Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κινητο ερχετε με την ICS εγκατεστημενη. Αυτο λεω ισως αν την περασεις απο ICS να μην υπαρξει θεμα. Εγω ειχα ICS, περασα Β505 και μετα Β550 οπου και ειχα και γω το προβλημα με την μπαρα ειδοποιησεων(μεταξυ αλλων).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι προβλημα υπαρχει με την μπαρα ειδοποιησεων;

 

Γιατι δεν μπορω να ρυθμισω την μπαρα ειδοποιησεων;;

 

Και μενα ετσι ειναι με b550

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

To κινητο ερχετε με την ICS εγκατεστημενη. Αυτο λεω ισως αν την περασεις απο ICS να μην υπαρξει θεμα. Εγω ειχα ICS, περασα Β505 και μετα Β550 οπου και ειχα και γω το προβλημα με την μπαρα ειδοποιησεων(μεταξυ αλλων).

 

Δηλαδη μου λες να περασω παλι την ICS ρομ;;;;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Η ICS της WIND τι build number εχει? Β107?

 

Ναι εννοω ΑΝ δεν το εκανες ετσι, να πας στην Β550 ενω φορας πανω την ICS. Σορρυ αν σε μπερδευω απλα σου λεω οτι εγω εχασα την μπαρα ειδοποιησεων οταν εκανα ICS->B505-> B550 και λεω μηπως αν κανεις κατευθειαν ICS->B550 να μην χαθει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος αν εχει ηδη την B115(αυτη για downgrade που ποσταρε ο haki αρκετες σελιδες πισω) γιατι το link εκειν σερνεται;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Η ICS της WIND τι build number εχει? Β107?

 

Ναι εννοω ΑΝ δεν το εκανες ετσι, να πας στην Β550 ενω φορας πανω την ICS. Σορρυ αν σε μπερδευω απλα σου λεω οτι εγω εχασα την μπαρα ειδοποιησεων οταν εκανα ICS->B505-> B550 και λεω μηπως αν κανεις κατευθειαν ICS->B550 να μην χαθει.

Θενκς αλλα προτημω να περιμενω την οφισιαλ ή να δοκιμασω καποια αλλη ρομ!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις το κινέζικο σαν εμένα, κατεβάσεις την international rom από την σελίδα της huawei με ελληνικά και Google apps ...............

Στο site της huawei, δεν βρισκω αυτο το μοντελο!

Για γραψε pls και το link... :cool:

 

Edit: κάτι βρήκα!

Edited by savvas_rodos
Link to comment
Share on other sites

Στο site της huawei, δεν βρισκω αυτο το μοντελο!

Για γραψε pls και το link... :cool:

 

Edit: κάτι βρήκα!

 

Στειλτο και σε μας βρε αν θες!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Στειλτο και σε μας βρε αν θες!

@strong, φοβαμαι μην ποσταρω καμια σαχλαμαρα!

 

Το firmware που βρηκα εχει αυτη τη περιγραφη:

HUAWEI Honor2 firmware(U9508,Android 4.0,V100R001C00B107,General Version), official release the first software version (20 January 2013).

 

Δεν ξερω αν ειναι αυτη που ανεφερε σε παλιοτερο Post ο thunderc8, και του ζητησα να μας δωσει το link.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει το μοντρλο των ακουστικων; το πηρα απο κινα και δεν εθχε στην συσκευασια
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Sorry για τη καθυστέριση αλλά λείπω.

 

Για να περαστεί χρειάζεται Chinese Recovery.

Ξανακατεβασε τη ρομ, και ξαναπέρνατη στη κάρτα.

Εγώ δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει το μοντρλο των ακουστικων; το πηρα απο κινα και δεν εθχε στην συσκευασια

 

Αυτά είναι, μοντέλο δε γράφουν κάπου πάνω τους ή στη συσκευασία.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Περασα και γω σημερα την SoreX_630_v3 αλλα δεν μου δειχνει το ποσοστο της 100 της μπαταριας!
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα παιδια σημερα ωραιο φαινεται .....με το εξτρα πακετακι που ειχε προσφορα

θηκη ασπρη (εκτος απο τη μαυρη που εχει μεσα και φοραει το κινητο) , 8αρα καρτα 10c , 2 screen protectors (εκτος απο το ενα που ειχε μεσα)

και ακουστικα sony παρακαλω!)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα παιδια σημερα ωραιο φαινεται .....με το εξτρα πακετακι που ειχε προσφορα

θηκη ασπρη (εκτος απο τη μαυρη που εχει μεσα και φοραει το κινητο) , 8αρα καρτα 10c , 2 screen protectors (εκτος απο το ενα που ειχε μεσα)

και ακουστικα sony παρακαλω!)

 

Από που αν επιτρέπεται? Που είχε τη συγκεκριμένη προσφορά?

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό πού θα το βρω?το μαύρο είναι αίσχος στα μάτια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουν μπερδεψει εκει στη Huawei απο τη μια λενε κατεβαστε το update για το G615 και οταν τους ρωτανε για update για Honor2 λενε οχι ακομα, στο μελλον. Τελικα τι ισχυει;

 

Ειναι για μας αυτη η εκδοση; Μπορει καποιος που την εβαλε να μου πει εαν του δουλευει το agps(τοποθεσια μεσω wifi ή δεδομενων κινητης;)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ξανά ένα πανέμορφο λευκό.

 

Χθες κυκλοφόρησε καινούργια επίσημη ευρωπαϊκή beta έκδοση σε Emui 1.5. Είναι η V100R001C00B509 βασισμένη στην 4.1.2. Η προηγούμενη ήταν η Β505. Σε γερμανικά φόρουμ λένε πολύ καλά λόγια. Την περνάω αυτήν την στιγμή. Μπορείτε να την κατεβάσετε από την υποσελίδα του G615 στο huaweidevices.de. Επίσης:

http://www.huaweiblog.de/news/huawei-ascend-g615-jelly-bean-update-erschienen/

 

Εγω καλομαθα με την Emui 1.6 οποτε θα περιμενω την επισημη 4.2.2!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εδω ακομα χτες μας εδωσαν BETA 4.1.2 , η 4.2 μας μαρανε :p

 

Παντως επαναλαμβανω, αν κανεις δοκιμασε την Β509 ας πει εντυπωσεις και κυριως εαν δουλευει ο εντοπισμος θεσης μεσω wifi/δεδομενων.

 

Δεν αντεξα εκανα τη βλακεια και την εβαλα. Παλι δε δουλευει το geolocation. Ελεος ρε Huawei, ελεος...

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ο καθενας οπως θελει, αλλα οπως και να'χει απαραδεκτο να εχει ακομα το ιδιο bug. Δε μπορω να καταλαβω τι φταιει, ειδικα οταν το συγκεκριμενο προβλημα εμφανιζεται σε λιγους και οχι σε ολους.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στο widget καιρου που υπαρχει ηδη στην κεντρικη οθονη, δεν ανανεωνει τοποθεσια. Ουτε σε αλλα widgets καιρου που χρησιμοποιω(fancy widgets).

 

Ουτε στο foursquare, ουτε στο facebook places(για τσεκ-ιν), πουθενα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί και συγνώμη αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Επειδή με ενδιαφέρει και το gaming, τα δεδομένα που κατεβάζουμε μετά την εγκατάσταση του apk και που αρκετές φορές είναι πολύ μεγάλα σε μέγεθος (π.χ. gameloft) αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης ή μόνο στην εσωτερική μνήμη τηλεφώνου; Γιατί θα είναι κρίμα μιας που η συσκευή έχει 8g μνήμη και όχι όλα διαθέσιμα στο χρήστη να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την sd.
Link to comment
Share on other sites

Mε την 4.1.2 μου δίνει δυνατότητα μετακίνησης αρκετών εφαρμογών στην κάρτα μνήμης οπότε υποθέτω ότι θα το επιτρέπει και για τα παιχνίδια. Ούτως ή άλλως, τα παιχνίδια εγκαθιστούν στην κύρια μνήμη το βασικό τους κομμάτι και το επιπρόσθετο (μεγάλο) τμήμα τους εγκαθίσταται στην κάρτα μνήμης. Επιπλέον, τα Huawei έχουν υπομενού "Προεπιλεγμένη θέση αποθηκευτικού χώρου" όπου επιλέγεις ανάμεσα απο εσωτερική και εξωτερική μνήμη και συνεπώς το ερώτημα σου απαντάται ολοκληρωτικά!

Να 'σαι καλά. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...