Jump to content

[Note II] Sudden death


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά για στατιστικούς λόγους πλέον, αναγκάζομαι να αναστήσω το thread για να αναφέρω ότι την έπαθα κι εγώ (χωρίς καμία προειδοποίηση από δυσλειτουργίες). Είμαι στα 2+ χρόνια οπότε εκτός εγγύησης, αύριο θα πάρω smartec για αλλαγή πλακέτας να δω αν αξίζει. Edited by kostool13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχες κάνει έλεγχο με τα προγραμματάκια που κυκλοφορούν και στο έβγαζε υποψήφιο για sds;
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είχα υπόψη μου το συγκεκριμένο bug, το γκουγκλάρισα σήμερα βάσει των συμπτωμάτων (μη ενεργοποίηση, κόκκινο LEDάκι). Βέβαια το πιθανότερο είναι να ήμουν σε αυτή την κατηγορία καθώς το είχα πάρει μέσα στην πρώτη εβδομάδα από την επίσημη κυκλοφορία στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις το κινητό με το πρώτο chip και αυτό έχω ακούσει βγάζει προβλήματα.Δεν βλέπω από smartec να σε συμφέρει.Καλύτερα να πάρεις μεταχειρισμένο ίδιο ή κάποιο άλλο.Για αλλαγή πλακέτας άμα είναι,θα σου πούνε κάπου στα 200€ ,για εκεί το κόβω εγώ.Για το ανταλλακτικό+να αλλάξει πλακέτα+ΦΠΑ άστο καλύτερα. ;)
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα ακούσει ότι η αλλαγη πλακετας πήγαινε 160-170 ευρω τελική τιμή. Φυσικά και δε συμφέρει. Ελπίζω να ειχες backup. Κι εμενα μου ειχε καει η μητρική πέρυσι και με κάλυψε η Samsung Benelux. Εντελώς συμπτωματικά, 36 ωρες πριν να καει είχε τύχει να πάρω full backup των πάντων. Εχασα κάτι λίγα SMS και ιστορικό κλησεων 1,5 μερας συν μία επαφη που είχα περασει εκείνη τη μερα, τρίχες δηλαδή. Εν τω μεταξυ η δική μου εγγύηση λήγει σε 3 μερες (την Παρασκευή), αλλά η παρούσα πλακέτα μου είναι safe. Ετσι κι αλλιώς, το ψήνω αγρίως για Note Edge :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

200€ τελικώς από Smartec, οπότε προφανώς και δε συμφέρει όταν το LTE κάνει περίπου 320€ καινούριο. Full Backup δεν είχα κάνει, αλλά τις επαφές και media τα είχα και αλλού. Τα μόνα σημαντικά που χάθηκαν είναι μερικά notes, τα οποία μπορούν να αντικασταθούν αλλά με λίγη ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

200€ τελικώς από Smartec, οπότε προφανώς και δε συμφέρει όταν το LTE κάνει περίπου 320€ καινούριο. Full Backup δεν είχα κάνει, αλλά τις επαφές και media τα είχα και αλλού. Τα μόνα σημαντικά που χάθηκαν είναι μερικά notes, τα οποία μπορούν να αντικασταθούν αλλά με λίγη ταλαιπωρία.

 

Και δεν παίρνεις το note 3 neo??

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα παίδες...

 

Θέλω τη βοήθεια σας...

 

Μόλις προχθές, τελειώνει η μπαταρία από το κινητό και πάω και το βάζω στον φορτιστή και φεύγω...

 

Μετά από 3 ώρες πάω να πάρω το κινητό και τίποτα... δεν ανταποκρίνονταν με κανένα τρόπο, ούτε με πατήματα κουμπιών ούτε τίποτα...

 

Το παίρνω την επόμενη και το τρέχω στο e-m@trix, το κοιτάνε τα παιδιά και μου λένε έλα αύριο να το πάρεις... Μάλλον κόλλησε το λογισμικό και θα χρειαστεί εκ νέου φόρτωση... όλα αυτά ενώ όσο ήμουν εκεί δεν είχαν καταφέρει να το ανοίξουν...

 

Το επόμενο πρωί... Ντριννν... Κύριε παρακαλώ ελάτε να πάρετε το τηλέφωνο σας, δυστυχώς είναι νεκρό από μητρική και δεν ανάβει με τίποτα...

 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα καταφέρω να ξαναχρησιμοποιήσω ένα κινητό που δεν μου είχε βγάλει ποτέ την παραμικρή βλάβη, εκτός από αλλαγή μπαταρίας...

 

Έχω και 2 τραγικές ειρωνείες...

 

α) Η εγγύηση έληξε στις 5/11 ακριβώς ένα μήνα πριν, ούτε προγραμματισμένο να αυτοκαταστραφεί να ήταν.

β) Πρίν ένα μήνα, άλλαξα μπαταρία και έβαλα και το σκληρό τζαμάκι προστασίας μπροστά...

 

@You Guys: Θέλω γνώμες για το αν μπορώ να σώσω κάπως την κατάσταση, τα αρχεία μου, το κινητό γενικότερα...

 

Ευχαριστώ πολύ..!

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα τα πραγματα αν οντως εχει καει μητρικη. Αν ειναι εφικτο το οτιδηποτε χρειαζεται σοβαρο σερβις με γνωσεις κ εξοπλισμο για να σου ανακτησουν αρχεια ή να επισκευασουν τη μητρικη πραγμα που συνεπαγεται και ισως υψηλο κοστος.. Παρε κανενα σερβις τηλ να ρωτησεις. Το makeitwork μου φανηκε καλο απο αυτα που διαβασα στο σαιτ τους, αν μαλιστα το πας εκει (μετρο αιγαλεω κοντα) λεει οτι η διαγνωση δε χρεωνεται. Ενα τηλ δε βλαπτει !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note II] Sudden death

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...