή τη περίπτωση αν μου παραμείνει το Nova στα 40/μήνα, έχει καλώς (θα έχω κερδίσει κάποια ευρώ από το τηλέφωνο). Αν έχει και εκεί μείωση και μου κοστίζει και το Nova 5-10 ευρώ λιγότερο (30-35 ευρώ/μήνα), τότε θα είναι super!

Link to comment
Share on other sites

stadar θα παίζει και συνδυασμός των 2 υπηρεσιών αλλά όπως και να έχει με τα μισά λεφτά σχεδόν έχεις και τηλέφωνα σε κινητά με χρεώσεις σταθερού.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 2Play (41,24/μήνα) και έχω και το Nova fullpack το οποίο μου κοστίζει ουσιαστικα 40/μήνα (γιατί έχω και το 2Play).

Από τις νέες υπηρεσίες με καλύπτει το 2Play με τα 37,90/μήνα. Μόνο που, επειδή θα μπορώ να κάνω πολύ περισσότερες κλήσεις προς κινητά, θα μειώσω τις κλήσεις από κινητό προς κινητό. Έτσι κάτι θα γλυτώσω κι από εκεί.

Δε μπορεί, σίγουρα θα τα συνδυάσουν και με υπηρεσίες Nova. Σ' αυτή τη περίπτωση αν μου παραμείνει το Nova στα 40/μήνα, έχει καλώς (θα έχω κερδίσει κάποια ευρώ από το τηλέφωνο). Αν έχει και εκεί μείωση και μου κοστίζει και το Nova 5-10 ευρώ λιγότερο (30-35 ευρώ/μήνα), τότε θα είναι super!

 

 

Εγώ τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι από τον επόμενο μήνα θα βγάλουν καινούργιες συνδυαστικές.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι χρήσιμο και για όσους κάνουν προώθηση του σταθερού στο κινητό τους!

Όντως πολύ χρήσιμο .

Γνωρίζει κανείς αν θα υπάρχει τρόπος για ερώτηση υπολοίπου ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν πω αυτό το πακέτο το πω σε 2 φίλους μου θα το βάλουν την επόμενη μέρα. Υπάρχει πολύς κόσμος που μιλάει σε κινητά από σταθερά και με αυτή την προσφορά θα αλλάξει εντελώς η λογική της επικοινωνίας. Π.χ. τώρα ψάχνεςι να δεις αν κάποιος έχει wathsup για να τον πάρεις. Αν αυτό δε σε νοιάζει τότε θα επηρεαστούν και οι εταιρίες κινητής.

 

Σίγουρα αλλάζει εντελώς τη λογική στις επικοινωνίες , σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω 3 κινητά σε καρτοκινητά για να με καλούν και να κρατήσω το σταθερό για να καλώ εγώ σε κινητα!Τώρα δίνω 25€ το μήνα για σταθερο και ιντερνετ και περιπου 60€ κινητά.Θα πέσου στο μισό τα έξοδα....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλάζει εντελώς τη λογική στις επικοινωνίες , σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω 3 κινητά σε καρτοκινητά για να με καλούν και να κρατήσω το σταθερό για να καλώ εγώ σε κινητα!Τώρα δίνω 25€ το μήνα για σταθερο και ιντερνετ και περιπου 60€ κινητά.Θα πέσου στο μισό τα έξοδα....

αυτό που είπες είναι μεγάλη κουβέντα! μπορώ να έχω το κιν μόνο για εισερχόμενες κλήσεις και να εκμεταλευτώ τις χρεώσεις τις forthnet σε κινητά για να κάνω τα τηλ μου πιο οικονομικά!

:cool::cool::cool::cool:

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κλειδί εδώ πέρα είναι ότι με περίπου 10-15 ευρώ αυτή τη στιγμή μηλάς από το κινητό σου 700 λεπτά προς όλους με τις προσφορές των καρτοκινητών (και να μην πιάσω υπηρεσίες voip που δίνουν κλήσεις από 1.2 λεπτά το λεπτό). Οπότε δεν είναι καμιά τρομερή προσφορά όταν έχεις wind double play S με 15 ευρώ το μήνα. Αν δέν κάνουν το απεριόριστα απεριόριστα αντί για 720 λεπτά, δεν βρίσκω πραγματικά κάποιο ιδιαίτερο λόγο να πάει κανείς εκεί, εκτός ίσως από κάποιον που δεν χρησιμοποιεί καθόλου κινητό και βαριέται να ψάχνει.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω double play Forthnet με απεριοριστα σταθερα και 24Mbps internet με 24.90 το μηνα. Το συμβολαιο μου ληγει σε 3 μερες και θελω να παραμεινω στο ιδιο προγραμμα. Μετα απο επικοινωνια μου ειπανε οτι δεν μπορω να παραμεινω στο ιδιο προγραμμα αλλα μπορω να μπω στο νεο προγραμμα με 27,90 που εχει κλησεις προς κινητα με αστικη χρεωση εγω ομως δεν ενδιαφερομαι για κλησεις προς κινητα. Σε περιοδο κρισης λοιπον με αναγκαζουν να πληρωνω 3 ευρω παραπανω το μηνα για μια extra υπηρεσια που δεν χρειαζομαι. Η Hellas On Line μου δινει το προγραμμα που θελω με 24 ευρω το μηνα και η Wind με 23(μπορειτε να επαληθευσετε τις τιμες που αναφερω στα αντιστοιχα site). Ειμαι συνδρομητης της Forthnet εδω και 5 χρονια και στην τηλεφωνικη επικοινωνια μου με την εξυπηρετηση πελατων ζητησα να παραμεινω στο προγραμμα που ειμαι, η αντιμετωπιση που ειχα ηταν ''αυτο το προγραμμα προσφερουμε και αμα θελεις αν δεν θελεις πηγαινε αλλου''. Οπως το βλεπω η αλλαγη παροχου ειναι μονοδρομος για μενα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι από τον επόμενο μήνα θα βγάλουν καινούργιες συνδυαστικές.

 

εμενα παντως δεν μου αναφερανε τιποτα για καινουρια προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

Θάνο, σε αντίστοιχη επικοινωνία στη wind και στη hol μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Όταν έκανα αίτηση για μεταφορά, με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν προσφορά. Οταν ρώτησα γιατί δεν μου την έκαναν όταν τους το είπα, μου εξήγησαν (μεταξύ μας) πως είναι διαφορετικό τμήμα και έχουν εξουσιοδότηση να προσφέρουν εκπτώσεις (προφανώς εννοούσαν πως το τμήμα που σου απαντάει στο τηλέφωνο δεν έχει κάποια τέτεια εξουσιοδότηση, οπότε και να τους παρακαλάς και να τους βρίεις μάλλον δεν μπορούν να κάνουν τίποτα). Η δική μου γνώμη είναι πως αν κάνεις αίτηση να μεταφερθείς αλλού, θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου προσφέρουν το ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ πρόγραμμα στην τιμή του παλιού... Αλλά αν καλέσουν τη μπλόφα να είσαι έτοιμος να σκάσεις τα 34 ευρώ για τη μεταφορά αριθμού στη wind...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

φιλε powerful και γω αυτο σκεφτομαι να κανω. απλως οταν θα με καλεσουν για να μου προσφερουν το ιδιο προγραμμα θα τους πω παρτε τα αρ@@@@α μου τωρα και θα παω στη HOL ετσι κι αλλιως μενω διπλα στον κομβο του ΟΤΕ οποτε οτι εταιρεια και να διαλεξω δεν θα εχω προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

thano, όταν λήγει ένα 12μηνο του 2play economy από 25 το μήνα πάς στα 35 με αορίστου χρόνου νομίζω οπότε σε συμφέρει καλύτερα να μπεις στο απεριόριστα με 27,90 ευρώ το μήνα κι έχεις και την προσφορά για τα κινητά. Αν ήσουν σε άλλη εταιρία κι έληγε το 12μηνο τότε πάλι θα άλλαζε η χρέωση σου προς τα πάνω κ θα έπρεπε να πάρεις κάποιο άλλο πακέτο.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω double play Forthnet με απεριοριστα σταθερα και 24Mbps internet με 24.90 το μηνα. Το συμβολαιο μου ληγει σε 3 μερες και θελω να παραμεινω στο ιδιο προγραμμα. Μετα απο επικοινωνια μου ειπανε οτι δεν μπορω να παραμεινω στο ιδιο προγραμμα αλλα μπορω να μπω στο νεο προγραμμα με 27,90 που εχει κλησεις προς κινητα με αστικη χρεωση εγω ομως δεν ενδιαφερομαι για κλησεις προς κινητα. Σε περιοδο κρισης λοιπον με αναγκαζουν να πληρωνω 3 ευρω παραπανω το μηνα για μια extra υπηρεσια που δεν χρειαζομαι. Η Hellas On Line μου δινει το προγραμμα που θελω με 24 ευρω το μηνα και η Wind με 23(μπορειτε να επαληθευσετε τις τιμες που αναφερω στα αντιστοιχα site). Ειμαι συνδρομητης της Forthnet εδω και 5 χρονια και στην τηλεφωνικη επικοινωνια μου με την εξυπηρετηση πελατων ζητησα να παραμεινω στο προγραμμα που ειμαι, η αντιμετωπιση που ειχα ηταν ''αυτο το προγραμμα προσφερουμε και αμα θελεις αν δεν θελεις πηγαινε αλλου''. Οπως το βλεπω η αλλαγη παροχου ειναι μονοδρομος για μενα.

 

Φίλε Θάνο στα καταστήματα Forthnet απ ότι ξέρω μπορούν να στο κάνουν ανανέωση μέχρι αύριο.Ένας φίλος μου πήγε χτές και ανανέωσε το ίδιο πρόγραμμα με εσένα.Τον ενημέρωσαν πως μέσα στη βδομάδα μπορούν να κανουν όλα τα παλιά προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...