Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Nokia Lumia συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία τα νέα για τη cyan!!

 

Η συγκεκριμένη τραβήχτηκε σε απόλυτο σκοτάδι,όλα στο αυτόματο με το 1020 στηριγμένο στην οροφή του αυτοκινήτου απλά με το χέρι.Δεν τα πήγε και άσχημα νομίζω,φανταστείτε ότι στη φώτο πρόσεξα τα λουλούδια,όταν βρισκόμουν στο σημείο λόγω σκοταδιού δεν τα είδα...

 

http://s28.postimg.org/i5a0pyz4p/WP_20140530_21_37_40_Pro.jpg

Edited by vrontis
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο θα τραβήξω φωτογραφίες στα γενέθλια απο τα δίδυμα πρώτα ξαδερφάκια μου... Θα ειναι σε ενα κηπο, ΜΕΡΑ οχι σκοταδι... θα πρεπει να προσεξω κατι φιλε paok ? ή ολα αυτόματα ?
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα τραβήξω φωτογραφίες στα γενέθλια απο τα δίδυμα πρώτα ξαδερφάκια μου... Θα ειναι σε ενα κηπο, ΜΕΡΑ οχι σκοταδι... θα πρεπει να προσεξω κατι φιλε paok ? ή ολα αυτόματα ?

 

Βασικα το focus...και αμα δεις οτι εχει πολυ φως...κατεβασε δυο κλικ το exposure

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το focus...και αμα δεις οτι εχει πολυ φως...κατεβασε δυο κλικ το exposure

 

Focus να κανω με το κυκλακι στα προσωπα ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για πρώτη φορά έβαλα μερικές φωτογραφίες από 1020 στον υπολογιστή, και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η φωτογραφία που είναι στα 5mp να είναι ελαφρώς πιο καθαρή και πιο (ζωντανή) από την αντίστοιχη της που είναι στην μέγιστη ανάλυση! !! Το έχει προσέξει και κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για πρώτη φορά έβαλα μερικές φωτογραφίες από 1020 στον υπολογιστή, και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η φωτογραφία που είναι στα 5mp να είναι ελαφρώς πιο καθαρή και πιο (ζωντανή) από την αντίστοιχη της που είναι στην μέγιστη ανάλυση! !! Το έχει προσέξει και κανείς άλλος αυτό;

 

Βασικα πρεπει να μαθεις πως δουλευει το pureview.

Τελος η 5mp ειναι η τελικη φωτο που ειναι επεξεργασμενη, ενω η αλλη οχι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις βάλει να τραβαει και raw μαζι που είναι χωρίς επεξεργασία τότε θα ξενερώσεις απίστευτα..το ίδιο ισχύει και για τις slr με το raw
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις βάλει να τραβαει και raw μαζι που είναι χωρίς επεξεργασία τότε θα ξενερώσεις απίστευτα..το ίδιο ισχύει και για τις slr με το raw

 

Έχω βάλει στα 38mp να τραβάει σε 4:3. Η λειτουργιά raw που λες σε ποιες ρυθμίσεις είναι;... ακόμα μου κάνει εντύπωση η φωτογραφίες στα 5mp με πια λογική είναι καλύτερες στο PC. Τεςσπα.

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Χθες σε Σπίτι μέσα σε κάτι γενέθλια με απογοήτευσε γιατί οι φωτογραφίες βγαινανε κιτρινες. Άλλαξα και white balance και πάλι τα ίδια. Όσες βγαινανε άσπρες το φόντο ήταν μαύρο σαν να ήταν νύχτα δηλαδή ενώ ηταν μέρα κανονικά ... Η preview να φταίει; τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα με το άσπρο που κιτρινίζει... Βέβαια δεν νομίζω ότι τόσο μεγάλο αλλά οκ δεν ξέρω τις συνθήκες... Ειναι καθαρά θέμα λογισμικού όμως κ ελπίζουμε με τη cyan να λυθεί...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χθες σε Σπίτι μέσα σε κάτι γενέθλια με απογοήτευσε γιατί οι φωτογραφίες βγαινανε κιτρινες. Άλλαξα και white balance και πάλι τα ίδια. Όσες βγαινανε άσπρες το φόντο ήταν μαύρο σαν να ήταν νύχτα δηλαδή ενώ ηταν μέρα κανονικά ... Η preview να φταίει; τι να πω...

 

ανεβασε μερικες να δω τα exif data

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι για 20mpx που λέει ότι είναι το 1520 δεν έχω μείνει ευχαριστημένος !

Βέβαια όλα στο auto

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.flickr.com/photos/125044752@N05/14328160495/

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όλοι μου φαινεται περιμενουμε τη cyan.Ανηφορισα χθες στο βουνο,εβγαλα απειρες φωτο σαν τις παραπανω αλλα σε ολες τα χρωματα μου φαινονται μουντα....Και μου κανει εντυπωση γιατι στην οθονη του κινητου φαινονται υπεροχες,μολις μπουν στο pc χανονται...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το νεο update της nokia,θα ερθει μαζι με τα 8.1 και λεγεται πως βελτιωνει-διορθωνει σημαντικα τη καμερα,ειδικα στις puerview συσκευες...
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το νεο update της nokia,θα ερθει μαζι με τα 8.1 και λεγεται πως βελτιωνει-διορθωνει σημαντικα τη καμερα,ειδικα στις puerview συσκευες...

 

Κάτι πρέπει να γίνει με το 920 επειγόντως!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://i1296.photobucket.com/albums/ag12/Vaggos02/WP_20140530_16_05_21_Pro_zps5b18c7e5.jpg~original

Nokia camera, όλα στο auto.

Δεν κακό..

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εικόνας μεγάλου μεγέθους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...