Jump to content

Mitsubishi M342i


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος liogr ( 8 Ιαν. 2005 , 11:13)

 

Μπορούμε ρε παιδιά να βγάλουμε το imode απο την συσκευή με κάποιο τροπο;;;

 

Όχι...

Η μόνη περίπτωση να έχεις επικοινωνία δεδομένων είναι μέσω του i-mode. Βέβαια σαν απλό τηλέφωνο (κλήσεις & SMS) μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με κάρτα οποιασδήποτε εταιρείας, αλλά για δεδομένα μόνο CosmOTE :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 339
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:( :( :( :( :( :(

 

Κανα τζαμπέ game που μπορουμε να βρούμε;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Και να βρουμε τζαμπε παιχνιδια χρεωνομαστε την ογκοχρεωση...

Δεν ξερω αν μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογες DoJa (JAVA 1.5)

στον υπολογιστη μας και μετα να τις στειλουμε μεσω υπερυθρων στο κινητο μας...

Εγω λεω να αρχισουμε να ψαχνουμε ολοι σε καμια μηχανη αναζητησης

για doja games και τα σχετικα π.χ m342 APPS,GAMES κ.τ.λ

Τελικα τι γίενται με το software για το κινητο?????

Η μονη λυση ειναι to mobile PhoneTools ο οποιο δεν καταφερα να το βρω σε trial... :cry: :cry:

Aς ψαξουμε και γι'αυτο...

Οσον αφορα τη συνδεση με τον υπολογιστη μονο οι υπερυθρες συμφερουν γιατι οποως ειπε καποιος στο thread το καλωδιο στοιχιζει

καπου στα 70,00 ΕΥΡΩ!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλαξα πλέον κινητό.

Δεν λέω, καλή εμφάνιση, παρα πολύ ωραία οθόνη και κάμερα αλλά

τι να κάνω το κινητό όταν βλεπω πως δεν υπάρχει υποστήριξη απο την εταιρία. Όταν το κινητό πάσχει απο "ασθένιες" που άλλα κινητά τις είχαν πριν απο χρόνια αλλα "θεραπεύτηκαν". Σκοπός είναι να αγοράζεις κάτι και να σε πηγαίνει μπροστά και όχι χρόνια πίσω.

Απο λειτουργικότητα το κινητό θα το έλεγα μέτριο. Απο SMS απαράδεκτο. Απο MMS και Email αρκετά δύσχρηστο (δεν κάνω λόγο για την χρέωση ΚΑΙ τον εισερχόμενων!).

Ο τηλεφωνικός κατάλογος μέτριος προς απαράδεκτος (είναι δυνατόν να εμφανίζει τα 5 με 6 πρώτα γράμματα του επωνύμου; Ξέρετε ποσες φαινομενικά διπλές καταχωρήσεις είχα; Έπρεπε να ξέρω απο έξω την σειρά που εμφανίζονται!)

Απο λήψη δεν ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος!

Υπήρχαν φορές που σε "φούλ" σήμα οι άλλοι με άκουγαν με διαλήψεις (= κλήσεις σε σταθερά). Αυτό ίσως να είναι μεμονομένο!

 

Απο υπηρεσίες imode το θεωρώ αστείο να χρεώνομαι υπερβολικά για πλοήγηση, για ήχους κλήσης. Μόνο γι αυτά είναι το imode ;

Αρχίζω να πιστεύω κι εγώ στην θεωρία της αποτυχίας αυτής της υπηρεσίας.

 

Το μόνο χρήσiμο για μένα ήταν που μπορούσα να πλοηγηθώ στο myphone για όσο καιρό ήταν δωρεάν απο την Cosmote.

 

Μα κυρίως πίσω απο όλα αυτά βρίσκεται μια εταιρία που δεν είναι διατεθημένη να προσφέρει υποστίρηξη σ'αυτούς που πληρώσαν και αγόρασαν κάτι που η ίδια παράγει!

 

Γι'αυτό κι εγώ την έκανα για άλλα κόλπα!!

Το mitsubishi το χρησιμοποιεί άλλος στην οικογένεια με κάρτα της Qtelecom. Καλό ε!!!!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω θα δωσω τα 70€ για το καλωδιο! :eek:

μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τις υπερυθρες;τι ζηταω και απο που,δηλαδη.ειναι ολες συμβατες με το m342i που η mitsubishi θελει να ονομαζει κινητο;

:D

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να βρουμε τζαμπε παιχνιδια χρεωνομαστε την ογκοχρεωση...

 

Εγώ έχω τζάμπα μέχρι 19 του μηνός.

 

Δεν ξερω αν μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογες DoJa (JAVA 1.5)

στον υπολογιστη μας και μετα να τις στειλουμε μεσω υπερυθρων στο κινητο μας...

 

Γίνεται...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι παιζει με τις υπερυθρες;τι ζηταω και απο που,δηλαδη.ειναι ολες συμβατες με το m342i που η mitsubishi θελει να ονομαζει κινητο;

 

Ναι ειναι ολες συμβατες με το m342i,

το προγραμμα που θα περιέχεται στη συσκευασία μαζι με τις υπερυθρες θα είναι ασύμβατο.

Χωρίς το πρόγραμμα θα μπορείς μόνο να ανταλλάξεις αρχεία PC<->κινητό.(φωτογραφειούλες,μελοδίούλες,ηχάκια,κειμενάκια και άλλες ..ούλες και ..άκια)

Εγω πήρα το ΜΑ-660 αλλα χρησιμοποιήσα το προγραμμα "Mobile Phone tools" (ψαξτε e*mule για m342i).

..πάντος μη περιμένετε να ξετρελαθείτε με τις δυνατότητες του προγράμματος..

 

Το USB καλωδιο εχει την εξτρα δυνατότητα να περνάει firmware(αναβάθμηση) και να ξεκλειδώνει κωδικούς,(τίποτα από τα δύο δεν είναι διαθέσιμο:p ), και λειτουργικά δε προσφέρει τίποτα περισσότερο.

μη το πάρετε! τουλάχιστον θα μπορέιτε τις υπερυθρες να τις κρατήσετε για το επόμενο κινητό, ενώ το καλώδιο θα αγαλίασει το φορτηστή της mitsubishi και θα του κανει παρέα στην αποθήκη σας για πολλά πολλά χρόνια.. :rolleyes:

 

Δεν ξερω αν μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογες DoJa (JAVA 1.5)

στον υπολογιστη μας και μετα να τις στειλουμε μεσω υπερυθρων στο κινητο μας...

 

...για το εν λόγω κινητό,

δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

thanks,jkrls! :)

θα ψαξω να βρω τις δικες σου υπερυθρες!

τοσο καιρο περναγα φωτο μεσω siemens ενος φιλου και απο εκει στο pc του και μετα στο δικο μου! :blink:

ακομα απορω για τον λογω υπαρξης του κινητου μου... :wacko:

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkrls (12 Ιαν. 2005 , 21:59)

 

Εγω πήρα το ΜΑ-660 αλλα χρησιμοποιήσα το προγραμμα "Mobile Phone tools" (ψαξτε e*mule για m342i).

..πάντος μη περιμένετε να ξετρελαθείτε με τις δυνατότητες του προγράμματος..

 

 

jkrls,

 

βρηκα το MA-660 στο site του "πλαισιο" 34€!μια χαρα!

δυσκολευτηκα μονο με το "mobile phone tools" που χρησιμοποιεις!

αυτο το e*mule ειναι κατι σαν kazaa ή dc++;μπορω να βρω και αλλου το προγραμμα που χρησιμοποιεις για το ΜΑ-660 η μονο στο e*mule;

thanks!

:)

 

καλο ειναι να ριξετε ολοι μια ματια :blink: σ'αυτο γιατι νομιζω ειναι η πιο καλη λυση για το m342i!

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yama (14 Ιαν. 2005 , 13:56)

 

jkrls,

 

βρηκα το MA-660 στο site του "πλαισιο" 34€!μια χαρα!

δυσκολευτηκα μονο με το "mobile phone tools" που χρησιμοποιεις!

αυτο το e*mule ειναι κατι σαν kazaa ή dc++;μπορω να βρω και αλλου το προγραμμα που χρησιμοποιεις για το ΜΑ-660 η μονο στο e*mule;

thanks!

:)

 

καλο ειναι να ριξετε ολοι μια ματια :blink: σ'αυτο γιατι νομιζω ειναι η πιο καλη λυση για το m342i!

 

 

Ναι φαντάζομαι οτι μπορείς να το βρείς και σε kazaa ή dc++ (σορρυ emule),αυτο που ειχα βρει για το m342i ηταν λιγο μεγαλο 300-400ΜΒ αν θυμάμαι γιατι περιείχε όλες τις γλώσσες αλλά ήταν το μονο πακέτο που περιείχε τους "drivers" για m34ΧΧ .Πάντος αν το βρείτε και αλλού με μιροτερο μεγεθος και το εγκαταστήσετε πέιτε μου να σας στείλω τα αρχεία που λείπουν για να βλέπει το κινητό. Υπ'όψιν οπως είπα δεν συνεργάζεται καλά σε όλες τις λειτουργίες του με το κινητό (π.χ.σε'μένα δε καταφέρνει να δει σωστά τον τηλεφωνικό καταλογο κλπ.), για SMS δικιμάστε το SMSwriter (κάπως τα καταφέρνει κι'αυτό και είναι μικρό),για να μεταφερεις φωτο και άλλα αρκεί το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαντάζομαι οτι μπορείς να το βρείς και σε kazaa ή dc++,αυτο που ειχα βρει για το m342i ηταν λιγο μεγαλο 300-400ΜΒ αν θυμάμαι γιατι περιείχε όλες τις γλώσσες αλλά ήταν το μονο πακέτο που περιείχε τους "drivers" για m34ΧΧ .Πάντος αν το βρείτε και αλλού με μικροτερο μεγεθος και το εγκαταστήσετε πέιτε μου να σας στείλω τα αρχεία που λείπουν για να βλέπει το κινητό. Υπ'όψιν οπως είπα δεν συνεργάζεται καλά σε όλες τις λειτουργίες του με το κινητό (π.χ.σε'μένα δε καταφέρνει να δει σωστά τον τηλεφωνικό καταλογο κλπ.), για SMS δικιμάστε το SMSwriter (κάπως τα καταφέρνει κι'αυτό και είναι μικρό),για να μεταφερεις φωτο και άλλα αρκεί το λειτουργικό

 

πηρα το ΜΑ-660 και εγκατεστησα μονο τους drivers της συσκευης και ανταλλασω αρχεια απο και προς το m342i χωρις προβλημα :) !το 2o μεγαλυτερο προβλημα μου(το 1o δεν λυνεται απ'ο,τι φαινεται :mad: ...οι 70 ελληνικοι χαρακτηρες/sms...)λυθηκε :) !

thanks και παλι,jkrls! ;)

στο kazaa βρηκα λογισμικα "mobile phone tools" (το μεγαλυτερο ειναι 21+ΜΒ) αλλα στα σχολια λεει οτι ειναι λογισμικο motorola :wacko: !μαλλον δε θα'ναι το ιδιο,ε;παντως λιγο με ενδιαφερει η επιπλεον διαχειριση του κιν απο το pc...βεβαια δε θα'λεγα και οχι σε ενα καλο λογισμικο...!θα συνεχισω το ψαξιμο :geek: μηπως βρω κατι αλλο η το ιδιο το "mobile phone tools" (ισως εγκαταστησω το emule) και θα σας πω νεωτερα! :cool:

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

το M342i το δωσα δωρο στη γκομενα μου να βγαζει φωτογραφιες. και δε ειμαι ο μονος αν παρατηρησει κανεις ποσες γυναικες το εχουν το συγκεκριμενο

:p

 

παντως το mobile phonetools για το m342i (23,3Mb) μπορειτε να το βρειτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

το M342i το δωσα δωρο στη γκομενα μου να βγαζει φωτογραφιες. και δε ειμαι ο μονος αν παρατηρησει κανεις ποσες γυναικες το εχουν το συγκεκριμενο

:p

 

παντως το mobile phonetools για το m342i (23,3Mb) μπορειτε να το βρειτε εδώ

 

ακυρη η παρατηρηση για το κινητο! :wacko:

thanx για το link! :cool:

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

το mobile phonetools μπορει να λειτουργησει και με θυρα υπερυθρων?????

 

ναι,stefa!μπορει!εχει επιλογη οταν κανεις εκατασταση να χρησημοποιει ειτε υπερυθρες,ειτε καλωδιο,ειτε κατι αλλο(δεν θυμαμαι)!

το εγκατεστησα χθες και οντως δεν ξετρελαθηκα με τις δυνατοτητες του!με βολευει πολυ να γραφω μηνυματα με το πληκτρολογιο του υπολογιστη μιας και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ελληνικο Τ9 λογω των 70 ελληνικων χαρακτηρων/sms!αρκετα καλη λυση,πολυ καλυτερη απο το τιποτα!

:)

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτο:

Ενώ η γλώσσα είναι Ελληνικά γράψτε ένα μηνυμα 71 και άνω χαρακτήρων.

Πατήστε το πλήκτρο με το κόκκινο τηλέφωνο. Πληκτρολογήστε *#0044# (για να γυρίσει στα αγγλικά το τηλέφωνο) και πηγένετε στην δημιουργία μηνυματος. Γραφει πάνω π'ανω (Χαρακτ.)72 (Μην.)1

μήπως έτσι το στέλνει σε μονό sms? γιατι άν ναί, είναι μία προσωρινή συμβιβαστική λυση για να γράφουμε στα Ελληνικα sms...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτο:

Ενώ η γλώσσα είναι Ελληνικά γράψτε ένα μηνυμα 71 και άνω χαρακτήρων.

Πατήστε το πλήκτρο με το κόκκινο τηλέφωνο. Πληκτρολογήστε *#0044# (για να γυρίσει στα αγγλικά το τηλέφωνο) και πηγένετε στην δημιουργία μηνυματος. Γραφει πάνω π'ανω (Χαρακτ.)72 (Μην.)1

μήπως έτσι το στέλνει σε μονό sms? γιατι άν ναί, είναι μία προσωρινή συμβιβαστική λυση για να γράφουμε στα Ελληνικα sms...

 

το ειχα δοκιμασει και εγω :geek: ...προσπαθησα κι αλλους συνδυασμους μεχρι να τα παρατησω :wacko: ...

δυστυχως δεν δουλευει :cry: ...τελικα για να το στειλεις σου ζηταει παραπανω απο ενα μηνυμα! :mad:

δυστυχως το προβλημα παραμενει! :mad:

τι θα γινει,τελικα;;;τοσο προβλημα τους ειναι να φτιαξουν ενα λογισμικο επιτελους;;;ολοκληρη mitsubishi!!!τελικα,καλυτερα να περιοριστουμε στα κλιματιστικα...!!! :whistle:

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς μωρέ... δέν είχα δοκιμάσει να στείλω sms ετσι. AnyWayZ.

 

Ολο και καποιο firmware upgrade θα βρούμε. Αλήθεια πώς περνάμε τα firmware upgrades στο κινητό :wacko: :wacko: :wacko: ;;;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΝ ΤΟ Μ341i ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ Μ342i;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει διεύθυνση η οποία κατεβάζει λογισμικό για το Mitsubishi M342i, καλό θα ήταν να μας δώσει όλο το link γιατι με το πιό πάνω δεν βγαίνει άκρη.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα πριν λίγο με το helpline της Mitsubishi-Telecom στο 00800 44 13 12 47 το οποίο είναι και χωρίς χρέωση. Μου είπαν ότι είχε έρθει λογισμικό και καλώδιο σύνδεσης για το Μ342i, αλλά αυτή τη στιγμή είναι σε έλλειψη. Θα έρθει σύντομα πάντως, και σε περίπου μία εβδομάδα. Μου είπαν επίσης ότι μπορώ να απευθυνθώ στην Teleservice στη διεύθυνση Λ. Αθηνών 226 και Κηφισού για αναβάθμιση λογισμικού, για να λυθεί το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα sms και τους κομμένους χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο.

Δεν έχω λόγο να μην τους πιστέψω. Αν μπορεί να πάει κάποιος για αναβάθμιση να δούμε τι γίνεται. Εγώ δεν μπορώ για την ώρα..

Ελπίζω να μην είναι ασυνεπείς...

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η παρακατω διευθυνση ειναι μια σελιδα αφιερωμενη στα κινητα της μιτσουμπισι η οποια περιεχει μελωδιες, εικονες ΑΛΛΑ ΚΑΙ

...DoJA (I-appli)games (ειναι αρκετα) αλλα κατεβάζονται μεσω του i-mode browser και δεν στελνονται με υπερυθρες...

Οταν μπειτε στην σελιδα βαλτε την στα αγγλικα...

Και μην με ρωτατε πολλα για αυτη τη σελιδα γιατι δεν την κοιταξα καλα... :X

http://www.trium-club.com

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει διεύθυνση η οποία κατεβάζει λογισμικό για το Mitsubishi M342i, καλό θα ήταν να μας δώσει όλο το link γιατι με το πιό πάνω δεν βγαίνει άκρη.

Ευχαριστώ...

 

το link ειναι αυτο:

http://www.trium-club.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=9

απλα η σελιδα ειναι στα ρωσικα.ψαχνεις για το που γραφει mobile phone tools σαν τιτλο και κανεις κλικ πανω του!κατεβαζεις το λογισμικο και εισαι ενταξει!

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας!!!!

 

Εχω μια ερωτηση σχετικα με τα παιχνιδια του M342i :

Ενω βαζω παιχνιδια του τυπου .jar η .jad τα αποθηκευει το κινητο στα ''εγγραφα μου'' και δεν γινεται να παιξουν.Τι να κανω?

Παρακαλω βοηθηστε!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...