Jump to content

LG Optimus True HD LTE (P936) / Nitro HD


MickWellington
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official μέσω της εφαρμογής σε lg σε ελληνικά? είμαι με τα λεφτά στο χέρι και θέλω να αποφασίσω!

 

Λοιπόν, ήρθε με 2.3.6 και νομίζω στα γερμανικά (δεν τοχω εγω...) . Με το επίσημο εργαλείο της lg από το site της lg, πηρε την official 4.0.4 και μάλιστα ξεκινησε κατευθειαν στα ελληνικά μετά το update. ¨Ολα κομπλε, special, turbo...:cool::cool::cool::cool:

Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@samis2 σε ευχαριστώ μου εφτιαξες τη μέρα! θα περιμένω μήπως μας πει κανείς και για το 4G ο μόνος λόγος που δεν το έπαιρνα ήταν η 2.3 γιατί πειραματίστηκα πολύ από xda με το htc magic αλλα έκανε 100€ με το καινούργιο δεν θέλω να περάσω το ίδιο άγχος!! thanx και πάλι!!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το τσιμπήσω κι εγώ τελικά. Άνοιξα το τόπικ και με έψησε κι εμένα :p Αλλά θα προσπαθήσω για κανα Nexus 4 πρώτα...
Link to comment
Share on other sites

Νόμισα ότι είχε και NFC αλλά θα ζήσουμε και χωρίς αυτό...

Η μπαταρία είναι ανάλογα με τη χρήση. Με χρήση wifi σε σελίδες και εγκατάσταση εφαρμογών πέφτει 10% την ώρα περίπου.

Κάποιες μικροκαθυστερήσεις στην πλοήγηση σελίδων τις έχει περίμενα να έχει βελτιωθεί με το 4 αλλά δεν.

Είναι όμως ευκαιρία το κινητό!

 

Να προσθέσω ότι δεν έχει led που να δείχνουν την κατάσταση της συσκευής. Με root τα softbuttons μπορούν να κάνουν αυτή τη λειτουργία, για να δούμε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

www.nbillis.gr

www.pctuning.gr

www.inim.gr

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σταμάτησα τα βάλε βγάλε και την υπερβολική χρήση (καινούριο καλάθι) και το δουλεύω όπως πάνω κάτω πρόκειται να το δουλεύω από εδώ και πέρα, βρίσκω την μπαταρία του μια χαρά+ !! Από προχτές έχω να φορτίσω. (wifi-sync εξακολουθούν να είναι always on απλά έχει περιοριστεί η χρήση σε 2-3 ώρες/μέρα σπαστά).

 

το κινητό δεν το αλλάζω ούτε με καινούριο iphone5.

(μην αρχίσετε, άποψη μου)

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σταμάτησα τα βάλε βγάλε και την υπερβολική χρήση (καινούριο καλάθι) και το δουλεύω όπως πάνω κάτω πρόκειται να το δουλεύω από εδώ και πέρα, βρίσκω την μπαταρία του μια χαρά+ !! Από προχτές έχω να φορτίσω. (wifi-sync εξακολουθούν να είναι always on απλά έχει περιοριστεί η χρήση σε 2-3 ώρες/μέρα σπαστά).

 

το κινητό δεν το αλλάζω ούτε με καινούριο iphone5.

(μην αρχίσετε, άποψη μου)

 

 

να σε ρωτησω κατι το εχεις κανει αναβαθμιση σε ics? σου εχει κανει reboot απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία reboot μου έκανε με την ICS αλλά παρατήρησα ότι απενεργοποιώντας την εξοικονόμηση ενέργειας σταμάτησε να μου τα κάνει. Μπορεί να είναι αυτό, μπορεί όχι και να αρχίσει να τα ξανακάνει. Μιλάμε για 3-4 reboot τη μέρα.

www.nbillis.gr

www.pctuning.gr

www.inim.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδιά αξίζει τα λεφτά του ??

Πολυ καλη τιμη για την οθονη του έχει παντως . Για 2 κινητο το θελω βασικα και θελω μεγάλη οθονη ....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγείλει .. αει να δούμε. ..

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007563

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω μπας κ προλαβω να το παρω, απο καμερα πως τα παει; Γιατι εχω ενα motorola droid 3 και τραβαει απιστευτα καθαρες εικονες και βιντεο οταν δεν εχει σκοταδι!! Επισης απο δικη μου εμπειρια το φορτισμα καθε βραδυ ειναι για μενα συνηθεια πλεον οποτε ποσο χειροτερο απο αυτο μπορει να ειναι;; Το ψηνω και εγω να το παραγγειλω!
Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε φίλος μου σήμερα και το είδα απο κοντά . Πολύ καλη οθονη όμορφο κινητό αξίζει πιστευω τα λεφτά του χαλαρά ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ..το τηλεφωνο το πηρα μαζι με εναν φιλο πριν απο 15 μερες ...εγω το αναβαθμισα σε ics μεσω LG .το θεμα ειναι οτι ενω στον φιλο δουλευει αψογα το δικο μου και σε 2.3.6 αλλα και τωρα σε 4.0.4 κανει restart απο μονο του . υπαρχει καποιος φιλος να μου - μας πει τι μπορει να φταιει ?? κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι αψογο ειδικα για τα χρηματα του .
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σήμερα απο eshop προς το παρον ολα καλα βαζω 4 γιατι φορουσε 2 μαμά το εστεισα κανονικά έκανα και αρκετά τηλ. Ίντερνετ πολλές ωρες ολα οκ .

Καλη συσκευή καλή ποιότητα κατασκευής πολυ καλη οθόνη . Να δούμε και τα υπόλοιπα μπαταρία και ρεσετ οπως ακουσα ..Πάντως αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες για το restart πρόβλημα; Μου το έχει κάνει 3-4 φορές και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να ξανανοίξει.

Στη διάρκεια της μπαταρίας παιδιά μόλις το έβαλα σε λειτουργία GSM είδα μεγάλη διαφορά. Αν έχετε 3G απλώς απενεργοποιήστε το LTE, πάλι θα δείτε διαφορά.

Εμένα αν και 2G το δίκτυο στην περιοχή μου και μόνο που έψαχνε για LTE έτρωγε μπαταρία. Επίσης το σήμα βελτιώθηκε, από 2-3 γραμμές τώρα είναι πάντα τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ..το τηλεφωνο το πηρα μαζι με εναν φιλο πριν απο 15 μερες ...εγω το αναβαθμισα σε ics μεσω LG .το θεμα ειναι οτι ενω στον φιλο δουλευει αψογα το δικο μου και σε 2.3.6 αλλα και τωρα σε 4.0.4 κανει restart απο μονο του . υπαρχει καποιος φιλος να μου - μας πει τι μπορει να φταιει ?? κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι αψογο ειδικα για τα χρηματα του .

 

Αψογο αλλα να κάνει restarts δεν υφίσταται,δεν πανε μαζί αυτά τα 2.

Το κινητο φαίνεται οτι εχει πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...εγω το αναβαθμισα σε ics μεσω LG ...........

 

.......... βαζω 4 γιατι φορουσε 2 μαμά το εστησα κανονικά ........

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει, να βρω εναν οδηγο για αναβαθμιση απο 2.3.6 σε 4.0.4 ? Αν ειναι ευκολο θα το εκτιμνουσα. Επισης αν μποροθμε να βροθμε και manual στα Αγγλικα, μια και το τηλ ειχε μεσα μονο Γερμανικο οδηγο (ειναι της Vodafone Γερμανιας) :)

Ευχαριστω πολυ :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

εγω αναβαθμισα με το lg mobile support tool . και δοκιμασε και το original LG Firmware .exe ,αυτο θελει μοντελο και serial η IMEI . Οσο για τα κολληματα που κανει ωρες ωρες δειχνει οτι κολλαει στην επεξεργασια εφαρμογων .παιζει να ειναι μπαταρια?? δηλ να κρεμαει στιγμιαια η μπαταρια την ωρα που οι εφαρμογες ζητανε παραπανω ρευμα ????

αν γνωριζει καποιος πιθανες αιτιες ας μας πει .

οσο για το manual σε αγγλικα υπαρχει . θα ανεβασω http// .

Edited by plan1
Link to comment
Share on other sites

εγω αναβαθμισα με το lg mobile support tool, και δοκιμασε και το original LG Firmware.exe, αυτο θελει μοντελο και serial η IMEI .......
Σε ευχαριστω. Το πρωτο το ειχα ηδη κατεβασει. Το δευτερο (original LG Firmware.exe) που θα το βρω ομως ?

Οσο για το manual στα Αγγλικα, οσο και αν εψαξα δεν βρηκα ...... Θα περιμενω αυτο που θα ανεβασεις ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . το manual σε αγγλικα : http://www.lg.com/hk_en/support-mobile/lg-LGP936# πηγαινεις εδω . μετα ανοιγεις Download Manuals & Documents

μετα Show all και κατεβαζεις σε pdf το SING TEL(SINGAPORE) στο τριτο μερος του εχει αγγλικα . οσο για το original LG Firmware .exe το ψαχνεις στο google ή εδω

http://www.softpedia.com/get/Others/Miscellaneous/Original-LG-Firmware.shtml

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...