Jump to content

Mitsubishi M342i


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spidermallios (30 Σεπ. 2004 , 20:44)

 

Ρε παιδιά μπορει κανείς να μου εξηγήσει πως θα σβήσω απο τα απεσταλμένα ένα mms που έστειλα?? SOS! Δεν έχω το βιβλιαράκι του εδώ και μου έχουν σπάσει τα νεύρα!!!

 

 

Πας στα e-mail - απεσταλμένα -

 

πατάς το πράσινο κουμπάκι των κλήσεων....... σου βγάζει ένα μενού.... επιλέγεις - διαγραφή ή διαγραφή όλων :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 339
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to kserate oti an patisete ekeino to kaaaato kato koumpaki paratetamena mexri na vgei kati diaforetiko kai istera patisete to soft key gia tous kodikoys tha sas vgalei ton kodiko pou prepei na baleis gia kathe xora????
Life is a huge RPG where WE are the players! Unfortunately, we are so much good at playing this game that we finish it soon...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kydimo ( 1 Οκτ. 2004 , 16:40)

 

to kserate oti an patisete ekeino to kaaaato kato koumpaki paratetamena mexri na vgei kati diaforetiko kai istera patisete to soft key gia tous kodikoys tha sas vgalei ton kodiko pou prepei na baleis gia kathe xora????

 

 

poli sostos........... apisteuto........... eixa na to do auto apo tin epoxi tou GD90 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mike_69 (30 Σεπ. 2004 , 18:58)

 

@filippos Βρίκες κανένα κόλπο για τον κατάλογο? ή απλά χρησημοποιείς την sim?

 

 

Τελικά το θέμα με τον κατάλογο...

Επέλεξα να χρησιμοποιώ τον κατάλογο της μνήμης του κινητού.

Η λίστα που ενεργοποιείται όταν πατίσω το αριστερό πλήκτρο απο το navipad εμφανίζει μεν το επώνυμο της κάθε καταχώρησης αλλά τα πρώτα 9 γράμματα και δεν εμφανίζει καθόλου το όνομα.

Έτσι, αν υπάρχουν 2 καταχωρήσεις με το ίδιο επώνυμο αλλά με διαφορετικό όνομα (πχ αδέρφια) τότε στην λίστα θα εμφανίζονται ως διπλές καταχωρήσεις:

 

|| Καραγκιώζ (απο Καραγκιώζης Γιάννης)

|| Καραγκιώζ (απο Καραγκιώζης Κώστας)

 

Παρατήρησα πως τα ονόματα απο μη-Έλληνες που λογικά γράφονται με λατινικούς χαρακτήρες εμφανίζονται κανονικά στην λίστα, δηλαδή και το όνομα και το επώνυμο.

Άρα το unicode έχει περιορισμούς κι εκεί.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ειδα απο κοντα το κινητο γιατι το πηρε η αδερφη μου. ΕΧΕΙ καλη οθονη αν και περιμενα καλυτερη απο του Κ700 , οι φωτογραφιες μπαινουν μονο με λατινικους χαρακτηρες, αλλα απο παιχνιδια τιποτα γιατι δεν δεχεται αρχεια .jar . ΑΛηθεια τι θα γινει με αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 1 Οκτ. 2004 , 23:15)

 

Ειδα απο κοντα το κινητο γιατι το πηρε η αδερφη μου. ΕΧΕΙ καλη οθονη αν και περιμενα καλυτερη απο του Κ700 , οι φωτογραφιες μπαινουν μονο με λατινικους χαρακτηρες, αλλα απο παιχνιδια τιποτα γιατι δεν δεχεται αρχεια .jar . ΑΛηθεια τι θα γινει με αυτο το θεμα?

 

 

Όπως σου είχα πει η οθόνη είναι καλή......... απλά καλή :rolleyes:

αν την βάλεις στο φως του ήλιου θα καταλάβεις την διαφορά από άλλα μοντέλα

 

για τα παιχνίδια τώρα.......... δυστυχώς δεν νομίζω να γίνεται τίποτα

υποστηρίζει την ιαπωνική έκδοση της java ....Doja όπως λέγεται έκδοση 1,5 αν θυμάμε καλά που βρίσκεις στα imode sites

 

πέρα απο εκεί δεν έχω βρει κάτι άλλο σε free μορφή :worry:

άσε που να κατεβάσεις απο τα imode sites είναι τρελή απάτη

'εχουν κάτι σαν χρονοδιακόπτη για να παίζεις μονο 30 φορές το παιχνήδι

μετά το ξανακατεβάζεις :cry: χώρια η συνδρομή......... η ογκοχρέωση :mad: κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

gia na kano ki ego tora mia xazi erotisi...

poso xreonete kapoios an paei na katebasei ena ringtone apo to i-mode??? perimeno apantisi gia na sas po mia agria magia an exo katalavi kala....

Life is a huge RPG where WE are the players! Unfortunately, we are so much good at playing this game that we finish it soon...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kydimo ( 2 Οκτ. 2004 , 17:06)

 

gia na kano ki ego tora mia xazi erotisi...

poso xreonete kapoios an paei na katebasei ena ringtone apo to i-mode??? perimeno apantisi gia na sas po mia agria magia an exo katalavi kala....

 

 

apla........ ena 3ari euro h egrafi..... kai ta kb toy ringtone

Link to comment
Share on other sites

Lepon, exome kai leme: Oloi osoi exoun afto to kinito exoyn ena e-mail etsi????

Den pistevo na to ksexasate???

An den to exete peiraksi tha prepei na einai me afti tin morfi : arithmoskinitoy@imode.gr

To diko mou, poy to piraksa as poyme einai kydimo@imode.gr...

 

Ti mporeite na kanete tora...

Thelete ena ringtone..

den exete omos tin diathesi na plironete giro sta 3E gia ena i dio i ante tria ringtones...

 

Exete mail ston pc sas???

Nai???

An oxi ftiaxte ena... mono kalo tha kanei.

 

Briskete to midi file poy sas endiaferei meso internet kai to stelnete san sinimeno apo to yahoo mail gia paradeigma sto mail tou kinitoy sas...

 

Sas erxete kanonika ena mail to opoio kata tixi exei to ringtone poy episinapsate...

 

To apothikevete kai TELOS!!!!

 

Exete xreothi MONO me tin gnosti mas ogohreosi...

DLD giro sta 0,40 cents to megisto!!!!

An kapoios den poli katalabe kai exei to kinito afto as moy stilei ton arithmo toy kinitoy toy gia na toy stilo ego stin sinexeia ena ringtone meso toy mail moy, kydimo@yahoo.gr

 

DEn einai kai poli magia???

Den ksero vevaia ama to kserate idi afto kai sas kourazo tzampa...

 

KARrmostE me!!!

Life is a huge RPG where WE are the players! Unfortunately, we are so much good at playing this game that we finish it soon...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kydimo ( 2 Οκτ. 2004 , 18:12)

 

Lepon, exome kai leme: Oloi osoi exoun afto to kinito exoyn ena e-mail etsi????

Den pistevo na to ksexasate???

An den to exete peiraksi tha prepei na einai me afti tin morfi : arithmoskinitoy@imode.gr

To diko mou, poy to piraksa as poyme einai kydimo@imode.gr...

 

Ti mporeite na kanete tora...

Thelete ena ringtone..

den exete omos tin diathesi na plironete giro sta 3E gia ena i dio i ante tria ringtones...

 

Exete mail ston pc sas???

Nai???

An oxi ftiaxte ena... mono kalo tha kanei.

 

Briskete to midi file poy sas endiaferei meso internet kai to stelnete san sinimeno apo to yahoo mail gia paradeigma sto mail tou kinitoy sas...

 

Sas erxete kanonika ena mail to opoio kata tixi exei to ringtone poy episinapsate...

 

To apothikevete kai TELOS!!!!

 

Exete xreothi MONO me tin gnosti mas ogohreosi...

DLD giro sta 0,40 cents to megisto!!!!

An kapoios den poli katalabe kai exei to kinito afto as moy stilei ton arithmo toy kinitoy toy gia na toy stilo ego stin sinexeia ena ringtone meso toy mail moy, kydimo@yahoo.gr

 

DEn einai kai poli magia???

Den ksero vevaia ama to kserate idi afto kai sas kourazo tzampa...

 

KARrmostE me!!!

 

 

poli euxaristos alla................. an einai apo to pc giati na min to peraseis me yperithres na glitoseis kai tin ogoxreosi? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Em... nai, Vevaia polloi den exoun i den theloun na diathesoun giro sta 27 euro(diorthose me an kano lathos stin timh...) gia na agorasoun to katalilo mixanhma... H kano lathos???
Life is a huge RPG where WE are the players! Unfortunately, we are so much good at playing this game that we finish it soon...
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι ηχοι μεταφερονται κανονικα απο πολλα κινητα οπως το Κ700 για παραδειγμα χωρις προβλημα... οσο για παιχνιδια τι θα κανουμε δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Οσο κι αν εψαξα απο παιχνιδια τιποτα αλλα μαλλον θελει υπομονη για το 342, παρατηρησα και διαβασα καπου οτι φοραει τσιπακι NVidia 2100 αν θυμαμαι καλα που οδηγει την οθονη και συμπιεζει τις φωτογραφιες, Ομως περιμενα καλυτερη οθονη να πω την αληθεια...για 262 .000 χρωματα...
Link to comment
Share on other sites

@ 21century ΄ ελπίζω να μην σε πείραμε στο λαιμό μας με την οθόνη πάντος πιστεύω πως την περιγράψαμε όσο ποιο αντικειμενικά γινόταν ..... 'οσο για τα 262.000 χρώματα αν δν το έβλεπα στα χαρτιά δεν θα το πίστευα

 

για τα παιχνίδια τώρα....... οταν κάνεις εγκατάσταση jar αρχείου το αναγνωρίζει κανονικά αλλά σου δίνει μόνο επιλογή για να δεις τα στοιχεία του και............... να το διαγράψεις.... αν βρεθεί κάποιος να ξέρει τhν διαφορά Doja και java ίσως να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι ακομα και οταν μεγευθυνω την φωτογραφια απλα νομιζω οτι σταπ ιξελ παιζεται η καλυτερη αναλυση .Παντως απο αναμονη παει πολυ καλα το ατιμο...
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ mail στην Mitsubishi σχετικά με τον τηλεφωνικό κατάλογο όσον αφορά την εμφάνιση του τηλεφωνικού καταλόγου (10 χαρακτήρες ανά όνομα μόνο) όσο και για τη δύσχρηστη αναζήτηση, και μου είπαν ότι δεν προτίθενται να βγάλουν firmware update με διορθώσεις
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά. είναι το μοναδικό κινητό με κάμερα και έγχρωμη οθόνη που μου κρατά τόσο πολύ! (γύρω στις 5 μέρες)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (12 Οκτ. 2004 , 13:16)

 

πραγματικά. είναι το μοναδικό κινητό με κάμερα και έγχρωμη οθόνη που μου κρατά τόσο πολύ! (γύρω στις 5 μέρες)

 

 

 

εχμ............. πέντε μέρες?....... εμένα μου αρέσει η μπαταρία του αλλά πάνω από τρεις....... 'αντε και μισή μέρα ακόμα :o

 

πάντος από αυτονομία βλέπω μάλλον ευχαριστημένοι είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα απο τα προβληματα που εχει, αν το πει κανεις προβλημα, εγω το λεω, ειναι οτι οταν καποιος σου στελνει ΜΜΣ χρεωνεσαι και εσυ και εκεινος...

Φανταστειτε να ειναι μια ολοκληρη παρεα με αυτο το κινητο και να στελνει ο ενας μειλ στον αλλον...

Βρηκαν για μια ακομα φορα τον τροπο να μας εκμεταλεύονται...

Life is a huge RPG where WE are the players! Unfortunately, we are so much good at playing this game that we finish it soon...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που ήμουν συνδρομητής της COTE εδώ και 2μιση χρόνια μου έστειλαν πριν 5 μήνες 100Ε για ανανέωση συμβολαίου και εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα,πλήρωσα 25 Ε και πήρα αυτή τη μοναδική -για τα λεφτά της- συσκευή ΙΜΟDE.Το πρόβλημα μου ειναι οτι θα χρειαστώ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρόγραμμα και hardware για να συνδέσω το κινητό με το pc.Tότε θα εκμεταλλευτώ το 100% από αυτά που μπορεί να δώσει....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο αναζητουμε ολοι γιατι δεν γινεται αλλιως, απορω ομως που το κινητο εχει java games αλλα δεν δεχεται παιχνιδια μεσω υπερυθρων...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century (14 Οκτ. 2004 , 20:14)

 

Αυτο αναζητουμε ολοι γιατι δεν γινεται αλλιως, απορω ομως που το κινητο εχει java games αλλα δεν δεχεται παιχνιδια μεσω υπερυθρων...

 

 

παιδιά μάλλον στα παιχνίδια υπάρχει κλείδωμα κάτι σε στυλ vodafone live

:alien: δεν εξηγείται αλλιώς

 

όσο για καλώδιο...... τώρα που έρχεται το Μ341i μπορεί να φέρουν κάτι αυτοί οι ιάπωνες ..... κανά καλώδιο...... κανά pc suite ....... κάτι βρε παιδί μου

Link to comment
Share on other sites

Στις μελωδίες του τηλεφώνου υπάρχει μία η οποία λέγεται "Email alert" και είναι φωνητική " You 've got mail" . Τι τύπος αρχέιου είναι? ξέρει κανείς? Υπάρχεί κάποιο πρόγραμμα μετατροπής από μία άλλη μορφή πχ MP3 WAV AMR σε αυτή?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ρε παιδιά πως μπορώ να διαχειριστώ (download, upload, sycronize) τις επαφές και τις εργασίες, από PC με Infrared. Με τις φωτογραφίες δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνετε? Εαν ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να τα κάνω αυτά.

 

Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση από εσάς που απ' ότι βλέπω είστε professors στα θέματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...